به گزارش «نماینده» ؛ در آستانه‌ ایام حج ابراهیمی و آغاز اعزام حجاج بیت‌الله‌الحرام به سرزمین وحی، دست اندرکاران و کارگزاران حج کشورمان، صبح امروز (دوشنبه) با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کردند.

رهبر انقلاب در این دیدار با بیان اینکه همه‌ی مسلمانان نسبت به مکه و مدینه حق دارند، خاطرنشان کردند: آن کس و آن حکومتی که از مفاهیم حج جلوگیری میکند، «صدعن‌سبیل‌الله» می کند.

گزیده بیانات رهبر انقلاب در دیدار دست‌اندرکاران و کارگزاران حج به شرح زیر است:

- حج یک میدان عملی است که آمیختگی دین و سیاست، دنیا و آخرت، و معنویت و مادیت را نشان می‌دهد.

- در حج هم تضرع هست، هم دعا و توسل و گریه هست، هم طواف و سعی و نماز هست، و هم اجتماع مردم؛ این خیلی مهم است.

- سرزمین مکه برای همه‌ی مسلمانان است. نباید کسانی فکر کنند هر طوری که می‌خواهند در این سرزمین رفتار کنند. همه‌ی مسلمانان نسبت به مکه و مدینه حق یکسانی دارند.

- آن کسانی که سیاست را از اسلام جدا می‌کنند، اسلام را نفهمیده‌اند.

- کسی نباید نسبت به مفاهیم حج و نکته‌هایی که در حج وجود دارد جلوگیری و ممانعت کند. آن کسانی و آن حکومتی که از این مفاهیم جلوگیری می‌کنند، "صد عن سبیل‌الله" می‌کنند. کعبه متعلق به همه‌ی مسلمانان است.

- ملت ایران بعد از پیروزی انقلاب، یک معنای جدیدی را در حج درک کرد و مفاهیم جدیدی برای ملت ایران آشکار شد: حجِ همراه با قناعت، حجِ همراه با تفاهم مسلمین، حجی که مظهر "اشداء علی الکفار" و "رحماء بینهم" است.

- نقطه‌ی مقابل این حج، حجی است که بین برادران اختلاف ایجاد کنند و خود را به استکبار ببندند. این حج، نقطه‌ی مقابل آن حجی است که خداوند خواسته است.

- امروز دنیای اسلام به یک‌صدایی احتیاج دارد. تفرقه ممنوع است، چون دشمن بر دنیای اسلام متمرکز شده است.

- از آن طرف فشار بر یمن، از آن طرف فلسطین و این سیاست شیطانی و خبیث که اسمش را گذاشته‌اند «معامله‌ی قرن». البته بدانند که این سیاست هرگز تحقق پیدا نخواهد کرد.

-به کوری چشم دولتمردان آمریکا قضیه‌ی فلسطین از یادها نخواهد رفت و شهر بیت‌المقدس پایتخت فلسطین خواهد ماند و قبله‌ی اول مسلمان‌ها برای مسلمانان باقی خواهد ماند. این خواب که شهر بیت‌المقدس باید دست صهیونیست‌ها باشد، غلطی بی‌خودی می کنند و این اتفاق نمی‌افتد و ملت فلسطین در مقابل آن می‌ایستد.

- البته متاسفانه بعضی دولت‌های اسلامی بر اثر بی‌اعتقادی به اصل اسلام -چه رسد به مسئله فلسطین- پیش‌مرگ آمریکا شده‌اند و خود را قربانی او می‌کنند؛ این هم اثر ندارد و آن‌ها هم ناکام خواهند ماند و به توفیق الهی ملت فلسطین قطعاً بر دشمنان پیروز خواهند شد و آن روزی را که ریشه‌ی رژیم جعلی صهیونیستی کنده می‌شود، خواهند دید.

- متأسفانه دولت عربستان برای حجاج، ایجاد مزاحمت می‌کند و مانع انجام فرایضی می‌شود که حق این است که انجام شود؛ این مسائل را باید به‌عنوان مطالبات مسلمین در نظر داشت و نباید فراموش کرد.

