در روز‌های گذشته یکی از روزنامه‌های رسمی کشور، گزارشی از تخلفات مؤسسه مالی ثامن‌الحجج منتشر کرد که در آن به صورت اختصار به دو نام اشاره کرده بود که برخی از رسانه‌ها آن‌ها را آقایان احسان علیخانی و مهران مدیری معرفی کردند. همین اتهام باعث حواشی زیادی در روز‌های اخیر شد.

روزنامه صبح نو: در روز‌های گذشته یکی از روزنامه‌های رسمی کشور، گزارشی از تخلفات مؤسسه مالی ثامن‌الحجج منتشر کرد که در آن به صورت اختصار به دو نام اشاره کرده بود که برخی از رسانه‌ها آن‌ها را آقایان احسان علیخانی و مهران مدیری معرفی کردند.

همین اتهام باعث حواشی زیادی در روز‌های اخیر شد.

درهفته گذشته، روزنامه شرق در گزارشی به تخلفات مالی مؤسسه ثامن‌الحجج پرداخت. دراین گزارش نام دو سلبریتی به صورت اختصار بیان شده بود. شرق مدعی شده بود این دو شخص در پرونده مذکور مرتبط هستند. پس از گمانه‌زنی برخی از رسانه‌ها درباره این دونام، احسان علیخانی مجری شبکه سه و مهران مدیری، هنرمند مشهور، آن دو نفر معرفی شدند. پس از این اتفاق، مهران مدیری به همراه وکیلش با حضور در دادگاه رسانه از روزنامه مذکور شکایت کرد. اما احسان علیخانی نیز در فضای مجازی یادداشتی منتشر کرد و به طور جدی ضمن رد این اتهامات، از منتشرکنندگان آن انتقاد کرد. هم‌زمان مدیرجوان شبکه سه سیما هم در صفحه شخصی‌اش به‌طور جدی وارد ماجرا شد و با حمایت از احسان علیخانی، به طور غیر مستقیم یکی از مشاوران رییس‌جمهوری را پشت پرده این حواشی و خبرسازی‌ها معرفی کرد. پس از این جنجال‌ها، احسان علیخانی در برنامه «حالاخورشید» حاضر شد تا به مسائل مطرح شده پاسخ بدهد.

فکرش را نمی‌کردم...
برنامه حالا خورشید با اجرای آقای رضارشیدپور قرارشده که در فصل جدیدش بنا بر موضوعات روز میزبان مدیران و فعالان تلویزیون باشد تا آن‌ها به طور صریح و مستقیم، پاسخ‌گوی سؤالات باشند. در برنامه روز گذشته که البته کمی با تأخیر نسبت به زمان اعلام شده، آغاز شد. درابتدای برنامه که گزیده بخش صبح‌گاهی حالاخورشید بود، رشیدپور با اشاره به مسائل مربوط به مؤسسات مالی از انتخاب نام ائمه‌اطهار برای این مجموعه‌ها انتقاد کرد.


احسان علیخانی با حضور در حالاخورشید گفت: هیچ وقت فکر نمی‌کردم با چنین اتفاقی روبه‌رو شوم. باورم نمی‌شد این خبر با چنین سرعتی دست به دست شد. فکر نمی‌کردم برای اتفاقی که با یک تلفن ساده می‌شود مشخص شود این مسائل پیش بیاید. شاید این موضوع خیری بوده که مردم با شرایط کار تلویزیون با اسپانسر‌ها آشنا شوند. علیخانی با اشاره به کمبود بودجه در سیما افزود: بار‌ها در مقابل دوربین بلند گفته‌ام که ما برای برنامه‌سازی پول نداریم. از اوایل دهه ۹۰ اسپانسر‌ها وارد تلویزیون شدند. این موضوع منحصر به برنامه‌ها نیستند و در سریال‌ها هم حضور دارند. البته ممکن است برخی برنامه‌های کوچک تولید خود سازمان باشد، اما برنامه‌های مهم بدون حضور اسپانسر‌ها امکان تولید ندارند.

دلسرد شده‌ام
علیخانی با اشاره به دلسرد شدنش نسبت به برخی مسائل بیان کرد: روایت برنامه‌های من از داخل مردم است، ولی برخی کنایه‌ها اذیتم می‌کند. من حق می‌دهم مردم برداشت بدی از یک خبر بکنند، ولی کاش توضیح خوبی داده می‌شد. من سال‌هاست که مجری و برنامه‌ساز تلویزیون هستم. من ناظر اقتصادی نیستم و شاهد مجموعه‌ای با تعداد زیادی شعبه در کشور بودم که با طی پروسه اداری‌اش از رسانه ملی، درخواست همکاری با ما را ارائه داد. این مؤسسه با مجوز و تبلیغات زیادی فعالیت می‌کرد و مجوزش را برای اسپانسرینگ برنامه ما از رسانه ملی گرفته بود. محال است که محصولی بدون مجوز‌های لازم امکان اسپانسرینگ داشته باشد. رشیدپور درباره میزان همکاری علیخانی با این مؤسسه پرسید و علیخانی گفت: برنامه سال تحویل دو نیمه سیب، ماه عسل ۹۲، ماه عسل ۹۳، برنامه سه ستاره، ماه عسل ۹۴ و بهارنارنج از جمله این همکاری‌ها بودند. رشیدپور سال ۹۴ را زمان ابطال مجوز فعالیت این مؤسسه اعلام کرد و علیخانی هم اعلام کرد ما در آن سال هیچ همکاری با مؤسسه ثامن نداشتیم. علیخانی ادامه داد: من توهم توطئه ندارم، ولی حس می‌کنم در ماه‌های اخیر و پس از ارائه مطالبات مردم، فشار‌ها و حواشی ایجاد شده است.

