اعتبار ۸۰ میلیارد دلاری اروپایی برای SMEها پس از پیشنهاد دکتر ظریف

روز گذشته در چهلمین جلسه هیات نمایندگان اتاق تهران، پدرام سلطانی نایب‌رئیس اتاق ایران گفت: امروز اروپا عاشق چشم و ابروی ایران نیست، بلکه بعد از شوکی که اتفاقات عراق و سوریه برای او به وجود آورده است، دیگر در رابطه با مسائل ناامنی و تشنج و جنگ در خاورمیانه تحمل ندارد، پس مصمم است که در منطقه اتفاقی نیفتد.

تحلیلگران سیاسی ایران از این موضوع غافل هستند و در مذاکره با اروپا، جو منفی را در ایران به وجود می آورند. وی افزود: با توجه به اینکه ۸۰ میلیارد دلار اعتبار از سوی اتحادیه اروپا برای همکاری شرکتهای کوچک و متوسط ایران و اروپا در نظر گرفته شده است که بر این اساس، یک تشکل اقتصادی در اروپا مسئول این کار شده است که در ارتباط با اتاق بازرگانی ایران، زمینه ساز همکاری مشترک میان بنگاههای کوچک و متوسط هر دو طرف شود. وی تصریح کرد: نیاز اتحادیه اروپا به ایران را باید با صدای بلند در ایران فریاد زد. این در حالی است که پیش از این، دکتر ظریف در جمع اعضا و فعالان اتاق بازرگانی ایران تاکید کرده بودند: "کلید حل مشکلات ما در حال حاضر همکاری با شرکت‌های کوچک و متوسط اقتصادی است. موتور متحرک اقتصاد بسیاری از کشورها این شرکت‌های کوچک و متوسط هستند. این شرکت‌ها می‌توانند حتی جایگزین شرکت‌های بزرگ باشند مثلا همین شرکت توتال وقتی که پروژه‌ای را قبول می‌کند دو کار انجام می‌دهد؛ مدیریت و سرمایه و بقیه کارها را شرکت‌های کوچک و متوسط انجام می‌دهند و ما می‌توانیم از این ظرفیت‌ها به خوبی استفاده کنیم."

شاخص بورس تهران 329 واحد عقب نشست

شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات روز سه شنبه، با کاهش  329 واحدی معادل 0.30 درصد به رقم 107 هزار و 780 واحد رسید. همچنین شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با کاهش 98 واحدی معادل 0.30 درصد به رقم 32 هزار و 303 واحد رسید. شاخص کل هم وزن نیز، با رشد 3 واحدی معادل 0.02 درصد، عدد 18 هزار و 326 واحد را به نمایش گذاشت. شاخص قیمت (هم وزن) نیز با افزایش 2 واحدی معادل 0.02 درصد به رقم 13 هزار و 96 واحد رسید. همچنین شاخص سهام آزاد شناور، 529 واحد کاهش معادل 0.45 درصد را رقم زد و به سطح 116 هزار و 820 واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول، با 399 واحد کاهش معادل 0.51 درصد به رقم 77 هزار و 906 واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز همانند روز قبل، با 87 واحد افزایش معادل 0.04 درصد همراه بود و عدد 221 هزار و 796 واحد را به نمایش گذاشت. 

نفت به پایین ترین قیمت خود در سه ماه گذشته رسید

روز سه شنبه، قیمت نفت نسبت به قیمت بسته شده در روز دوشنبه کاهش یافت و نفت برنت به پایین ترین نرخ خود در سه ماه گذشته رسید. دلایل کاهش شدید قیمت نفت، کم شدن نگرانی ها نسبت به کمبود عرضه نفت و جلب توجه ها به سمت افزایش تولید و آسیب های احتمالی رشد اقتصاد جهانی به خاطر جنگ تجاری آمریکا و چین، عنوان شده است. به نقل از رویترز، قیمت آتی نفت خام برنت نسبت به قیمت بسته شده در روز قبل ۴۹ سنت کاهش یافت و ۷۱.۳۵ دلار در بازار معامله شد. همچنین، معاملۀ آتی نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با کاهش ۱۵ سنتی، بشکه ای ۶۷.۹۱ دلار صورت گرفت. کارستن منک، تحلیلگر بازار کالای بانک خصوصی جولیوس بائر سوئیس، در این رابطه گفته است: «به نظر می رسد که سیگنال های دریافتی از بازار در حال عوض شدن است.» وی گفت: «ترس از کاهش کمبود عرضه که موجب رسیدن قیمت نفت به بشکه ای ۸۰ دلار شده بود از بین رفته است و افزایش نگرانی ها از تولید بیش از نیاز در حال سایه افکندن بر بازار نفت است.» قیمت نفت در هفته گذشته تقریبا ۱۰ درصد کاهش یافته است که از دلایل اصلی آن آغاز به کار دوباره ی پایانه های انتقال نفت در لیبی و افزایش تولید روسیه و برخی دیگر از تولیدکنندگان اوپک گزارش شده است.

