مدیر روابط عمومی بازار بزرگ ایران در واکنش به شایعات درباره ورود سرمایه گذاران این بازار به واردات خودرو تاکید کرد: هرکسی حتی اگر از دور دستی بر آتش ساخت و ساز داشته باشد نیک می‌داند که سرمایه گذاری هفت ساله برای احداث بزرگترین مال کشورمان که بزرگترین مال خاورمیانه و سومین مال بزرگ جهان است، هیچ سنخیتی با ورود به بازارهای زودبازده ندارد چه برسد ورود به مقوله احتکار و بی اخلاقی‌هایی که در بازار متلاطم اقتصادی دیده می‌شود.

به گزارش «تابناک»، این چکیده سخنان دکتر جمشید اثنی‌عشری، مدیر روابط عمومی بازار بزرگ ایران به برخی شایعات است که طی ساعات و روزهای اخیر مطرح شده و البته به برخی رسانه‌ها نیز راه یافته است. شایعه‌هایی که می‌گویند در این مجموعه، محموله بزرگی از خودروی خارجی احتکار شده و گاه پا را فراتر می‌گذارند و مدعی می‌شوند پای برخی آقازاده ها در میان است.

شایعه‌ای که تمامی مستندات پیوست شده به آن چند عکس است که به هم سنجاق شده‌اند تا بیننده مجاب شود پای 2500 خودروی کیا اپتیما در میان است که جایی در قلب پروژه ایران مال متوقف شده‌اند تا لابد بعد از افزایش قیمت ها در بازار خودرو، روانه بازار شوند و سود سرشاری روانه جیب مالکانش کنند.

موضوعی که اثنی عشری در پاسخ به آن می‌گوید: «از شروع پروژه ایران مال قریب به هفت سال می‌گذرد و در این مدت سرمایه هنگفتی صرف ساخت بزرگترین مال ایران و خاورمیانه شده و تلاش بر این بوده تا نمادی از توانایی، تدبیر، تعقل، تلاش و تکاپوی ایرانی در پایتخت کشورمان به وجود آید. دقت در همین نکات کافی‌‌ست تا دریابیم سرمایه گذاری زودبازده جایی در این پروژه عظیم نداشته و ندارد.»

وی می‌افزاید: «هرکسی حتی اگر از دور دستی بر آتش ساخت و ساز داشته باشد نیک می‌داند که سرمایه گذاری هفت ساله برای احداث بزرگترین مال کشورمان که بزرگترین مال خاورمیانه و سومین مال بزرگ جهان است، هیچ سنخیتی با ورود به بازارهای زودبازده ندارد چه برسد ورود به مقوله احتکار و بی اخلاقی‌هایی که در بازار متلاطم اقتصادی دیده می‌شود.»

اثنی عشری، در خصوص تصاویر منتشر شده تحت عنوان احتکار 2500 خودرو خارجی در پارکینگ ایران مال، می‌گوید: «انتشار چنین شایعاتی سوء استفاده از فضای اقتصادی کنونی کشور و در راستای اهداف سیاسی است و نسبت دادن این اقدامات به سرمایه گذاری که اشتغال آفرینی یکی از برنامه های مهمش است، نهایت بی اخلاقی است که متاسفانه برخی رسانه‌ها نیز با این موج هم مسیر شده‌اند.»

وی در ادامه می‌افزاید: «برخلاف شایعات منتشر شده، بازار بزرگ ایران بر اساس سیاست توسعه‌ای خود و مشابه تمام مال‌های بزرگ و استاندارد دنیا که نمونه آن در برخی کشورهای کوچک منطقه نیز دیده می‌شود، از چند سال پیش برنامه‌ریزی خود را برای ایجاد ناوگان تاکسیرانی اختصاصی ایران‌مال آغاز کرده و دراین راستا قراردادی را با یک مجموعه به‌عنوان پیمانکار به امضا رسانده که در سال 1395 به خرید 300 دستگاه خودرو از نوع اپتیما و سراتو منجر شده و تصاویر منتشر شده مربوط به این ناوگان اختصاصی است نه احتکار خودرو، آن هم در ابعاد چند هزار خودرو.»

