رویداد۲۴ تیم ملی کرواسی نمایش مقتدرانه‌ای در مرحله گروهی جام جهانی با کسب سه برد متوالی برابر نیجریه، آرژانتین و ایسلند داشت ولی در دو مسابقه اخیر مرحله حذفی به سختی و در ضربات پنالتی به ترتیب توانست مقابل دانمارک و روسیه نتیجه بگیرد و در مرحله نیمه نهایی حاضر شود؛ شاگردان زلاتکو دالیچ در حالی برای رسیدن به فینال مقابل انگلیس قرار گرفته‌اند که سه شیرها در شرایط فنی و روحی خوبی هستند و امید دارند بعد از سال 1966 ، دومین بار تجربه فینالیست شدن را به دست بیاورند.


کروات‌ها در پنج مسابقه اخیر گروهی و دور حذفی به برتری رسیده‌اند ولی انگلیس بعد از دو برد در دیدارهای ابتدایی خود در جام جهانی مقابل تونس و پاناما، آخرین بازی مرحله گروهی را (احتمالا) عمدا به بلژیک واگذار کرد تا مسیر راحت‌تری برای رسیدن به فینال داشته باشد که به نظر می‌رسد اقدام آنها جواب داده و گرت ساوت‌گیت بعد از برتری تیمش برابر کلمبیا و سوئد، امشب به دنبال پیروزی مقابل کرواسی است تا راهی فینال شوند.نیمه نهایی جام جهانی 2018 روسیه
چهارشنبه: 97/04/20 ؛ ساعت 22:30
استادیوم: لوژنیکی مسکو/ تماشاگر:
داور: جونیت چاکر(ترکیه)؛ کمک‌ها: باهاتین دوران، طارق اونگون و بیورن کویپرس(هلند)/ کمک داور ذخیره: ساندر فن روکل(هلند)

 


تیم ملی کرواسی
دانیل سوباسیچ، دیان لوورن، دوماگوج ویدا، سیمه ورسالیکو، ایوان استرینیچ، ایوان راکیتیچ، لوکا مودریچ، آنته ربیچ، ایوان پریشیچ ، مارسلو بروزوویچ و ماریو مانژوکیچ.
سرمربی: زلاتکو دالیچ

 

 


تیم ملی انگلیس
جوردن پیکفورد، کایل واکر، جان استونز، هری مگوایر، جورن هندرسون، دله آلی، جسی لینگارد، کیرن تریپر، اشلی یانگ، رحیم استرلینگ و هری کین.
سرمربی: گرت ساوت‌گیت

 


در حاشیه


* در فاصله دو ساعت به شروع مسابقه حتی یک تماشاگر هم در ورزشگاه لوژنیکی حاضر نبود که تعجب خبرنگاران خارجی را به همراه داشت.
* تیم ملی کرواسی با پیراهن دوم خود در بازی امشب حاضر است و بازیکنان انگلیس با لباس‌های سفید رنگ در زمین هستند.

 

 * حدود 90 دقیقه مانده به شروع مسابقه اتوبوس حامل تیم کرواسی وارد استادیوم شد.

* کروات‌ها از ساعت 21:10 مشغول گرم کردن شدند که در همین حین بازیکنان انگلیس برای لحظاتی به زمین چمن آمدند.

 


* ترکیب تیم‌ها 70 دقیقه مانده به شروع بازی اعلام شد که 11 بازیکن اصلی انگلیس تغییری نسبت به بازی قبلی برابر سوئد نداشت ولی دالیچ یک جابه‌جایی انجام داده و بروزوویچ را جایگزین آندری کراماریچ کرد.
* ورسالیکو، مدافع راست کرواسی که اخبار زیادی مبنی بر غیبت او در ترکیب این تیم برابر انگلیس به دلیل مصدومیت شنیده می‌شد، از ابتدا بازی می‌کند.
* داور شوکر، اسطوره فوتبال کرواسی و رئیس فدراسیون فوتبال این کشور در زمان گرم کردن بازیکنان دو تیم وارد زمین شد و برخورد گرمی با ساوت‌گیت، سرمربی انگلیس داشت.

 

 


* ریو فردیناند، مدافع سابق تیم ملی انگلیس برای حمایت از سه شیرها به استادیوم لوژنیکی رفته و امیدوار به پیروزی این تیم است.

 


* در ساعت 21:40 دروازه‌بانان انگلیس وارد زمین شدند و در میان تشویق تماشاگران به گرم کردن پرداختند.

