موسسه مالی اعتباری مذکور به مجری معروف دیگر تلویزیون «ا.ع» هم بی‌توجه نبوده و به حساب او هم سه میلیارد تومان در قالب هزینه تبلیغات واریز کرده است.

سرویس فرهنگ و هنر مشرق - با  گسترش دامنه افشاگری‌ها چهره حقیقی بسیاری از سلبریتی‌ها و مجری‌هایی که ژست مردمی دارند، عیان می‌شود. مجری‌هایی که  روی آنتن زنده سیما به بهانه یک برنامه مناسبتی بیزینس‌های میلیاردی برای خودشان به راه انداخته‌اند، اما سعی می‌کنند که  از همراهی عمومی خود با مردم  یک شوء جعلی و بزرگ را ارائه دهند.

اوایل پاییز ۹۴ بود که نارضایتی های سپرده گزاران در یک موسسه مالی-اعتباری از عدم پرداخت وجه درخواستی آنان آغاز شد و سرانجام با بالا رفتن حجم اعتراضات این موسسه با دستور قضایی منحل اعلام شدو  خبری مبنی بر متواری شدن یکی از متهمان اصلی پرونده این موسسه منتشر شد.

اما ابا انتشار این خبر  پای یک مجری مناسبتی ماه رمضان به این پرونده باز شد و او برای توضیحات درباره همکاری با این موسسه احضار شد. این پرونده تخلف مربوط به سال ۱۳۹۱ است اما در سال ۱۳۹۴ توسط قوه قضائیه پی‌گیری شد و برخی رسانه‌ها  اخباری را در مورد دستمزدهای میلیاردی این مجری تلویزیون منتشر کردند.

بیشتر بخوانید:

«ماه عسل» چگونه با ادعاهای «اشکی» از مردم کلاهبرداری کرد

همزمان با انتشار این اخبار، این مجری در برنامه مناسبتی‌اش روی آنتن زنده سیما، به صراحت روی آنتن زنده سیما گفت که تمامی‌ کمک‌های مالی موسسه مالی-اعتباری برنامه‌اش به حساب بازرگانی سیما واریز می‌شود و او اندک دستمزدی از این برنامه نصیبش می‌شود. مدیر اجتماعی این شبکه نیز طی مصاحبه‌هایی صریحا گفت دستمزد این مجری مناسبتی از ۳۰ الی ۴۵ میلیون تومان تجاوز نمی‌کند.

روزنامه شرق امروز گزارشی از پرونده همان موسسه مالی اعتباری را منتشر کرده که تخلفات مجری مذکور به صراحت در آن درج شده و تناقض مجری مذکور در این پرونده عیان شد.

در مهمترین فصل این گزارش با عنوان «رد پای سلبریتی‌ها در تخلفات موسسه مالی اعتباری» آمده است هزینه‌های ‌میلیاردی به نام تبلیغات برای دو مجری تلویزیون در تاریخ ۱۴/۱۲/۹۱ و ۴/۷/۹۲، مؤسسه ثامن‌الحجج دو مبلغ ۱۸۰ میلیون‌تومانی و ۴۰۰ میلیون‌تومانی را به حساب مجری یک برنامه تلویزیونی واریز می‌کند و عنوانی که روبه‌روی این اعداد در توضیح دلیل وجه ذکر شده، یک کلمه است:هدیه. موسسه مالی اعتباری مذکور به مجری معروف دیگر تلویزیون «ا. ع» هم بی‌توجه نبوده و به حساب او هم سه میلیارد تومان در قالب هزینه تبلیغات واریز کرده است.

