به گزارش خبرنگار مهر حجت الاسلام حسن نوروزی شامگاه دوشنبه در جمع تعدادی از خبرنگاران گفت: یکی از کارمندان شهرداری پرند که ۷ میلیارد تومان از منابع شهرداری به حساب شخصی او واریز شده، مدعی است که این پول ها را به برخی از اعضای شورای شهر پرند پرداخت کرده است. 

سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی اظهارکرد: رفتن یک شهردار یا از طریق عدم احراز شرایط و یا از طریق استیضاح و رای اکثریت ممکن است، یعنی در یک شورای هفت نفره باید حداقل پنج نفر موافق استیضاح باشند، بنابراین معرفی کردن سرپرست و عزل شهردار از طرف چهار نفر را قانونی نمی دانیم، این کار تخلف است و طبیعتا با شکایت کردن در شورای حل اختلاف تهران و دیوان عدالت اداری، شهردار باید به کارش ادامه دهد و سرپرست مسئول امضاهایی است که می کند.

وی افزود: طرح عدم احراز شرایط شهردار پرند، از طرفی کسانی که خود ساکن این شهر نیستند و وجاهت قانونی ندارند، تعجب آور است و باید فرماندار رباط کریم، آن ها را به شورای حل اختلاف استانداری معرفی کند تا عزل شوند.

نوروزی با بیان اینکه یکی از کارکنان شهرداری پرند که متهم بوده و حکم جلب او صادر شده و در حال حاضر متواری است، نسبت به برخی از این آقایان عضو شورای شهر اعترافاتی دارد، گفت: به نظر می رسد که این تغییر شهردار، شانتاژ و هرج و مرج ایجاد کردن به اسم وجاهت قانونی، برای مخفی کردن تخلفات خود و بعضی از افراد دیگر است.

نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: بنده قبلا به این آقایان عرض کردم و مطالبی را نشان دادم و بعضی از اعترافات در رابطه با ارتشا و... را به برخی از اعضا گفتم که شما این تخلفات را دارید ولی آن ها به جای پاسخ گفتن خنده تحویل من دادند.

نوروزی افزود: این آقایان خیال می کنند به صرف این که چند نفری دور هم جمع شده اند، می توانند شهر پرند را از دست اهالی شریف پرند بربایند و دست به هر تخلفی بزنند، اما اشتباه می کنند.

وی اظهارکرد: من فکر می کنم این آقایان باید اول پاسخگو باشند و شخص متواری که نزد شهردار به برخی تخلفات و اختلاس خود اعتراف داشته، حاضر و خود را تحویل دهد و بگوید این پول ها چه شده و کجا هزینه شده و یا در دست چه کسانی است.  

سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی، افزود: این که افرادی بخواهند، بلافاصله آن هم با دعوا و دشنه، مثل شعبان بی مخ ها حمله کنند و شهردار را عوض کنند، امکان پذیر نیست و جای شبه دارد و مشکوک است و باید پاسخگو باشند که چرا چنین کاری می کنند، اگر واقعا راست می گویند، اول شخص متواری را تحویل دستگاه قضایی بدهند و بعد ثابت بکنند که در آن اختلاس دست ندارند.

وی گفت: کسانی که جلوی حساب های شهرداری را می بندند، بیایند و مشخص کنند که این ۷ میلیارد که مستقیم به حساب شخصی کارمند متواری واریز و مدعی است که این پول ها را به برخی از این آقایان پرداخت می کرده کجا است.

نوروزی اضافه کرد: البته به گفته خود این آقایان در زمان سرپرستی ۱۰ و نیم میلیارد تومان از شهرداری بیرون رفته و طبق گفته رییس شورا حدود ۶ و نیم میلیارد تومان آن صرف بدهی های دوره آقای نظرپور به پیمانکاران شده است، بسیار خوب آقای نظرپور حاضر است، بیاید و بگوید آیا این مقدار بدهی داشته است یا خیر و این چند عضو شورای شهر هر وقت به شبهات پاسخ دادند بعد بیایند بنشینند و تصمیم برای تغییر شهردار بگیرند.

وی ادامه داد: اگر آقایان این شبهات را پاسخ ندهند، طبیعا به کمیسیون اصل ۹۰، بازرسی کل کشور و همه نهادهایی که حرف یک نماینده را خواهند شنید منعکس خواهم کرد و ساکت نخواهم نشست.

