خبرگزاري آريا -

اس ام اس تبريک تولد به برادر
ما تلخي‌ها و شيريني‌هاي زيادي را پشت سر گذاشتيم
تا کم کم بزرگ شديم
و من چه خوشبختم که در غصه‌هاي کودکي‌ام
برادري چون تو داشتم
تولدت مبارک داداشي گلم

جملات تبريک تولد برادر
تمام لحظه هاي عمرم بدرقه نفس کشيدن توست
به دنبال کوچکترين فرصت بودم تا بزرگترين تبريک را نثار قلب مهربانت کنم
ورق خوردن برگ سبز ديگري از زندگي ات را تبريک ميگويم
تولدت آذين زندگي ام باد

متن تبريک تولد داداشي
برادر عزيزم! روز شکفتنت را مانند تمامي سال‌هاي پيش از اين با عشق و مهر تبريک مي‌گويم و اميدوارم سال‌هاي سال خوش و خرم زندگي کني

اس ام اس تبريک تولد به برادر
روز تولد تو را خوب يادم هست، ستاره‌ها بيشتر ندرخشيدند، پرستوها به خانه‌شان نرسيدند و بلبل‌ها قشنگ‌تر آواز نخواندند! يعني به طور کلي هيچ اتفاق شاعرانه‌اي در روز تولدت نيفتاد! اما تولدت بالاترين معجزه خانواده بود.
مامان و بابا رفتند و با يک نوزاد فسقلي سرخ و بنفش از راه رسيدند که حالا بعد از سال‌ها تولدش را با زيباترين آرزوها تبريک مي‌گويم. تولدت مبارک برادري خودم

جملات تبريک تولد برادر
امشب چه ناز دانه گلي در چمن رسيد
گويي بساط عيش مداوم به من رسيد
نور ستاره اي در شب تولدت
انگار که فرشته اي از ازل رسيد
داداش خوبم تولدت مبارک

اس ام اس تبريک تولد به برادر
دستانم تشنه دستان تو
شانه هايم تکيه گاه خستگيهايت
به پاکي چشمانت قسم تا ابد با تو ميمانم
بي آنکه دغدغه فردا را داشته باشم
چون ميدانم فردا بيش از امروز دوستت خواهم داشت
داداش عزيزم سالروز تولدت مبارک

تبريک تولد به داداش
داداش گلم
اگه آفتاب ميسوزونه بي خيال آخه تو سايه بوني
اگه آدم ها وفا ندارند بي خيال آخه تو مهربوني
اگه من واست ميميرم بي خيال آخه تو لايق تر از اوني که ميدوني

تولدت مبارک داداشي
تک تک ستاره هاي عمرت بلند و والا
باقي عمرت 1000 به بالا
امروز روز تولدته عزيزم
عزيزمي ، دوستت دارم به مولا

تبريک تولد به برادر
در ستاره بارانِ ميلادت ميان احساس من
تا حضور تو حُبابي است از جنس هيچ
از دستان من تا لمس نگاه تو
آسماني است به بلنداي عشق
جشن ميلادت را به پرواز مي روم
دراين خانگي ترين آسمانِ بي انتها
آسماني که نه براي من
نه براي تو
که تنها براي “ما” آبيست

اس ام اس تبريک تولد به برادر
داداش گلم! روزهاي سال را ماه به ماه و هفته به هفته مي‌شمارم تا برسم به تولدت. تا بهت بگم که چقدر دوستت دارم و از اينکه تو برادرم هستي مفتخرم. تولدت مبارک

متن تبريک تولد داداشي
هديه تولدت را فرستادم پيش خود خود خدا! لبخند بزن داداشي؛ هديه‌ام اين دعا بود که هميشه لبخند بر لب داشته باشي. تولدت مبارک بهترين برادر دنيا

جملات تبريک تولد برادر
يه کيک خيلي خوش طعم، با چند تا شمع روشن
يکي به نيت تو يکي از طرف من
الهي که هزارسال همين جشنو بگيريم
به خاطر و جودت به افتخار بودن
تولد مبارک برادر عزيزم

