به گزارش ایرنا، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اصفهان هنگام معرفی رئیس این بنیاد در سمیرم گفت: شهرستان سمیرم 400 شهید و شمار زیادی جانباز و آزاده تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.
داریوش وکیلی با بیان اینکه 50 هزار جانباز و 350 هزار آزاده در استان اصفهان زندگی می‌کنند ، افزود: این استان دارای یک هزار و 189 جانباز بالای 70 درصد و 257 جانباز قطع نخاعی است.


وی با اشاره به اینکه بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی سه وظیفه عمده بر عهده بنیاد شهید است، افزود: دو وظیفه این نهاد ، فرهنگی و یک رسالت خدماتی است و همچنین به نمایندگی از سایر سازمان ها رسیدگی به امور خانواده شهدا و ایثارگران را برعهده دارد.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اصفهان مطالبه خانواده شهیدان را نصب تصویر شهدا درمیدان ها ی شهرمحل تولدآنان دانست وگفت: مسئولان سمیرم تصویر شهیدان را در نقاط اصلی این شهر نصب کنند.
در پایان این مراسم که در دفتر فرماندار سمیرم برگزار شد ، مصطفی امیدی به عنوان رئیس بنیاد شهید این شهرستان معرفی و ازعلی رفیعی رئییس سابق این نهاد معرفی شد.
رئیس سابق بنیاد شهید سمیرم نیز به عنوان رئیس این نهاد در فلاورجان تعیین شده است.
شهرستان سمیرم با 100 هزار نفر جمعیت ، در 160 کیلومتری جنوب اصفهان واقع شده است.
7147/ 6022
انتهای پیام

منبع: جماران

خبر بعدی:

بنیاد مسکن ارزیابی خسارت ها را با شتاب بیشتری انجام دهد

قصرشیرین - ایرنا - فرماندار قصرشیرین گفت: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با افزایش کارشناسان نسبت به انجام ارزیابی های واحدهای مسکونی خسارت دیده در زلزله 6.4 ریشتری چهارم آذر قصرشیرین، اهتمام و شتاب بیشتری داشته باشد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، مراد علی تاتار روز چهارشنبه در جلسه ستاد بازسازی قصرشیرین در محل فرمانداری افزود: در زلزله آذر ماه قصرشیرین در مجموع سه هزار و 500 واحد خسارت دیده تعمیری شهری و روستایی، تقاضای ارزیابی واحدهای مسکونی را تحویل بنیاد مسکن دادند که تاکنون یک هزار و 300 واحد مسکونی ارزیابی شده و مابقی واحدها با توجه به کمبود نیرو بلاتکلیف مانده اند.
وی با انتقاد از بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کرمانشاه با توجه به کند بودن روند بررسی و ارزیابی واحدهای خسارت دیده با گذشت بیش از 45 روز از زلزله اخیر قصرشیرین، ادامه داد: در صورتی که بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان توان ارزیابی این تعداد واحد مسکونی را نداشت چرا اجازه خروج ستاد معین بنیاد مسکن استان تهران از قصرشیرین داده شد که حجم کارها این گونه با کندی پیش رود.
نماینده عالی دولت در قصرشیرین گفت: با پیگیری های صورت گرفته تمام مالکان واحدهای مسکونی خسارت دیده در روستاهای کانون زلزله می توانند به بنیاد مسکن مراجعه و تشکیل پرونده دهند و نسبت به عملیات احداث منازل خود اقدام کنند.
تاتار ادامه داد: همچنین واحدهای مسکونی فرسوده در سایر روستاهای شهرستان قصرشیرین نیز می توانند از تسهیلاتی مشابه واحدهای تخریبی استفاده کرده و به بازسازی اقدام کنند.
فرماندار قصرشیرین گفت: واحدهای مسکونی که در زلزله پارسال هیچ گونه تسهیلات تعمیرات استفاده نکرده اند و در زلزله اخیر دچار خسارت شده اند نیز با مراجعه به بنیاد مسکن می توانند با استفاده از تسهیلات واحدهای خود را تعمیر کنند.
وی گفت: مالکان واحدهای تعمیری که در زلزله گذشته تعمیرات انجام داده و در زلزله اخیر قصرشیرین، دچار خسارت جدی شده و واحدهایشان تخریب محسوب می شوند نیز می توانند برای تشکیل پرونده و معرفی به بانک برای ساخت مجدد منازلشان اقدام کنند.
وی همچنین خواستار حل مشکلات مالکان واحدهای مسکونی سه محله حاشیه نشین پالی آباد ، امیدوار و قصرجدید شد و اظهار داشت: سامان دهی مشکلات این مناطق نیز از سوی شهرداری باید انجام شود.
نماینده عالی دولت در قصرشیرین گفت: با توجه به اینکه واحدهای مسکن مهر 300 واحدی در زلزله دچار آسیب شده بنیاد مسکن تسهیلات لازم را در اختیار پیمانکار طرح قرار دهد تا نسبت به تکمیل و مقاوم سازی این واحدها همانند سایر واحدهای مسکن مهر سایر مناطق زلزله زده اقدام شود.
وی در ادامه گفت: کار احداث واحدهای مسکونی روستایی خسارت دیده زلزله 7.3 ریشتری غرب کرمانشاه پارسال آبان ماه ، در قصرشیرین 95 درصد پیشرفت فیزکی دارد و تعمیرات واحدهای روستایی و شهری نیز به طور کامل پایان یافته و واحدهای شهری احداثی نیز با روند مناسبی در حال بازسازی هستند.
وی خواستار ارائه تسهیلات لازم به واحدهای آسیب دیده سرایداری گلخانه داران در شهرک گلخانه ای شهید دکامی زاده به منظور انجام بازسازی و تعمیرات از سوی بنیاد مسکن با معرفی به بانک های عامل شد.
معاون بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کرمانشاه نیز گفت: تمامی واحدهای فرسوده شهری و روستایی می توانند در صورت تخریبی بودن واحدهای مسکونی خود در قصرشیرین از تسهیلاتی همانند سایر مالکان واحدهای احداثی استفاده کنند.
فرهاد فقیهی افزود: ما مشکلی بابت آوار برداری در منطقه و روستاهای کانون زلزله نداریم و از مردم می خواهیم که هر چه زودتر نسبت به بازسازی منازلشان اقدام کنند.
وی ادامه داد: مالکان واحدهای شهری تعمیری که در زلزله اخیر قصرشیرین دچار آسیب شده و اکنون قابل بهره برداری نیست می توانند از تسهیلات احداث با معرفی به بانک های عامل برای بازسازی مجدد واحدهای مسکونی خود اقدام کنند.
فقیهی ، از اتمام پایان عملیات بازسازی و مقاوم سازی تمامی 62 هزار واحد تعمیری خسارت دیده زلزله 7.3 ریشتری پارسال در مناطق زلزله زده این استان خبر داد.
این مسئول ادامه داد: همچنین کار ساخت 23 هزار واحد مسکونی پایان یافته و عملیات احداث مابقی واحد های مسکونی آسیب دیده نیز در دست اقدام است.
زمین لرزه 7.3 ریشتری 21 آبان سال گذشته در 11 کیلومتری بخش ازگله و 32 کیلومتری شهر سرپل ذهاب رخ داد که 620 کشته و 12 هزار و 386 مصدوم داشت.
این زلزله به 10 شهرستان و یک هزار و 932 روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی 103 هزار واحد مسکونی شهری و روستایی آسیب کلی و جزئی دید.
البته در زلزله 6.4 ریشتری یکشنبه چهارم آذر 97 هم 771 مصدوم و بیش از چهار هزار واحد مسکونی خسارت دیده، به این آمارها اضافه شد.
مسئولان ارشد استان گفته اند که همه واحدهای خسارت دیده روستایی را تا پایان امسال و واحدهای شهری را تا نیمه اول سال 98 تکمیل می کنند.
3012/8066

