مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی گفت: کاراون زیر سایه خورشید روز میلاد امام رضا(ع) در بیرجند حضور می‌یابند. ۲۶ تير ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۲ استانها خراسان جنوبی نظرات

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، حجت‌الاسلام پرویز بخشی‌پور صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: طی دهه کرامت جشن ولادت حضرت معصومه (س) در 15 بقعه خراسان جنوبی برگزار شد و همچنین جشن میلاد امام رضا(ع) در 14 بقعه مراسم برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه در 5 بقعه استان خراسان جنوبی ایستگاه صلواتی داریم افزود: جشن میلاد امام رضا (ع) در 11 شهرستان استان  برگزاری می‌شود همچنین در هر امامزاده برگزیده شهرستان یک همایش برگزار می‌شود.

مدیرکل اوقاف وامور خیریه خراسان جنوبی گفت: 96 بقعه فرهنگی مذهبی در استان داریم و در روز میلاد امام رضا (ع) کاروان زیر سایه خورشید در جمعیت ده هرار نفری در شهر بیرجند حضور پیدا می‌کنند.

وی اظهار داشت: از ابتدای امسال تاکنون 30 وقف جدید در استان خراسان جنوبی به ثبت رسیده اما همچنان در بخش موقوفات قرآنی ضعیف هستیم و در زمینه فرهنگ قرآنی باید به صورت زیر بنایی کار کنیم.

بخشی‌پور افزود: در ایام نوروز امسال 187 مبلغ برای حضور در بقاع متبرکه حضور داشتند و در تابستان هم طرح‌هایی در 40 بقعه متبرکه استان برگزار می‌شود.

مدیرکل اوقاف وامور خیریه خراسان جنوبی در پاسخ به سوال خبرنگار تسنیم مبنی بر اخراج شدن نیرو در اوقاف خراسان جنوبی اظهار داشت: حتی یک نفر را از زمانی که در این مسئولیت هستیم جابه جا نکرده‌ایم اما برخی از نیروهای بدون گزینش مشغول به کار بودند مثل راننده که باید گزینش می‌شدند.

بخشی‌پور افزود: از سازمان اوقاف نامه ارسال شده که نیروهایی که نامه‌ای از گزینش ندارند حق کار کردن در اداره ندارند و ما نیرویی را بیرون نکردیم بلکه با نیروهایی که قرارداد شرکتی داشتند قرارداد امضاء شده چون تاکنون کارهای گزینش آنها انجام نشده است.

انتهای پیام/ح

R41348/P1357/S6,56/CT11

منبع: تسنیم

خبر بعدی:

گلایه از کمبود بودجه در دانشگاه بیرجند

به گزارش ایکنا از خراسان‌جنوبی، احمد خامسان، امروز یکم بهمن، در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهارکرد: دانشگاه بیرجند ادامه مسیر سیاست راهبردی حاکمان منطقه شرق کشور در راستای توسعه و امنیت پایدار این منطقه بوده است.
وی افزود: این سیاست با تشکیل مدرسه شوکتیه آغاز شد و با تاسیس دانشگاه بیرجند با شناساسی دقیق چالش‌های منطقه ادامه پیدا کرد.
رییس دانشگاه بیرجند با اشاره به تحول چشمگیر این دانشگاه، ادامه داد: فعالیت آموزشی و علمی این دانشگاه از مهرماه سال 56 با پذیرش ۱۲۰ دانشجو در سه رشته کارشناسی شیمی، فیزیک و ریاضی آغاز شد.
خامسان افزود: پس از پیروزی انقلاب اسلامی به مجتمع آموزش عالی تغییر یافت و مراحل رشد و شکوفایی خود را با سرعت بیشتری ادامه داد و در سال 68 به مجتمع دانشگاهی تبدیل شد و به لحاظ موقیعت شایسته علمی در اسفندماه 71 به دانشگاه بیرجند ارتقاء یافت.
وی با بیان اینکه در 20 سال گذشته این دانشگاه 419 طرح پژوهشی داخلی و خارجی را انجام داده است، افزود: جمعیت دانشجویی این دانشگاه از سال 56 تاکنون 249 درصد افزایش داشته است و در حال حاضر 12 هزار و 348 دانشجو در دانشگاه بیرجند مشغول به تحصیل هستند.

