یک فرد ایرانی که فوتبال‌دوستان قبلا هم نام او را شنیده‌اند و در روزهای اخیر هم اخبار مبنی بر نقش موثر او در انتقال ستاره لیورپول به بارسلونا منتشر شد؛ کیا جورابچیان.

کیاوش جورابچیان Kia Joorabchian متولد ۱۳۵۰ در تهران است که پس از انقلاب اسلامی در ایران به همراه خانواده اش که از سرمایه داران و وارد کنندگان خودرو بودند به لندن نقل مکان کردند تا شاهد خروج سیل عظیمی از خروج ارز به کشور های اروپایی باشیم! چرا که خاندان جورابچیان از سرمایه داران و با نفوذترین های ایران تا پیش از انقلاب شناخته می شدند!

imageimage

پدر او بازرگان صاحب‌نامی در صنعت واردات و تولید خودرو به شمار می رفت.

محمد جورابچیان پس از انقلاب اسلامی تهران را ترک کرد و تجارتش را به شهر لندن منتقل کرد. کیا پسر بلند پروازی بود. او فارغ از ثروت پدرش، تحصیلات دانشگاهی را نیمه کاره رها کرد و بدون اتکا به او وارد تجارت شد.

کیا هرگز نتوانست در رشته شیمی در کالج کویین مری تحصیلاتش را به پایان برساند، چرا که او به دنبال بیزینس های بزرگ همراه با بزرگان اقتصاد جهان بود! او به دنبال این مسیر راهی نیویورک شد تا شرکت بزرگ نفتی خود را ایالات متحده آمریکا تاسیس نماید!

کیا به نیویورک رفت و یک شرکت نفتی تاسیس کرد. هیچ وقت، هیچ‌کس متوجه نشد کیا چه زمانی با سلطان نفت روسیه (برژوفسکی) و رومن آبراموویچ (صاحب عمده سهام شرکت نفتی نفت) آشنا شد اما بنابر یک ضرب المثل روسی «هیچ دودی بدون آتش نیست». کافی‌ست که دریابیم اولین کار تجاری کیا تاسیس یک شرکت نفتی، آن هم در نیویورک بوده است.

او در این مسیر با رومن آبراموویچ که خود نیز یکی از سرمایه داران بزرگ دنیا و مافیای همیشه مشکوک به قاچاق اسلحه است آشنا شد تا در کنار بروژوکوفسکی او اولین ورود خود را به دنیای حرفه ای فوتبال کرده باشد؛ رومن آبراموویچ در مورد او می گوید: هرجا پول هست کیا هم هست! هرجا جنگ است کیا هم حضور دارد! او یک لعنتی بزرگ است!

جورابچیان که فوتبال را ضمینه ای بزرگ برای گسترش تجارت خود می دید، در سال ۲۰۰۴ اولین شرکت ورزشی خود را تحت عنوان  مدیا اسپورتس اینوسمنت که در حوزه سرمایه گذاری فعالیت می کرد را تاسیس کرد تا در اولین اقدامش نیمی از سهام باشگاه بزرگ و مشهور کورنتیانس برزیل را بخرد! این حرکت او را شروع موفقش در فوتبال می دانند! چرا که در برزیل بزرگ ترین استعداد های ناشناخته حضور دارند! او به دنبال کشف رونالدو های جدید بود تا با فروش ایکس میلیون دلاری هایشان سودی کلان را صاحب شود!

به موازات این فعالیت او رد پای خود را در تجارت اسلحه به جای گذاشت تا از سوی کشور های قاره آفریقا تحت تقیب قرار بگیرد و در قاره دور نیز حضور داشته باشد! او در عین حال می توانست به تمام دنیا سرک بکشد! کیا دیگر وارد عرصه ای شده بود که مهارش کار هیچکس نبود!