سهام آسیایی تحت تاثیر افت قیمت نفت قرار گرفت

روز سه‌شنبه، با کاهش قیمت نفت، سهام آسیایی افت کرد. در بازار ارز، دلار پیش از اولین شهادت رییس فدرال‌رزرو، جرومی پاول در کنگره، تثبیت شد. گسترده‌ترین شاخص سهام آسیا اقیانوسیه به غیر از ژاپنِ ام‌اس‌سی‌آی، که در ۲ جلسه قبلی خود سود کرده بود، ۰.۵ درصد افت کرد. سهام چین که روز دوشنبه با داده‌های اقتصادی نه‌چندان خوب، افت کرده بودند، دیروز هم به کاهش ارزش خود ادامه دادند. کامپوزیت شانگهای ۰.۷ درصد و هانگ‌سنگ هنگ‌کنگ ۰.۹ درصد از ارزش خود را از دست دادند. سهام استرالیا ۰.۴ درصد و کوسپی کره‌جنوبی ۰.۲ درصد افت کردند، درحالی‌که نیکی ژاپن خلاف جهت حرکت کرد و ۰.۵ درصد رشد کرد. 

رشد 100 هزار تومانی سکه در بازار آزاد

روز سه شنبه، هر سکه تمام طرح جدید، ۲,۸۵۰,۰۰۰ تومان قیمت گذاری شد که این رقم نسبت به روز قبل، ۱۰۵ هزار تومان گران‌تر است؛ هرچند این سکه در ساعاتی از روز، به سطح ۲ میلیون و ۸۷۵ هزار تومان نیز رسیده بود. قیمت سکه تمام طرح قدیم نیز با رشد ۵۰ هزار تومانی نسبت به نرخ پایانی روز دوشنبه، به رقم ۲,۶۶۰,۰۰۰ تومان رسید. هر نیم سکه بهار آزادی نیز با رشد ۱۵ هزار تومان مواجه شده و به رقم ۱,۳۵۵,۰۰۰ تومان رسید. هر ربع سکه بهار آزادی نیز در چهارمین روز هفته، در سطح ۷۰۰ هزار تومان معامله شد که نشان از افزایش ۵ هزار تومانی داشت. همچنین هر سکه یک گرمی، با رشد ۵ هزار تومانی به رقم ۴۱۰ هزار تومان رسید.

پیش بینی یک موسسه سرمایه گذاری درباره روند قیمت طلا

تحلیلگران موسسه سرمایه گذاری وستپک پیش بینی می کنند که سیاست های پولی فدرال رزرو آمریکا برای افزایش نرخ بهره تا پایان امسال، تقویت ارزش دلار و بهبود اوضاع اقتصادی آمریکا در نهایت منجر خواهد شد تا قیمت هر اونس طلا تا پایان امسال به زیر 1200 دلار کاهش یابد. بر اساس این گزارش موسسه وستپک برآورد کرده است که قیمت هر اونس طلا تا پایان امسال به 1190 دلار خواهد رسید. قیمت طلا در پایان مبادلات هفته گذشته به کمتر از 1240 دلار رسیده است. پیش بینی می شود اوضاع اقتصادی آمریکا در شش ماه دوم امسال بهبود یابد و فدرال رزرو نیز روند افزایش نرخ بهره را ادامه خواهد داد. این مساله موجب تقویت بیشتر ارزش دلار در برابر ارزهای معتبر بین المللی خواهد شد. پیش بینی نشان می دهد فدرال رزرو تا پایان امسال یک یا دو بار دیگر نرخ بهره را افزایش خواهد داد. تقویت ارزش دلار طی هفته های اخیر موجب شده است تا تقاضای طلا با کاهش زیادی روبرو شود. به نظر می رسد روند صعودی ارزش دلار تا پایان امسال ادامه خواهد یافت. به نظر می رسد اگر سطح حمایتی 1240 دلاری برای هر اونس طلا شکسته شود، روند نزولی قیمت شتاب خواهد گرفت. به نقل از سایت طلا، در شرایط کنونی بعید به نظر می رسد که جنگ تجاری بین آمریکا و چین بتواند موجب افزایش چشمگیر قیمت طلا شود.

