خبرگزاری میزان- نفرات و تیم‌های برتر رشته‌های تکواندو، تنیس روی میز، شطرنج و بدمینتون چهاردهمین المپیاد ورزشی دانشجویان پسر سراسر کشور در شیراز معرفی شدند.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری میزان و به نقل از اداره کل تربیت بدنی وزارت علوم، تحقیقات و فن‌آوری، در ادامه چهاردهمین دوره رقابت‌های المپیاد ورزشی دانشجویان پسر دانشگاه‌های سراسر کشور که به میزبانی دانشگاه شیراز در حال برگزاری است، نفرات و تیم‌های برتر رشته‌های تکواندو، تنیس روی میز، شطرنج و بدمینتون معرفی شدند.

چهاردهمین المپیاد ورزشی دانشجویان سراسر کشور در بخش پسران با حضور بیش از ۲ هزار دانشجو به میزبانی دانشگاه شیراز در حال برگزاری است. نتایج پایانی رشته‌های تکواندو، تنیس روی میز، شطرنج و بدمینتون این رقابت‌ها به شرح زیر است:
تکواندو
در مسابقات تکواندو تیمی المپیاد پسران دانشجوی کشور تیم فنی و حرفه‌ای مازندران به عنوان نخست مسابقات دست یافت. دانشگاه مازندران دوم شد و تیم خوارزمی در جایگاه سوم ایستاد.

این مسابقات به مدت دو روز با حضور ۱۴۱ رزمی کار از ۵۶ دانشگاه برگزار شد و برترین‌های این پیکار‌ها به اردوی تیم ملی دانشجویان راه خواهند یافت.
تنیس روی‌میز انفرادی
در بخش انفرادی محمد رضا حنطه از کاشان مقام نخست را کسب کرد و محمد امین حنطه از تهران دوم شد. نوید رضویان از همدان و مهدی جلیلی از شیراز نیز به طور مشترک عنوان سوم را به دست آوردند.

تنیس روی‌میز دوبل
در بخش دوبل این مسابقات، محمدامین حنطه و بهزاد بیات از تهران اول شدند، محمدرضا یوسفی و محمد عیسی شیخ الطایفه از دانشگاه فردوسی مشهد دوم شدند و نمایندگان بوعلی همدان و پیام نور همدان نیز به صورت مشترک عنوان سوم را به خود اختصاص دادند.

تنیس روی‌میز تیمی
در مجموع مسابقات تنیس روی میز، تیم تهران به عنوان نخست دست یافت و فردوسی مشهد دوم شد. پیام نور همدان و کردستان نیز به صورت مشترک سوم شدند. دانشگاه شیراز به عنوان پنجم این مسابقات بسنده کرد و ارومیه، گیلان و کاشان به ترتیب در جایگاه‌های ششم تا هشتم قرار گرفتند.
این مسابقات با حضور ۷۸ ورزشکار از ۱۵ دانشگاه کشور، به مدت ۵ روز در سالن ۱۵ خرداد دانشگاه شیراز برگزار شد.

ورزشکاران تیم‌های دانشگاه‌های شیراز گیلان، ولی عصر رفسنجان، کردستان، اسفراین، کاشان، شهید باهنر کرمان، صنعتی امیر کبیر، ارومیه، تهران، صنعتی نوشیروان بابل، فردوسی مشهد، تبریز، شهید چمران اهواز و پیام نور همدان در این مسابقات حضور داشتند.
شطرنج
در رشته شطرنج تیم فردوسی مشهد با ده امتیاز عنوان تیم نخست را به خود اختصاص داد و بر سکوی قهرمانی ایستاد.
تیم صنعتی شریف با ۹ امتیاز دوم شد و تیم تبریز نیز با کسب ۸ امتیاز جایگاه سوم را به خود اختصاص داد.
این مسابقات با حضور ۸۶ شرکت کننده از ۲۵ دانشگاه به مدت ۴ روز برگزار شد و دانشجویان در بخش‌های تیمی (استاندارد) و انفرادی (ماده سریع و برق آسا) با یکدیگر رقابت کردند.
بدمینتون دوبل
در بخش دوبل این مسابقات، علی شاه حسینی و سهیل بیگلری از تهران اول شدند، عرفان جوینده و صادق وقار از گیلان بر سکوی دوم ایستادند.
آقای مرتضی مداحی افزود: علیرضا صنعتی و محمد امینی از صنعتی اصفهان همچنین حامد اعلمی و الیاس قمری از فردوسی مشهد، به طور مشترک عنوان سوم را به خود اختصاص دادند.

بدمینتون انفرادی
در بخش انفرادی مسابقات بدمینتون، محمد یوسفی از تربیت مدرس اول شد، محمد طاهر زاده از فردوسی مشهد به مقام دوم رسید و علیرضا فغفوری و محمدامین محمد جانی به ترتیب از زنجان و جندی شاپور به صورت مشترک به مدال برنز دست یافتند.

بدمینتون تیمی
در پایان مسابقات که با حضور ۳۳ تیم برگزار شد، تیم تهران توانست به مقام نخست دست یابد. تیم فردوسی مشهد به مقام دوم رسید و تیم‌های زنجان و گیلان نیز به صورت مشترک در جایگاه سوم ایستادند.