 منبع: رویداد24

خبر بعدی:

مساوی پربرخورد ایران با عراق

به گزارش فارس از امارات، آخرین مسابقه تیم ملی ایران مقابل عراق در مرحله گروهی جام ملت‌های آسیا از ساعت ۱۹:۳۰ در ورزشگاه آل مکتوم دبی آغاز شد و در نهایت این بازی با تساوی بدون گل به پایان رسید.

تیم ملی ایران که پیش از بازی با عراق صعودش را قطعی کرده بود با یک مساوی به عنوان صدرنشین گروه به مرحله بعد برسد و مسیر ساده تری را برای رسیدن به مراحل بعدی پیش رویش قرار بگیرد. مسابقه با عراق کاملا فیزیکی بود و بارها بازیکنان دو تیم باهم برخوردهای خشنی داشتند. کی روش پیش از مسابقه گفته بود جام ملت ها بعد از این مسابقه آغاز می شود و اکنون تیم ملی ایران در مرحله یک هشتم جام ملت های آسیا به احتمال فراوان باید با فلسطین بازی کند.

داور:  روشن ایرماتوف( ازبکستان)

کمک داوران: رسولف و سدیف( ازبکستان)

کارت زرد: امجد و احمد ابراهیم و علی عدنان از عراق و سامان قدوس  و وحید امیری از ایران

کارت قرمز:-

گل:-

ترکیب تیم ملی ایران:

علیرضا بیرانوند، محمدحسین کنعانی‌زادگان، سید مجید حسینی، ووریا غفوری، میلاد محمدی، روزبه چشمی( 80- اشکان دژاگه)، امید ابراهیمی، علیرضا جهانبخش( 63- مهدی طارمی)، وحید امیری، سامان قدوس( 74- مهدی ترابی) و سردار آزمون

سرمربی: کارلوس کی‌روش

ترکیب تیم ملی عراق:

جلال حسن،احمد ابراهیم، علی فائز، علی عدنان، صفا هادی، احمد حسن( 48- رسن)، مهند علی( 70- علا عباس) ، همام طارق، امجد عطوان، حسین السعیدی( 70- محمد داود) و علاء مهاوی

سرمربی: سرکو کاتانچ


دقیقه ۳+ ۹۰

ضربه کرنر عراق را مدافعان ایران برگشت دادند.
 


دقیقه ۲+۹۰
علی عدنان ضربه کاشته تیم عراق را زد که توپ به کرنر رفت.
 


دقیقه ۹۰

کی روش به شدت به داور مسابقه به دلیل نگرفتن خطا روی سردار آزمون معترض شد.
 


دقیقه ۸۹
خطای علا علی روی میلاد محمدی در کنار خط طولی زمین انجام شد.
 


دقیقه ۸۷
عراق در نیمه دوم ۵۲ درصد صاحب توپ و میدان بود و تیم ملی ایران ۴۸ درصد.
 


دقیقه ۸۳
ضربه کاشته ایران را دژاگه روی دروازه عراق فرستاد که توپ به سردار آزمون رسید و ضربه سر این بازیکن از بالای دروازه عراق به بیرون رفت.
 

محمود کلهر کارشناس فوتبال کشورمان در خصوص ۲۵ دقیقه سوم بازی ایران و عراق گفت: کی‌روش تعویض‌های هجومی انجام داد و باعث شد تا روند هجومی تیم ملی با حضور طارمی و ترابی بیشتر شود. البته کاتانچ هم تعویض‌های هجومی داشت و حتی دیدیم که نزدیک بود دروازه تیم ایران را باز کنند که بیرانوند عملکرد خوبی داشت و اجازه باز شدن دروازه ایران را نداد. ما نباید ارسال های مستقیم را انجام دهیم چون خط دفاع عراق با بازی بسته به خوبی این توپ ها را دور می کند و باید بازی را به جناحین ببریم تا بتوانیم دروازه عراق را تهدید کنیم.

 


دقیقه ۷۹
شوت ترابی از کنار دروازه عراق راهی اوت شد.
 


دقیقه ۷۷

ارسال طارق همام با ضربه سر مهاجم عراق همراه شد که بیرانوند با یک واکنش عالی توپ را از کنج دروازه راهی کرنر کرد.کرنر تبدیل به ضد حمله برای ایران شد که در نهایت احمدابراهیم روی ترابی مرتکب خطا شد.
 