این کارشناس معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی با یادآوری این نکته که در انتخاب نوع خودروهای ناوگان تاکسی های اختصاصی مجموعه، ملاحظات محیط زیستی و حفظ کرامت مشتریان هم مدنظر قرار گرفته، می‌گوید: «از جمله اقدامات دیگر در راستای تجهیز این ناوگان اختصاصی، طراحی اپلیکیشن ویژه و اختصاص شماره تلفن چهار رقمی برای استفاده از این ناوگان ویژه است و به هیچ عنوان بحث فروش خودروهای یاد شده مطرح نیست که بتوان از احتکار خودرو سخن به میان آورد، مضافا اینکه احتکار خودروهای تولید شده در سال 95 هم از آن دست مطالبی است که شایعه سازان به آن توجه نکرده‌اند.»

اثنی عشری استفاده از خودروهای خریداری شده برای دایر کردن ناوگان ویژه تاکسی‌های ایران مال در راستای خدمت رساندن به میهمانان داخل و خارجی در نمایشگاه "برترین‌های صنعت ساختمان" در گذشته را شاهد مدعی خود می‌خواند و در خصوص انتشار این شایعه در برخی رسانه ها می‌گوید: «درج چنین شایعه عجیب و پر اشکالی در برخی رسانه ها جز گاف رسانه ای و درج مطالبی که در خصوص شان تحقیق نشده نیست اما از آنجایی که شائبه سوء استفاده از حساسیت به جای مردم از شرایط نابسامان اقتصادی کنونی مطرح است، خود را ملزم به پاسخگویی و شفاف سازی دانستیم.»

مدیر روابط عمومی بازار بزرگ ایران تاکید کرد: «تنها مرجع رسمی و موثق اخبار مجموعه بازار بزرگ ایران، روابط عمومی این مجموعه است و از فعالان رسانه ای و خبرنگاران می‌خواهیم که پیش از درج اخبار و به منظور اطلاع از صحت و سقم شان با این مجموعه ارتباط بگیرند تا خدای ناکرده در دام شایعه سازان نیفتند و به مانند این شایعه، به واسطه چند تصویر و بی اطلاعی در خصوص شان اطلاعات غلط و کذب مخابره نکنند.»

منبع: تابناک

خبر بعدی:

بودجه تجهیز و تعمیر مدارس ناچیز است/تعیین بودجه سال آینده آموزش‌وپرورش در شورای برنامه‌ریزی

آقازاده با اشاره به اینکه بودجه تجهیز و تعمیر مدارس استان ناچیز است بیان کرد: به‌طورکلی ۲ میلیارد تومان برای تعمیر و تجهیز ۱۷۰۸ واحد آموزشی در نظر گرفته که سهم هر واحد کمتر از یک‌میلیون تومان است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیار آفتاب؛ سید علی آقازاده استاندار مرکزی روز سه‌شنبه در هفتمین جلسه شورای آموزش‌وپرورش استان در خصوص مصوبات جلسه گذشته گفت: در کوی کوثر چند هزار واحد مسکونی ساخته‌شده و می‌شود، بدون آنکه اقدامی در خصوص فضای عمومی و مخصوصاً آموزشی انجام شود.

وی افزود: درباره ساخت و تجهیز فضای آموزشی، وظایفی بر عهده شهرک ساز است که از آن غفلت شده است.

استاندار مرکزی با اشاره به سفر وزیر راه و شهرسازی در روزهای آتی به استان مرکزی تصریح کرد: در این سفر وزیر راه و شهرسازی در قالب افتتاحیه‌ای از شهرک جدید کوثر بازدید می‌کند.

وی افزود: اگر بتوانیم وزیر را خوب توجیه کنیم می‌توانیم با دستور وزیر و همکاری بنیاد مسکن احداث فضای آموزشی را در کوی کوثر شروع کنیم.

آقازاده اظهار کرد: بنیاد مسکن بایستی زمینی را که به‌عنوان فضای آموزشی دیده‌شده واگذار کرده و سازمان نوسازی مدارس به‌عنوان پروژه ناتمام ساخت مدرسه را انجام دهد.

وی افزود: همچنین می‌توانیم بخشی از اعتبارات استانی را به این موضوع اختصاص دهیم.

استاندار مرکزی بیان کرد: با توجه به اینکه مقرر شد جلسه‌ای برای تصمیم‌گیری درباره سالن ۲۲ بهمن با حضور مدیرکل ورزش و جوانان و اعضای شورای آموزش‌وپرورش تشکیل شود، اعتبارات استانی تعمیر و تجهیز بارها در جلسات شورا بررسی‌شده و ما در استان اعتباراتی محدود و مشخص‌شده داریم.