 

او به قاره کهن هم سرک کشید و با حضور در جمع سهام داران سوئینگ چین توانست وارد فوتبال ایتالیا شود! او یک مغز بزرگ است، چرا که بوی پول را استشمام می کند! او می دانست که قرار است دنیای فوتبال به احاطه چینی ها در بیاید و با برقراری رابطه با جیانگسو نیز توانست امضای خود را در چین باقی بگذارد!

این مافیای بزرگ را چه می شود گفت؟ در برهه ای از سال ۲۰۱۵ او شدیدا تحت پیکرد FBI قرار داشت، چرا که اسنادی علیه او در ارتباط با پولشویی رو شد که نشان می داد در پروژه ای با سناتور های آمریکایی در تامین سلاح های بیولوژیکی وهمکاری داشته است تا برای مدتی راهی کشور روسیه شود و خود را از تمامی اتفاقات در فضایی امن نگه دارد!

imageimage

کیا جورابچیان اما هنوز در فوتبال نفوذ عجیب و غیر قابل باور خود را داشت! او توانست در سال ۲۰۱۵ کارلوس توز را از باشگاه یوونتوس به سوپر لیگ چین منتقل نماید، انتقالی که هنوز ورد زبان ها است! چرا که توز آرژانتینی بیشترین دستمزد را در جهان فوتبال دریافت می کرد! تنها به لطف این مافیای ایرانی! کیا جورابچیان!

جورابچیان دیگر حریص شده بود، می خواست باز هم جنگ به راه بیاندازد  و در این راستا نسخه روبرتو مانچینی را در باشگاه اینتر میلان پیچید تا فرانک دی بوئر سرشناس را میز قدرت برساند و تغییرات سیستماتیک باشگاه اینتر میلان را در دست بگیرد!

پس از این کیا اینتر را صاحب گابریل باربوسا و ژائو ماریو کرد تا دیگر چینی ها تحت فرمان او وارد بازار نقل و انتقالات شوند؛ اما به یکباره کیا جورابچیان درگیر یک پرونده بزرگ شد، پرونده ای که مافیا های روسی برای پایین کشیدن او از قدرت ساخته بودند و هنوز لاینحل باقی مانده است، بروژوفسکی مرد پر قدرت روسی که در لندن اقامت داشت به دلایلی که هرگز مشخص نشد به قتل رسید! رومن آبراموویچ پای خود را از این ماجرا کنار کشید تا کیا جورابچیان به عنوان مظنون اصلی این پرونده شناخته شود!

خاندان جورابچیان به حدی قدرت داشتند که می توانستند هرگاه اراده کنند با خاندان سلطنتی انگلیس بر سر یک میز چای میل کنند! چه کسی می توانست عزیز دردانه خاندان جورابچیان را گیر بیاندازد؟ تمامی اسناد علیه او یک شبه در تمامی مراجع به غارت رفت و سهام شرکت های او به طرز غیر قابل باوری افزایش یافت!

پس از این اتفاقات کیا به سراغ دیگر پروژه های خود در بازار نقل و انتقالات رفت، به توصیه پدر او باید برای مدتی دستش را از ماجرای های بزرگ و جنجالی پاک می کرد، اما کیا باز هم آرام نگرفت و این بار به دنبال خرید یک باشگاه بزرگ در انگلیس رفت تا بتواند فرار های مالیاتی اش را تحت پوشش نام باشگاه خود صورت بدهد! او در این راه با باشگاه منچستر سیتی نیز وارد مذاکره شد و حتی توانست برخی از پولشویی های بزرگ این باشگاه را انجام دهد تا حسن نیت خود را اثبات کند!

در این هنگام فیفا با ابلاغیه علیه جورابچیان اعلام داشت یک مدیر برنامه به هیچ وجه نمی تواند مالک یک باشگاه باشد تا کیا ناامیدانه باز هم به میدان فوتبال بازگردد و پیشنهاد انتقال اسکار را به سوپر لیگ چین را بر روی میز آبراموویچ دوست قدیمی خود ببرد تا رومن را متوجه سود بالای حضور در بازار نقل و انتقالات کند و او را نیز اسیر خواسته های خود کند.