بازار اوراق مسکن؛ حبس بازه‌ای «تسه»ها

دیروز اوراق تسهیلات مسکن95 (تسه9512) با افت 2/ 0 درصدی به قیمت 67 هزار و 715 تومان معامله شدند. پس از مقاومت سطح 70 هزار تومانی در مقابل «تسه»ها به تدریج شاهد افت قیمت اوراق تسهیلات مسکن بودیم. اما به نظر می‌رسد سطح 67 هزار تومانی همچنان از «تسه»ها حمایت می‌کند. با وجود رشد 278 درصدی تعداد معاملات مسکن در اردیبهشت، از خرداد افت 22 درصدی تعداد معاملات مسکن رقم خورد. همچنین آمارهای معاملات مسکن تهران تا ۲۱ تیر افت ۱۴ درصدی تعداد معاملات نسبت به خرداد (با وجود قرار داشتن در فصل رونق مسکن) به دلیل پایین بودن قدرت خرید متقاضیان و تشدید نوسان بازارهای موازی را نشان می‌دهد.  موضوعی که حبس بازه‌ای «تسه»ها را رقم زده است. با توجه به رابطه مستقیم قیمت و نرخ سود، نرخ سود واقعی وام در سطح ۲/ ۲۱ درصد قرار گرفته است.

قیمت مرغ به ۹۰۰۰ تومان رسید

رئیس اتحادیه پرنده و ماهی از افزایش قیمت مرغ به ۹۰۰۰ تومان در مراکز خرده فروشی خبر داد.این افزایش قیمت در حالی است که هنوز مصوبه ستاد تنظیم بازار درمورد افزایش قیمت مرغ ابلاغ نشده است. مهدی یوسف خانی در گفتگو با مهر گفت: قیمت هرکیلوگرم مرغ گرم در عمده فروشی درب کشتارگاه ۸۰۰۰ تومان و توزیع درب واحدهای صنفی  ۸۱۵۰  تومان است. او ادامه داد: همچنین نرخ این کالا در خرده فروشی مرغ شمال  ۸۶۰۰ تومان و قیمت عمده مرغ کشتار شمال در میدان بهمن ۷۷۰۰ تومان است.

ثروت ثروتمندترین فرد جهان از ۱۵۰ میلیارد دلار گذشت

جف بزوس- بنیان گذار و مدیرعامل آمازون- ثروتمندترین فرد تاریخ مدرن است. ثروت جف بزوس تا پایان دیروز از ۱۵۰ میلیارد دلار رد شد که ۵۴ میلیارد دلار بیشتر از دومین فرد ثروتمند جهان یعنی بیل گیتس- بنیان گذار و مدیرعامل مایکروسافت- است. جف بزوس ۵۴ ساله اکنون بیش از هر فرد دیگری از سال ۱۹۸۴ که رده بندی ثروتمندان جهان اعلام شد ثروت دارد.   ثروت بزوس در شرایطی از این میزان می گذرد که آمازون در نظر دارد فروش ویژه تابستانی ۳۶ ساعته خود را ارائه کند. افزایش ۵۶ درصدی ارزش سهام شرکت آمازون در سال ۲۰۱۸ باعث شده است هر عدد از سهام این شرکت تا آخرین معاملات بورس وال استریت ۱۸۲۵.۷۳ دلار قیمت داشته باشد.