وی با اشاره به اینکه همه باید به آموزش‌وپرورش کمک کنند ادامه داد: اگر خیرین نبودند، آموزش‌وپرورش چه در استان و چه در کشور کارنامه قابل دفاعی نداشت؛ خیرین با کمک‌های خود بازوی پرتوان آموزش‌وپرورش را تقویت کردند و اگر این خیرین نبودند مشکلاتی که الآن در آموزش‌وپرورش وجود دارد مضاعف بود.

آقازاده با اشاره به بودجه تجهیز و تعمیر مدارس استان بیان کرد: به‌طورکلی ۲ میلیارد تومان برای تعمیر و تجهیز ۱۷۰۸ واحد آموزشی در نظر گرفته که سهم هر واحد کمتر از یک‌میلیون تومان است.

وی افزود: باید تلاش کنیم که از کمک‌های مردمی و خیرین بیشتر استفاده کنیم زیرا اعتبار در نظر گرفته‌شده بسیار ناچیز است.

استاندار مرکزی با تأکید بر اینکه بودجه سال آینده آموزش‌وپرورش در شورای برنامه‌ریزی، تعیین می‌شود گفت: روسای آموزش‌وپرورش شهرستان‌ها باید بیشتر تلاش کنند تا با مشارکت یکدیگر شرایط اعتبارات را تا حدی که می‌شود و قانون اجازه می‌دهد بهبود بخشیم و در شهرستان‌ها هم شاهد این وضعیت نامطلوب نباشیم.

آقازاده با اشاره به اهمیت یاری به دانش آموزان و خانواده‌های نیازمند تصریح کرد: باید مکانیسم خوبی برای بسیج تمام امکانات استان برای کمک‌رسانی به دانش آموزان و خانواده‌های نیازمند طراحی کنیم و برنامه‌ریزی مناسبی مانند سالهای گذشته داشته باشیم.

وی افزود: با کمک سمن‌ها، سازمان‌های مردم‌نهاد، بهزیستی ، کمیته امداد و خیرین یک بسیج همه‌جانبه تشکیل دهیم تا بتوانیم با استفاده از همه امکانات استان و مردم استان به مردم نیازمند یاری برسانیم.

انتهای پیام/

 

احمد توکلی: اگر تحریم نبودیم و مردم مرفه بودند، FATF را نمی‌پذیرفتیم

در پی تعویق در تصویب لایحه "پالرمو" رقم خورد| قله‌های جدید برای دلار و سکه

جزئیات تعطیلی مدارس فردا چهارشنبه اول اسفندماه ۹۷

کلیدواژه: ایران مال واردات خودرو

منبع این خبر، وبسایت www.tabnak.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۹۶۲۶۸۲۸ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • حمل 21 میلیون تن محموله بوسیله ناوگان ریلی یزد
 • پیش‌فروش بلیت نوروزی اتوبوس‌ به زودی/ ناوگان جاده‌ای برای عید آماده شد
 • کشف و ضبط محموله بزرگ گوشی تلفن همراه قاچاق
 • خرید خودروی جک j3 یا رقبای آن؟ کدام گزینه منطقی‌تر است!
 • ناوگان جاده‌ای برای عید آماده شد
 • بسیج کلیه امکانات ناوگان اتوبوسرانی تبریز در آستانه سال جدید و استقبال از بهار
 • لایحه دولت چه بر سر رانندگان تاکسی‌های آنلاین می‌آورد؟
 • برنامه دولت برای تعطیلی تاکسی‌های اینترنتی!
 • تاکسی برقی دریایی ابداع شد
 • درآمدهای خدمات زمین شناسی سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی در سال ۹۸ اختصاصی تلقی می‌شود
 • وقت برای مال باختگان از طلا ارزشمندتر است
 • تاکسی های شهری گرگان هنگام بارندگی آب می روند/ فقط دربست
 • شغل یک میلیون راننده تاکسی‌های آنلاین زیر تیغ تغییر
 • تعزیرات| افزایش ۹۱۸ درصدی پرونده‌های احتکار در سال ۹۷
 • سلیمی: می‌خواهیم تراکتوری ها آخر فصل خوشحال شوند
 • تحویل 63 دستگاه اتوبوس جدید ایران خودرو دیزل به ناوگان اتوبوس‌رانی شیراز
 • ◄ نوسازی ناوگان باری جاده‌ای؛ طرحی که جواب نداد
 • نوسازی تاکسی‌های فرسوده در ایستگاه بلاتکلیفی
 • واردات گوشت خوک گوسفندی؛ از شایعه تا واقعیت