»» قطعا طراحی لوگوی رستوران را یک شرکت معتبر و متخصص انجام خواهد داد اما همراه داشتن اطلاعاتی در زمینه طراحی لوگو می تواند شما را به یک مشتری سخت گیرتر! برای آن آژانس طراحی/تبلیغاتی مبدل کند و این یعنی دریافت نتیجه بهتر از هزینه ای که برای طراحی لوگو پرداخت می کنید««

پول نیوز؛ مازیار دانیالی- زمانی که صحبت از دوام و موفقیت همیشگی یک کسب و کار به میان می آید، بحث برندینگ و جزئیات آن همچون طراحی لوگو تضمین کننده موارد مذکور خواهد بود.

در واقع لوگوسازی متناسب با شرایط خاص یک کسب و کار، از جمله فاکتورهای حیاتی در راستای پیشرفت محسوب می شود. برای آن که بتوان یک هویت بصری منحصر به فرد برای رستوران خلق کرد، بهره برداری از مزایای طراحی لوگو فرصتی مناسب را در اختیارتان قرار خواهد داد.

یک لوگوی رستورانی مناسب باید بتواند به راحتی و البته کاملا موثر با اهداف مجموعه ارتباط برقرار کند و در انتقال این پیام به مشتریان رستوران نیز موفق باشد. برای دست یابی به بهترین لوگوی ممکن، باید چندین نکته مهم را مد نظر قرار دهید که در ادامه به بررسی آنها خواهیم پرداخت.

رنگها

از جمله مهم ترین فاکتورهای دخیل در طراحی یک لوگوی رستورانی می توان به رنگ بندی و انتخاب درست رنگها اشاره کرد. رنگها سبب می شوند لوگوی رستوران شما تبدیل به علامتی خاطره انگیز، هدفمند و همچنین حرفه ای شود. توجه به طیفی که هر رنگ خاص از سایه های کم رنگ تا پر رنگ به خود اختصاص می دهد و همینطور تاثیر فرهنگی آنها بر اساس کشور مربوطه و بازار هدف، امری ضروری خواهد بود. توصیه می شود کسب و کارهای فعال در عرصه مواد غذایی به ویژه رستورانها و فست فودها در طراحی لوگو برای مجموعه خود، از رنگ های خیلی روشن کمتر استفاده کنند.

رنگهایی که ارتباط طبیعی بیشتری با غذاهای سرو شده توسط رستوران دارند، گزینه های بهتری محسوب می شوند. این موضوع منتج به انتقال حس تازگی و جلب هرچه بیشتر نظر مشتریها توسط لوگو خواهد شد.

image

برخی از مناسب ترین رنگهای موجود به منظور استفاده در طراحی لوگوهای رستورانی، شامل قرمز مات، سایه های خاصی از قهوه ای، سبز، زرد و حتی مشکی کلاسیک هستند. اگر بیش از یک رنگ و یا سایه انتخاب شده است، حفظ تعادل منطقی در ترکیب آنها ضروری خواهد بود.

چندین ترکیب مختلف را بر چهارچوب منتخب لوگوی خود امتحان کنید تا قادر به یافتن مناسب ترین حالت ممکن باشید. حتی می توانید یک رنگ منحصر به فرد و کاملا جدید را به نام کسب و کار خود ثبت کنید. در این راستا از هنرمندان طراحی و نقاشی کمک بگیرید. به عنوان مثال کسب و کارهای متعددی هستند که حق انحصاری استفاده از یک سایه رنگی مشخص مانند بنفش را در اختیار دارند. این مسئله یک مزیت رقابتی بزرگ فراهم می کند که اغلب نیز مورد توجه رستورانهای بزرگ و سود ده واقع خواهد شد.