کد خبر 4348942

منبع: مهر

خبر بعدی:

برنامه پنج‌ساله شهرداری شیراز به شورای شهر ارائه شد

شهردار شیراز در جلسه علنی شورای شهر، برنامه راهبردی توسعه پنج ساله سوم شهرداری شیراز (۹۸ تا ۱۴۰۲) را به شورای شهر تقدیم کرد. ۲۴ دی ۱۳۹۷ - ۱۹:۰۳ استانها فارس نظرات - اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، حیدراسکندر پور عصر امروز در هفتادمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر شیراز، پس از تقدیم برنامه پنج ساله سوم شهرداری به شورای شهر،  اظهار داشت: در تدوین برنامه پنج ساله سوم شهرداری شیراز تلاش کرده‌ایم به گونه‌ای عمل کنیم که این برنامه اجرایی باشد و با اجرای فرایند کاهش هزینه ها و افزایش درآمدها شاهد افزایش درآمد پایدار باشیم.

اراک| لایحه درآمد پایدار شهرداری‌ها و دهیاری‌ها به مجلس ارائه شدخانه‌های تاریخی مشهد؛ فرصتی برای کسب درآمد پایدار و اشتغال‌زایینبود درآمد پایدار مشکل اساسی شهرداری‌های کوچک مازندران استسخنگوی کمیسیون عمران مجلس: طرح ایجاد درآمد پایدار برای شهرداری‌ها به مجلس ارائه شدکمتر از 10 درصد درآمد شهرداری کرج بر پایه درآمد پایدار است

وی با بیان اینکه تدوین سند نظام جامع ارزیابی عملکرد در همه بخش‌های شهرداری و ارتقای کیفیت اجرای پروژه‌ها در طول این برنامه در اولویت است، افزود: همچنین زیست پذیری، شفافیت، کاهش نابرابری، توسعه عدالت محوری و حرکت به سوی حکمروایی خوب شهری از اهداف این برنامه است که پس از تصویب در شورای شهر و ابلاغ آن به شهرداری، گام مثبتی در جهت توسعه آینده شیراز است.

شهردار شیراز با بیان اینکه این برنامه با لحاظ شرایط اقتصادی جاری کشور و محدودیت های مدیریت یکپارچه شهری تدوین شده است، افزود: برنامه پنج ساله سوم شهرداری برای چهار شرایط متفاوت درآمدی و اقتصادی پنج ساله آینده شامل خیلی بدبینانه به میزان 18 هزار میلیارد تومان، بدبینانه، میانه و خوش بینانه به میزان 27 هزار میلیارد تهیه و تنظیم شده است.

وی با بیان اینکه لایحه برنامه پنج ساله شهرداری شیراز در محورهای فرهنگی و اجتماعی، اقتصاد شهری، محیط زیست و سلامت، کالبدی و حمل و نقل و ترافیک و مدیریت شهری تنظیم شده است، گفت: در این برنامه از سطح راهبرد تا انجام پروژه برنامه ها تدوین و طبق آن تمام پروژه‌های حوزه‌های مختلف شهری مشخص شده است که پس از تصویب شورای شهر عملیاتی می‌شود.

شهردار شیراز اتکا بر ارزش‌ها و قابلیت های شیراز را یکی از نقاط قوت این برنامه دانست و افزود: برنامه پنج ساله سوم شهرداری در بخش‌های مختلف قابلیت پایش و سنجش را دارد و می‌توان آن را در سطوح مختلف ارزیابی کرد، این ویژگی از جمله تفاوت‌های برنامه پنج ساله سوم با برنامه‌های پیشین است.

به گزارش تسنیم، اعضای شورا با یک فوریت لایحه شهرداری شیراز مبنی بر عوارض صدور پروانه ساختمانی، عوارض تراکم ساختمانی، عوارض تجاری و عوارض غیر مسکونی موافقت کردند و برای بررسی کارشناسی به کمیسیون معماری وشهرسازی و کمیسیون برنامه و بودجه شورا ارجاع داده شد.

همچنین اعضای شورای اسلامی با یک فوریت لایحه ‌ شهرداری شیراز مبنی بر جدول یک درصد قیمت فروش هرمترمربع زمین(B)، جدول قیمت فروش هرمترمربع اپارتمان(BP) و جدول قیمت هرمترمربع خدمات تجاری ملاک عمل سال 1398 موافقت کردند و به منظور بررسی بیشتر کارشناسی به کمیسیون برنامه و بودجه ارجاع داده شد.

در این جلسه، اعضای شورای اسلامی شهر شیراز بررد ایراد هیئت تطبیق مصوبات به پیشنهاد اصلاح مصوبه ای در رابطه با نشریه هفته نامه شهر راز شهرداری شیراز اصرار کردند.