دقیقه ۷۲

ضربات بازیکنان تیم ملی به مدافعان پرتعداد عراقی برخورد کرد و در نهایت در کمال تعجب داور ازبکستانی خطای قدوس را اعلام کرد!این تصمیم داور باعث اعتراض ملایم کی روش به داور شد و او با نیشخند به این تصمیم داور اعتراض کرد.
 


دقیقه ۶۹
شوت بازیکن عراقی را بیرانوند به راحتی مهار کرد.
 


دقیقه ۶۸
برخورد امیری و طارق همام باعث مصدومیت هر دو بازیکن شد.بازی به دلیل مصدومیت این دو بازیکن از ناحیه سر متوقف است.
 


دقیقه ۶۷
شوت مهند علی را بیرانوند مهار کرد.
 


دقیقه ۶۴

برخورد ابراهیمی با علی فائز بازیکن عراقی باعث مصدومیت شدید این بازیکن عراق شد.
 


دقیقه ۶۲
امیری دست بشار رسن را گرفت که داور این خطا را ندید و باعث اعتراض شدید سرمربی عراق به داور شد.
 


دقیقه ۶۱
کی روش قصد دارد مهدی ترابی را وارد میدان کند و در حال دادن تذکرات تاکتیکی به این ملی پوش در کنار زمین است.
 


دقیقه ۵۹
خطای مهند علی روی امید ابراهیمی در میانه زمین رخ داد.
 

 

محمود کلهر کارشناس فوتبال کشورمان در خصوص ۲۵ دقیقه دوم بازی ایران و عراق گفت:در نیمه اول بازی از سوی تیم ایران و عراق کیفیت لازم را نداشت. البته تیم ملی ما برتری خوبی نسبت به عراق داشت اما به گل نرسیدیم. تا اینجای بازی ما بر بازی سوار هستیم اما در تیم ملی آرامش نمی بینم و به نظرم این ضعف تیم ملی تا اینجای بازی است. خط دفاع عراق به خصوص روی زمین نقاط ضعف زیادی دارد و با آرامش می توان از این خط دفاع عبور کرد. با بردن توپ به جناحین و ارسال های خوب می توانیم به گل برسیم.

 


دقیقه ۵۶
پرتاب بلند وحید امیری را مدافعان عراقی بازهم دفع کردند.
 


دقیقه ۵۵

ضربه کاشته عراق را علی عدنان زد که بیرانوند به راحتی توپ را مها کرد. پرتاب بلند او به سامان قدوس نرسید.
 


دقیقه ۵۴
ارسال طارق همام را مدافعان ایرانی دفع کردند.
 


دقیقه ۵۱
ارسال خطرناک بازیکن عراقی را بیرانوند با تیزچنگی مهار کرد و یک فرصت گلزنی از عراق گرفت.
 


دقیقه ۴۹
شوت بازیکنان تیم ملی بازهم به دست مدافعان عراقی خورد اما داور بازهم اعتقادی به پنالتی نداشت.
 


دقیقه ۴۸
قدوس ضربه کرنر ایران را زد که مدافعان توپ را برگشت دادند.
 


دقیقه ۴۷
ارسال غفوری را مدافعان عراق دفع کردند.
 


دقیقه ۴۶
ضربه کرنر عراقی ها را سردار آزمون دفع کرد.
 


دقیقه ۱+۴۵

شوت بازیکن عراق را بیرانوند مهار کرد و توپ را با دست برای میلاد محمدی پرتاب کرد که او توپ را از دست داد.
 


دقیقه ۴۵
شوت سردار آزمون به دست مدافع عراق برخورد کرد اما داور ازبکستانی خطای پنالتی نگرفت تا بازهم باعث اعتراض بازیکنان ایران شود!
 


دقیقه ۴۴
عراق یک ضد حمله نصفه و نیمه داشت که در نهایت با خطا روی کنعانی زادگان به پایان رسید.
تا این دقیقه ۵۸ درصد توپ و میدان در اختیار ایران و ۴۲ درصد در اختیار عراق بود.
 


دقیقه ۴۳
پرتاب بلند امیری به آزمون رسید شوت او به مدافع عراقی برخورد کرد و توپ به جهانبخش رسید که شوت بی دقت او از بالای دروازه عراق به بیرون رفت.
 


