دانلود اهنگ مش احمد از خالو قنبر ،  قنبر راستگو جدید ،  متن آهنگ مش احمد قنبر راستگو ، دانلود آهنگ قنبر راستگو مکن سگده ، قنبر راستگو کوکو ، اهنگ جدید قنبر راستگو مش احمد

قنبر راستگو (متولد ۱۳۲۴، روستای سرریگان میناب) یکی از نوازندگان مطرح ساز جفتی در ایران و جهان است.

در پنجمین اجلاس کمیته ثبت میراث ناملموس، شیوه نوازندگی نی جفتی استاد قنبر راستگو در فهرست میراث معنوی کشور ثبت ملی شد.

زندگینامه خالو قنبر راستگو

قنبر راستگو که اهل و ساکن استان هرمزگان در جنوب ایران است در بین نزدیکان و دوست‌دارانش به “خالو قنبر” و “قنبر احمد” هم شناخته می‌شود.

او نوازنده‌ی “جفتی” و از شروه‌خوانان به نام منطقه ایران است و گویی پرداختن به مقوله‌ی جفتی به عنوان یکی از سازهای مهم جنوب، با نام خالو قنبر در حافظه‌ی هرمزگانی پیوند خورده است.

قنبر راستگو ضمن وفاداری به موسیقی منطقه، شاید تنها بازمانده‌ی نسلی است که موسیقی ناب جفتی را سینه به سینه به یکدیگر رسانده‌اند.

جفتی از سازهای ویژه‌ی منطقه است و به عبارتی صدای جفتی از بارزترین نواهای جنوبی‌ست که در هر نقطه از خطه جنوب اعم از جنوب غربی و شرقی، یا هرمزگان به عنوان مرکزیت جنوب ایران، صدای خود را در اشکال یا ساختارهای مختلف نمایان ساخته است.

کودکی و نوجوانی

قنبر راستگو از کودکی تاکنون زندگی سختی گذرانده است.  نواختن جفتی را در ۱۲ سالگی از دایی‌اش آموخته است.

خودش می‌گوید: ما زیر دست دائی (عمه‌ی مادری) بزرگ شدیم و پدر و مادر خود را ندیده‌ایم. دائی ما را به زحمت بزرگ کرد، تا ما هم بعدها بزرگتر شدیم و زمستان‌ها به بندر می‌آمدیم و کار می‌کردیم. روی کشتی، برای ماهیگیری.

از دوازده سالگی آمدیم بندرعباس و همین‌جا ماندیم. از همان سال‌ها تا امروز جفتی زدن برایم کار واجب شده است. ساعت‌ها می‌نوازم و از صدایش دل نمی‌کنم. ” برای خودم و دلم ساز می‌زنم و شروه می‌خوانم و زندگی پرمشغله و سختم را می‌گذرانم.

جوانی

«جوانی من به سختی سپری شد. تابستان‌ها در کارخانه پارچه‌بافی میناب کار می‌کردم. زمستان‌ها هم به بندرعباس می‌آمدم و در محله خواجه‌عطاء بشکه‌های نفتی که از آبادان می‌آمد را تخلیه می‌کردم. من آن موقع جزو سرکارگرها بودم. ۱۰ تا ۱۵ تومان هم حقوق می‌گرفتم. زندگی‌ام با کارگری سپری می‌شد.

شرایط زندگی

خالو قنبر درباره شرایط زندگی خودش و هنرمندان هم‌دوره‌اش می‌گوید: «من اجاره‌نشین هستم. هنرمندان و پیشکسوتان بسیاری مثل من هستند که به نان شب محتاج‌اند و کسی سال و ماه سراغ‌شان را هم نمی‌گیرد، مگر وقتی جشنواره یا برنامه‌ای باشد.

دوست دارم به موسیقی هرمزگان خدمت کنم. همه گوشه‌های مقام‌های موسیقی هرمزگان در حال فراموشی هستند، حتی زار هم کمرنگ شده با اینکه خود من هم بابای زار هستم اما می‌بینم این موسیقی هم دارد به فراموشی سپرده می‌شود. امیدوارم به این امر توجه شود و بعد از مرگ به سراغ ما نیایند.»

سعی کردم تا جایی که می‌توانم ساز جفتی را به شاگردانم یاد دهم؛ اینکه بتوانند از عهده‌ی کار بربیایند یا نه را نمی‌دانم. باید به داد این موسیقی رسید؛ همه‌ی گوشه‌هایش دارد فراموش می‌شود.»