مرسدس و بی‌ام‌و‌ زیر تیغ جنگ تجاری آمریکا و چین

۱۰ روز از اعمال تعرفه‌های مضاعف بر واردات خودرو در آمریکا و چین می‌گذرد و در این مدت دو خودروساز مرسدس و بی‌ام‌و‌ ناچار شده‌اند مبلغی معادل ۴۰ درصد ارزش خودروهایی که از آمریکا به چین صادر می‌کنند را به‌عنوان تعرفه واردات بپردازند. تلاش‌های این خودروسازان برای کسب معافیت نیز راهگشا نبوده است. دایملر، شرکت مادر برند مرسدس بنز ناگزیر شد با وجود آمار فروش امیدوارکننده در نیمه نخست سال، چشم‌انداز سود سال‌جاری خود را تعدیل کند. بانک آی‌اس‌آی نیز تعرفه‌های واردات چین را جریمه‌ای علیهخودروسازان جنوب آلمان خواند. اعمال این تعرفه‌ها با موج تقاضا برای خودروهای لوکس آلمانی در سراسر دنیا همزمان شده است و دو خودروساز را از سود قابل توجهی محروم می‌کند. در صورتی که ترامپ تعرفه‌های مضاعف بر واردات خودرو از اروپا وضع کند، این خودروسازان بیش از پیش متضرر خواهند شد.

کاهش تولید خودرو به دلیل کسری قطعه

رییس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی گفت: در چند هفته اخیر تولید خودرو در کشور کاهش یافته ضمن آنکه درصد قابل توجهی از خودروها نیز به دلیل کسری قطعه، ناقص تولید شده و در کف کارخانه‌ها متوقف می‌شوند. محمدرضا نجفی‌منش در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: متاسفانه در کنار تمام مشکلات داخلی و خارجی، انباشت قطعات و مواد اولیه وارداتی تولید قطعه در گمرک، جدیدترین مشکل صنعت قطعه‌سازی است. وی با بیان اینکه قطعات و مواد اولیه وارد گمرک شده اما این سازمان برای ترخیص آنها کد ۱۴ رقمی بانک مرکزی را طلب می‌کند، خاطرنشان کرد: ‌برای دریافت کد ۱۴ رقمی به بانک مرکزی که مراجعه می‌کنیم می‌گویند کد وقتی صادر می‌شود که تخصیص ارز مربوطه در سامانه نیما صورت گرفته باشد که آن نیز با مشکلات و تاخیر فراوانی همراه است.

جرئیات توافق نامه تجارت آزاد ژاپن و اتحادیه اروپا

ژاپن و اتحادیه اروپا روز سه شنبه در بحبوحه تنش های جنگ تجاری چین و آمریکا و در تقابل با سیاست حمایتگرایی واشنگتن، توافقنامه تجارت آزاد امضا کردند. به گزارش ایرنا از کیودو، این توافقنامه با برخورداری از 30 درصد از تولید ناخالص داخلی جهان با حدود 600 میلیون نفر در 29 کشور یکی از بزرگترین مناطق اقتصادی جهان را تشکیل می دهد. بر اساس این توافق که به امضای 'ژانکلود یونکر' رئیس کمیسیون اروپا، 'دونالد تاسک' رئیس شورای اروپا و 'شینزو آبه' نخست وزیر ژاپن رسید تقریبا تمام تعرفه‌های گمرکی میان توکیو و کشورهای اتحادیه اروپا برداشته خواهد شد. هر دو طرف همچنین در این مراسم، یک توافقنامه همکاری استراتژیک را امضا کردند که چارچوبی برای تقویت همکاری های دوجانبه در طیف گسترده ای از مسائل دوجانبه و چند جانبه از جمله امنیت، جرایم اینترنتی و تغییرات اقلیمی را شامل می شود. 'شینزو آبه' نخست وزیر ژاپن امضای این توافق نامه را یک 'دستاورد تاریخی' خواند و گفت: در حالی که یک جانبه گرایی در جهان گسترش می یابد، ژاپن و اتحادیه اروپا به عنوان پرچمداران تجارت آزاد، این توافق نامه را امضا کرده اند.

