مادر کیلیان امباپه، ستاره پاری سن ژرمن، نگرانی خود را از تمسخر ظاهر پسرش توسط نیمار و دنی آلوس ابراز کرد.

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از ورزش سه، فیضا لاماری، مادر امباپه مدعی شده که فصل گذشته، تنش بین پسرش و نیمار بارها بالا گرفته است. یکی از بزرگترین مشکلات لاماری، برخورد نیمار و دیگر هم تیمی برزیلی اش، آلوس درباره نحوه لباس پوشیدن امباپه بوده است.

این دو بازیکن، امباپه ۱۹ ساله را با دوناتلو، یکی از شخصیت های کارتون لاک‌پشت‌های نینجا مقایسه می‌کردند و در ماه نوامر نیز از سوی رختکن پاری سن ژرمن، یک ماسک با صورت این شخصیت اهدا شده بود. در حالی که این موضوع بیشتر شوخی بوده، ولی مادر امباپه به هیچ وجه نمی‌تواند با این موضوع کنار بیاید از این بابت بسیار ناراحت است.

 

پس از پیروزی فرانسه مقابل آرژانتین که با درخشش امباپه همراه بود، ستاره فرانسوی از سوی آلوس مورد تمجید قرار نگرفت ولی به جایش آلوس در اینستاگرامش نوشت:” دوناتلو خیلی سریع است نه؟”

 امباپه شب گذشته به همراه تیم ملی فرانسه موفق شد به پیروزی ۱-۰ دست پیدا کرده و به فینال جام جهانی برسد. در حالی که نیمار از جام جهانی حذف شده، این احتمال وجود دارد که ستاره ۱۹ ساله با جام به پاریس برگردد

پایان پیام/52

منبع: شبستان

خبر بعدی:

مرضیه حدیدچی دباغ الگوی بزرگ برای زنان جهان است/مادر کلید واژه‌ای جهانی است

به گزارش حوزه سینما  گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، مراسم رونمایی و اکران مستند «مادرانه» به کارگردانی «علیرضا باغشنی» با حضور جمعی از خانواده‌ها در سالن سوره حوزه هنری برگزار شد.

 وحید جلیلی مدیر دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در سخنانی در این مراسم گفت: یکی از کار‌های اصلی جبهه فرهنگی انقلاب از ابتدای انقلاب تا امروز در حوزه رسانه و هنر بازنمایی میادین جهاد بوده است. این موضوع موجب اتفاقات خوبی در هنر انقلاب شده است و هنرمندان انقلاب فرم‌های جدیدی را تا به امروز تجربه کرده اند که همین امروز هم می‌بینید برکاتش ادامه دارد. به طور مثال سینمای ما با بازآفرینی تکنیک منحصر به فردی که شهید آوینی و دوستان او در روایت فتح به وجود آوردند توانستند آثار را از حوزه مستند به حوزه دراماتیک ترجمه کنند و آثاری مثل «ماجرای نیمروز» و «ایستاده در غبار» هنوز اول عشق است و ادامه پیدا خواهد کرد.

وی افزود: اگر رسانه و هنر ما روی به هنر و میادین گوناگون جهاد بیاورد چه بسا با تحولاتی در حوزه فن هم مواجه خواهیم شد. قاعدتا نیمی از میادین جهاد که در معارف ما و ادبیات دینی ما تصریح هم شده جهادی است که در خانه‌ها در جریان است و محور آن همسران و مادران هستند.

جلیلی ادامه داد: جای دریغ و تاسف است که این میدان گسترده جهاد تا کنون آن گونه که درخور بوده و به آن میزانی که ظرفیت داشته بازنمایی نشده و به نظر من هر دو طرف ضرر کردند. یعنی اضافه شدن به سازمان هنر هم می‌توانست ایده‌ها را برای مجاهدانش شیرین‌تر کند و هم می‌توانست برکاتی برای هنر و رسانه انقلاب داشته باشد.

رئیس شورای سیاستگذاری جشنواره عمار خاطرنشان کرد: مستند مادرانه یکی از این نمونه‌ها است. امیدواریم این نمونه‌ها بیشتر شود و به مرور ارتقاء پیدا کند. اگر در مرز‌های ما جنگی در جریان است که امنیت فیزیکی کشور را تهدید می‌کند، در دل خانه‌های ما هم مجاهدانی حضور دارند که آن‌ها هم امنیت معرفتی، معنوی و فرهنگی جامعه ما را حفظ می‌کنند و حتما شایسته این هستند که مورد توجه جدی‌تر اهالی فرهنگ از سطوح اندیشه ورزی تا سطوح هنری قرار بگیرند.

