روزنامه کویتی الجریده ادعا کرد که ایران به ۷ شرط پذیرفته بوده است که با آمریکا مذاکره کند. ۷ شرطی که پیش بینی می‌شد آن قدر سخت باشند که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده امریکا آن‌ها را نپذیرد. آفتاب‌‌نیوز : گفته شده است که بن علوی قصد داشته بعد از سفر به واشنگتن مستقیما به تهران بیاید تا پاسخ امریکایی ها را به طرف های ایرانی بدهد اما از او خواسته شده صبر کند تا ظریف از سفر خارجی اش بازگردد.
به گزارش آفتاب‎نیوز؛ روزنامه کویتی الجریده ادعا کرد که ایران به 7 شرط پذیرفته بوده است که با امریکا مذاکره کند. 7 شرطی که پیش‌بینی می شد آن قدر سخت باشند که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده امریکا آنها را نپذیرد. به نوشته الجریده این 7 شرط عبارت بودند از:
بازگشت واشنگتن به توافق هسته ای و اجرای تمامی تعهداتش.توقف تهدیدات نظامی امریکا علیه ایران.ارائه تضمین در جهت عدم تلاش امریکا برای براندازی نظام.پایان دادن به اختلاف افکنی میان ایران با کشورهای عربی توسط امریکا.پایان دادن به تحریم های جدید اقتصادی.توقف فشارهای اقتصادی.توقف فشار به شرکت های اروپایی تا آنها به تهران بازگردند.
به گزارش دیپلماسی ایران؛ به گفته روزنامه الجریده ناظران و مسئولان در کشورهای مختلف از اعلام آمادگی دونالد ترامپ برای دیدار با حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران بدون هیچ گونه پیش شرطی شوکه شدند.
همچنین روزنامه الجریده ادعا می کند که برخی منابع دیپلماتیک در تهران به این روزنامه گفته اند که این پیشنهاد ترامپ ناگهانی و بدون پشتوانه نبوده بلکه مقدمات آن از قبل فراهم شده بود. به گفته این منابع، قبل از این که ترامپ برای دیدار و گفت و گوی بدون پیش شرط با ایران اعلام آمادگی کند، ایرانی ها از طریق یک میانجی عمانی پیامی را به واشنگتن فرستادند که مفادش این بود که ایران می پذیرد پشت میز مذاکره برای گفت وگوی مستقیم با ایالات متحده بنشیند اما به 7 شرط که آنها را سخت توصیف کرده بودند که در راس آنها بازگشت واشنگتن به توافق هسته ای و اجرای تمامی تعهداتش بر اساس آن چه در متن توافق آمده و همچنین متوقف کردن تهدیدهای نظامی اش بود. در مقابل ایران با ایالات متحده برای حل دو بحران یمن و سوریه همکاری خواهد کرد و با امریکایی ها در عراق و افغانستان هماهنگی خواهد داشت.
به گفته این منابع، محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران قبل از آغاز تور اروپایی روحانی در ابتدای ماه ژوئن گذشته شروط ایران را در نامه ای به اطلاع عمانی ها رساند و یوسف بن علوی، وزیر امور خارجه عمان در سفر اخیر خود به واشنگتن این نامه را به امریکایی ها داد.
این منابع در ادامه می افزایند، بر خلاف انتظار ایرانی ها، واشنگتن به نامه پاسخ مثبت داد، و علنا دو شرط اصلی را پذیرفت، به موجب آن جیمز متیس، وزیر دفاع امریکا تاکید کرد که ایالات متحده برنامه ای برای حمله نظامی به ایران ندارد و برای براندازی نظام حاکم بر ایران نیز تلاش نمی کند. به دنبال آن، رئیس جمهوری امریکا اعلام کرد آماده مذاکره بدون پیش شرط با ایران است که شگفتی ناظران را برانگیخت. اعلام آمادگی ترامپ برای ایرانی ها هم تعجب برانگیز بود برای این که انتظار نداشتند واشنگتن شروط سخت آنها را بپذیرد و تصور می کردند که حداقل مدت زمانی را برای بررسی آن صرف کند.
گفته شده است که بن علوی قصد داشته بعد از سفر به واشنگتن مستقیما به تهران بیاید تا پاسخ امریکایی ها را به طرف های ایرانی بدهد اما از او خواسته شده صبر کند تا ظریف از سفر خارجی اش بازگردد.
به گفته این منابع امریکایی ها همچنین پیشنهاد داده اند تا دیداری مقدماتی میان ظریف با مایک پمپئو، وزیر امور خارجه امریکا در سنگاپور و در حاشیه نشست آسه آن صورت بگیرد تا به دنبال آن حسن روحانی و دونالد ترامپ در نیویورک و در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل در ماه سپتامبر با یکدیگر دیدار کنند.
الجریده ادعا کرده که ایران با وجود اختلافات شدید مقامات ایرانی در حال بررسی پیشنهاد امریکایی هاست.
وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران میانجی گری عمان میان ایران و امریکا را رد کرده است.
یک رسانه عبری‌زبان مدعی شد: دیدار ترامپ و روحانی در ماه آینده
یک روزنامه چاپ رژیم صهیونیستی مدعی شد که روسای جمهوری آمریکا و ایران ماه آینده میلادی در نیویورک دیدار خواهند کرد.
به گزارش ایلنا، یک روزنامه چاپ رژیم صهیونیستی مدعی شد که قرار است «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا و همتای ایرانی‌اش «حسن روحانی» ماه آینده دیدار کنند.
روزنامه عبری‌زبان «معاریو»، عصر امروز- شنبه- به نقل از دیپلمات‌های غربی نوشت که دولت ترامپ، ماه آینده در نیویورک با روحانی در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد دیدار خواهد کرد.
این روزنامه عبری‌زبان مدعی شد که منابع دیپلماتیک آلمانی و فرانسوی رایزنی‌های غیررسمی میان طرف‌های ایرانی و آمریکایی‌، با هدف آماده‌کردن مقدمات برگزاری نشست تاریخی، در مقر سازمان ملل متحد در ماه آینده، انجام می‌دهند.
پیشتر وبگاه خبری «دبکا» مدعی شده بود که دونالد ترامپ برای دیدار با همتای ایرانی‌اش آماده می‌شود هر چند تهران دعوت رئیس‌جمهوری آمریکا را برای نشست با روحانی رد کرده است.
به ادعای این منبع عبری‌زبان، پادشاهی عمان در حال میانجیگری برای انجام دیدار تاریخی روسای جمهوری آمریکا و ایران است. کد خبر: ۵۳۸۰۲۸ تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۰:۰۲ تعداد نظرات: ۹ نظر

