پس از تولد نوزاد زنان بیشتر از مردان سعی می کنند رابطه جنسی کمتری داشته باشند

بعد از تولد نوزاد زندگی جنسی شما تغییر خواهد کرد و ممکن است به حالت سابق بازنگردید.

بر اساس مطالعه ای جدید که توسط شرکت تشک لیزا mattress company Leesa انجام شد تقریبا نیمی از والدین اظهار داشتند که زندگی جنسی آن ها بعد از بچه دار شدن بدتر شده.

پس از تولد نوزاد زنان بیشتر از مردان سعی می کنند رابطه جنسی کمتری داشته باشند.

تقریبا نیمی از والدین گفتند که پس از بچه دار شدن تعداد رابطه جنسی آن ها کاهش پیدا کرده است.

بعد از تولد نوزاد زندگی جنسی شما تغییر خواهد کرد و ممکن است به حالت سابق بازنگردید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه تغییر زندگی جنسی افراد بعد از تولد نوزاد شکرت لیزا تقریبا 1000 خانواده را تحت بررسی قرار داد که در این جا برخی یافته های این مطالعه را با شما در میان می گذاریم.

به دنیا آمدن نوزاد چه تاثیری بر رابطه جنسی دارد؟

در حالی که تعداد کمی از والدین حدود 10-13 درصد خوش شانس اعلام کرده بودند که زندگی جنسیشان بهتر شده، 44 درصد اعلام کرده بودند تفاوتی در زندگی جنسیشان بوجود نیامده ولی 46 درصد اعلام کرده بودند که کیفیت جنسی و صمیمیتشان بدتر شده است.

بر اساس تجزه تحلیل های انجام شده علت این مشکل می تواند به هم خوردن برنامه خواب و کم شدن وقت آزاد برای داشتن روابط عاشقانه باشد که هر دو مورد در حفظ میل جنسی موثرند.

این نظر سنجی نشان دادکه 61 درصد زنان و 31 درصد مردان بعد از تولد نوزاد رابطه جنسی کمتری می خواهند.

یک دلیل آن می تواند رابطه عجیب و قوی مادر با نوزاد باشد که به دلیل ترشح هورمون عشق یا اکسی توسین oxytocin در بدن زنان برای مراقبت از نوزاد ترشح می شود که می تواند میل زنان برای احساس نزدیکی و لمس شخص دیگر را برآورده کند.

منبع: سیمرغدانستنیهای قبل و بعد از ازدواج

منبع: بیتوته

خبر بعدی:

این قوانین زندگی مشترک را بشکنید!

در ادامه قوانین منسوخی را که خیلی از زوج‌ها بدان اعتقاد دارند، برایتان آورده ایم تا در رابطه عاطفی تان به اشتباه نروید. ما برای روابط عاطفی خود قوانین خاصی را تعریف می‌کنیم در حالی که خیلی وقت‌ها عمل کردن به آن‌ها به ضرر رابطه مان تمام خواهد شد. در ادامه قوانین منسوخی را که خیلی از زوج‌ها بدان اعتقاد دارند، برایتان آورده ایم تا در رابطه عاطفی تان به اشتباه نروید.

شما باید در زندگی مشترک، خود واقعی تان باشید

شما نباید علاقه یا افکاری که در سر دارید را از شریک زندگی تان پنهان کنید، اما این بدین معنی نیست که بدون هیچگونه فیلتری عمل کنید. ما به همان اندازه که می‌توانیم خوب باشیم، می‌توانیم بد هم باشیم. اما آیا عاقلانه است که تمام احساسات بدمان را در مقابل شریک زندگی مان بروز دهیم؟ درست است که در یک رابطه عاطفی سالم، دو طرف نباید نقش بازی کنند و باید خود واقعی شان باشند، اما هر رابطه‌ای نیاز به مراقبت دارد، بنابراین گاهی لازم است که احساسات منفی خودمان را پنهان کنیم. به عنوان مثال زمانی که شما عصبانی هستید، نباید هر افکاری که در آن لحظه به ذهن تان می‌رسد را به زبان آورید یا این که در حالت عصبانی، فریاد بزنید. این رفتار‌های مخرب نیاز به خودسانسوری دارند، پس جمله «ما باید خود واقعی مان باشیم» را به اشتباه برداشت نکنید.