 

مراسم امضای این توافق نامه با دستورالعمل 'آمریکا اول' رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا و جنگ تجاری میان آمریکا و چین همزمان شده است. بر اساس این توافق نامه، ژاپن تعرفه های 94 درصد از کل واردات کالا از اتحادیه اروپا از جمله 82 درصد از محصولات کشاورزی و ماهیگیری را حذف خواهد کرد، اتحادیه اروپا هم تعرفه های 99 درصد از واردات از ژاپن را لغو خواهد کرد.  همچنین در پی عقد این توافق، قیمت گوشت خوک و نوشیدنی اروپایی برای مصرف ‌کنندگان در ژاپن پایین خواهد آمد قطعات ماشین‌آلات، چای و ماهی ژاپن نیز برای اروپایی‌ها از این پس ارزان‌تر تمام خواهد شد.

منبع: تابناک

خبر بعدی:

توافق دانشگاه آزاد اسلامی با معاونت علمی و فناوری برای راه‌اندازی 5 کارخانه نوآوری در کشور

به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز به نقل روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی حضور در جمع دانشجویان شرکت‌کننده در دوره آموزشی تشکیلاتی حیات طیبه یکی از برنامه‌های سفر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی به استان یزد بود که چهارشنبه شب (3 بهمن ماه) در فضایی صمیمانه در سلف سرویس دانشجویی ساختمان احرامیان واحد یزد برگزار شد.

در ابتدای این نشست، نمایندگان دانشجویان به بیان مسائل دانشگاه و دغدغه‌های خود برای بهبود وضعیت دانشگاه آزاد اسلامی پرداختند که اهم این موضوعات لزوم جوانگرایی و حضور نیروهای انقلابی در دانشگاه و متناسب‌سازی آموزش در دانشگاه‌ها با بازار کار و صنعت بود.

دکتر طهرانچی پس از استماع نظرات و پیشنهادات دانشجویان، اظهار داشت: بسیار خوشحالم که سفر یزد مصادف با برگزاری دوره حیات طیبه شد و توفیق یافتم با افتخار در جمع دانشجویان حضور یابم و سخنان و دغدغه های شما را بشنوم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به طرح موضوع جوانگرایی در ساختار مدیریتی دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: کاملاً با این موضوع موافقم، چرا که در سال‌های ابتدایی انقلاب اسلامی، اعتماد به جوانان وجود داشت و بسیاری از فرماندهان جنگ، وزرا و مدیران از قشر جوان بودند. انقلاب اسلامی در آن دوره این باور را ایجاد کرده بود که نوجوانان و جوانان می‌توانند کارهای بزرگی انجام دهد، بنابراین ما نیز باید با اعتقاد به این باور، به جوانان میدان عمل دهیم تا استعدادهای خود را شکوفا کنند.

وی ادامه داد: از زمانی که ریاست دانشگاه آزاد اسلامی را برعهده گرفتم، سعی کردم این موضوع را در انتصابات رعایت کنم و بسیاری از مدیران و معاونان از جمله دکتر رنجبر قائم مقام در امور پژوهشی، دکتر مشکینی معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه، دکتر خسروپناه معاون علوم انسانی و هنر در رده سنی 50 سال هستند و مدیری که قرار است برای معاونت فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی انتخاب شود، از جوانان در رده 40 سال است. البته در بین مدیران و مشاوران دانشگاه افرادی با رده‌های سنی کمتر نیز به چشم می‌خورد.

دکتر طهرانچی افزود: به عنوان نمونه تیم‌هایی که برای طراحی توسعه هوشمند مناطق به شهرها اعزام می‌کنم، همه از جوانانی هستند که به تازگی از دانشگاه‌های معتبر کشور فارغ‌التحصیل شده‌اند و به عنوان مجری در این طرح با ما همکاری دارند.

عضو هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به تأکید دانشجویان حاضر در این نشست بر انقلابی‌گرایی در دانشگاه، گفت: هیچ‌گاه نگاه صفر و یک به موضوعات ندارم. در دانشگاه آزاد اسلامی حدود 30هزار عضو هیات علمی و 30هزار کارمند داریم که در میان آنها افراد غیرتمند و انقلابی زیادی حضور دارند، به نظرم بخش عمده بدنه دانشگاه آزاد اسلامی را افرادی انقلابی تشکیل می‌دهند که در مقابل فتنه و فساد مقابله کرده‌اند.

