خبرگزاری صدا و سیما نوشت: شبکه فرانس 24 هدف از توافقنامه تاریخی تجارت آزاد را که میان اتحادیه اروپا و ژاپن به امضا رسید، تنگ کردن حلقه محاصره ضد دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا دانست.

این شبکه تلویزیونی با اشاره به نشست اتحادیه اروپا و چین با موضوع تجارت که دوشنبه و سه شنبه در پکن برگزار شد، گزارش داد:

توافقنامه ای تاریخی میان اتحادیه اروپا و ژاپن به امضا رسید که بروکسل آن را پاسخی روشن به سیاست حمایت گرایی دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا می داند.

سران اتحادیه اروپا با ژاپن توافقنامه تجارت آزاد امضا کردند که حدود پنجاه راه برای مبادلات تجاری در آن مطرح شده که هدف از آن تنگ کردن حلقه محاصره ضد دونالد ترامپ است.

منبع: فرارو

خبر بعدی:

اعتراف دردسرساز براي رئيس جمهور آمريکا/ تباني نزديکان ترامپ با روسيه در انتخابات

خبرگزاري آريا- «رودي جولياني» وکيل رئيس‌جمهور آمريکا تلويحاً تباني نزديکان دونالد ترامپ با روسيه در جريان رقابت‌هاي انتخابات رياست‌جمهوري در سال 2016 را تأييد کرده است.
به گزارش سرويس بين الملل خبرگزاري آريا، رودي جولياني وکيل دونالد ترامپ رئيس جمهوري آمريکا با عقب نشيني از مواضع کاخ سفيد در اين باره، به احتمال تباني دست اندرکاران تيم انتخاباتي ترامپ با روسيه اعتراف کرد.
وکيل شخصي دونالد ترامپ، رئيس جمهور آمريکا، روز چهارشنبه گفت هيچگاه نگفته است هيچ تباني بين ستاد انتخاباتي ترامپ و روسيه وجود نداشته است بلکه منظورش اين بوده که ترامپ شخصا در اين ماجرا دخيل نبوده است.
به گزارش خبرگزاري فرانسه از واشنگتن، شهردار سابق نيويورک در گفتگو با شبکه خبري سي ان ان، گفت نمي داند آيا ديگر افرادي که در ستاد انتخاباتي ترامپ بودند، با روسيه همکاري داشتند يا خير.
جولياني گفت: هيچگاه نگفتم بين ستاد انتخاباتي يا بين افراد اين ستاد تباني وجود نداشت. بلکه گفتم رئيس جمهور آمريکا دخيل نبوده است.
وي افزود :"کوچکترين مدرکي وجود ندارد که نشان دهد رئيس جمهور آمريکا در تنها جرمي که مي توان در اينجا مرتکب شد، يعني تباني با روس ها براي هک کردن کميته ملي دموکرات دست داشته است."
يک روز پيش از آن و پس از انتشار دو گزارش غيرمنتظره، ترامپ تاکيد کرد هيچگاه با روسيه همکاري نداشته است.

