رویداد۲۴-از یک ماه گذشته 18 سایت برای اندازه گیری امواج رادیویی شهر شیراز نصب شده است که نتیجه این پایش ها نشان می دهد که حدود این تشعشع ها در مرکز استان فارس از استاندارد گرمایی بالاتر نیست و در حد عادی و طبیعی است. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به نصب 18 سایت اندازه گیری امواج رادیویی در شیراز گفت: در دیگر شهرهای کشور که ذهنیت وجود پارازیت های مضر در فضای آنها وجود دارد، این اندازه گیری انجام و نمایشگر آن نصب می شود.

محمد جواد آذری جهرمی عصر پنجشنبه در جمع خبرنگاران در حاشیه آیین رونمایی از برخی طرح های نوآورانه حوزه فناوری اطلاعات شیراز افزود: مانند نمایش آلودگی هوا، وضعیت فرکانسی نیز به صورت زنده در سطح این شهرها نشان داده می شود تا شهروندان از آن آگاه شوند.

این عضو کابینه همچنین گفت: از یک ماه گذشته 18 سایت برای اندازه گیری امواج رادیویی شهر شیراز نصب شده است که نتیجه این پایش ها نشان می دهد که حدود این تشعشع ها در مرکز استان فارس از استاندارد گرمایی بالاتر نیست و در حد عادی و طبیعی است.

وی ادامه داد: در ماه های گذشته موضوع پارازیت به مطالبه جدی بخشی از شهروندان شیراز تبدیل شده بود که به این دلیل از یک ماه گذشته 18سایت اندازه گیری فرکانس های رادیویی برخط به صورت خاص در شیراز راه اندازی شد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه این سایت ها به صورت لحظه ای اثر تشعشع های تجمعی فرکانس های رادیویی را اندازه گیری می کنند، اظهار داشت: معیاری که به لحاظ فنی در استانداردهای علمی مضر بودن آن بر بدن انسان را ثابت کرده بحث اثرات گرمایی تشعشعات فرکانسی نظیر موبایل، وای فای، تلویزیون، ماهواره و... به صورت تجمیعی است که در فضا وجود دارد.

** تخلفات ارزی
این عضو کابینه در بخش دیگری از سخنان خود درباره تخلفات برخی شرکت های وارد کننده که از ارز دولتی نیز استفاده کرده اند، گفت: دستگاه قضایی در حال حاضر پیگیر مساله تخلفات ارزی است و دادستان تهران نیز مکاتباتی در این باره با وزارتخانه های مربوطه داشته و اطلاعاتی در این باره در اختیار قوه قضاییه قرار گرفته است و انتظار می رود که هم اینک روال رسیدگی به این موضوع مشخص شود.
آذری جهرمی توسعه تلفن ثابت را نیازمند صرف زمان نسبتا زیادی دانست و همچنین عقب افتادگی های استان فارس در این زمینه را خاطرنشان کرد و افزود: در مناطق روستایی توسعه تلفن ثابت سریع تر صورت گرفته اما در مناطق شهری مشکلاتی در حوزه مخابرات وجود دارد که اکنون سرمایه گذاری هایی در این خصوص انجام شده که امیدواریم در آینده وضعیت بهبود پیدا کند.

** پایان کم فروشی حجم اینترنت از سوی اپراتورها
وی در پاسخ به سوالی در باره کم فروشی حجم اینترنت از سوی اپراتورهای تلفن همراه گفت: در ابتدای دوره خدمت من در مسئولیت وزیر، گزارش هایی در خصوص کم فروشی اپراتورهای تلفن همراه به وزارت ارتباطات ارایه شده که بررسی در این خصوص انجام و دو درصدی که به دلیل نحوه محاسبه شمارش ها انجام می گرفت توسط سازمان تنظیم مقررات رادیویی اصلاح شد.

آذری جهرمی اظهار داشت: در حال حاضر گزارش جدیدی مبنی بر اینکه مشترکان حجمی را خریداری کرده اما شرکتی کمتر از آن میزان را تحویل داده باشد دریافت نشده است.