رابطه جنسی باید طبق خواسته دو طرف باشد

یک رابطه جنسی سالم زمانی اتفاق می‌افتد که دو طرف رابطه از آن رضایت داشته باشند، اما این بدین معنی نیست که در هر بار رابطه زناشویی هر دو طرف آمادگی لازم را داشته باشند. بعضی وقت‌ها شما به خاطر همسرتان این کار را انجام می‌دهید و گاهی هم او به خاطر شما. به عنوان مثال یک روز شما استرس دارید یا این که دلتان برای همسرتان تنگ شده و به او بیش از هر زمان دیگری نیاز دارید و یک روز هم برعکس، در این شرایط بهتر است که خواسته تان را صادقانه به زبان آورید. این کار نه تنها خودخواهی نیست، بلکه نیازی ست که باید از طریق شریک زندگی تان برطرف شود.

صادق باشید، حتی اگر موجب رنجش شریک زندگی تان شود

اشتباه برداشت نکنید، صداقت کلید موفقیت هر رابطه‌ای ست، اما شما باید بدانید که کجا و چگونه صادق باشید. شما می‌توانید به بدترین شکل ممکن با شریک زندگی تان رفتار کنید و بی رحمانه‌ترین حرف‌ها را به او بزنید و نامش را صداقت بگذارید، اما این صداقت تنها رابطه شما را ویران می‌کند. اگر می‌خواهید حرفی را به زبان آورید که ممکن است موجب رنجش شریک زندگی تان شود یا اگر می‌خواهید از او انتقاد منفی کنید، حتی اگر از او ناراحت و عصبانی هستید، سعی کنید که با لحنی آرام و دوستانه باشد؛ بنابراین به گونه‌ای صداقت داشته باشید که کمترین آسیب را به شریک زندگی تان بزند.

فردی که مقصر است، اول باید عذر خواهی کند

حتی زمانی که مطمئن هستید اشتباه از شما نبوده، بهتر است که منتظر این که شریک زندگی تان اولین قدم را بردارد نباشید و برای حل اختلاف تان پیش قدم شوید. شاید او از روی غرور یا حتی خجالت جلو نمی‌آید، بنابراین بهتر است که شما این شرایط را برای او فراهم کنید. در این شرایط، طرف مقابل نیز گاردش را زمین می‌گذارد و راحت‌تر با شما حرف می‌زند. اگر شما همیشه اولین فردی هستید که برای دعوای پیش آمده عذر خواهی می‌کنید، ناامید نشوید. سعی کنید در مکالمه تان بحث را به جایی برسانید که طرف مقابل نیز اعتراف به پشیمانی کند. اگر باز هم عذرخواهی نکرد، به او گوشزد کنید که باید تغییراتی را در رابطه تان ایجاد کنید، در غیر این صورت شما اعتمادتان را به او از دست خواهید داد.

هیچوقت عصبانی به تختخواب نروید

حتما این جمله را شنیده اید که نباید تا زمانی که مشکل تان حل شود، بخوابید. این باور اشتباهی ست که اکثر زوج‌ها بدان پایبندند، در حالی که تحقیقات نشان داده زوج‌هایی که رابطه سالمی با هم دارند، قبل از این که در مورد اختلاف نظرشان با هم بحث کنند، کمی استراحت می‌کنند یا حتی به خواب می‌روند. تا زمانی که شما عصبانی، خسته و ناراحت باشید، نمی‌توانید با طرف مقابل تان حرف بزنید؛ بنابراین بهتر است که پس از دعوا با شریک زندگی تان توافق کنید که مثلا یک روز بعد در مورد مشکل تان حرف خواهید زد. شاید فردا که بیاید، به دلیل دعوایتان حتی بخندید؛ بنابراین خوابیدن، نه تنها مانع حل مشکلات شما نخواهد بود، بلکه ذهن شما را نیز برای گفتگویی موثر، بازتر می‌کند.

همیشه مرد باید صورت حساب را بپردازد

از زمانی که رسم بود تنها آقایان صورت حساب را بپردازند، زمان زیادی می‌گذرد. در واقع آقایان هیچ علاقه‌ای ندارند که همیشه مسئول خرید باشند، از این رو بهتر است که گاهی خانم‌ها هم برای پرداخت پیش قدم شوند. با این کار به شریک زندگی تان این حس را منتقل می‌کنید که شما نیز به او اهمیت می‌دهید. همین که طرف مقابل تان بداند این انتظار یک طرفه نیست، حس بهتری نسبت به شما و رابطه خواهد داشت، حتی اگر اجازه پرداخت را به شما ندهد.