«مادر» لغتی گارد شکن است

وی اضافه کرد: نکته مهم دیگر این است که مادر یک کلیدواژه جهانی است. مادر کلیدواژه‌ای است که برای همه نسل‌های آینده  و برای همه اقوام گوناگون بشری در جهان امروز  قابل فهم هست و به یک معنا گاردشکن است. به این معنا که وقتی صحبت شما مادر باشد مخاطب با علاقه بیشتری و یا با پیش داوری کمتری با اثر شما مواجه خواهد شد و این یک فرصت کم نظیر است و باید از آن در کار فرهنگی، رسانه‌ای و هنری استفاده کامل  شود.

جلیلی بیان کرد: وقتی به تاریخ معاصر خودمان نگاه می‌کنیم؛ ادبیات، سینما و در هنر‌های گوناگون می بینیم که از این ظرفیت کم  و یا برعکس استفاده شده است. شهید بهشتی یک جمله‌ای دارند و می‌گویند که اکثریت مارکسیست‌های ما با خواندن «کاپیتال» مارکس، مارکسیست نشدند بلکه با خواندن «مادر» ماکسیم گورکی، به کمونیزم علاقمند شدند.

وی بیان کرد: یعنی اگر ما بخواهیم دیگر مفاهیم دینی و انقلاب خودمان را هم تبیین کنیم یکی از مهمترین بستر‌های آن همین میدان مادری و عرصه مادرانگی است. اخیرا با یکی از دوستانی که در حوزه ادبیات کار می‌کند صحبت می‌کردیم و پرسیدم مثلا در حوزه ادبیات دراماتیک ایران چه بازنمایی از تصویر مادر شده است؟ او هم تائید می‌کرد که با واقعیت مادر ایرانی خیلی متفاوت است. وقتی ما به واقعیت فرهنگی اسلامی ایرانی نگاه می‌کنیم مادر ستون و پیشران خانه است؛ مادر محافظ و پالایشگر است و با محوریت مادر، خانه به یک معنا به یک پالایشگاه و مرکز توبه تبدیل می‌شود. میرشکاک می‌گفت که تهاجم فرهنگی نمی‌آید گناه را زیاد کند بلکه تهاجم فرهنگی می‌آید که توبه را کم کند.

مدیر دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب افزود: خانه جایی است که با محوریت مادر و مجموعه مختصاتی که مادر اسلامی و ایرانی دارد پالایش می‌کند و اگر جامعه می‌خواهد فرهنگش مصون بماند و تازه گردانی شود و پیش برود حتما باید این مرکز راهبردی را حفظ کند. ما مراکز راهبردی زیادی را تاسیس می‌کنیم و خواهان تاسیس آن‌ها هستیم، ولی گاهی اوقات یادمان می‌رود که مهمترین مرکز راهبردی جامعه دینی و انقلابی خانه‌ها است و این در ادبیات قرآنی و حدیثی ما مکررا بر آن تاکید شده است.

وی ادامه داد: نکته دیگر درگیری جدی است که امروز در فضای جنگ نرم در بازنمایی تصویر زن مدرن و زن انقلاب وجود دارد. در این زمینه هم واقعیت این است که ما به نسبت آنچه که ظرفیت داشتیم خیلی عقب هستیم و جریان روشنفکری و غرب زده شاید به جرأت بتوان گفت ده‌ها برابر ظرفیتی که داشته کار و تلاش کرده تا تصویر جذاب و شیرینی از یک زن غرب زده یا یک زن مدرن در فضای رسانه‌ای هنری، علمی، آکادمیک و آموزشی نشان بدهد.

مدیر دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی بیان کرد: همانگونه هم که در مستند «مادرانه» دیدیم، خوشبختانه نسل امروز ما یک نسل گسترده از زنان نخبه جوان است که به مادری خودشان افتخار می‌کنند و جامع بین همه ارزش‌های سنتی و تاریخی ما و امتیازاتی هستند که به شکل گزینشی و حساب شده و با چشم باز از فضا‌ها و جهان‌های جدید پیام هایی اخذ می‌کنند. این می‌تواند گام بلندی به پیش باشد، در این زمینه الگو‌ها کم نیستند که در زنان پیشکسوت انقلاب اسلامی یاد کنیم از زنده یاد خانم مرضیه حدیدچی دباغ که به معنای واقعی کلمه الگوی بزرگ برای نه فقط زن ایرانی که به نظرم برای همه زنان جهان می‌تواند تلقی شود.