وی درباره تغییر و خلاقیت در مدل های فروش خدمات ارتباطی و اینترنتی تلفن همراه نیز گفت: اپراتورها حق ندارند بسته ای را به مشترک تحمیل کنند اما در قالب سقفی که در مقررات تنظیم رادیویی مشخص شده می توانند بسته های ارایه شده را تغییر دهند.

وی با بیان این که اینکه برخی از اپراتورهای تلفن همراه حجمی از اینترنت را به مشترکان می فروختند که بعد از خرید آن مشخص می شد که بخشی از بسته خریداری شده قابلیت استفاده روزانه و بخشی ویژگی شبانه دارد افزود: این کار به نوعی فریب مشترکان است و به همین دلیل پیگیری این موضوع در دستور کار سازمان تنظیم مقررات رادیویی قرار گرفته و اکنون این نقص از درگاه های اصلی خرید اپراتورها اصلاح شده است.

** کیفیت اینترنت همراه در سفر اربعین
آذری جهرمی در بخش دیگری از سخنان خود درباره تلاش ها برای بهبود وضعیت اینترنت همراه در مسیر پیاده روی اربعین امسال نیز گفت: ارتقای کیفیت در این باره نیاز به همکاری مشترک مسئولان ایران و عراق دارد که ما نیز همواره در نشت های خود با مسئولان عراقی این درخواست را مطرح کرده ایم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: تلاش های زیادی در دو سال گذشته انجام شده اما مشکل اصلی در این زمینه در مسیر نجف به سمت کربلا است که تنها در ایامی خاص و محدود در سال افزایش جمعیتی چشمگیری پیدا می کند که طبیعتا مشکلاتی نیز در پی آن ایجاد می شود.

آذری جهرمی تاکید کرد: امسال پیگیری می شود که کیفیت ارتباطات در مسیر های منتهی به مرزهای کشور عراق افزایش پیدا کند که در دو سال اخیر این بهبود نیز حاصل شده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بعدازظهر چهارشنبه در آغاز سفری 2 روزه خود به فارس با استقبال استاندار وارد شیراز شد و سپس راهی خرامه شد و پس از ادای احترام به مقام والای شهدا در نشست شورای اداری شهرستان شیراز شرکت کرد.

وی همچنین شامگاه چهارشنبه به دیدار آیت الله لطف الله دژکام نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز رفت.

آذری جهرمی روز پنجشنبه در ادامه سفر دو روزه خود به فارس در شورای اداری این استان و آیین افتتاحیه پروژه های مخابراتی شرکت کرد.

دیدار با فعالان و نخبگان حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات از دیگر برنامه های این عضو کابینه در سفر به فارس است.

منبع: رویداد24

خبر بعدی:

خدمات ارتباطی در ایام نوروز رصد می شود نصب سایت تقویت مکالمه در جاده چالوس

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز با عنوان اینکه خدمات دهی ارتباطی در ایام نوروز عید به صورت ویژه رصد می شود، گفت: در محور کرج_چالوس برای مسافران دو سایت اضطراری تقویت مکالمه تلفن درنظر گرفته شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سودابه رادفر، اظهار داشت: با توجه به نیاز همیشگی به توسعه زیرساخت های ارتباطی کشور، استان البرز نیز از این قاعده مستثنی نیست و به رغم کارهای خوبی که در این خصوص انجام شده، نیازمند توسعه بیشتر است.

وی با اشاره به توسعه زیرساخت‌های ارتباطات در استان البرز، گفت: شبکه پایداری در حوزه ارتباطات البرز وجود دارد و‌ تکمیل ارتباط در روستاها و زیر ساخت‌های موجود، نیاز شبکه ارتباطی استان را مهم قلمداد می کند.

رادفر تاکید کرد: خدمات دهی ارتباطی در ایام تعطیلات سال نو به صورت ویژه رصد می شود و با توجه به تردد مسافران نوروزی، علاوه بر راه اندازی خدمات وای فای، دیزل ژنراتور و  NBTS سیار در مواقع نیاز پیش بینی شده است.

این مدیر استانی ادامه داد: همچنین در محور کرج_چالوس برای تسهیل در ارتباطات مکالمه ای مسافران دو سایت اضطراری تقویت تلفن درنظر گرفته شده است.