منبع: آفتاب

خبر بعدی:

نیویورک تایمز مطرح کرد: مورد عجیب انتخابات 2020 و کاندیداهای مرد آن

ریچارد دورمنت در نیویورک تایمز نوشت: رقابت برای انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا به گونه‌ای در حال شکل‌گیری است که متنوع‌ترین نامزدها را در تاریخ انتخابات آمریکا می‌توان در آن مشاهده کرد. زنان بیشترین و پررنگ‌ترین حضور خود را در این رقابت تجربه می‌کنند و مباحث زیادی پیرامون میزان محبوبیت هر کدام از آنها مطرح شده است. اما آنچه کمتر مورد توجه قرار گرفته، تنوع گروه نامزدهای مردی است که وارد عرصه رقابت شده‌اند و این نیز از لحاظ تاریخی بی‌نظیر بوده است.

به گزارش انتخاب؛ در ادامه این مطلب آمده است: در این میان می‌توان به کوری بوکر که خودش گیاهخوار و نامزدش یک سلبریتی است اشاره کرد و همچنین پیت بوتیگیگ با سوابق نظامی‌گری، جان هیکنلوپر عاشق فناوری از کلرادو، برنی سندرز سمبل چپ‌ها، آقای ارورکه اهل مد و دوستدار اینستاگرام و جو بایدن که هنوز آمدنش را قطعی نکرده است. تعدادی دیگر نیز هستند که می‌توانید نام آنها را در گوگل جستجو کنید اما مساله این است که عرصه انتخابات آمریکا هرگز چنین طیف متنوعی از نامزدهای مردی را که از طرفداران جنگ تا حامیان روابط حسنه را در برمی‌گیرد، تجربه نکرده است. شاید دلیلش این باشد که آمریکا همواره به یک نوع خاص از مردان برای رییس‌جمهور شدن علاقه داشته است.

