Web Analytics Made Easy - Statcounter

در دهه ۱۹۶۰ میلادی، از نظر فنی غیر ممکن بود که یک انسان بتواند به فضای بیرونی کره زمین سفر کنید. ولی ظرف ۱۰ سال، اولین انسان قدم به سطح ماه گذاشت.

این فرایند معجزه آسای تبدیل رویا به واقعیت وقتی شروع شد که یک «ندا» جامعه علمی را به چالش کشید تا هر کاری که لازم است را انجام دهد تا آمریکا «انسانی را تا پایان آن دهه به ماه بفرستد.

بیشتر بخوانید: اخبار روز خبربان

» این چالش با کاشتن بذر دستاورد ممکن در آینده درون خاک حاصلخیز تخیل، روحیه یک ملت را بیدار کرد.

 اینکه ما تا چه مقدار بتوانیم نتایج خود را تغییر دهیم تا حد زیادی بستگی به قوه تخیل ما دارد.در دهه ۱۹۶۰ میلادی، از نظر فنی غیر ممکن بود که یک انسان بتواند به فضای بیرونی کره زمین سفر کنید. ولی ظرف ۱۰ سال، اولین انسان قدم به سطح ماه گذاشت.

این فرایند معجزه آسای تبدیل رویا به واقعیت وقتی شروع شد که یک «ندا» جامعه علمی را به چالش کشید تا هر کاری که لازم است را انجام دهد تا آمریکا «انسانی را تا پایان آن دهه به ماه بفرستد.» این چالش با کاشتن بذر دستاورد ممکن در آینده درون خاک حاصلخیز تخیل، روحیه یک ملت را بیدار کرد۱

با آن چالش شجاعانه، غیر ممکن تبدیل به واقعیت شد.همین اصل در مورد هر زمینه دیگری از زندگی ما نیز کاربرد دارد.آیا یک انسان فقیر می‌تواند ثروتمند شود؟ قطعاً! ترکیب منحصر به فرد اشتیاق، برنامه ریزی، تلاش و پشتکار همیشه جادوی خود را به دنبال خواهد داشت. سؤال این نیست که آیا این فرمول برای موفقیت جواب می‌دهد یا نه، بلکه آیا انسان این فرمول را دنبال می‌کند یا خیر. این متغیر ناشناخته است. این چالشی است که همه ما با آن مواجه هستیم.

همه ما می‌توانیم از جایی که هستیم به جایی که می‌خواهیم باشیم، برسیم. هیچ رویایی غیر ممکن نیست اگر ابتدا ما شجاعت باور کردن آن را داشته باشیم.

جیم ران، کسی که یکی از اولین فیلسوفان کسب و کار در آمریکا شناخته می‌شود، فلسفه‌ها و اصول خود در زمینه موفقیت را به مدت ۴۶ سال به اشتراک گذاشت. ران در اینجا ۱۳ روش برای بهبود زندگی را معرفی می‌کند تا شما بتوانید رویای خود را ممکن سازید.

۱. با ترس‌های خود روبرو شوید

این گونه است که می‌توانید بر آن‌ها غلبه کنید. آن‌ها را نادیده نگیرید، بلکه با آن‌ها روبرو شوید. با خود بگویید، «این همان چیزی است که از آن می‌ترسم. باید ببینم که چگونه می‌توانم آن را تغییر دهم.» همین امروز با ترس‌های خود روبرو شوید.

۲. از قدرت اراده خود استفاده کنید تا مسیر را تغییر دهید

اگر کار‌هایی که مثلاً در شش سال گذشته انجام داده اید منافعی که می‌خواهید را به دنبال نداشته، مجبور نیستید حتماً همان کار‌ها را تکرار کنید. مقصد جدیدی انتخاب کنید و آن راه را دنبال کنید. از قدرت اراده خود برای شروع فرایند استفاده کنید. مجبور نیستید که سال گذشته را تکرار کنید. اشتباهات خود را تصحیح کنید. اکنون روی سال بعد خود سرمایه گذاری کنید.

۳. اشتباهات خود را بپذیرید

گاهی اوقات باید اشتباهات خود را نزد دیگران تصدیق کنید. یکی از بهترین عبارات در زبان این است: «معذرت می‌خواهم.» این کلمات می‌تواند رابطه‌ای کاملاً تازه را آغاز کند. این کلمات می‌تواند دو نفر را به مسیری کاملاً تازه سوق دهد. اشتباهاتتان را پیش خود تصدیق کنید. لازم نیست در مورد آن‌ها نزد تمام آدم‌های دور و برتان صحبت کنید. ولی هیچ ضرری ندارد که بنشینید و با خودتان مکالمه‌ای داشته باشید و بگویید، «هیچ فایده‌ای نداره که خودم را فریب دهم.»