واقعیت را منتشرکنیم
رشیدپور به توییت آقای حسام‌الدین آشنا، مشاور رییس‌جمهوری درباره این موضوع اشاره کرد و گفت: کاش ایشان در هیأت نظارت بانک مرکزی هم بودند که هر مجموعه‌ای مجوز نگیرد. علیخانی بیان کرد: وقتی با مؤسسه‌ای مالی مواجه می‌شوم، باید زنگ بزنم به وزارت اطلاعات و آن را استعلام کنم؟ همکاری ما با این مجموعه در زمان مجوزداربودنش بوده است. در سال ۹۳ یکی از مدیران تماس گرفت که همکاری با آن مؤسسه تمام شود و ما هم تمام کردیم. رشیدپور با اشاره به واضح بودن این مسأله ابراز داشت پس نوع بیان روزنامه شرق چه برداشتی برای مخاطب ایجاد می‌کند؟ علیخانی بیان داشت: من گلایه‌ای از روزنامه شرق ندارم، اما آیا واقعیت آن بوده که بازتاب داده شده است؟ بیش از سه سال برنامه‌سازی و تعداد زیادی عوامل این حواشی لازم نبود. می‌شد یک سؤال ساده کرد و پاسخ گرفت.

انحراف‌افکارازمسائل‌اصلی؟
رشیدپور به مشکلات موجود اشاره کرد و پرسید مطرح کردن نام علیخانی و مدیری در این شرایط نقشه خاص برای پرت کردن افکار عمومی از مسائل است؟ علیخانی با اشاره به این که هیچ اشکالی ندارد از ما پرسشی شود و من هیچ کس را متهم نمی‌کنم، اما وقتی پمپاژ می‌شود اسامی مشهور، مورد توجه مردم قرار می‌گیرند. من تا امروز از هیچ صندوقی وام نگرفته‌ام. من معتقدم دو مرجع در این حوزه داریم که یکی از آن‌ها تلویزیون است. در همین سال‌های اخیر دکوری برای برنامه ساختیم، اما ارزیاب دکور گفت: ۲۵ میلیون تومان اضافه خرج شده و آن را کسر کردند!

توییت‌های‌خبرنگاران‌دولتی
رشیدپور توییتی را خواند که نوشته بود چرا برای این مسأله دادگاه برگزار نمی‌شود و آنتن در اختیار علیخانی قرار گرفته است؟ علیخانی پاسخ داد حرف درستی است و اتفاقاً من در نامه خودم این خواسته را مطرح کردم و باید دادگاه رسیدگی شود و البته درحال رسیدگی هم است. علیخانی درباره ادعای هدیه گرفتن از این مؤسسه گفت: مگر دیوانه‌ام که از جایی هدیه بگیرم و آنقدر آشکار جایی را امضا هم کرده باشم؟! این مربوط به هدیه مهمانان برنامه‌هاست که مرسوم است و در مقابل دوربین به آ‌نها اهدا می‌شود. مشخص است که اسپانسر با تهیه‌کننده یک برنامه طرف است و این محدود به‌برنامه من نبوده است. دورهمی، خندوانه و برنامه عادل فردوسی‌پور هم همین رویه را داشته‌اند. وی افزود: مدیران گروه اجتماعی و رییس شبکه درباره این موضوع اظهار نظر کردند، ولی متأسفانه مثل شایعه‌اش شنیده نشد.

ارائه‌مجوزرسمی
درادامه برنامه آقای علی خضریان از فعالان رسانه به استودیو آمد و نامه بانک مرکزی درسال ۹۱ به رسانه ملی مبنی بر مجوز پخش تبلیغات مؤسسه مذکور را رونمایی کرد. خضریان بیان کرد: وقتی دچار آسیب می‌شویم که شفافیت جناحی شود. ناظران فعال در دولت قبلی و فعلی بدون داشتن تخصص‌های لازم مشغول هستند و هیچ جای دنیا این‌طور نیست. ناظری که بازنشست شده، خودش عضو هیأت‌مدیره یک بانک شده که سؤال برانگیز است. مطرح کردن نام احسان علیخانی و مهران مدیری رد گم کنی است. کاش مدیرمسوول روزنامه شرق به این برنامه می‌آمد و درباره منابع گزارشی که منتشر کرده‌اند پاسخ می‌دادند. علیخانی درپایان با اشاره به نام چند مؤسسه دیگر که اسپانسر دیگر برنامه‌های تلویزیون بوده‌اند و امروز مشکل دارند گفت: این که منحصر به ما نیست پس چرا فقط درباره من مطرح شده است؟ تلویزیون مشکل مالی دارد و نمی‌تواند بدون حضور اسپانسر‌ها برنامه بسازد. دولت و مجلس به رسانه ملی بودجه اختصاص دهند و سپس حضور اسپانسر‌ها را ممنوع کنند.