دانشجویان باید بتوانند در محیط دانشگاه تجربه‌های سیاسی و اجتماعی کسب کنند

وی با اشاره به انتقاد یکی از دانشجویان از هزینه‌کرد بودجه فرهنگی در بخش‌های دیگر، تصریح کرد: بیان این موضوع، تذکری بجا بود، چرا که اجازه نمی‌دهم بیش از 20درصد بودجه مشترک فرهنگی صرف فعالیت‌های دیگر شود و تأکید دارم که برگزاری همایش‌ها و برنامه‌های دانشجویی و فرهنگی توسط دانشجویان انجام شود و دانشگاه فقط نقش تصدی‌گری داشته باشد.

دکتر طهرانچی در ادامه تأکید کرد: اخلاق حرفه‌ای باید در فضاهای دانشگاهی مانند تشکل‌های دانشجویی، آزمون و خطا شود و دانشجویان بتوانند در محیط دانشگاه تجربه‌های سیاسی و اجتماعی کسب کنند.

وی در پاسخ به سؤال یکی از دانشجویان واحد فلاورجان مبنی بر انتشار برخی اخبار در فضای مجازی درخصوص انتخاب یکی از افراد ناکارآمد برای ریاست این واحد دانشگاهی، اظهار داشت: مسیر تعیین رؤسای واحدها کاملاً مشخص است که از سوی سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی و با ابلاغ بنده صورت می­گیرد. بنابراین دانشجویان نباید به شایعات در فضای مجازی توجه کنند. در رابطه با واحد فلاورجان که دانشجویان دختر در آن تحصیل می­کنند، مقید هستیم که یکی از خانم­‌های فرهیخته و باصلاحیت را برای مدیریت این دانشگاه انتخاب کنیم.

دکتر طهرانچی با بیان اینکه نسبت به جوانان که عمر آنها در دوره دانشجویی در اختیار ماست، مسئول هستیم، گفت: با ارزش‌ترین مقطع زندگی یک فرد، مربوط به دوران جوانی است، دورانی که در دانشگاه می‌گذراند. بنابراین ما نسبت به پرورش جوانان در این دوره مسئول هستیم و باید نسبت به آنچه درباره آنها انجام داده‌ایم، پاسخگو باشیم.

تربیت دانشجوی باورگرا از ویژگی های دانشگاه آزاد اسلامی است

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به راه‌اندازی اولین مدارس عالی مهارت همزمان با ایام دهه فجر، اظهارداشت: قرار است این مدرسه در رشته تحصیلی حقوق و با یک مدل شبیه‌سازی شده مجتمع قضایی در یکی از واحدهای تهران راه‌اندازی شود و پس از آن نیز مدارس عالی مهارت در تخصص‌های پویانمایی و... راه‌اندازی خواهد شد. دیگر دوران حافظه‌پروری گذشته و باید تفکرمحوری و مهارت‌محوری در آموزش‌ها لحاظ شود. با توجه به این موضوع، در جلسه با دکتر ستاری معاون علمی و فناوری رئیس­جمهور، مقرر شد پنج کارخانه نوآوری در کشور راه‌اندازی شود.

وی افزود: برنامه دانشگاه آزاد اسلامی این است که فارغ‌التحصیلان ویژه‌ای تربیت کند و انتخاب شعار تبدیل این دانشگاه به انتخاب اول داوطلبان، مدرسان و محققان در سال 1404 ، هدف جدی ماست. ما دانشجویان خوب و توانمندی در اختیار داریم، به طوری که دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی از موفق­‌‎‌ترین افراد در تأسیس شرکت‌های دانش بنیان هستند. این یکی از ویژگی‌های دانشگاه آزاد اسلامی است که دانشجویان خود را باورگرا تربیت می‌کند.