وی گفت:ده‌ها و صد‌ها مورد مشابه او وجود دارد که همچنان مثل بسیاری از ذخایر مادی خودمان استخراج نکردیم این گنجینه‌ها و دفینه‌های معنوی، معرفتی و فرهنگی هم همچنان مغفول هستند و امیدوار هستیم بخشی از این بار را خود مادران گرانقدری که امروز رسالت مادری برای آن‌ها اولویت اول است،بر دوش بگیرند و بازخوانی، بازگویی و بازنمایی الگوی مادر و همسر انقلابی با توجه به معرکه‌ای که در حوزه جنگ نرم بر سر این موضوعات وجود دارد به نظرم یکی از ضرورت‌های امروز ما است.

مدیر دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی بیان کرد: امیدوارم که خداوند توفیق بدهد که به این گنجینه‌ها بیشتر توجه شود. همین پیام اخیر حضرت آقا در مورد گام دوم، من می‌بینم ذهنیت‌هایی شکل می‌گیرد راجع به جوانانی که حضرت آقا می‌گویند بیشتر ممکن است ذهنیت مذکری باشد، ولی واقعیت این است که بخش مهمی از بار انقلاب اسلامی بر دوش بانوان و به خصوص بر دوش مادران و همسران بوده و در گام دوم هم باید الزامات و اقتضائات گام دوم در زندگی خانوادگی و حیات طیبه خانوادگی به تفصیل شناخته شود و همه به آن التزام پیدا کنیم.

گفتنی است پیش از اکران مستند «مادرانه» با حضور خانم بصیری مادر شهید ملامحسن از علیرضا باغشنی کارگردان این اثر تقدیر شد.

انتهای پیام/

احمدی‌نژاد: دو تا خدا در دنیا باشد، فساد می‌شود| ما زورمان به بقیه نرسید| اختیارات در قوه قضائیه و مقننه متمرکز است اما پاسخگویی در قوه مجریه است| مردم هر سیستم حکومتی خواستند، حقشان است| بخش‌هایی از قانون اساسی و ساختارها باید تغییر کند| رهبری هرچقدر اخت

در پی محبوبیت از دست رفته| چرا احمدی‌نژاد دیگر پدیده‌ای غیر‌ضروری و بی‌معنی محسوب می‌شود؟

رونمایی از داروی تمام ایرانی روفانیب 5

کلیدواژه: مجلس دهه کرامت امام صادق ع شیراز برجام فوتبال روزنامه مهدویت اسحاق جهانگیری لاک پشت های نینجا امپابه فرانسه

منبع این خبر، وبسایت shabestan.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۹۶۱۶۹۱۰ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • مهاجری: ناراحتی من این است که نه خوب بودیم و نه تمام توان‌مان را گذاشتیم/ بدترین جای ممکن ترمز تیم ما کشیده شد
 • رونالدو به خاطر پرز و نیمار رفت
 • پیامک و متن های زیبا برای تبریک روز زن و روز مادر +عکس نوشته
 • فاز جدید جنگ روانی لیون علیه مسی
 • نگاهی به کلکسیون جذاب خودروهای مایکل جکسون
 • ناراحتی شدید یک مدافع حرم از مشکلی که برای دوستش پیش آمده بود
 • روحانیت متعهد، به خون سرمایه‌داران زالوصفت تشنه است و هرگز با آنان سر آشتی نداشته و نخواهد داشت
 • ظاهر متفاوت بن سلمان در دیوار چین! + عکس
 • گریه دو روزه‌ نیمار بعد از مصدومیت
 • دفاع ستاره برزیلی وستهام از نیمار؛ به او نگویید متقلب
 • گواردیولا: هنوز آماده رقابت با بزرگان نشده‌ایم
 • نیمار راهی برزیل شد
 • ناراحتی ریحانا از درگذشت کارل لگرفلد/عکس
 • علمای اصیل اسلام هرگز زیر بار سرمایه‌داران و پول‌پرستان و خوانین نرفته‌اند
 • «آشغال‌های دوست‌داشتنی» وارد سینماها شدند/ «جن زیبا» بر روی پرده نقره‌ای ظاهر شده است
 • ناراحتی‌هایش برای دیگران بود، نه خودش
 • پاری سن ژرمن 5-1 مون پلیه؛‌ پی اس جی بدون نیمار و کاوانی هم توقف ناپذیر است
 • دختر مشهدی عروسک خیمه شب بازی دوست پسرش شد / فیلم های سیاه آبرویش را برد
 • «ابوبکر البغدادی» در عراق ظاهر شد