لینک کوتاه خبر: farda.fr/003YQC

منبع: فردا

خبر بعدی:

درخواست پدر آتش‌نشان شهید احسان جامعی از شهردار تهران

پدر آتش‌نشان شهید "احسان جامعی" از شهردار تهران درخواست کرد که بیمه آتش‌نشانان را اصلاح کند.

صبح امروز (سه‌شنبه) در حاشیه تشییع پیکر آتشنشان شهید سید احسان جامعی، پدر این شهید در مراسم بدرقه فرزندش که در حیاط ساختمان شهرداری برگزار شد، در حالی که به شدت گریه می‌کرد به شهردار تهران گفت‌: به حرمت این روز بیمه آتش‌نشانان را درست و اصلاح کنید.

وی ادامه‌ داد: حداقل بیمه این آتش‌نشانان را که اینگونه با خطر و آتش سروکار دارند، را سخت و زیان آور کنید تا خیالشان راحت باشد.

 پس از بدرقه پیکر شهید احسان جامعی از میدان حسن آباد تا خیابان بهشت، نماز این آتشنشان با حضور شهردار تهران ، رییس شورای اسلامی شهر تهران و تعدادی از اعضای شورای اسلامی شهر تهران و آتشنشانان ایستگاه‌های مختلف در حیاط شهرداری تهران قرائت شد و پیکر این شهید برای تدفین به ورامین منتقل شد.

 

ماجرای ازدواج مجدد همسر شهید حججی+عکس

رئیس بنیاد مستضعفان: ماهیانه ۱۸ میلیون تومان حقوق دریافت می‌کنم| در بنیاد مستضعفان کمتر از ۳ میلیون حقوق دریافت نمی‌کنند| مراکز تفریحی خود را همچنان توسعه می‌دهیم، هم فایده اقتصادی دارد و هم برای مردم مفید است+فیلم

ماجرای ازدواج مجدد همسر شهید حججی+عکس

کلیدواژه: موسسه ثامن الحجج تخلفات مالی احسان علیخانی حالا خورشید اسپانسر

منبع این خبر، وبسایت www.fardanews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۹۷۸۳۹۲۰ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • چرا تبلیغات سکه ثامن در سایت طلا و جواهر صورت می‌گرفت؟/ استقبال از مناظره با مسئولان اتحادیه طلا و جواهر در رسانه ملی
 • اتحادیه طلا و جواهر مهمترین مُبلغ سکه ثامن بود
 • واکنش وکیل مالباختگان پرونده سکه ثامن به اظهارات رییس اتحادیه طلا و جواهر
 • رییس اتحادیه طلا جواهر، رنج مالباختگان سکه ثامن را زیادتر می‌کند
 • «مشکوة»؛ مؤسسه‌ برتر هفته از نگاه ایکنا
 • واقعیت حمل و نقل عمومی از حرف تا عمل/ رویکرد ویژه برنامه سوم به حمل و نقل عمومی
 • توضیحات تماشاخانه ایرانشهر برای حواشی جایزه اکبر رادی
 • مؤسسه رسانه‌های تصویری تعطیل می‌شود
 • برپای جلسه آموزشی مؤسسه کریمه با حضور رئیس تشکل‌های قرآنی عراق
 • توجه ویژه به حمل و نقل در برنامه سوم/ ایجاد صندوقی برای پشتیبانی از حمل و نقل عمومی
 • فیلم/ عصر جدیدِاحسان علیخانی، داورانش را شناخت!
 • نونهالی و حیایی میزبان استعدادهای ایرانی در برنامه تازه احسان علیخانی+فیلم
 • داوران برنامه «عصر جدید» علیخانی معرفی شدند + فیلم
 • پیکر آتش نشان احسان جامعی در ورامین به خاک سپرده شد
 • کیهانی: حواشی به وجود آمده در مورد حدادی را حل می‌کنیم
 • کیهانی: حدادی یک ورزشکار بین‌المللی است/ "احسان" شانس مسلم مدال‌آوری در المپیک توکیو خواهد بود
 • کیهانی: نگران نباشید؛ موضوع احسان حدادی را مدیریت می‌کنیم
 • جشنواره قرآنی کودک و نوجوان در طبس برگزار می شود
 • پاسخ به شبهه‌ای در حکم رییس موسسه ثامن الحجج