ويليام بار: روسيه در انتخابات سال 2016 دخالت کرد
منتخب ترامپ براي دادستان عمومي آمريکا گفت: معتقدم روسيه در انتخابات سال 2016 دخالت کرد.
 به گزارش خبرگزاري رويترز ، ويليام بار فرد منتخب ترامپ براي رياست دادستان عمومي آمريکا گفت معتقد است روسيه در انتخابات رياست جمهوري سال 2016 در اين کشور دخالت يا تلاش کرد دخالت کند.
ويليام بار فرد منتخب ترامپ براي رياست دادستان عمومي آمريکا گفت به ترامپ اجازه نخواهد داد گزارش نهايي رابرت مولر بازپرس ويژه آمريکا درباره تحقيقات روسيه را اصلاح يا ويرايش کند.
هرچند ترامپ بارها در توييت ها و سخنراني هاي خود مدعي شده که براي پيروزي در انتخابات با روس ها تباني نکرده است، اما `رابرت مولر` بازپرس ويژه پرونده مداخله روسيه در انتخابات 2016 ميلادي آمريکا، در بخشي از تحقيقات خود، بيانيه ها و اقدامات وي را هم در زمان نامزدي و هم در دوره رياست جمهوري با دقت در دست بررسي دارد.
رجوع مستقيم ترامپ به روسيه در تاريخ 27 ژوئيه 2016 (6 مرداد 95) که در آن از کرملين خواسته بود تا ايميل هاي هيلاري کلينتون رقيب دمکراتش در انتخابات را پيدا کند و رفتاري که وي با هيات روسي که چند روز پس از اخراج جيمز کومي رئيس سابق اف بي آي از دفتر رياست جمهوري ديدار کردند، داشت، از جمله موارد شبهه آميز در پرونده ترامپ هستند.
روزنامه واشنگتن پست در گزارشي که در فاصله کوتاهي پس از اين ديدار منتشر کرد به نقل از منابع آگاه نوشت که ترامپ در اين جلسه اطلاعات محرمانه اي را براي `سرگئي لاوروف` وزير امور خارجه روسيه و `سرگئي کيسلياک` سفير وقت روسيه در آمريکا، افشا کرده است.
به نوشته واشنگتن پست، افشاگري هاي ترامپ «منابع اطلاعاتي حساسي را در مورد گروه (تکفيري) داعش به خطر انداخت.»
بيزينس اينسايدر افزود: روزنامه آمريکايي نيويورک تايمز هفته گذشته گزارش داد که اف بي آي پيش تر با بروز نگران ها از احتمال آن که ترامپ عامل روسيه بوده باشد، تحقيقاتي را در مورد وي آغاز کرده بود.
ترامپ روز سه شنبه اين ادعا را «توهين آميز» خوانده و آن را رد کرد.

واکنش تيم حقوقي ترامپ به درخواست مولر
تيم حقوقي ترامپ، درخواست مولر براي مصاحبه با او را رد کرده است.
به گزارش تلويزيون الجزيره، تيم حقوقي رئيس جمهور آمريکا درخواست رابرت مولر بازرس ويژه تحقيقات را درباره دخالت روسيه در انتخابات رياست جمهوري آمريکا، براي مصاحبه با دونالد ترامپ رد کرده است.
شبکه آمريکايي سي ان ان فاش کرد تيم حقوقي دونالد ترامپ در طول چند هفته گذشته، درخواست رابرت مولر براي مصاحبه با دونالد ترامپ را رد کرده است. اين شبکه به نقل از يک منبع مطلع که هويت آن را فاش نکرد، تأکيد کرد مولر پس از آن اين درخواست را ارائه کرد که پاسخ هاي مکتوب از تيم حقوقي ترامپ درباره سئوالات مربوط به دوره قبل از رياست جمهوري او، دريافت کرد.
مولر علاوه بر تحقيق درباره احتمال دخالت روسيه در انتخابات رياست جمهوري آمريکا، در خصوص احتمال دست داشتن اعضاي ستاد تبليغاتي ترامپ در همدستي با روسيه و احتمال تلاش شخص ترامپ براي کارشکني در مسير اجراي عدالت، تحقيق مي کند.