دکتر طهرانچی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه دشمن همه تلاش خود را برای ناامید کردن جوان ایرانی و سیاه‌نمایی از ایران، به کار گرفته است، گفت: دشمن تلاش دارد با افزایش فشار اقتصادی، به جوان ایرانی اینطور القا کند که آینده‌ای در این کشور ندارد و از طرف دیگر در اسناد خود اظهار می‌کنند که اقتصاد دانش بنیان در دوره جدید نقش مهمی در اقتصاد دارد، بنابراین بزرگ‌ترین جریان‌شناسی که باید در تشکل‌های دانشجویی صورت گیرد، این است که دانشجویان بدانند دشمنان نظام قسم خورده‌اند که ریشه ملت ما را خشک کنند. البته خیال خامی است، چرا که ملت ایران هزاران سال سابقه و تمدن دارد و دشمنان ما با تمدنی چهارصدساله نمی‌توانند خللی در اراده مردم ایران ایجاد کنند.

عضو هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی در پایان اظهار داشت: باید واقعیت‌ها را برای مردم تبیین کنیم و دست در دست هم دهیم تا بتوانیم میهن خود را آباد کنیم و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران که در آستانه چهل سالگی قرار دارد را تا ظهور حضرت حجت (عج) حفظ کنیم.

انتهای پیام/

28 / 31 طهرانچی دکتر دانشگاه آزاداسلامی استان یزد حضور در یزد دانشجویان

چگونه ثروتمندترین کشور آمریکای لاتین دچار فقر و بحران سیاسی شد؟ اپوزیسیون و دولت ونزوئلا چه می‎گویند؟

طعنۀ سیاسی و زشت به علیرضا بیرانوند + عکس

قیمت خودرو باز هم گران شد| فهرست جدید قیمت‌ محصولات ایران‌خودرو اعلام شد+جدول

منبع این خبر، وبسایت www.tabnak.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۹۷۲۴۲۹۰ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • موسسه آلمانی امور بین‌الملل و امنیت: آمریکا به تامین انرژی اروپا ضربه می‌زند
 • هشدار اتحادیه اروپا به اعضایی که با دریافت پول گذرنامه اروپایی می دهند
 • اتحادیه اروپا خواستار برگزاری انتخابات آزاد و منصفانه در ونزوئلا شد
 • مردم دلارهای خود را به طلا تبدیل کنند/ مدیرعامل برکنار شده سایپا: پراید 40 میلیون تومانی هم گران نیست؛ تنها معادل 3700 دلار است/ عراق چند میلیون بشکه نفت بیشتر از ایران، صادر خواهد کرد؟
 • ۲۶۰ روز انفعال اروپایی/ «سی‌اف‌تی» و «پالرمو» در محک مصلحت/ «نه» ظریف عراق به آمریکا/ امنیت اروپا در گرو برجام/ بازداشت وحشیانه یک خبرنگار در آمریکا
 • آلمان: باید جلوی خروج بدون توافق انگلیس از اتحادیه اروپا را بگیریم
 • مکانیزم تجارت اروپا و ایران در روز‌های آتی اجرایی می‌شود
 • احتمال وضع تعرفه ۲۳ میلیارد دلاری اروپا علیه آمریکا
 • اتحادیه اروپا به فروشندگان گذرنامه اروپایی هشدار داد
 • مخالفت پارلمان اروپا با تعویق تاریخ خروج انگلیس از اتحادیه اروپا
 • کاهش قیمت دلار
 • کویت بودجه ۷۴.۱۵ میلیارد دلاری بست
 • ۱۲ درصد از شاغلان جوان اروپایی در معرض فقر هستند
 • مراقب اقدامات خودسرانه بعضی‌ها در خارج از کشور باشیم / اروپا منتظر نظر آمریکا درباره SPV
 • ۲۶۰ روز گذشت؛ خبری از کانال مالی نیست!
 • تردید اروپا در حفظ برجام/۲۶۰ روز گذشت
 • هزینه ۴۰۰ تومانی برای تولید سکه ۵۰۰ تومانی/ بودجه کویت با نفت ۵۵ تا ۶۵ دلاری/ دو شوک بزرگ اقتصادی برای انگلیس در یک روز/ صادرات نفت عراق به ۳.۶۳ میلیون بشکه در روز نزدیک شد/ دلیل گرانی سکه چیست؟
 • تردید اروپا در حفظ برجام/۲۶۰ روز گذشت؛ خبری از کانال مالی نیست!
 • ۳ هزار میلیارد اعتبار برای وام اشتغال زایی کمیته امداد در سال ۹۸ / افزایش ۵۰ درصدی میزان وام