اس ام اس تبريک تولد به برادر
باشکوه‌ترين روز دنيا روز تولد توست
و بهترين برادر دنيا تو هستي
تولدت مبارک برادر خوبم

تبريک تولد به داداش
امروز روز توست … روز ميلادت
دنيا تبسم کرده است امروز با يادت
امروز بي شک اسمان ابي ترين ابيست
چرخ و فلک همچون دلم درگير بي تابيست
تولدت مبارک داداشي جون

اس ام اس تبريک تولد
تولدت مبارک. من چه خوشبخت بودم که خدا داداشي چون تو را بهم داد و تو چه خوشبختي که من الان دارم تولدت را تبريک مي‌گويم.
قدر مرا داشته باش داداش

اس ام اس تبريک تولد به برادر
داداش گلم! براي روز تولد تو 10 شاخه گل مي‌خرم 9 شاخه گل طبيعي و يک شاخه گل مصنوعي. بعد روي شاخه گل مصنوعي مينويسم تا پر پر شدن اين گل دوستت دارم. تولدت مبارک

تبريک تولد به برادر
برادر عزيزتر از جانم! آبي آسمان خانه‌مان با تو صاف و زيباست. از سال‌ها پيش روز جشن ميلادت در آسمان خانه به پرواز درمي‌آمدم و چه وسيع بود شادي من از تولدت. تولدت به اندازه آبي و بي‌کرانگي آسمان مبارک
گردآوري:بخش سرگرمي بيتوته


منبع: خبرگزاری آریا

خبر بعدی:

برادر مرحوم شریعت رضوی: پوران زندگی خود را وقف انتشار آثار دکتر شریعتی کرد/ ناصر فکوهی: او حاضر نبود آنچه جامعه سنتی به زنان تحمیل می کند را بپذیرد/ سوسن شریعت رضوی: او تلاش کرد تا ممنوع را ممکن کند

به گزارش خبرنگار جماران؛ تنها دقایقی قبل از شروع مراسم ترحیم پوران شریعت رضوی، سالن های همایش کوچک و بزرگ این کانون پر شدند و جمعیت شرکت کننده در این مراسم مجبور به تجمع در مقابل درب ها شدند.

برادر مرحوم شریعت رضوی در مراسم ترحیم وی گفت: پوران مدیر و مدبر و اداره کننده تمام خانواده بود، او در تربیت 4 فرزند دکتر علی شریعتی از همه امکانات خود استفاده کرد و امروز هر کدام از آنها برای خود شخصیتی شده و روح پدر و مادر خود را شاد کرده اند.

وی افزود: پوران به تنهایی فرزندان دکتر را بزرگ کرد و زندگی خود را وقف انتشار آثار مرحوم دکتر شریعتی کرد. در حقیقت برای شناختن مرحوم خواهرم، هیچکس مانند خود دکتر شریعتی که در قالب یک نامه او را معرفی کرده، نتوانسته او را معرفی کند.

در ادامه مراسم ترحیم پوران شریعت رضوی، 4 نوه آن مرحوم، هر کدام به نحوی از مادربزرگ خود تشکر کردند، یکی با نواختن ویولن و دیگری با دادن دسته گل و دوتن دیگر نیز با سخنرانی برای حاضرین از ویژگی های شخصیتی پوران شریعت رضوی گفتند.

ناصر فکوهی در مراسم ترحیم پوران شریعت رضوی گفت: در واقع پوران خانم همیشه خاطراتی از من داشت و همیشه این خاطرات را برایم تعریف می کرد و زمانی که ازدواج کرد من 2 الی 3 سال داشتم. امروز هم به عنوان یکی از اعضای بسیار نزدیک خانواده در اینجا حضور دارم، مراسمی که پیشکسوتانی نظیر دکتر غلامعباس توسلی، دکتر ملکی، دکتر شفیعی کدکنی و... در آن حضور دارند.