دقیقه ۳۹
خطای سامان قدوس روی بازیکن عراقی باعث شد که بازیکنان دو تیم با یکدیگر در میانه زمین درگیر شوند!درگیری به قدری شدید شد که کمک داور هم برای جدا کردن بازیکنان به میانه میدان آمد.صفا هادی در این صحنه دچار مصدومیت شد. بازیکنان عراق و سرمربی این تیم مدعی بودند که داور باید قدوس را با کارت قرمز از زمین اخراج می کرد!


دقیقه ۳۸
خطای جهانبخش روی بازیکن عراقی یک ضربه کاشته برای حریف به همراه داشت که ضربه کاشته با ضربه سر بازیکن عراقی همراه شد و توپ از کنار دروازه ایران به بیرون رفت.
 


دقیقه ۳۵
شوت یاسین بازیکن عراقی از پشت محوطه جریمه از کنار دروازه ایران به بیرون رفت.
 


دقیقه ۳۴
امجد بازیکن عراقی خطای خشنی روی امیری انجام داد که داور به این بازیکن کارت زرد نشان داد.
 


دقیقه ۳۳

سردار آزمون دچار مصدومیت شد که بازیکنان عراق توپ را به بیرون زدند تا به وضعیت مهاجم ایران رسیدگی شود.مشکل آزمون جدی نبود و او به بازی برگشت.
 

محمود کلهر کارشناس فوتبال کشورمان در خصوص ۲۵ دقیقه اول بازی ایران و عراق گفت:بازی را باید به ۲ بخش تقسیم کنیم. در ۱۰ دقیقه اول عراق بهتر بازی کرد اما در ۱۵ دقیقه دوم بازی در اختیار ملی پوشان ما بود. در جناح چپ زوج میلاد محمدی و وحید امیری خیلی خوب است و ارسال های امیدوار کننده‌ای داشتند. البته تا این لحظه بازی روانی که انتظار داشتیم را از تیم ملی ندیدم و شاید اگر ضربه سر آزمون گل می‌شد دفاع فشرده و متراکم عراق باز می‌شد.

 


دقیقه ۳۰

در ضربه کرنر داور خطای مجید حسینی روی دروازه بان عراق را اعلام کرد.در این صحنه جلال حسن دروازه بان عراق دچار مصدومیتی جزیی شد.
 


دقیقه ۲۸
مدافعان عراق مدام به زیر توپ می زنند تا حملات ایران دفع شود.امیری اوت را به شکل بلند پرتاب کرد که توپ را مدافعان برگشت دادند و شوت سامان قدوس از پشت محوطه جریمه بعد از برخورد به مدافعان راهی کرنر شد.
 


دقیقه ۲۷
شوت از راه دور سردار  آزمون به مدافعان عراقی برخورد کرد و به بیرون رفت.امید ابراهیمی در محوطه جریمه عراق سرنگون شد اما داور ازبکستانی اعتقادی به پنالتی به سود ایران نداشت.


دقیقه ۲۵
سامان قدوس بازهم با خطا در میانه میدان متوقف شد که اعتراض سامان را به داور در پی داشت.
 


دقیقه ۲۳
این ضربه کاشته از پشت محوطه جریمه را قدوس زد که توپ به دیواره دفاعی برخورد کرد. توپ برگشتی را میلاد محمدی زد که شوت بی دقت او با اختلاف از کنار دروازه با فاصله زیاد به بیرون رفت.
 


دقیقه ۲۰
کرنر ایران را سامان قدوس روی دروازه عراق فرستاد که مدافعان توپ را دفع کردند. توپ برگشتی در نهایت به کرنر رفت.قدوس دوباره این ضربه کرنر را روی دروازه عراق فرستاد که مدافعان توپ را دفع کردند اما در نهایت امید ابراهیمی پشت محوطه جریمه با خطا متوقف شد.این اعلام خطا باعث اعتراض شدید بازیکنان عراق به داور شد! در حالیکه خطای همام روی ابراهیمی کاملا آشکار بود.


دقیقه ۱۹
ارسال بازیکنان عراق به مهند علی رسید که ضربه سر او از کنار دروازه ایران به بیرون رفت.
 


دقیقه ۱۷
پرتاب بلند امیری در محوطه جریمه به آزمون رسید و ضربه سر او را دروازه بان عراق مهار کرد.
 


دقیقه ۱۶
سامان قدوس بعد از لایی زدن به طارق همام با خطا متوقف شد.تا این دقیقه عراقی ها مرتکب ۵ خطا و بازیکنان تیم ملی فقط ۲ خطا انجام دادند.