ماجرای ازدواج مجدد همسر شهید حججی+عکس

رئیس بنیاد مستضعفان: ماهیانه ۱۸ میلیون تومان حقوق دریافت می‌کنم| در بنیاد مستضعفان کمتر از ۳ میلیون حقوق دریافت نمی‌کنند| مراکز تفریحی خود را همچنان توسعه می‌دهیم، هم فایده اقتصادی دارد و هم برای مردم مفید است+فیلم

ماجرای ازدواج مجدد همسر شهید حججی+عکس

کلیدواژه: جام جهانی 2018 نقل و انتقالات لیگ برتر لیگ ملت های والیبال ارزش های دهه 60 استان اصفهان اصفهان بنیاد شهید رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران جام جهانی 2018 نقل و انتقالات لیگ برتر لیگ ملت های والیبال ارزش های دهه 60 امام خمینی س سید مصطفی خمینی سید احمد خمینی سید حسن خمینی انقلاب اسلامی

منبع این خبر، وبسایت www.jamaran.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۹۶۹۱۲۰۷ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • حقوق مدیران بنیاد مستضعفان؛ پرونده "حقوق‌های نجومی" باز می‌شود؟
 • جانباز 70 درصد دامغانی به خیل شهدا پیوست
 • وقتی مطالبات جانباز گلستانی نوبخت را از خودرو پیاده کرد+فیلم
 • مدیرکل کتابخانه‌های یزد از همسر دو جانباز دفاع مقدس تجلیل کرد
 • برگزاری کمیسیون پزشکی بنیاد شهید در سه استان
 • تجلیل همسران شهدای مدافع حرم از همسر یک جانباز
 • حاشیه‌های اعلام حقوق سالانه رئیس و معاونان بنیاد مستضعفان
 • تجلیل از همسران جانبازان مهابادی
 • مدیرکل کتابخانه‌های عمومی یزد از همسر دو جانباز دفاع مقدس تجلیل کرد
 • روایتی از ۲۹ سال زندگی عاشقانه/آرزویم ازدواج با یک جانباز بود
 • کارکنان و استادان جانباز واحد البرز تقدیر شدند
 • پی گیری قرارگرفتن نام شهدای آتش نشان در لیست بنیاد شهید
 • رئیس بنیاد مستضعفان: ماهیانه ۱۸ میلیون تومان حقوق دریافت می‌کنم/ در بنیاد مستضعفان کمتر از ۳ میلیون حقوق دریافت نمی‌کنند/ مراکز تفریحی خود را همچنان توسعه می‌دهیم، هم فایده اقتصادی دارد و هم برای مردم مفید است
 • فراموش شدن فریضه امر به معروف ونهی از منکرباعث بوجود آمدن مشکلات درجامعه می گردد.
 • بهره‌برداری از ۱۴ هزار پروژه بنیاد برکت/ انعقاد قرارداد ساخت ۹ هزار کلاس درس
 • بهره‌برداری از ۱۴ هزار پروژه بنیاد برکت/ انعقاد قرارداد ساخت هزار و ۶۰۰ مدرسه برکت
 • جلب رضایت ایثارگران مهم‌ترین هدف بنیاد شهید است
 • عکس یادگاری"پائولو مالدینی" با یک جانباز شیمیایی
 • ​ ماجرای بافتنی‌های زنان ارمنی برای رزمندگان دفاع مقدس