- فاجعه‌ی منا در سال ۹۴ فراموش‌شدنی نیست و باید در هیئت حقیقت‌یاب توسط مدعی اصلی که جمهوری اسلامی است، تعقیب شود تا احقاق حق بشود. ظلم بزرگی در آنجا صورت گرفت.

- حق مسلم حجاج، امنیت آن‌ها است؛ این مطالبه‌ی اصلی حجاج است. «امن» یکی از خصوصیاتی است که خدا برای این سرزمین معین کرده اما این ایمنی مراعات نشده است. از دنبال‌گیری این قضیه خسته نشوید. بعثه، سازمان حج، وزارت خارجه و قوه‌ی قضائیه باید قضیه را دنبال کنند.

- گزارش رسیده که به خانواده‌های شهدای فاجعه‌ی منا که آنجا دفن شده‌اند اجازه‌ی زیارت قبور شهیدانشان هم داده نمی‌شود. دیه‌ی مقتولین هم باید پیگیری شود.

این خبر در حال تکمیل است...

منبع: نماینده

خبر بعدی:

اندونزی: عضویت کامل در سازمان ملل حق فلسطین است

به گزارش ایکنا به نقل از «ایرنا»؛ رنتو مرسودی روز سه شنبه در نشست شورای امنیت که با موضوع خاورمیانه و مساله فلسطین برگزار شد، با تبریک به فلسطین برای ریاست گروه 77 این مطلب را مطرح کرد.
وی با بیان اینکه فلسطین سزاوار توجه کامل شورای امنیت است، افزود: مساله فلسطین اعتبار شورا را تعریف می کند. همه طرف ها باید با قوانین بین المللی و قطعنامه های مربوط به سازمان ملل متحد به ویژه 478 (1980) و 2334 (2016) به عنوان یک فوریت، تطابق یابند.
وزیر خارجه اندونزی تاکید کرد: ادامه خشونت، نقض حقوق بین الملل و قطعنامه های مربوط به سازمان ملل، اعتبار شورا را کاهش می دهد. این مساله باید متوقف و بازسازی شود.
مرسودی بر پیروی از قوانین بین المللی و پرهیز از رفتارها و گفتارهای تحریک آمیز، یادآور شد: دو روز پیش رسانه های اسرائیلی اخباری از بسته شدن مدارس غیر انتفاعی آنروا(سازمان امداد و اشتغال آوارگان فلسطینی) در شرق قدس را در سال آینده منتشر کردند. 
وی ابراز امیدواری کرد که این خبر دروغ باشد و گفت: در غیر این صورت، اقدامی تحریک آمیز و نقض مسئولیت های اسرائیل در موافقت نامه های مختلف بین المللی است. 
وزیر خارجه اندونزی با مردود دانستن گسترش شهرک های غیرقانونی صهیونیستی، افزود: این امر، تحریک آمیز و به طور کلی از نظر اخلاقی و قانونی غلط است. بیرون راندن خانواده های فلسطینی از خانه هایشان هم بی رحمی است که باید پایان یابد.
مرسودی روند صلح را نیازمند مشروعیت دانست و ادامه داد: مشروعیت زمانی می آید که تحت فرآیند چندجانبه گرایی هدایت شود که مبنای آن شاخص های موافقت نامه های بین المللی است. هر طرح صلحی که قادر به تطبیق با چنین شاخص هایی نباشد، موفق نخواهد بود. 
وی روند فعلی را ناراحت کننده دانست و اضافه کرد: شاخص های موافقت نامه های فعلی، تلاش ها را برای راه حل دو دولت تضعیف می کند. بگذارید با صدای بلند بگویم تنها گزینه حل مساله فلسطین، راه حل دو دولت است.
وزیر خارجه اندونزی با تاکید بر اهمیت اتحاد و آشتی فلسطینی ها، از کشورهایی که مواضع اصولی را درباره قدس حفظ کرده اند قدردانی کرد و گفت: ویران شدن شرایط انسانی در فلسطین به ویژه غزه باید خاتمه یابد. محرومیت ناعادلانه 11 ساله به حل مشکل کمک نمی کند و باید برداشته شود.
مرسودی همچنین خواستار افزایش کمک ها به آنروا شد تا وضع موجود در غزه بهبود یابد و گفت: تاکید می کنم آنروا یک ماموریت بشردوستانه دارد و آژانس سیاسی نیست. وضعیت 5.4 میلیون پناهنده فلسطینی به خطر افتاده است.
وی در بخش دیگری از اظهارات خود به اوضاع سوریه و یمن هم اشاره کرد و گفت باید تلاش های مداوم برای راه حل های سیاسی مسالمت آمیز و فراگیر مورد توجه قرار گیرد. مردم سوریه بیش از یک دهه رنج دیده اند. 
وزیر خارجه اندونزی با استقبال از آخرین تلاش ها برای پیشرفت یک روند سیاسی معتبر، افزود: از همه طرف ها می خواهیم تا از موفقیت این روند که سازمان ملل متحد تسهیل کننده آن است، اطمینان حاصل کنند چرا که این امر منجر به یک مسیر مشخص برای صلح خواهد شد.
مرسودی از ماموریت سازمان ملل برای حفاظت و تقویت آتش بس در الحدیده یمن هم استقبال کرد و آن را گام مهمی در جهت ایجاد صلح و دسترسی به نیازهای اولیه زندگی دانست.
وی با مردود دانستن خشونت و استفاده از نیروی نظامی علیه شهروندان، برای حمایت از روند صلح اعلام آمادگی کرد و گفت: همه طرف ها باید با ایمان به کار خود ادامه دهند تا روند صلح به پیش برود و روح چندچانبه گرایی احیا شود.   انتهای پیام