مسابقات بدمینتون دانشجویان پسر در ۴ گروه به مدت ۵ روز برگزار شد و ۱۱۹ ورزشکار از تیم‌های دانشگاهی شیراز، ارومیه، رازی کرمانشاه، تهران، شهید چمران اهواز، گیلان، اراک، ملایر، صنعتی شاهرود، صنعتی امیرکبیر، صنعتی اصفهان، فردوسی مشهد، زنجان، تربیت دبیرشهید رجایی و فنی حرفه‌ای شهید چمران کرمان حضور داشتند.
این مسابقات به صورت تیمی، انفرادی و دوبل دانشگاهی برگزار شد که در بخش انفرادی و دوبل بازی‌ها به صورت حذفی و در بخش تیمی در مرحله نخست دوره‌ای و در مرحله دوم حذفی بود.   انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری میزان

خبر بعدی:

با سطح اول تکواندو دنیا فاصله زیادی نداریم/ در وزن‌های پایین‌تر شرایط بهتر است/ در اوزان بالا کمبود بازیکن داریم

مهدی بی باک سرمربی سابق تیم ملی تکواندو گفت: تکواندو افت نکرده و با توجه به داشته هایمان باید به دنبال موفقیت های جهانی باشیم.

مهدی بی باک سرمربی سابق تیم ملی تکواندو در گفتگو با خبرنگار ورزشی شبکه اطلاع رسانی راه دانا اظهار داشت: تکواندو افت نکرده و با توجه به داشته هایمان باید به دنبال موفقیت های جهانی باشیم. هدف اصلی ما مسابقات جهانی است اما با توجه به اینکه تکواندو در دنیا گسترش پیدا کرده و حریفان قوی تر شده اند باید راهمان را برای بدست آوردن مدال هموارتر کنیم. باید به این موضوع توجه کنیم که تمام تیم هایی که در مسابقات گرند پری و سایر مسابقات جهانی شرکت می کنند قدرتمند هستند و تکواندو در این کشورها گسترش پیدا کرده است.

بی باک در ادامه در خصوص وضعیت فعلی تکواندو ایران خاطر نشان کرد: اکنون در حال برنامه ریزی هستیم و باید بتوانیم رتبه خودمان در رنکینگ بین المللی که تاثیر زیادی در بدست آوردن سهیمه المپیک تاثیر زیادی دارد، افزایش دهیم. در وزن های پایین تر مانند 58 و 68 کیلوگرم دست پر تری داریم در واقع در این اوزان رقابت بالاتر است. در واقع در اوزان پایین تر پتانسیل بیشتری داریم.

سرمربی سابق تیم ملی تکواندو پیرامون شرایط تیم ملی در اوزان بالاتر تصریح کرد: در وزن های بالاتر بازیکن کمتر داریم اما خدا را شکر نفرات خوبی داریم و باید بهترین آنها برای مسابقات جهانی انتخاب شوند. همانطور که گفتم سطح رقابت‌ها در برخی از اوزان خیلی امیدوارکننده بود و ما تکواندوکاران قابل قبولی در اوزان ۶۸، ۵۴ و ۵۸ کیلوگرم داشتیم.

وی درباره رقابت های کشوری افزود: در اوزان پایین مسابقات خیلی خوبی برگزار شد اما در مقابل در اوزان بالاتر سطح رقابت‌ها نسبت به دیگر اوزان پایین‌تر بود و نشان می‌داد که در اوزان بالا دست‌مان خالی است. اگر بخواهیم با تکواندوی دنیا پیش برویم و در المپیک به مدال دست پیدا کنیم، باید سنگ محک ما مسابقات گرندپری باشد. ما خیلی با تکواندوی سطح اول دنیا فاصله نداریم، اما نیاز به یک کار گروه خیلی قوی داریم.

بی باک در پایان در مورد وضعیت فعلی تیم ملی گفت: قبول ندارم بچه‌ها از لحاظ روحی دچار مشکل هستند و به نظرم خیلی فشارها کمتر شده است. امیدوارم روزهای خوبی نیز در انتظار تکواندو باشد.

چگونه ثروتمندترین کشور آمریکای لاتین دچار فقر و بحران سیاسی شد؟ اپوزیسیون و دولت ونزوئلا چه می‎گویند؟

طعنۀ سیاسی و زشت به علیرضا بیرانوند + عکس

قدس: فروش گوشت سگ در مشهد!

کلیدواژه: المپیاد ورزشی دانشجویان شیراز

منبع این خبر، وبسایت www.mizanonline.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۰۰۴۱۹۱۷ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • روش تولید توپ بدمینتون + فیلم
 • سه خبر از بدمینتون استان کردستان
 • میزبانی شیراز از مسابقات تنیس روی میز بانوان کشور
 • قهرمانی پریناز حاجیلو در دور چهارم تنیس روی میز تور ایرانی بانوان
 • رقابت ۳ کاندیدا برای پایان دادن به بلاتکلیفی بدمینتون قم
 • حسین زاده رئیس هیئت بدمینتون استان قم شد
 • جلسه هماهنگی دومین دوره مسابقات همگانی کشوری فوتبال روی میز جانبازان و معلولین
 • رئیس هیئت بدمینتون استان قم انتخاب شد
 • آغاز دور رفت لیگ تنیس روی میز بانوان معلولان از فردا
 • آمادگی دانشگاه فردوسی برای توسعه روابط علمی و فرهنگی با پاکستان
 • قارداشی: شانس تنیس روی میز برای مدال المپیک کم است اما «صفر» نیست
 • مسابقات شطرنج جام ستارگان جهان در گیلان برگزار می شود
 • مددی: ۲۵ هزار دلار جایزه برای رقابت‌های بدمینتون دهه فجر در نظر گرفته شده است
 • پیروزی نمایندگان فارس در جام حذفی تنیس کشور
 • نیما عالمیان و مهشید اشتری به کاپ تنیس روی میز آسیا دعوت شدند
 • اردوی آماده سازی تیم ملی بدمینتون در زنجان برگزار می‌شود
 • یوکاهاما میزبان برترین های تنیس روی میز آسیا
 • گرامیداشت سالروز ولادت بنیانگذار پاکستان در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد
 • دیدار رییس فدراسیون بدمینتون با ملی‌پوشان