وی افزود: باید به یک جنبه از زندگی پوران خانم دقت زیادی شود. جنبه ای که شاید به دلیل تغییرات زیاد در شرایط جامعه توجه خاصی به آن نمی شود. اما شاید کارهایی که پوران خانم می کرد برای جامعه امروز عادی باشد، ولی در دوره خود او این گونه نیست.

این استاد دانشگاه ادامه داد: یک دختر در ابتدای 20 سالگی، در یک جامعه زن ستیز وقتی برای تحصیل به تهران آمده بود، چطور باید از حق خودش دفاع می کرد؟ به نظر من پوران از این لحاظ الگویی اجتماعی و اخلاقی است.

وی بیان کرد: زنان امروز در جامعه ما موقعیت بسیار بهتری دارند و این وضع با تلاش آنها در حال بهتر شدن هم است. بی تردید ما در 40 سال گذشته دین بزرگی نسبت به زنان داشتیم و پوران نیز در دوران خودش بسیار تنها بود و برای آنکه وارد دانشگاه شود، و در جامعه خود را جا بیندازد تبدیل به یک الگو شده بود. بسیاری از جوانان امروز نیز باید این الگو را برای خود در نظر بگیرند.

فکوهی گفت: پوران با اینکه در بسیاری از موارد تحت فشار بود، اما کسانی که در بیرون بودند را در جریان نمی گذاشت. او همیشه به همه امید می داد و قدرتی شورشی در وجودش بود که سعی می کرد آن را به اطرافیان و بچه های اطرافش منتقل کند.

وی در پایان گفت: ما معلم بودن را از پوران یاد گرفتیم و من هرگز ندیدم که بعد از پوران کسی قدر او به بچه ها بها داده یا حرف آنها را بشنود. او یک زن شورشی بود و حاضر نبود آنچه جامعه سنتی به زنان تحمیل می کند را بپذیرد.

سوسن شریعت رضوی هم در پایان این مراسم گفت: این تقدیر ماست که پذیرنده میراث پدری و مادری خود باشیم. از این رو باید دید که صحبت کردن از کسی که کوتاه زیست سخت تر است یا کسی که بلند زیست و باقی ماند تا تکیه گاه باشد. صحبت کردن از کسی که متفکر بوده و مرد ایده هاست و دعوت کننده به آزادی است، سخت تراست یا کسی که تبدیل به سقف و یک جایی امن می شود؟

وی افزود: تفاوت پدر و مادر من در آزادی و امنیت است و بیان این پرسش که آیا آزادی مهم ترست یا امنیت؟ پوران امنیت ما بود، ولی شریعتی با آزادی تعریف می شد. تفاوت پوران و شریعتی در موضوعی اجتماعی است، وقتی گفته می شود «کوچک زیباست» و پوران طرفدار این نظر بود و فتح قله های بلند را برای شریعتی می گذاشت.

سوسن شریعتی گفت: پوران «هم اکنون» را سوژه قرار داد و فتح قله های دور را در اولویت دیگری قرار می داد به همین دلیل بود که پا در رکاب داشته و از نشر تا فروشندگی کتاب را بر عهده داشت.

دختر مرحوم علی شریعتی در ادامه گفت: با اینکه او چریک نبود ولی یک پارتیزان فرهنگی بود. تفاوت پدر و مادر من در یک دعوای فلسفی هم هست، در ایده آلیسم یا رئالیسم؟ در ایده آل را چسبیدن یا واقعیت را نگاه کردن، پوران از واقعیت ها با همه خطراتی که داشت، فرصت می ساخت و تمام تلاشش بعد از غیبت همسرش همین بود، ولی شریعتی رمانتیک بود.