رئیس دانشگاه بیرجند با اشاره به رشد 90 درصدی تعداد استاد تمام این دانشگاه نسبت به سال 56 ، تصریح کرد: دانشگاه بیرجند در حال حاضر با 345 عضو هیئت علمی به کار خود ادامه می دهد و 175 ابداع و اختراع توسط اساتید این دانشگاه ثبت شده است.
خامسان بیان کرد: ارائه 15704 مقاله پژوهشی، انعقاد 80 مورد تفاهم نامه در یک دهه گذشته و انعقاد 30 مورد تفاهم نامه با دانشگاه‌های خارجی در پنج سال گذشته از دیگر دستاوردهای دانشگاه بیرجند بوده است.
رییس دانشگاه بیرجند با بیان اینکه در این مدت، 10751 مقاله همایش و 2360 مقاله ISI در این دانشگاه ثبت شده است، تصریح کرد: در راستای گسترش ارتباطات علمی و بین‌المللی در سه سال اخیر دانشگاه بیرجند با ۲۱ دانشگاه مطرح خارجی تفاهم نامه همکاری علمی امضا کرده است.
خامسان با اشاره به انجام بیش از 20 مورد پروژه و پایان نامه مشترک با دانشگاه‌های مطرح خارجی، افزود: دانشگاه بیرجند دارای حدود ۱۲ هزار دانشجو در 352 کدرشته در مقاطع تحصیلی کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری است که از رشد بالایی نسبت به سال‌های گذشته برخوردار بوده است.
وی با بیان اینکه یکی از رسالت‌های اصلی دانشگاه پژوهش است، اظهار کرد: دانشجویان تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد و دکتری) این دانشگاه حدود ۳۰ درصد جمعیت دانشجویی را تشکیل می‌دهند و 645 دانشجوی دکتری در ۵۲ کد رشته مشغول به تحصیل و تحقیق هستند.
رییس دانشگاه بیرجند تصریح کرد: دانشگاه بیرجند با 350 نفر عضو هیئت علمی دارای بیشترین توان علمی و پژوهشی خراسان جنوبی بوده و کارمندان این دانشگاه با تعداد 354 نفر خدمات اداری،کمک آموزشی، پشتیبانی و رفاهی را در بخش‌های مختلف انجام می‌دهند.
خامسان ادامه داد: دانشگاه بیرجند دارای ۱۱ دانشکده در سه پردیس شوکت آباد، امیرآباد و پردیس شهداء است که به ترتیب تأسیس عبارت از دانشکده علوم، دانشکده کشاورزی، دانشکده مهندسی، دانشکده ادبیات و علوم انسانی، دانشکده هنر، دانشکده علوم ورزشی، دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی، دانشکده علوم ریاضی و آمار، دانشکده منابع طبیعی و محیط زیست،دانشکده برق و کامپیوتر و دانشکده فنی فردوس هستند.
وی بیان کرد: این دانشگاه به عنوان یک قطب علمی افزون بر نقش موثر در پویایی اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی منطقه سهم مهمی در ارتقای بیرجند، مرکزیت یافتن و تکوین هویت نوین آن را به خود اختصاص داده است.
وی با اشاره به اینکه جذب دانشجویان خارجی از اولویت‌ها و اهداف دانشگاه بیرجند است، تصریح کرد: دانشگاه بیرجند براساس رتبه بندی مؤسسه تایمز که یکی از معتبرترین نظام‌های رتبه بندی جهان است در زمره ۱۱۰۲ دانشگاه برتر جهان و در بین دانشگاه‌های داخلی در رتبه ۱۶ قرار دارد.
رییس دانشگاه بیرجند بیان کرد: دانشگاه بیرجند براساس آخرین رتبه بندی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در زمره دانشگاه‌های جامع سطح ۲ در تراز عملکرد ملی و با مأموریت محوری توسعه آموزش، پژوهش و فناوری و کمک به رفع چالش‌های ملی قرار گرفته است.
خامسان یادآور شد: دانشگاه بیرجند طی ۵ سال آینده در نظام رتبه بندی دانشگاه‌ها بین چارک اول و در افق ۱۴۰۴ در دهک دوم دانشگاه‌های تابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری (دولتی) و دومین دانشگاه بین‌المللی شرق کشور قرار خواهد گرفت.
وی اظهار کرد: دانشگاه بیرجند کارکنان خوب و صدیقی دارد که از سال ۷۷ تاکنون با یک رشد منفی کارکنان در دانشگاه نسبت به اعضای هیئت علمی مواجه هستیم و نسبت کارمند به هیات علمی زیر یک است در حالی که استاندارد در کشور یک به یک است.
رییس دانشگاه بیرجند با اشاره به ایبنکه تعداد کد رشته‌های دانشگاه در سال ۵۶، سه کد رشته بوده که اکنون به۳۵۲ کد رشته افزایش یافته است، تصریح کرد: در طول سال‌های پس از انقلاب تاکنون فضای آموزشی از رشد شش درصدی و فضاهای کمک آموزشی و رفاهی از رشد ۱۲ درصدی برخوردار بوده است.
خامسان با اشاره به ظرفیت بالقوه نیروهای تحصیل کرده در استان، افزود: دانشگاه بیرجند در بحث المپیاد علمی امسال توانسته یک رتبه زیر 3 و دو رتبه زیر 10 کسب کند.
وی با اشاره به رشد قابل توجه شرکت کنندگان در مسابقات علمی، فرهنگی و هنری، تصریح کرد: در سال ۹۲، ۱۷۸ دانشجو در این مسابقات شرکت کردند که این رقم در سال ۹۶ رشد نزدیک هفت برابری با ۷۶۲ دانشجوی شرکت کننده داشته است.
خامسان با تاکید بر اهمیت بودجه دانشگاه، افزود: اگر اعتبارات خوبی نداسته باشیم نخواهیم توانست این مجموعه عظیم را به خوبی مدیریت کنیم.
وی با بیان اینکه دانشگاه بیرجند جزء دانشگاه های گروه (ج) مرزی قرار دارد ، اظهار کرد: برای دانشگاه بیرجند قابل قبول نیست که دانشگاه سیستان و بلوچستان و زابل بیشتر از این دانشگاه اعتبار بگیرند.
رییس دانشگاه بیرجند بیان کرد: متاسفانه تفاوت زیادی بین دانشگاه‌های سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی است و اعتبارات بیشتری به سیستان و بلوچستان اختصاص داده می‌شود.
خامسان ادامه داد: در استان به ازای هر دانشجو با پگیری‌های بسیار ۱۰ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان هزینه می‌شود در حالی که این رقم نسبت به دانشگاه باهنر کرمان کمتر است که در سطح کلان باید به دانشجویان استان کمک شود.
وی تصریح کرد: آموزش عالی اکنون یک محیط رقابتی شده است و هر دانشگاهی که اعتبار بیشتر داشته باشد، امکانات بیشتر و رفاه بیشتر و در نتیجه جذب دانشجوی بیشتری خواهد داشت.
رییس دانشگاه بیرجند خاطرنشان کرد: سه درصد طرح توازن از اعتبار دانشگاه‌ها کم می‌شود که متاسفانه تاکنون یک ریال از سمت طرح توازن و اعتبارات استانی به آموزش عالی استان کمک نشده است.
خامسان بیان کرد: با عدم حمایت مسئولان، نخواهیم توانست آموزش عالی استان را که تنها رکن توسعه استان است، پیشرفت و توسعه دهیم.
وی یادآور شد: سهم مهاجرت در کل کشور براساس سرشماری سال ۹۵ ، 5.3 بوده حال آنکه در خراسان جنوبی، ۸.۴ بوده است و با حمایت آموزش عالی می‌توان در راستای تثبیت جمعیت و کاهش مهاجرت تلاش کرد.