بازجويي از دستيار سابق ترامپ درباره دخالت شرکت اسرائيلي در انتخابات آمريکا
خبر ديگر اينکه بازرس ويژه تحقيقات درباره تباني ادعايي تيم ترامپ با روسيه درباره دخالت احتمالي يک شرکت وابسته به رژيم صهيونيستي در انتخابات سال 2016 آمريکا تحقيقات انجام داده است.
«ريک گيتس»، از اعضاي ارشد ستاد تبليغات «دونالد ترامپ» در جريان رقابت‌هاي انتخابات رياست‌جمهوري سال 2016 آمريکا، به سوالات «رابرت مولر»، بازرس ويژه تحقيقات درباره تباني ادعايي تيم ترامپ با روسيه در خصوص تلاش افرادي از منطقه غرب آسيا براي اثرگذاري بر اين انتخابات، پاسخ داد.
روزنامه «ديلي‌بيست» گزارش داده گيتس به طور اخص به سوالاتي درباره دخالت احتمالي شرکت اسرائيلي «ساي‌گروپ» به نفع دونالد ترامپ در انتخابات 2016 پاسخ داده است. اين شرکت اسرائيلي در زمينه دستکاري افکار عمومي با حساب‌هاي کاربري جعلي فعاليت مي‌کند و گمان‌ مي‌رود که در سال 2016 با طرح‌هايي در راستاي شکل‌دهي به افکار عمومي به نفع ترامپ و کمک به پيروزي او در انتخابات براي اثرگذاري بر جريان سياسي آمريکا تلاش کرده است.
منابع مطلع مي‌گويند از دستيار سابق ترامپ درباره تعاملاتش با «جوئل زامل»، رئيس شرکت اسرائيلي «ساي‌گروپ» و «جورج نادر»، تاجر لبناني-آمريکايي نيز سوال پرسيده شده است.


واشنگتن‌پست: ایرانیان از خودنمایی بچه‌پولدارها‌ و نوکیسه‌ها در شرایط‌ فشار اقتصادی عصبانی‌اند

تصاویری از فقیرترین روستای آمریکا

جمال عرف معاون سیاسی وزیر کشور شد + حکم

کلیدواژه: سیاست آمریکا ترامپ محاصره

منبع این خبر، وبسایت fararu.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۹۷۲۹۸۳۴ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • واکنش ترامپ به پرتاب ماهواره ایرانی/درخواست ۳۰۰۰ فعال ضدجنگ از اروپا درباره نشست ضدایرانی/جزئیات تازه از سازوکار ویژه مالی اروپا برای ایران/آغاز نشست‌های طرفین بحران یمن در اردن
 • رسمی؛ اندی رابرتسون قرارداد بلند مدت جدیدی با لیورپول امضا کرد
 • ادامه واکنش ها به برگزاري کنفرانس ضد ايراني در لهستان/ آمريکا در نشست ورشو بدنبال چيست؟
 • واکنش ملانیا ترامپ به رفتارهای عجیب و زننده ترامپ
 • ایوانکا ترامپ رئیس بانک جهانی شد؟
 • جدال پلوسي و ترامپ بر سر تعطيلي دولت/ سخنراني سالانه رئيس جمهور آمريکا لغو شد
 • سرمربی ژاپن: هدف اصلی ما قهرمانی آسیا است
 • انتقاد شرق الاوسط از پومپئو: از یک سو می گویید باید ایران محاصره شود، از سوی دیگر اهمیتی برای اختلاف اعراب با قطر قائل نیستید
 • کانال تجارت ایران و اروپا در آستانه راه‌اندازی
 • کانال ویژه تجارت ایران و اروپا در آستانه راه‌اندازی
 • وعده جدید اروپا برای تجارت پساتحریمی با ایران
 • ترامپ قانون پرداخت حقوق عقب‌افتاده کارمندان بیکار شده را امضا می‌کند
 • هکتور کوپر: هدف ازبکستان شکست ژاپن است/ جام ملت‌های آسیا در سطح بالاتری از آفریقا قرار دارد
 • سرپرست سازمان توسعه تجارت ایران: اروپا تعرفه واردات کالا از ایران را صفر کند
 • روند تصمیم گیری در اتحادیه اروپا به طور کلی زمان بر و پیچیده است؛ کندی آن‌ها به SPV محدود نمی‌شود
 • رسانه ژاپنی:نه به برگزیت برای شرکت های آسیایی پیامد جدی دارد
 • موریاسو: هدف ژاپن رسیدن به ۷ پیروزی و کسب جام قهرمانی است
 • لوبلاگ: هدف نشست آمریکایی ورشو تحقیر اروپا است
 • روند تصمیم گیری در اتحادیه اروپا به طور کلی زمان بر و پیچیده است؛ کندی آنها به SPV محدود نمی شود