وی افزود: پوران شریعت رضوی تمام آثار همسرش را منتشر کرد و این کاری بسیار بزرگ است. در واقع او تلاش کرد تا ممنوع را ممکن کند. یکی از تفاوت های دیگر پدر و مادرم در نگاه به پول بود. پدرم پول را تحقیر می کرد و به هیچ وجه حق التالیف نمی گرفت، اما مادرم آن را برای تامین معاش خانواده و نه خودش دریافت می کرد. حتی خانه دکتر که امروز تبدیل به موزه شده را فروخت و با پول آن برای 4 فرزندش خانه خرید، اما خانه ای که خود در آن نشسته بود با پول حق التالیف آثار شوهرش نبود و پول خودش بود.

شریعتی بیان کرد: اگر شریعتی دن کیشوت بود، مادر من سانچز بود. در واقع او هیچ گاه مرید شریعتی نبود، همین تفاوت ها باعث شد تا عده ای در اینکه او شوهرش را درک کرده باشد، تردید کنند.

وی افزود: او مستقل بود و با حقوق خودش روزگار می گذرانید و با اینکه زنان معمولا بعد از مرگ همسران شان هیچ کاره می شوند، اما پوران شریعت رضوی به سختی توانست متولی گری آثار شریعتی بعد از انقلاب را بر عهده گیرد.

سوسن شریعت رضوی در پایان گفت: علیرغم این تفاوت ها، پدر و مادرم در یک چیز مشترک بودند آنهم در عشق به مردم وطنشان بود. بعد از آنکه داشتم پیکر بی جان مادرم را به حسینیه ارشاد می آوردم با من تماس می گرفتند که دیرتر بیایم برای اینکه درها هنوز بسته اند، آنجا متوجه شدم که پدر و مادرم از این نظر هم به یکدیگر نزدیک بودند، در اینکه از مرده هایشان هم می ترسند!

انتهای پیام

احمدی‌نژاد: دو تا خدا در دنیا باشد، فساد می‌شود| ما زورمان به بقیه نرسید| اختیارات در قوه قضائیه و مقننه متمرکز است اما پاسخگویی در قوه مجریه است| مردم هر سیستم حکومتی خواستند، حقشان است| بخش‌هایی از قانون اساسی و ساختارها باید تغییر کند| رهبری هرچقدر اخت

در پی محبوبیت از دست رفته| چرا احمدی‌نژاد دیگر پدیده‌ای غیر‌ضروری و بی‌معنی محسوب می‌شود؟

رونمایی از داروی تمام ایرانی روفانیب 5

منبع این خبر، وبسایت www.aryanews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۱۹۸۰۱۸۱۵ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • شروط لازم برای بهره‌مندی از معافیت کفالت برادر صغیر
 • جشن تولد متفاوت «مرجانه گلچین»
 • شرایط بهره‌مندی از معافیت کفالت برادر صغیر
 • پیامک و متن های زیبا برای تبریک روز زن و روز مادر +عکس نوشته
 • مُرّ قانون در شرق تهران اجرا می‌شود/ احتمال تغییر نام سریال در روز تولد مرجانه گلچین!
 • توضیح رئیس دادگستری تهران درباره دادگاه برادر رئیس جمهور
 • «نعیمه نظام دوست» در جشن تولد مادرش + عکس
 • جشن تولد مرجانه گلچین در پشت صحنه سریال نوروزی+ فیلم
 • مرد شماره 2 طالبان اجازه سفر ندارد
 • طالبان: ملا برادر نمی تواند برای مذاکره با آمریکا به قطر سفر کند
 • برای بهره‌مندی از معافیت کفالت برادر صغیر زیر ۱۸ سال چه شروطی لازم است؟
 • نقشه پلید برادر ناتنی برای خواهر 17 ساله اش در خانه مجردی + عکس
 • I LOVE YOU نه! دوستت دارم
 • جشن تولد نعیمه نظام دوست برای مادرش +عکس
 • دانلود آهنگ گل بریزید رو عروس و داماد +متن ترانه
 • تولد همبازیان سرخ
 • اس ام اس تبريک تولد متولدين اسفند
 • تبریک تولد «دیوید بکهام» به پسر بزرگش
 • ورزشکاران جهان در شبکه های اجتماعی؛ 19 فوریه 2019