دو جامعه‌شناس به نام‌های دبورا اس. دیوید و رابرت برانون در کتاب «اکثریت ۴۹ درصدی: نقش جنسیت مردانه» که در سال ۱۹۷۶ منتشر شد، به شاخص‌های اصلی مردگرایی در جامعه پرداخته‌اند: «تاثیرگذار باش»، «محکم باش»، «دمار از روزگارشان در بیار»، «این کاری دخترانه نیست» و ....

مدت‌ها این چیزی بود که از یک مرد عادی آمریکایی انتظار می‌رفت. معنایش سلطه و انعطاف ناپذیری است. معنایش خطر کردن و اشک‌ نریختن است. بنابراین اکثر مردانی که وارد رقابت ریاست‌جمهوری می‌شدند نیز واجد همین ویژگی‌ها بودند. با تمام تفاوت‌هایی که داشتند، همه آنها مردانی سفیدپوست و مسیحی بودند.

اما امروز زندگی مردان تفاوت و تنوع بیشتری نسبت به زندگی پدرانشان دارد. آنها علاقه کمتری به ازدواج و فرزندآوری دارند و اگر تشکیل خانواده دهند، زمان بسیار بیشتری نسبت به پدرانشان با فرزندان خود صرف می‌کنند. آنها زمان بیشتری را به آشپزی و نظافت اختصاص می‌دهند و به مساله توازن میان کار و حیات روحی خود اهمیت می‌دهند. همانند جان بوئنر، رییس مجلس، احتمالا بیشتر گریه می‌کنند و مانند سناتور بوکر بیشتر به خود می‌رسند. (در رقابت سال ۲۰۱۳ سنا، رقیب بوکر تلاش کرد از عادت او برای رفتن به سالن ناخن، برای تخریب او بهره ببرد و گفت که من ترجیح می‌دهم یک مرد باشم. اما ترفند او جواب نداد و از بوکر شکست خورد). مردان امروزی معتقدند مرد بودن به معنای انسان خوبی بودن است و چنانکه باراک اوباما گفته، ربط دادن مذکریت به سلطه‌جویی بر دیگران، نگاهی قدیمی و از مد افتاده است.

سیاست در آمریکا همواره آینه‌ای بوده که ابعاد مطلوب جامعه را به شکلی اغراق آمیز منعکس می‌کند. با منعطف شدن و بسط یافتن مفهوم اجتماعی مذکریت در آمریکا، پشت کردن کاندیداهای انتخاباتی ما به تلقی قدیمی از مردانگی تنها به گذر زمان نیاز داشت. این آزاد شدن را باید به فال نیک گرفت: دیدن مردانی که کمتر تجسمی از الگوهای سنتی مردانگی هستند در بالاترین سطح رقابتی کشور واقعه‌ای مطلوب برای همگان است. اما این نهایت پیشرفتی نیست که می‌توانیم به آن برسیم. هنوز هم احتمال دارد ناخواسته اظهارات جنسیت‌گرایانه در طول انتخابات مطرح شوند. 

این تحول از لحاظ سیاسی نیز می‌تواند مفید باشد. پژوهشی که تابستان گذشته از سوی مرکز تحقیقات pew انجام شد نشان داد که اکثریت قاطع مردم آمریکا، پرخاشگری و مردانگی را خصایص منفی شخصیتی می‌دانند و مهربانی و پاسخگو بودن را جزو خصایص مطلوب تلقی می‌کنند. این چیزی است که ما را متوجه رییس‌جمهور فعلی می‌کند. بسیاری از مردان و زنان در وجود ترامپ تبلوری از شخصیت قوی مردانه و بازدارندگی مذکرگونه را می‌یابند اما بسیاری از مردم نیز او را خشن و هراسناک می‌دانند.