حالا با افشا شدن نام این مجری مطرح برنامه بخشی از پشت‌پرده ماجراها افشا شده است و مشخص شده موسسه مالی اعتباری که پرونده‌اش همچنان از طریق مراجع قضایی دنبال می‌شود به صورت مستقیم برای تبلیغات مبلغ ۳ میلیارد تومان دریافت کرده است و سئوال فنی و تخصصی که دراین باب می‌توان مطرح کرد این است که آیا این پول به بازرگانی صدا و سیما منتقل شده است؟ اگر قرار بوده بازرگانی صدا و سیما این مبلغ را دریافت کند چرا به صورت تخلف در پرونده مطرح شده است!؟

نکته مهمتری که به صورت مشخص و شایعه در مورد مجری برنامه مناسبتی مورد نظر مطرح می‌شود، اجرا برنامه پربیننده تحویل سال است که برخی خوانندگان، شکل محوری در این مجموعه برنامه‌ها دارد. در مورد مجری مذکور این شایعه همواره مطرح است که با تهیه‌کنندگان موسیقی (مافیای موسیقی) همکاری تنگاتنگی دارد و برای اجرای هر برنامه و تیتراژ برنامه‌اش برای معرفی برندهای جدیدی که با هفت مافیای موسیقی مهم ارتباط دارد، قراردادهای غیر رسمی عقد می‌شود تا در برنامه‌های ویژه و خاص مثل برنامه تحویل سال یا برنامه های مناسبتی حضور پیدا کنند.

محمد بابایی از خوانندگان دفتر موسیقی سازمان صداوسیما چندی پیش در گفت‌وگویی افشا کرد: «مافیای موسیقی در خیلی از برنامه‌های تلویزیونی می‌بینم خواننده را به شبکه‌های تلویزیونی مختلف معرفی می‌کند، به برنامه‌های تلویزیونی می‌گوید، من  فلان قدر پول می‌دهم شما این خواننده را دعوت کنید. روی خواننده پانصد میلیون، ششصد میلیون هزینه می‌کند، خواننده را می آورد بالا و بعد از او برداشت می کند، کنسرت ها را راه می اندازد. خیلی از مجری ها بیست میلیون، ۲۵ الی ۳۰ می‌گیرند،   آنهم برای برنامه ماه رمضان که به صورت روتین یک ماه اجرا دارد. نمی توانم بگویم که برای هر برنامه تلویزیونی اما خود تهیه کننده با آقای ایکس صحبت می‌کند، می‌گوید مثلا من چهار خواننده دارم، یا چهار گروه دارم که دارم با آنها کار می‌کنم، این چهار گروه در چهار شب دعوت کنید و این مقدار هم می‌دهم و تهیه کننده می‌گوید که من ده شب، می خواهم ده خواننده بیاورم، صد الی صدوپنجاه میلیون پرداخت کنم، خب ده شب چند تا هنرمند می آورم و یک میلیارد می‌گیرم».

بابایی در ادامه اشاره می‌کند دیدم که خیلی از خواننده ها پول می دهند و می روند در برنامه های تلویزیونی. من در برنامه رادیویی رفتم شنیدم که خواننده ها می گویند ما یک سکه می دهیم، کار ما یک بار پخش شود. تیتراژ سریالی برای شبکه سه صد و پنجاه الی دویست میلیون تومان، فروخته می‌شود.

افشاگری‌های محمد بابایی در مورد یک برنامه خاص و استفاده از یک زمان مناسبتی کدها و نشانه‌های روشنی را در مورد هدایت مافیایی موسیقی در این برنامه خاص در مورد قضیه تیتراژ خوانی مشخص می‌کند. در واقع کمتر مجری چه مناسبتی و چه غیر مناسبتی را در خیل برنامه‌های تلویزیونی می‌توان پیدا کرد که از این حیث منتفع نشده باشد و گرفتار زد و بندهای فرامتنی مافیای موسیقی نباشد.

در واقع مجری مذکور با منتفع شدن از طریق تبلیغات و هدایت مافیای موسیقی از طُرق گوناگون بواسطه برنامه‌های مناسبتی مختلفی بهره مالی می‌برد و حالا تنها در یک مورد آنهم بواسطه گشودن شدن پرونده دو مجری مشهور برخی از اتفاقات عیان شده است و قبل از هر پیگیری بازرگانی صدا و سیما باید به این مسائل ورود جدی داشته باشد و اسپانسرهای برنامه را به صورت دقیق رصد و بررسی کند تا مجری به بواسطه یک برند سالیانه امکان سوء استفاده نداشته باشد. با باز شدن پرونده مجری مذکور باید سرنخ‌های وابستگی او به مافیای موسیقی در برنامه‌های مناسبتی‌اش گشوده شود و مسئولان مربوطه چنین روابطی را به صورت دقیق بررسی کنند تا آنتن زنده سیما تبدیل به اتوبان یک طرفه تجارت فردی نشود.