ساز جفتی

” ساز جفتی در هرمزگان عبارت از دو ساقه‌ی نی موازی است که در هفت بند، جفت یکدیگر (با ۱۴سوراخ موازی) قرار گرفته‌اند. این دو نی با موم عسل و در بافته‌هایی محلی به نام “خوس” به یکدیگر چسبانده می‌شود، با دو دهانه برای دمیدن که همزمان با هم نواخته شده و بدین ترتیب با صدایی مضاعف نوای اصلی را برجسته می‌کند. ”

شیونی نواختن جفتی، دل شیونی می‌خواهد و قنبر احمد راستگو آتش به جان گرفته‌ی این کار است. استادی مسلم که در کمال خضوع برای هر گونه همکاری در جهت اشاعه‌ی فرهنگ موسیقی جنوب کوتاهی نمی‌کند.

قنبر راستگو با وجود سن بالا، ساز نفس‌گیر جفتی را چنان ماهرانه می‌نوازد که شنونده را مجذوب خود می‌کند. شاگردانی را هم تربیت کرده تا این ساز به فراموشی سپرده نشود.

قنبر راستگو با ۳۳سال سابقه کار در اداره‌کل فرهنگ و ارشاد هرمزگان هم‌اکنون بازنشسته است.

قنبر راستگو وقتی که ۲۲ ساله بود با خانه فرهنگ و هنر میناب آشنا شد و آنجا به کارهای هنری‌اش ادامه داد. در آنجا وظیفه‌اش نواختن ساز جفتی و خوانندگی در پشت صحنه تئاتر بود.

قنبر راستگو در سال ۱۳۶۶ مقام اول نوازندگی جفتی را در جشنواره سراسری موسیقی فجر کسب کرد.

او همچنین در زمینه‌ی موسیقی تئاتر هم فعالیت‌داشته است. از جمله نخستین تئاتری که راستگو در آن همکاری داشته پُتُروک (به معنای جرقه در گویش هرمزگانی) با موضوع زار بود که این تئاتر را در میناب، سیرجان، کرمان، تهران و بندرعباس اجرا کرده‌اند. همچنین تئاتر موزیکال سبزپری به کارگردانی ابراهیم زارعی که ۱۳۶۷ اجرا شد.

همکاری با سایر هنرمندان

قنبر راستگو که نوای سازش شهرت جهانی دارد، در طول دوران فعالیت‌اش با هنرمندان زیادی همکاری داشته است. از چهره‌های مطرح موسیقی پاپ همچون رضا صادقی تا گروه‌های موسیقی سنتی و تلفیقی همچون داماهی.

در قطعه هیچ جا بندر نابو از آلبوم وایسا دنیا (۱۳۸۵، ایران‌گام) رضا صادقی قنبر راستگو هم نواخته و در بخشی آهنگ می‌خواند. وی همچنین در تک آهنگ بهارنارنج رضا صادقی با او و چند خواننده ی دیگر همکاری و خوانندگی کرده است.

جمعه ۱۳ شهریور ۱۳۹۴ در مراسم رونمایی از آلبوم داماهی اثر گروه داماهی در شهر کتاب فرشته حضور داشت و به اجرای قطعه «محله خاموشان» پرداخت. پس از چند دقیقه تک‌نوازی راستگو، نوازندگان گروه داماهی هم روی صحنه آمدند و در کنار این جفتی‌نواز برجسته جنوبی قرار گرفتند و او را همراهی کردند.

قنبر راستگو تاکنون اجراهای بسیاری در کشورهای اروپایی داشته است. مرداد ۱۳۹۵ قنبر راستگو در قالب گروه موسیقی لوور با همراهی علیرضا ملاحسینی (نوازنده دف و تامییرا و سرپرست گروه)، امین باصره (نوازنده عود و کسر)، حسین اصیلی (خواننده و دهل‌نواز) و ملیحه شاهین‌زاده دیگر هنرمند هرمزگانی به اجرای برنامه پرداختند.

دانلود آهنگ زیبای مش احمد قنبر راستگو ( خالو قنبر ) با کیفیت بالا و عالی ۳۲۰ لینک مستقیم

Download Ghanbar Rastgoo Mash Ahmad

ترانه و آهنگ : قنبر راستگو – تنظیم : حمید باقری

دانلود آهنگ با کیفیت ۳۲۰

دانلود آهنگ زیبای مکن سگده قنبر راستگو با کیفیت بالا و عالی ۳۲۰ لینک مستقیم , دانلود آهنگ بندری بسیار زیبا از قنبر راستگو خواننده محلی هرمزگانی

Download Ghanbar Rastgoo Makon Sagde

دانلود آهنگ با کیفیت ۳۲۰

دانلود آهنگ شروند بندری قنبر راستگو با کیفیت بالا و عالی ۳۲۰ لینک مستقیم

Download Ghanbar Rastgoo Shervand

دانلود آهنگ با کیفیت ۳۲۰

دانلود آهنگ بندری میناب گلستونن قنبر راستگو ( خالو قنبر ) با کیفیت بالا و عالی ۳۲۰ لینک مستقیم به همراه متن آهنگ