فونت

یکی دیگر از جنبه های با اهمیت در برندینگ رستوران، فونت مورد استفاده در طراحی لوگو و همچنین شعارهای تبلیغاتی خواهد بود. بهره برداری از نوشته های مختلف در ترکیب با لوگو، جز روشهای متداول برندینگ به شمار می رود. به همین دلیل فونت های ساده و آنهایی که همخوانی خوبی با اجزای دیگر لوگو دارند، برنده میدان رقابت خواهند بود. فونت هایی که به سختی خوانده می شوند، ظاهر حرفه ای لوگو را به شدت تحت تاثیر قرار داده و احساس مناسبی به مخاطب انتقال نمی دهند. در نتیجه به جای آن که بر شهرت کسب و کارتان افزوده شود، خود را بیشتر دچار رنج و زحمت خواهید کرد.

علاوه بر موارد فوق، رعایت سادگی نیز به شدت توصیه می شود. اگر بخواهید لوگوی خود را روی وسایل پارچه ای رستوران چاپ کنید، سادگی مورد نظر بسیار کمک کننده خواهد بود. هرچه قالب کلی لوگو پیچیده تر باشد، پرینت آن روی پارچه نیز دشوار تر خواهد بود چرا که نمی توان جزئیات را به خوبی نشان داد.

شکل

شکلی که برای لوگوی رستوران خود در نظر دارید، باید به نحوی باشد که حتی از فاصله ای نسبتا دور نیز کاملا گویا بوده و مشتری بتواند آن را تشخیص دهد. برای دست یابی به این هدف نیز، سادگی حرف اول را می زند! به طور کلی اشکال هندسی ساده که با عناصر دیگر همچون رنگها و فونتهای مناسب تلفیق می شوند، به تشخیص راحت تر لوگو کمک زیادی خواهند کرد.

image

اندازه گیری

پس از انتخاب رنگ، فونت و شکل لوگو باید تمرکز اصلی خود بر یکی از این فاکتورها را مشخص کنید. بازی با اندازه از جمله بهترین روشهای بهینه سازی لوگو خواهد بود. به عنوان مثال می توان به تغییر سایز فونت، فاصله میان اجزای مختلف و یا اندازه آیکون اشاره کرد. هرکدام از این تغییرات می تواند در جلب نظر مشتریان تاثیری متفاوت داشته باشد.

بدین ترتیب طراحی لوگو در مقیاس مناسب، عاملی است که به موفقیت بیشتر کسب و کار کمک خواهد کرد و باید به عنوان مدیر مجموعه به این مورد نیز توجه کافی نشان دهید.

image

اعتبار

باید اطمینان حاصل کنید که لوگوی طراحی شده با همین اجزایی که در اختیار دارد، تبدیل به علامتی خاطره انگیز و معتبر خواهد شد. هرچه لوگو پیچیده تر باشد، به یاد آوری آن توسط مشتریان دشوار تر می شود. به لوگوی برندهای معروف دنیا همچون نایکی نگاه کنید؛ سادگی اصلی ترین عامل دوام و پایداری در این کمپانی ها بوده است.

یک لوگوی خوب علاوه بر جذابیت، نباید وابسته به دوره ای خاص باشد. این مورد نیز اهمیت بسیار بالایی دارد.

از کاغذ تا صفحه نمایش

توصیه می شود ابتدا طرحهای مختلف مورد نظر خود را روی یک صفحه کاغذ پیاده سازی کنید. نقاشی لوگو روی کاغذ این فرصت را به فرد می دهد تا با ذهن بازتری طراحی را انجام دهد، چرا که نیازی به نگرانی در مورد ایجاد اشکال غیر قابل رفع در طرح نخواهد بود. زمانی که از این مرحله عبور کردید، می توانید از برنامه های طراحی حرفه ای بهره برداری کنید. اگر این روند روی یک ایده جواب نداد، ایده های دیگری را امتحان کنید.

image

حرکت

بررسی ها نشان داده اند که لوگوهای پویا و متحرک در مقایسه با لوگوهای ساکن، از شانس موفقیت بیشتری برخوردار هستند. اما دلیل این موضوع چیست؟ به واسطه لوگوهای متحرک می توانید مخاطب را از نظر بصری بیشتر درگیر طرح خود کنید. بدین ترتیب کنجکاوی وی با احتمال بالاتری برانگیخته شده و ممکن است تبدیل به یکی از اصلی ترین مشتریان کسب و کار شما شود.