همیشه مرد باید رابطه زناشویی را آغاز کند

معمولا آقایان برای شروع رابطه جنسی پیش قدم می‌شوند، اما این یک قانون نیست. اگر شما هم از رابطه تان رضایت کامل دارید، بهتر است گاهی شما نیز آغاز کننده باشید تا شریک زندگی تان بداند که شما هم به رابطه با او علاقه دارید. رابطه عاطفی یک رابطه دو طرفه است، بنابراین خودتان را در این زمینه محدود نکنید. اگر از بیانش خجالت می‌کشید، با نشانه‌هایی به او بفهمانید که به او نیاز دارید. اما اگر او در شرایط خوبی نبود، به این کار اصرار نکنید و آن را به زمان دیگری موکول کنید.

سورپرایز‌های گاه و بیگاه تاثیرگذارتر از محبت‌های همیشگی ست

شاید فکر کنید که برای خوشحال کردن شریک زندگی تان باید او را با کار‌های بزرگی مثل سفر رفتن، خرید یک دسته گل بزرگ یا هدیه‌ای گران قیمت، خوشحال کنید. اگر چه این سورپرایز‌های گاه و بیگاه موجب خوشحالی او می‌شوند، اما بدانید که محبت‌های کوچک، اما مداوم تاثیر بیشتری روی او دارند. به عنوان مثال اگر هر روز او را در آغوش بگیرید و به او بگویید که دوستش دارید، بسیار تاثیرگذار‌تر از زمانی ست که پس از ۱ ماه بی تفاوتی، ناگهان با یک دسته گل رز بزرگ از در وارد شوید. مطمئن باشید که رفتار‌های محبت آمیز و عاشقانه شما، هر چند کوچک، به چشم طرف مقابل تان خواهد آمد.

به رفتار‌های او نمره ندهید

بعضی‌ها اعتقاد دارند که نباید رفتار‌های طرف مقابل را زیر ذره بین گذاشت و به تک تک آن‌ها نمره داد، در حالی که این کار فواید زیادی برای رابطه تان دارد. مطمئنا رفتار‌های خوب شریک زندگی تان بیشتر از رفتار‌های بد او خواهد بود. در این شرایط، زمانی که شما به او نمره می‌دهید، در کنار رفتار‌های بدش، رفتار‌های خوب او را نیز خواهید دید. توجه به کار‌های کوچک، اما مثبتی که طرف مقابل برایتان انجام می‌دهد، می‌تواند رضایت شما را نسبت به رابطه بیشتر کند.


منبع:برترین‌ها

لیاقت مردم خرگیری نیست/ همکاری نشود، اجازه خروج مرغ را نمی‌دهم

آیا FATF مانع فعالیت‌های سپاه و کمک ایران به حزب‌الله و نیروهای مقاومت سوریه می‌شود؟

خواهر جانسون به نشانه مخالفت با بریگزیت برهنه شد!

منبع این خبر، وبسایت beytoote.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۹۶۲۷۳۲۵ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • افتتاح ۲۰۰ اتاق وی آی پی زایمان تا پایان سال/ ماهانه بیش از ۶۰ هزار تولد با زایمان طبیعی در کشور
 • «کودک همسری» یعنی ازدواج بچه 5 ساله یا 8 ساله!/ پایین‌ترین سن ازدواج در کشور برای استان زنجان است/ یک میلیون دختر و زن بیوه در تهران مجرد هستند
 • عوارض شیر خشک برای نوزاد
 • ماجرای زندگی دردناک الهه 8 ساله / عمو هنگامی که کارش با من تمام می شد تهدیدم می کرد که به پدرم چیزی نگویم
 • داستان دو الهه
 • بروزوویچ از مجله‌ای که شایعه رابطه او با وندا نارا را منتشر کرده بود، شکایت می‌کند
 • عوارض شیر خشک برای نوزاد/ با بهترین مواد غذایی برای وزن‌گیری فرزندتان آشنا شوید
 • تصویری از یک نوزاد عجیب و غریب+ عکس
 • احتمال خیانت برونگرا‌ها بیشتر است یا درونگراها؟
 • تصویری از یک نوزاد 31 انگشتی
 • نجات نوزاد رها شده در آب‌ راه + فیلم
 • بیماری‌‌هایی را که منجر به ناتوانی جنسی می‌شوند، بشناسید
 • آیا امکان باردار شدن بعد از زایمان وجود دارد؟
 • پدیده‌ای نادر در دنیای پزشکی؛ نوزادی داخل کیسه آب به دنیا آمد+تصاویر
 • افشاگری اسقف اعظم نیوجرسی درباره کشیشان متهم به تجاوز جنسی کودکان
 • جشن تولد فرزندان شهید مدافع وطن در اراک+تصاویر
 • دلایل خودارضایی در مردان متاهل چیست؟
 • سرطان دهانه رحم و علائم هشدار دهنده آن
 • جشن لاکچری تولد سوگل طهماسبی در یک جای خاص با دوستانش +تصاویر