انتهای پیام

ماجرای هاله نور احمدی‌نژاد چه بود؟ آیا محسن رضایی مالبرو وارد می‎کرد؟ سلطان قیر و شکر چه کسانی هستند؟ پرونده فساد 3 هزارمیلیاردی و بابک زنجانی چگونه افشا شد؟

تجمع مردم در اعتراض به خودروسازان+فیلم

اقدام تحسین برانگیز جوانان تبریزی پس از بی‌حرمتی به دو دختر در پارک ائل گلی +عکس

منبع این خبر، وبسایت tn.ai است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۹۷۱۷۰۱۴ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • خسارت میلاد محمدی به یک هوادار +عکس
 • باشگاه الزورای عراق، قرارداد میلاد نوری را فسخ می‌کند
 • رونمای از ضریح بقعه امامزاده علی النقی روستای الله آباد بردسکن
 • باشگاه الزورا عراق پس از دو هفته، قرارداد میلاد نوری را فسخ کرد!
 • خسارت میلاد محمدی به یک هوادار تیم ملی/عکس
 • دو بقعه‌ای که برای لرستان درآمدی ندارد
 • میلاد محمدی؛ سلفی به جای حرکات موزون(عکس)
 • میلاد تقوی برای چهار سال جدید رئیس هیات والیبال مازندران شد
 • مشکل آنتن دهی شهرک میلاد یاسوج همچنان پا بر جاست/سامانه 9990 فقط پیام بررسی می دهد و بررسی انجام نمی شود
 • برنامه‌های اداره کل اوقاف و امور خیریه فارس در دهه فجر و ایام فاطمیه
 • ابرماه گرگ خونین در آسمان بامدادی فردا/قرار گرفتن ۶۲ دقیقه‌ای ماه بدر در سایه زمین
 • ابر ماه گرگ خونین در آسمان بامدادی فردا/قرار گرفتن ۶۲ دقیقه‌ای ماه بدر در سایه زمین
 • تشریح برنامه‌های سوگواری فاطمی و دهه فجر در شهرستان‌های فارس
 • تشریح برنامه‌های سوگواری فاطمی و دهه فجر در تمام شهرستان‌های فارس
 • 460 بقعه متبرکه گیلان میزبان برنامه های سوگواره فاطمی است
 • ناظران مجلس در هیات عالی گزینش انتخاب شدند
 • ناظران مجلس در هیئت عالی گزینش انتخاب شدند
 • باغ حسام الدوله بیرجند وقفی است
 • ارگ تاریخی بهارستان بیرجند به محلی برای تمیز کردن کله پاچه تبدیل شده است