۴. اهداف خود را اصلاح کنید

فرایند را آغاز کنید. اهداف والاتری برای خود تعیین کنید. به دنبال اهداف بزرگتری باشید. به دنبال چیزی فراتر از آنچه که تصور می‌کردید می‌توانید انجام دهید، بروید.

۵. به خودتان باور داشته باشید

باید به احتمالات ایمان داشته باشید. باید باور داشته باشید که فردا می‌تواند بهتر از امروز باشد. به خودتان باور داشته باشید. هیچ مهارتی وجود ندارد که نتوانید یاد بگیرید؛ هیچ دانشی وجود ندارد که نتوانید بیاموزید؛ هیچ کلاسی وجود ندارد که نتوانید در آن شرکت کنید؛ هیچ کتابی وجود ندارد که نتوانید بخوانید.

۶. به دنبال خردمندی باشید

به دنبال خِرَدی باشید که پاسخ‌ها را ایجاد می‌کند. به دنبل خردمندی باشید تا با چالش‌های امروز و فردا مقابله کنید. آرزو نکنید که کاش آسان‌تر بود، آرزو کنید که شما قوی‌تر باشید.

۷. از زمان خود مراقبت کنید

بعضی وقت‌ها ما خود را گمراه می‌کنیم. معمولاً آدم‌ها پیش خود می‌گویند، «من هنوز ۲۰ سال دیگر فرصت دارم.»، ولی واقعیت اینجاست که شما ۲۰ «بار» دیگر فرصت دارید. اگر سالی یک بار به ماهیگیری بروید، تنها ۲۰ بار دیگر برای ماهیگیری کردن فرصت دارید، نه ۲۰ سال.

۸. سود‌های خود را سرمایه گذاری کنید

سود‌ها بهتر از دستمزد هستند. دستمزد‌ها باعث می‌شوند که روزی خود را به دست آورید، سود‌ها باعث می‌شوند که به ثروت دست پیدا کنید. آیا می‌توانیم زمانی که روزی خود را به دست می‌آوریم به سوددهی دست پیدا کنیم؟ پاسخ مثبت است.

۹. با شدت و جدیت زندگی کنید

در هر کاری که انجام می‌دهید، تلاش بیشتری کنید. کمی قوی تر، و کمی عاقل‌تر باشید. سرزندگی خود را تقویت کنید. تمام توان خود را روی کاری که انجام می‌دهید قرار دهید و بعد به دنبال سرزندگی بیشتر، قدرت بیشتر، توان بیشتر، و قلب و روح بیشتر باشید.

۱۰. جایگاه خود را پیدا کنید

اگر فقط شغلی دارید و در آن کار می‌کنید، جایی را پیدا کنید که برایتان مناسب است، و مطمئن باشید که آن‌ها از شما خواهند خواست تا جای بهتری را در اختیار بگیرید. کار خود را به خوبی انجام دهید؛ بهترین کاری که می‌توانید را انجام دهید. این بهترین راه برای پیشرفت است.

۱۱. از خود تقاضای شرافت کنید

شرافت مثل وفاداری است. شما نمی‌توانید آن را از کس دیگری بخواهید؛ تنها می‌توانید آن را از خودتان بخواهید. بهترین نمونه از وفاداری باشید تا پیروان وفاداری داشته باشید. بهترین نمونه از شرافت باشید تا افرادی دور و برتان داشته باشید که شرافت دارند. خودتان سرمشق باشید.

۱۲. از نظم و انضباط استقبال کنید

نصیحت بهتری از این نمی‌توانم به شما بکنم، چون که نظم و انضباط، واقعیت را به وجود می‌آورد. نظم و انضباط شهر‌ها را می‌سازد. یک فعالیت منظم فراوانی، برجستگی و بهره وری را ایجاد می‌کند.