این افراد وقتی پای صندوق های رای بروند به این فکر خواهند کرد که تمایل دارند چگونه‌ مردی را در کاخ سفید ببینند. آیا مردی را می‌خواهیم که رقیبش را به زمین زدن تهدید کرده مانند آنچه جو بایدن درباره ترامپ می‌گوید؟ آیا مردی را می‌خواهیم که همانند بوکر مدام از عشق دم بزند؟ در مورد مردی مانند هیکنلوپر که صحبت از ایستادگی در برابر هراس افکنان می‌کند چه فکر می‌کنید؟ گزینه‌های زیادی داریم و همچنین پیامدهای محتمل زیاد. و در آخر ممکن است رای دهندگان به این نتیجه برسند که اصلا نمی‌خواهند یک مرد به کاخ سفید برود.

ظریف: به هیچ‌کس اعتماد نداریم اما می‌توانیم با همه مذاکره کنیم| مردم مبنای قدرت کشور هستند

فردوسی‌پور: اجازه پخش برنامه 90 را ندادند| فرزندم را با پست و مقام معاوضه نمی‌کنم

مرگ تلخ 3 قهرمان کشتی در تصادف شدید جاده فومن / شامگاه دوم عید رخ داد + عکس

منبع این خبر، وبسایت aftabnews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۰۰۰۷۴۱۷ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • ترامپ به دنبال تشنج جدید در منطقه است/ حضور مقاومت اسلامی چسبیده به دیوارهای بتنی رژیم صهیونیستی
 • تردیدها درباره برگزاری انتخابات "ریاست جمهوری افغانستان"
 • ◄ نقش قطارهای درون‌شهری و حومه‌ای در تخلیه اضطراری
 • اسکان بیش از 74 هزار نفر روز مسافر نوروزی در مدارس استان کرمان
 • آیا دموکرات‌ها بدون پیش شرط به برجام باز می‌گردند؟
 • روابط مخفیانه اسرائیل با اعراب| چرا اسرائیل بی‌سر و صدا به پادشاهی‌های عربی خلیج فارس نزدیک می‌شود؟
 • همه آزمون های سال 97 سازمان سنجش در یک نگاه
 • دبیرکل سازمان ملل:باید علیه تنفر مسلمان ستیز متحد شویم
 • ترامپ: دستور دادم تحریم‌های جدید کره شمالی باطل شوند
 • دولت NGO ها را پذیرفته است/ خیریه چترنیلی موفقیت خود را به اثبات رسانیده
 • دیپلماسی روحانی در سال ۹۷/ دوازده سفر خارجی؛ امضای ۵۴ سند همکاری
 • کارنامه سفرهای خارجی روحانی در سال 97
 • دیپلماسی روحانی در سالی که گذشت؛ 12 سفر خارجی؛ امضای 54 سند همکاری
 • سال ۹۸ سال فرصت‌ها و گشایش برای ملت ایران خواهد بود
 • تریتا پارسی: با ظریف جلسات خصوصی دوساعته داشتم/ ایرانی‌ها به تهدید حساسیت دارند
 • سال ۹۸ سال فرصت‌ها و گشایش‌ها برای ملت ایران خواهد بود
 • تنها راه رسیدن به مرحله بازدارندگی اقتصادی، قطع امید از کمک و همراهی غربی‌ها است / حکومت سعودی، «بدترین حکومت منطقه، مستبد، دیکتاتور، ظالم، فاسد و وابسته» است
 • سال جدید سال فرصت‌هاست، نه تهدیدها/ مسئولان برای مقابله با تحریم‌ها باید در عمل و اجرا، به صورت جدی‌تر و فوری‌تری وارد بشوند
 • قبول داریم مشکلات هست و سال 97 سخت بود/ توضیح واعظی درباره اختلافش با اصلا‌ح‌طلبان/ چرا اینبار تحریم‌ها با دفعات قبل تفاوت دارد؟/ روحانی برخی حرف‌ها را به مردم نگفته است