 

جورابچیان در نقل و انتقالات بزرگ باشگاه چلسی به طور مرموزانه حضور داشت و دارد! او داوید لوئیز، ویلیان، رامیرس، ادن هازارد و تیبو کورتوا را تحت نظر خود دارد و در ارتباط با آینده آنها تصمیم می گیرد تا در ازای این مسئله خواسته های شخصی آبراموویچ را صورت بدهد! چرا که مالک روسیه ای در همین مقطع از او خواسته بود لوئیز آدریانو را به تیم محبوبش، یعنی شاختاردونتسک منتقل نماید!

جورابچیان فراتر از یک شبح است! هنگامی که هواداران باشگاه بارسلونا علیه خرید عجیب بارتومئو موضع گرفته بودند، نمی دانستند چه کسی پائولینیو را از چین به بزرگ ترین صحنه دنیا منتقل کرده است! بله او جورابچیان بود که عجیب ترین انتقال تاریخ باشگاه را رقم زده بود تا نفوذ خود را به باشگاه کاتالانی با این انتقال صورت بدهد و بلافاصله وکالت خاویر ماسکرانو را بر عهده بگیرد!

imageimage

بارتومئو که به توانایی های او در سیاست و اقتصاد و فوتبال ایمان آورده بود، درخواستی بزرگ از او کرد تا در آنفیلد، دشمن خونی اش را به آتش بکشد و فیلیپه کوتینیو را به بارسلونا منتقل نماید! جورابچیان این پیشنهاد را در ازای خرید بخشی از سهام لاماسیا پذیرفت تا او استعداد های این کارخانه بازیکن سازی را در دست خود بگیرد!

در عرض یک هفته فیلیپه کوتینیو از لیورپول راهی بارسلونا شد! همان باشگاهی که به هیچ جه حاضر به فروش او به بارسا نمی شد! مدیران لیورپول اذعان داشته اند بنا به برخی دلایل غیر قابل بیان حاضر به فروش کوتینیو شده اند! چه چیزی می توانست آنفیلدی ها را به وحشت بیاندازد؟ جورابچیان چه کرده بود؟

 

او  با ورود به لالیگا اسپانیا اوج لذت را تجربه کرد و حالا به دنبال صورت دادن بزرگ ترین نقل و انتقال تاریخ است! دست او پشت در پشت پرده های حضور نیمار در باشگاه رئال مادرید قرار دارد! میدان های نفتی ناصر الخلایفی و جورابچیان در یک منطقه حضور دارند که بخش عظیمی از  آن در گرو زمین های کیا است! الخلایفی به خوبی او را می شناسد و بارها به عنوان هدیه توانسته است از میدان های نفتی جورابچیان بهره برداری مجانی کند!

حالا زمان تسویه حساب است! جورابچیان پدر خوانده زمانه است! او جنگ بزرگ برای انتقال نیمار به باشگاه رئال مادرید را به راه انداخته است و می خواهد دنیای فوتبال را دگرگون کند! سودهایی که او در حضور پر رنگش در نقل و انتقالات به بار آورده است دیگر او را سیراب کرده و می خواهد آتش افروزی کند! او هیجان می خواهد، برای این هیجان نیز به دو باشگاه رئال مادید و بارسلونا رخنه کرده است و بازار نقل و انتقالات این دو باشگاه را در دست گرفته است!

imageimage

بزرگ ترین پروژه جورابچیان پس از نیمار، کریستیانو رونالدو است! او عاشق برند هاست! برای در دست گرفتن برند ها به هر دری واصل می شود و  امروز با مهیا کردن ابزار لازم  برای خط تولید عطر و ادکلن های رونالدو رفته رفته در آستانه ورود به حریم شخصی رونالدو است!