چگونه ثروتمندترین کشور آمریکای لاتین دچار فقر و بحران سیاسی شد؟ اپوزیسیون و دولت ونزوئلا چه می‎گویند؟

طعنۀ سیاسی و زشت به علیرضا بیرانوند + عکس

قیمت خودرو باز هم گران شد| فهرست جدید قیمت‌ محصولات ایران‌خودرو اعلام شد+جدول

کلیدواژه: حج دیدار کارگزاران مقام معظم رهبری نماینده

منبع این خبر، وبسایت namayande.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۹۶۹۵۴۴۷ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • فلسطین و سوریه مداخله خارجی در ونزوئلا را محکوم کردند
 • آزمون بزرگ برای مجمع تشخیص مصلحت نظام/ پیوستن به کنوانسیون «پالرمو» چه سرنوشتی برای کشور رقم خواهد زد؟ / وقتی موافقان تصویب «پالرمو» و «CFT» هم تضمین نمی‌دهند!
 • هویت جامعه اسلامی در مسجد متجلی می شود
 • استقرار گنبد آهنین در تل‎آویو؛ تدابیر امنیتی در فلسطین اشغالی تشدید شد
 • خیزش راستگرایی افراطی در غرب/ علل ضدیت با مهاجران مسلمان در آلمان
 • خنثی سازی حمله تروریستی به مسلمانان آمریکا
 • «از کشور ما بروید»؛ هندوها مسلمانان روهینگیا را به مرگ تهدید می‌کنند
 • واکنش گروه‌های مقاومت فلسطین به تجاوزات اخیر اسرائیل
 • درخواست فلسطین برای عضویت کامل در شورای امنیت
 • معرفی منابع آزمون گروه مفاهیم چهل و دومین دوره مسابقات قرآن
 • ثبت‌نام در آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن تا ۱۰ بهمن تمدید شد
 • 4 آمریکایی در فکر حمله تروریستی به مسلمانان آرام یک روستا +عکس
 • ابراز تردید آمریکا نسبت به فایده نشست‌های شورای امنیت درباره فلسطین
 • کمک آل سعود به شخصیت های «معاند اسلام»
 • نقشه حمله مسلحانه به جامعه مسلمانان نیویورک ناکام ماند
 • دستگیری خبرنگار پرس تی وی بار دیگر پرده از دشمنی امریکا علیه مسلمانان برداشت
 • محمدعلی جناح سنبل مبارزه عقلانی و مذهبی مسلمانان است
 • محمد علی جناح سنبل مبارزه عقلانی و مذهبی مسلمانان است
 • اسلام «محمدعلی جناح» با دموکراسی و زبان جهان معاصر سازگار بود