Download Ghanbar Rastgoo Minab Golestoonen

متن آهنگ :

مینو گلستونن بوستون مینو

همون فصل گرماشم زمستونن مینو

دانلود آهنگ با کیفیت ۳۲۰

ساتین

دانلود آهنگ زیبا و برتر دانلود آهنگ شاد دانلود آهنگ مش احمد از خالو قنبر دانلود آهنگ های خالو قنبر راستگو دانلود اهنگ های سنتی معروف ایرانی ساز جفتی بندری نوازنده معروف ایرانی نوازنده موسیقی ۱۳۹۷-۰۴-۱۴مدیر

منبع: ساتین

خبر بعدی:

جلوگیری از خروج ۳۲۰ راس دام فاقد مجوز از چهارمحال و بختیاری

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان لردگان گفت: در عملیات ماموران این فرماندهی در محور اصلی شهر آلونی از خروج ۳۲۰ راس دام فاقد مجوز به ارزش ۹ میلیارد و ۶۰۰میلیون ریال جلوگیری شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سرهنگ سیروس میرزایی فرمانده نیروی انتظامی شهرستان لردگان در گفت‌وگو با جهانبین نیوز؛ اظهار کرد: بنابر تدابیر فرماندهی ناجا در رابطه با برخورد قاطعانه با هرگونه قاچاق دام و درپی دریافت خبری مبنی‌بر خروج قابل توجه دام از شهرستان لردگان به مقصد یکی از استان‌های همجوار، پیگیری موضوع به صورت ویژه در دستور ماموران فرماندهی انتظامی شهرستان لردگان قرار گرفت.

وی افزود: پس از هماهنگی با مقام قضائی ماموران انتظامی بخش خانمیرزا طی عملیات ایست و بازرسی در محور اصلی شهر آلونی دو دستگاه کامیون کشنده و یک دستگاه کامیون حامل دام را متوقف کردند.

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان لردگان خاطرنشان کرد: در بازرسی از این خودروها ۳۲۰ راس دام (گوسفند) فاقد مجوز به ارزش ۹ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال کشف و سه نفر در این زمینه دستگیر شد.

میرزایی با بیان اینکه پس از هماهنگی‌های قضایی کلیه خودروها توقیف و به همراه احشام کشف شده جهت سیر مراحل قانونی به دامپزشکی شهرستان لردگان انتقال داده شدند به دامداران توصیه کرد: هرگونه جابه جایی دام باید با اخذ مجوز از دستگا‌ه‌های مسئول صورت پذیرد.

انتهای پیام/

در پی تعویق در تصویب لایحه "پالرمو" رقم خورد| قله‌های جدید برای دلار و سکه

افزاش قیمت خودرو و ناکارآمدی مسئولان| رشد ۱۸ درصدی قیمت پراید، فقط در یک ماه| گرانی تا کجا ادامه خواهد داشت؟

لو دادن یک راز بزرگ که باعث به شهادت رسیدن 27 سپاهی شد / مشاور فرمانده کل قوا توضیح داد

کلیدواژه: دانلود آهنگ شاد نوازنده موسیقی

منبع این خبر، وبسایت saten.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۹۵۳۱۱۴۱ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • دانلود آهنگ جديد دِکُر بنام برات مهم نيست
 • دانلود آهنگ جديد مهدي ماهور بنام دروغ بود
 • دانلود آهنگ جديد فرهاد معاونيان بنام وابستم به تو
 • دانلود آهنگ جديد عليرضا عطايي بنام باز باران
 • دانلود آهنگ جديد ماکان باند بنام حس عجيب
 • دانلود آهنگ جديد رضا پازوکي بنام عشق پاک
 • دانلود آهنگ جديد افشين خطيبي بنام با تو خوبه حالم
 • بیوگرافی و آشنایی کوتاه با بهنام بانی خواننده پاپ
 • دانلود آهنگ جديد مجيد حائري بنام پنج وارونه
 • دانلود آهنگ جديد مهدي مدرس بنام زلف
 • دانلود آهنگ جديد نيما حصاري بنام عاشق نميشم
 • دانلود آهنگ جديد سهيل سلطان بنام قرار اول
 • دانلود آهنگ جديد مجيد مکس و ميلاد بهشتي بنام استرس
 • دانلود آهنگ جديد آرمين آراد بنام کي ميدونه قدر تو رو
 • دانلود آهنگ جديد امير ابران بنام ليلا
 • دانلود آهنگ جديد کاوه بنام باباي زمين
 • دانلود آهنگ جديد علي ياسيني بنام برگرد
 • دانلود آهنگ جديد مسلم مظفري بنام عادت
 • دانلود آهنگ جديد نيما صادقي بنام خواب