کیا جورابچیان را می توان به گرگ اروپا، آسیا، آفریقا و آمریکا تشبیه کرد! او در همه جا هست! اما نمی توان پیدایش کرد، برای نابودی هر باشگاهی تنها ۱ ساعت زمان می خواهد! برای پول ساختن از مولکول های جاری در طبیعت تنها یک چشم برهم زدن زمان می خواهد! این مافیای بزرگ را هیچ کس نمی تواند پیش بینی کند! او باندی بزرگ از وکلا و سناتور ها و سیاستمداران را در اختیار دارد که می تواند در هر نقطه ای از جهان حضور داشته باشد و هر فعالیتی را صورت بدهد!

imageimage

کیا جورابچیان و همسرش تاتیانا آلونسو tatiana alonso

منبع : مرکز خبر ورزش ۱۱

فرصت افشاگری عليه پولشويی| ظريف می‌تواند بی‌پرده‌ درباره لايه‌های پولشويی سخن بگويد؟

وحید مظلومین، معروف به سلطان سکه و همدستش اعدام شدند+فیلم و عکس

علت تصادف خودرو همراهان وزیر کار مشخص شد

کلیدواژه: ایرانیان در خارج پردرآمدترین شغل های دنیا پشت پرده فوتبال ترانسفر بازیکن فوتبال دست های پشت پرده راز پولدار شدن مافیای اقتصادی مافیای فوتبال

منبع: ساتین

منبع این خبر، وبسایت saten.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۰۰۷۰۲۳۱ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • خودروهایی که تا پایان سال 2018 وارد بازار دنیا می شوند (+عکس)
 • روایت سیف از چالش‌های بانک مرکزی و سیاست‌گذاری پولی
 • پیام طعنه آمیز مهدی مهدوی‌کیا برای دستیار کی‌روش
 • توییتر:: حمله شدیدالحن مهدوی‌کیا به دستیار کی‌روش +عکس
 • شوک ارزی پیش‌بینی شد ولی تدبیر نشد
 • حمله تند و دیده نشده از ستاره محبوب پرسپولیسی ها به کی روش و دستیارانش
 • حمله شدید مهدوی‌کیا به دستیار کی‌روش /عکس
 • «نماز میت» خاشقجی خوانده شد
 • حمله شدیداللحن مهدوی‌کیا به دستیار کی‌روش
 • تیم منتخب جام ملت های آسیا در سیطره ایرانی ها
 • ضرورت فلسفه در گفت‌وگو با سروش دباغ و محمدمنصور هاشمی / فلسفه به تفکر انتقادی کمک می‌کند/ فیلسوف فرزند زمانۀ خودش است
 • واکنش مهدی مهدوی کیا به حرکت اوسیانو کروز: دلقک سیرک اگر توجه تماشاچی را جلب نکند، اخراج می‌شود و دلقک دیگری جایش را خواهد گرفت!
 • هرکس که اطلاعات دینی دارد، مسلمان خوانده نمی‌شود
 • نمازمیت‌غیابی‌برای‌خاشقجی‌دراستانبول
 • برگزاری نماز میت غیابی برای خاشقجی در استانبول
 • جانشین رونالدو پس از خداحافظی از فوتبال کیست؟
 • برگذاری نماز میت غیابی برای خاشقجی در استانبول، مدینه و دیگر نقاط جهان
 • تحریم ما را زمین نمی‌زند بلکه سیاست‌های پولی مقدمه ضربه آمریکا به کشور می‌شود/ما موش‌های آزمایشگاهی کسانی شده‌ایم که اقتصاد خوانده‌اند اما آن را نفهمیدند
 • انتصاب محمد ادیب کیا بعنوان مدیر توسعه تجارت سازمان منطقه آزاد اروند
 • کتاب هایی که کاربران "عصرایران" خوانده اند و به دیگران هم پیشنهاد می کنند / بخش 41