۱۳. برای چیزی که درست است مبارزه کنید

این فوق العاده است که بتوانید بگویید: «من برای فرزندانم مبارزه کردم، من برای چیزی مبارزه کردم که درست بود، من برای سلامتی مبارزه کردم، من مبارزه کردم تا از شرکت خود محافظت کنم؛ من برای حرفه‌ای خوب مبارزه کردم که خانواده ام را خوشحال کنم. من برای مبارزه‌ای خوب، مبارزه کردم.» اگر چیزی ارزشمند را می‌خواهید، باید برای آن مبارزه کنید.

 

صرافی ارز دیجیتال

منبع: افکارنيوز

کلیدواژه: زمین جامعه خاک فقیر کسب و کار سرمایه گذاری سرمایه دستمزد ثروت قلب بهره وری خانواده خاک دستمزد سرمایه گذاری شادی کسب و کار

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.afkarnews.com دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «افکارنيوز» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۱۹۵۷۹۸۴۵ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۰۰۲۲۱۰۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتی‌که در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

خبر بعدی:

مستند «کرونا برای زندگی» به شبکه افق رسید

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی شبکه افق سیما، «کرونا برای زندگی» نام مجموعه مستند جدیدی است که در شبکه افق تولید شده و نگاهی نو به پاندمی کرونا در کشور را برای بینندگان جلوه‌گر می‌سازد.

این مجموعه مستند ۱۳ قسمتی به تهیه‌کنندگی امیر حسین خلیل‌زاده و کارگردانی محمد رضا محب آل عبا توسط شبکه افق سیما تولید شده است.

«کرونا برای زندگی» به شکلی نو با نگاهی سازنده به مسئله درگیری کشور به بیماری کرونا می‌پردازد و سعی دارد ظرفیت‌هایی که وقوع این بیماری در ابعاد مختلف ایجاد کرده را برابر دیدگان مخاطبین تصویر کند. در اصل این مستند به دنبال بیشتر شناساندن افرادی است که تهدید کرونا را به فرصتی سازنده برای کشور تبدیل کرده‌اند.

امیر حسین خلیل‌زاده تهیه‌کننده این مجموعه مستند درباره ایده ساخت این مجموعه گفت: ایده از آنجایی شکل گرفت که در کل پشت هر مشکلی راهکاری نیز هست. کرونا مسئله‌ای بود که تمام جهان با آن درگیر بود و در مملکت ما نیز خسارات بسیاری به دنبال داشت و یک سری افراد در کار، زندگی، آموزش و … به چالش‌هایی خورده‌ایم.

وی افزود: در این بین افرادی هم بودند که خلاقیت به خرج دادند و فرصتی ایجاد کردند که کرونا برای زندگی راجع به همین افراد است. برخی در همین ایام کرونا کارگاه تولید ماسک داشتند و امروز آن را به کارخانه تولید دستمال کاغذی تبدیل کرده است. این موضوع در همه حوزه‌ها تاثیرگذار بود که این تنها یک مثال بود.

تهیه‌کننده این مستند تاکید کرد: در این مجموعه مستند به دنبال آن هستیم تا نیمه پر لیوان را ببینیم و به امکاناتی اشاره کنیم که کرونا عامل ایجاد آن بود و اگر کرونا نبود این شرایطی که امروز برای صاحبان آنها و برای کشور مفید است هیچگاه پیش نمی‌آمد.

علاقمندان می‌توانند این مجموعه مستند را سه‌شنبه هر هفته ساعت ۲۰ و تکرار آن را روز بعد ساعت ۱۲:۳۰ از شبکه افق به تماشا بنشینند.

کد خبر 5648637 عطیه موذن

دیگر خبرها

  • رئیسی: مردم ایران با شعار "آزادی" گول نمی‌خورند؛ آزادی را در سال ۵۷ به دست آوردند/ عصبانی باشید و از این عصبانیت بمیرید
  • چرا «برنامه‌ریزی» در زندگی ما مهم است؟
  • شغلی که ضامن خوشبختی ام شد
  • فال روزانه چهارشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۱
  • نگاهی به برنامه «کام شیرین»؛ تصویری واقعی از دغدغه‌های جوانان و خانواده‌ها
  • مستند «کرونا برای زندگی» به شبکه افق رسید
  • فال روزانه سه شنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۱
  • مدیریت دغدغه‌های خانم‌های خانه‌دار | هم مراقب خودتان باشید و هم اهالی خانه
  • روایت داستانی از زندگی واقعی حمید علیدوستی/ تمام جنگ‌ها و فتنه‌ها کار آل و اهریمن است!
  • چالش بازی‌های ویدئویی برای کودکان