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز گفت: یکی از مشکلات در مکان هایی که از لحاظ ارتباط، کمبود داریم، موضوع تملک زمین و جانمایی دکل های اپراتور است که در حال رفع آن هستیم.

رادفر گفت: در ارتباط با کیفیت آنتن دهی تلفن همراه، خدمات دهی توسط سازمان تنظیم مقررات انجام می شود و در راستای رفع مشکلات احتمالی با چندبار تست در سالجاری، نواقص احتمالی در استان البرز، رصد و رفع شده است.

این مدیر استانی گفت: در خصوص اینترنت پر سرعت تمام مراکز مخابراتی در استان البرز بازرسی و با کم فروشی، گران فروشی و متخلفان برخورد می شود.

وی ضمن تاکید به واگذاری به روز تلفن ثابت در استان البرز، گفت: تلفن ثابت برای واگذاری در استان وجود دارد و هر متقاضی می تواند  حداکثر در مدت یک ماهه تلفن را تحویل بگیرد و در این خصوص استان البرز  به نسبت دیگر استانها رتبه خوبی کسب کرده است.

وی افزود: شماره گیری 195 برای ارتباط با مشتریان به صورت سراسری در دسترس شهروندان است.

رادفر با عنوان اینکه شکایات مشتریان از خدمات ارتباطی از طریق همین سامانه و بدون نیاز به پیش شماره برقرار می شود، تصریح کرد: بیش از هزار تماس در روز برقرار می شود و 70درصد از مشترکین ابراز رضایت دارند.

 

انتهای پیام

مخالفت عضو مجمع با پیوستن به FATF: بگذاریم اگر قرار است خفه شویم دیگران این کار را انجام دهند| پیشنهاد حذف ریاست‌جمهوری از ساختار سیاسی کشور

مردم چرا به خود اجازه می‌دهند در کار مسئولان مملکت دخالت کنند؟!

امید جعفری، خواننده «بر طبل شادانه بکوب» درگذشت

کلیدواژه: رویداد24 وزیر ارتباطات پارازیت امواج رادیویی رویداد24

منبع این خبر، وبسایت www.rouydad24.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۹۶۴۲۶۰۳ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • رسیدگی به شکایت مردم اهواز از وزیر ارتباطات در سال آینده
 • دادستان تهران: احتمال رسیدگی به شکایت از وزیر ارتباطات در سال آینده
 • احتمال رسیدگی به شکایت از وزیر ارتباطات در سال آینده
 • شیراز- مرودشت و مرودشت -شیراز پرترددترین محورهای استان فارس است
 • وزارت ارتباطات، مصوبه زمین‌مانده خود را به صورت کامل اجرا کند
 • تمهیدات وزارت ارتباطات برای نوروز ۹۸/ استقرار ایستگاه‌های سیار در نقاط ساحلی/ فعال بودن رومینگ‌ ملی مکالمه و دیتا
 • برنامه شبکه‌های استانی برای ایام نوروز و استقبال از بهار
 • با انتشار بیانیه ای نهضت ملی شدن فناوری اطلاعات اعلام موجودیت کرد
 • بیانیه شماره یک نهضت مردمی ملی کردن فناوری اطلاعات و ارتباطات
 • اپل از آیپد مینی و آیپد ایر رونمایی کرد
 • سرویس ارزش افزوده برای سیم کارت‌های جدید غیرفعال شد
 • نهضت «ملی کردن فناوری اطلاعات و ارتباطات» اعلام موجودیت کرد
 • رندر‌های جدید پرچمداران ۲۰۱۹ هوآوی فاش شد +تصاویر
 • آی پد مینی جدید و تبلت آی‌پد ایر رونمایی شد
 • ظرفیت فناوری ارتباطی استان مرکزی در آستانه نوروز افزایش یافت
 • بر کیفیت ارتباطات نوروزی نظارت خواهد شد
 • رونمایی اپل از آی پد ایر و آی پد مینی جدید
 • جدول پخش برنامه های رادیویی صدا و سیمای مرکز زنجان
 • نظارت بر کیفیت ارتباطات نوروزی/ سایت‌ سیار موبایل در شهرها نصب شد