دقیقه ۱۵
ارسال امیری روی دروازه عراق را دروازه بان به راحتی مهار کرد.
 


دقیقه ۱۲

ارسال روی دروازه عراق به سردار آزمون رسید و ضربه سر او با اختلاف کمی از کنار دروازه عراق به بیرون رفت. این حساس‌ترین و بهترین موقعیت گلزنی مسابقه بود که از دست رفت.
 


دقیقه ۱۱

ضربه کاشته پشت محوطه جریمه عراق را سامان قدوس زد که توپ به دیواره دفاعی برخورد کرد.
 


دقیقه ۱۰

علیرضا جهانبخش از ناحیه صورت دچار مصدومیت شد و در این لحظات تیم ایران ۱۰ نفره بازی می کند. او بیرون زمین مشغول مداواست.
 


دقیقه ۹

سردار آزمون از داور خواست رفتار بازیکن عراقی را دقیق تر نگاه کند زیرا با دست او به صورت آزمون ضربه می زند!
 


دقیقه ۸
توپ بیشتر در میانه میدان در جریان است و کمتر موقعیت گلی روی دروازه ها ایجاد می شود.
 


دقیقه ۶
پاس پشت دفاع مدافعان را بیرانوند به راحتی مهار کرد.
 


دقیقه ۴
مهند علی مهاجم عراق در کمند  آفساید مدافعان ایرانی قرار گرفت.
 


دقیقه یک
عراق حتی نتوانسته توپ را از نیمه زمین رد کند! بازیکنان این تیم مدام توپ را دفع کردند. پرتاب بلند اوت میلاد محمدی بعد از دفع مدافعان عراقی به قدوس رسید و شوت این بازیکن از کنار دروازه عراق به بیرون رفت.

ماجرای ازدواج مجدد همسر شهید حججی+عکس

رئیس بنیاد مستضعفان: ماهیانه ۱۸ میلیون تومان حقوق دریافت می‌کنم| در بنیاد مستضعفان کمتر از ۳ میلیون حقوق دریافت نمی‌کنند| مراکز تفریحی خود را همچنان توسعه می‌دهیم، هم فایده اقتصادی دارد و هم برای مردم مفید است+فیلم

کلیدواژه: رویداد24 جام جهانی 2018 نیمه نهایی کرواسی انگلیس

منبع این خبر، وبسایت www.rouydad24.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۹۶۲۶۳۵۵ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • انتقاد درخشان از تیم ملی: با ارائه چنین بازی هایی مقابل تیم های بزرگتر با مشکل روبه رو خواهیم شد
 • کی‌روش: مقابل عراق حاکم بر میدان بودیم/ لازم باشد، بازیکنانم در زمین آواز می‌خوانند
 • بیرانوند: عراق برای نباختن مقابل ما بازی کرد/ امیدوارم روند خوب تیم ملی ادامه پیدا کند
 • درخشان: تغییرات زیاد کار دست تیم ملی می دهد
 • صعود شاگردان کی‌روش با تساوی برابر عراق/ صدرنشینی ایران در گروه D +عکس
 • کی روش پیش از دیدار با عراق: جام ملت‌های واقعی بعد از این مسابقه شروع می‌شود؛ احساس خارق‌العاده‌ای است که برنده و اول باشی
 • فوتبال جهان| بازی روسیه با کرواسی محبوب‌ترین برنامه تلویزیونی روسیه شد
 • لحظه به لحظه با جام ملت‌های آسیا
 • کرواسی خرید اف16اسراییلی را لغو کرد
 • شماره 198/ مسابقه پیامکی «بشارت ۱۴۵۲»
 • کرواسی خرید اف 16 اسراییلی را لغو کرد
 • بازی با ژاپن اولین مسابقه کی روش در تیم جدید؟
 • رئیس جمهور کرواسی فردا به ترکیه می‌رود
 • رئیس‌جمهوری کرواسی فردا در ترکیه
 • دیدار رؤسای جمهوری ترکیه و کرواسی
 • کار سختی مقابل عراق داریم/ نباید مقابل این تیم مثل جام ملت‌های قبلی احساسی بازی کنیم
 • کار سختی مقابل تیم ملی عراق داریم/ نباید مقابل این تیم مثل جام ملت‌های قبلی احساسی بازی کنیم
 • اعلام زمان تیم ملی امید مقابل تاجیکستان
 • ساعت بازی تیم ملی امید مقابل تاجیکستان