در صحن علنی امروز عصر شورای شهر شیراز ، اعضای شورا با یک فوریتی طرح جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر شیراز مبنی بر کمک به تیم فوتسال لبنیات ارژن شیراز موافقت کردند وبه کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی برای بررسی کارشناسی ارجاع داده شد.

لایحه پیشنهادی شهرداری شیراز نیز مبنی بر سند راهبردی فضایی توسعه اقتصادی شهر شیراز برپایه اقتصاد مقاومتی- با محوریت شهرداری شیراز به کمیسیون تلفیق ارجاع داده شد.

در این جلسه همچنین لایحه شهرداری شیراز مبنی بر پیشنهاد افزایش نرخ ورودی خودروها به میدان مرکزی میوه و تره بار تصویب شد.

انتهای پیام/ش

R41382/P/S6,61/CT11

ماجرای ازدواج مجدد همسر شهید حججی+عکس

رئیس بنیاد مستضعفان: ماهیانه ۱۸ میلیون تومان حقوق دریافت می‌کنم| در بنیاد مستضعفان کمتر از ۳ میلیون حقوق دریافت نمی‌کنند| مراکز تفریحی خود را همچنان توسعه می‌دهیم، هم فایده اقتصادی دارد و هم برای مردم مفید است+فیلم

ماجرای ازدواج مجدد همسر شهید حججی+عکس

کلیدواژه: حسن نوروزی شهرداری پرند کمیسیون قضائی مجلس بوشهر خبرگزاری مهر کرمانشاه گرگان شهرکرد بیرجند مشهد شیراز مجلس شورای اسلامی دهه کرامت خطبه های نماز جمعه سانحه تصادف یاسوج حجاب و عفاف

منبع این خبر، وبسایت www.mehrnews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۹۷۰۳۸۶۵ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • اعتراض شورا به ادبیات معاون شهردار تهران
 • اعضای شورای شهر تهران به ادبیات معاون شهردار اعتراض کردند
 • خداکرمی: شهرداری به رعایت‌نکردن مصوبات شورای شهر عادت دارد
 • تشبیه بخشی از لایحه برنامه توسعه شهرداری به انشای بچه دبستانی‌ توسط معاون شهردار
 • برگزاری مسابقات دوی نیمه ماراتن بانوان و ماراتن آقایان قهرمانی کشور
 • شرط تکمیل مترو پرند تا پایان سال
 • دادستان کل کشور: متأسفانه بخاطر مسائل حقوق بشری و اینکه در سازمان ملل محکومیت نشویم از اجرای برخی حدود الهی دست کشیده‌ایم| تشکیل کمیته‌های نظارت بر بازار از هفته آینده| سرقت در ردیف دوم از جرائم در جامعه است| اختلاس و غارت بیت المال بدترین نوع سرقت است
 • اختلاس و غارت بیت المال، بدترین نوع سرقت است
 • پاسخگویی اعضای شورای اسلامی شهر بندرعباس به مشکلات شهروندان با سامانه137 / عملکرد مدیران شهرداری مورد ارزیابی و راست آزمایی قرار می گیرد
 • بزرگ‌ترین اختلاس تاریخ ایران/ مناقشه بر سر خودروهای وارداتی/ خیز صهیونیست‌ها برای نفوذ در عراق
 • واکنش‌ها به ازدواج مجدد همسر شهید حججی/رشوه ۲.۵ میلیاردی حسین هدایتی به عضو هیئت‌مدیره بانک سرمایه/انتقاد آیت‌الله شبیری زنجانی از سیستم آموزش حوزه/ضرغامی از دفتر کارش رونمایی کرد/انتقاد شاعرانه هاشمی طبا از موسوی‌خوئینی‌ها
 • خوزستان| شهردار بندر امام(ره) ابقاء شد
 • تعویق رقابت‌های سوپرلیگ گلف آقایان
 • بازديد شهردار، رئيس و اعضاي شورا از پروژه‌هاي شهرداري قرچک
 • سومین برنامه توسعه پنج ساله شیراز به شورای شهر ارائه شد/ توجه به بدبینانه ترین تا خوش بینانه ترین حالت در برنامه توسعه شهری شیراز
 • آیت‌الله جوادی‌ آملی: مشکل ما بی‌عرضگی، بی‌مدیریتی، اختلاس نجومی و احتکار است
 • هزینه برای مهدویت، پیشگیری از اختلاس و اقتصاد ربوی است/نباید برای مهدویت دنبال بودجه دوید
 • چرا واگذاری مسکن مهر پرند به متقاضیان با تاخیر انجام می‌شود؟ + فیلم
 • تشییع شهید آتش نشان سیداحسان جامعی برگزار شد