منبع: مشرق

خبر بعدی:

مراسم تکریم و معارفه روسای قدیم و جدید موسسه حکمت و فلسفه

به گزارش خبرگزاری مهر، آیین تکریم از زحمات حجت الاسلام عبدالحسین خسروپناه و معارفه غلامرضا ذکیانی به عنوان سرپرست موسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران ساعت ۱۰ صبح دوشنبه هشتم بهمن ماه ۱۳۹۷ برگزار می‌شود.

این مراسم، صبح روز دوشنبه، هشتم بهمن ماه ۱۳۹۷ ساعت ۱۰ با حضور وزیر علوم به همراه مسئولان مربوطه در وزارت علوم و همچنین جمعی از اساتید، دانشمندان و دانش پژوهان حکمت و فلسفه  در محل سالن همایش های موسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران  برگزار می شود.

کد خبر 4519440 مهرنوش محمدزاده

ماجرای هاله نور احمدی‌نژاد چه بود؟ آیا محسن رضایی مالبرو وارد می‎کرد؟ سلطان قیر و شکر چه کسانی هستند؟ پرونده فساد 3 هزارمیلیاردی و بابک زنجانی چگونه افشا شد؟

تجمع مردم در اعتراض به خودروسازان+فیلم

اقدام تحسین برانگیز جوانان تبریزی پس از بی‌حرمتی به دو دختر در پارک ائل گلی +عکس

کلیدواژه: جام جهانی روسیه برجام حمایت از کالای ایرانی کره شمالی مجری معروف

منبع این خبر، وبسایت www.mashreghnews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۹۷۳۰۷۶۲ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • مراجعه سپرده گذاران یک موسسه اعتباری به استانداری خراسان رضوی
 • ۳۰۰ بیمار سرطانی تحت پوشش موسسه امدادگران عاشورای کاشان هستند
 • ۳۰۰ بیمار سرطانی تحت پوشش موسسه امدادگران عاشورای کاشان است
 • تندیس سیمین کارآفرینی برای موسسه «بهمن سبز»
 • سپرده گذاران یک موسسه اعتباری به استانداری خراسان رضوی مراجعه کردند
 • تندیس سیمین کارآفرینی برای موسسه بهمن سبز حوزه هنری
 • سریال مناسبتی ماه رمضان شبکه 2 کلید خورد
 • صداوسیما به خاطر درآمدش، مدافع فیلترینگ است
 • صداوسیما به خاطر جیب و درآمدش، مدافع فیلترینگ شبکه های اجتماعی است
 • خبرهای کوتاه رادیو و تلویزیون| انتصاب جدید در صداوسیما/پرانتز باز کیومرث پوراحمد دوباره به تلویزیون آمد
 • مشکل آنتن دهی شهرک میلاد یاسوج همچنان پا بر جاست/سامانه 9990 فقط پیام بررسی می دهد و بررسی انجام نمی شود
 • مشکل آنتن دهی و اینترنتی سلسله باید برطرف شود
 • جزئیات مراسم ترحیم محب اهری در صداوسیما اعلام شد
 • جزئیات مراسم ترحیم محب اهری در صداوسیما
 • «لحظه گرگ و میش» روی آنتن شبکه سه می رود
 • آقای سعیدی‌کیا؛ چرا در مقابل چشمان یتیمان لاف حقوق چند میلیونی می‌زنید؟!/ بنیاد مستضعفان در کام مستکبران!
 • تعلیق حساب توییتری صداوسیما به دلیل پخش یک مستند
 • بازتاب گسترده بازداشت مجری تلویزیون ایران توسط آمریکا در فضای مجازی
 • صدها اسیر سعودی و اماراتی در اختیار نیروهای یمنی هستند