بودجه

بودجه ای که به امر طراحی لوگو اختصاص می دهید، باید منطقی بوده و با کیفیت مورد نظر شما تناسب داشته باشد. از طرفی اگر بودجه محدودی در اختیار دارید، همکاری با متخصصین طراحی گرافیکی برایتان هزینه بر خواهد بود. بدین ترتیب می توانید در فضای اینترنت به نمونه های مختلفی دسترسی داشته باشید و با الهام گیری از آن ها لوگویی منحصر به فرد برای رستوران خود با کمترین هزینه طراحی کنید.

image

قوانین مالکیت

برای این فاکتور بهتر است با متخصصین برندسازی و طراحی لوگو مشورت کنید تا با موارد استفاده قانونی از لوگوی منتخب رستوران خود آشنا شوید. در واقع طی مراحل قانونی به منظور ثبت یک لوگوی خاص، تلاشهای مجموعه را به نتیجه خواهد رساند.

در ادامه منتخبی از لوگو رستوران های مختلف را مشاهده می کنید که ترکیب جالبی از رنگ و طرح دارند.

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

تا کنون چند ادعای کریمی‌قدوسی دروغ بوده؟

ضرغامی: چند نهاد زیر نظر رهبری خواهان اداره کشور به‌جای دولت روحانی بودند| کار از دعوای اصلاح‌طلب - اصول‌گرا گذشته| بیش از حد سخت‌گیری می‌کنیم، مجازات‌ها و زندانی‌ها باید کمتر شود

از آزادی یک فرمانده ایرانی از اسارت داعش تا چک سفید آمریکا به عربستان و انتقال بخشی از جسد خاشقجی به ریاض

کلیدواژه: لوگو رستوران غذا پول نیوز

منبع: پول نیوز

منبع این خبر، وبسایت www.poolnews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۹۵۶۵۰۵۴ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • دومین جشنواره طراحی معماری موکب به کار خود پایان داد
 • گرانی شیر صدای استخوان‌ها را درآورد!
 • ماهی ها در این رستوران سکته می کنند+عکس
 • نان سنگک با نام جدید در رستوران‌های ایتالیایی! +عکس
 • پلمپ رستوران‌های متخلف در اردکان
 • طراحی داخلی مدیترانه‌ای با چشم انداز‌های هیجان انگیز
 • پلمب رستوران‌های متخلف در اردکان
 • معتمدی: طبخ غذاهای دانشگاه امیرکبیر مشکل دارد/ غذای بهترین رستوران کشور را هم نمی خورم
 • دانلود نرم افزار طراحی و چاپ مارک
 • چگونه طراحی سایت موفقی داشته باشیم؟
 • بارتومئو: طرح قبلی عوض می‌شود و FCB به لوگو بازخواهد گشت؛ به استخدام روبرتو مارتینز فکر نکرده‌ایم
 • شرکت‌ طراحی سایت چه کمکی به کسب‌وکارها می‌کند؟
 • شرکت‌ طراحی وب‌سایت چه کمکی به کسب‌وکارها می‌کند؟
 • طراحی لباس ورزشی بانوان؛ از ایده تا موفقیت
 • طراحی لامبورگینی ایرانی سرآغاز اتفاقات بزرگ در صنعت خودروسازی است
 • برگزاری مسابقه طراحی «پلاسکوی نو»
 • ◄ فراخوان مسابقه طراحی «پلاسکوی نو»
 • دومین مسابقه طراحی معماری موکب به پایان راه رسید/ برگزاری نمایشگاهی از آثار برگزیده
 • رستوران رفتن مردم تهران کاهش یافت
 • برگزاری نمایشگاه آثار برگزیده مسابقه طراحی معماری موکب