نایب رئیس فراکسیون مستقلان ولایی درباره استیضاح علی ربیعی گفت: از اولش کارشناسی نبود، من که نفهمیدم موضوع استیضاح چیست، همه اش فحش، تهمت، دعاوت، شایعه و افترا بود بنابراین ما مخالف بودیم. روی لج و لجبازی و مطالبات و خواسته های غیرمنطقی بود. به عبارت دیگر استیضاحی نبود که از درونش چیزی برای مردم و جامعه حاصل شود.

به گزارش نامه‌نیوز ؛غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی نایب رئیس فراکسیون مستقلان ولایی گفت: استیضاح آقای ربیعی از اولش کارشناسی نبود، من که نفهمیدم موضوع استیضاح چیست، همه اش فحش، تهمت، دعاوت، شایعه و افترا بود بنابراین ما مخالف بودیم. روی لج و لجبازی و مطالبات و خواسته های غیرمنطقی بود. به عبارت دیگر استیضاحی نبود که از درونش چیزی برای مردم و جامعه حاصل شود، هیچ پاسخی هم برای افکارعمومی نداشتیم و نداریم. الان عملکرد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی چه اشکالی دارد؟ وقتی عملکرد وزارت اقتصاد، وزارت جهادکشاورزی، وزارت بهداشت و آموزش و پرورش و نارضایتی ها را می بینیم اما وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی استیضاح می شود نشان می دهد کارکارشناسی انجام نشد. در مجموع استیضاح خوبی نبود.

وی افزود: به عنوان عضو کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس می گویم.آیین نامه مجلس در استیضاح آقای ربیعی رعایت نشد.

اهم اظهارات جعفرزاده به شرح زیر است:

*تغییرات در کابینه نباید هدف باشد بلکه باید دنبال تغییرات در معیشت و زندگی مردم بود. بازخوردی که دارم این است که مردم از استیضاح آقای ربیعی راضی نیستند یعنی از ما نمی پذیرند چون مردم دیده نشدند بنابراین قبول ندارند که ما این کار را برای آنها انجام دادیم. افکارعمومی معتقد است در این ماجرا یک بخشی از مجلس با دولت تسویه حساب کرد.

*بیشتر به نظر می آمد که فراکسیون امید موافق ربیعی و فراکسیون ولایی مخالف ربیعی بودند. فراکسیون مستقلان نیز به جمع بندی نرسید و اعضایش آتش به اختیار عمل کردند.

*من آقای ربیعی را گزینه خوبی می دانستم و در حد خودش بسیار عالی عمل کرد، دلسوز و از جنس کارگری بود. اینکه چه کسی بیاید و چه طور عمل کند را از الان نمی توان پیش بینی کرد. از آقای رئیس جمهور خواهش دارم که به خاطر کارگرها و بازنشسته ها سریعتر یک فرد قوی را برای این وزارتخانه معرفی کند.

*در جریان استیضاح هر کس هر تهمتی خواست به دیگری زد، قرار شد کارگروهی تشکیل شود و موضوعات را بررسی کند، اگر صحت داشته باشد قطعا مجلس برخورد می کند.

منبع: بیتوته

خبر بعدی:

ارتباطات و تکنولوژی در تبیین مسائل اجتماعی دیده نمی شود

یزد - ایرنا - وزیر سابق تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت:متاسفانه ما در تبیین مسائل اجتماعی ، مسئله ارتباطات و تکنولوژی را نادیده می گیریم و یک برش می زنیم و می گوییم اتفاقی رخ داد، چون به علت دست نمی یابیم، صورت مسئله را پاک می کنیم.

به گزارش ایرنا علی ربیعی چهارشنبه شب در یازدهمین شب فرهنگ یزد با عنوان 'دگرگونی اجتماعی' با بیان اینکه شماری از این تغییرات اجتماعی به ارتباطات و تکنولوژی بر می گردد افزود: یکسری تغییرات و ارزش ها اجتماعی، جهانی است و بسیاری از تحولات که در دنیا در حال تغییر است بخشی از آن ناشی از تکنولوژی است.
وی با بیان اینکه تحولات اجتماعی یکی از مسائل قابل توجه این دوره است اظهار داشت: معتقدم یک اشتباه بزرگ استراتژیک ما این است مسائل فرهنگی و اجتماعی را در هم تنیده کردیم در حالی که باید هرکدام را در حوزه خودش حل کنیم.
وزیر سابق تعاون اظهار داشت : همچنین اعتقاد دارم امروز نظام و امنیت ملی ما بیشتر و به شدت از هر دوره های دیگر با مسائل مهم اجتماعی در هم تنیده شده است.
ربیعی در ادامه به فقر مطلق اشاره کرد و گفت: طبق بررسی های صورت گرفته 33.4 درصد جمعیت شهری کشور زیر خط فقر هستند که این رقم در یزد 44.7 درصد است و استان های ایلام ، سیستان و بلوچستان بیشترین درصد زیر خط فقر و تهران کمترین درصد زیر خط فقر را به خود اختصاص داده اند.
این استاد دانشگاه ، خط فقر روستایی در کشور را 40 درصد اعلام کرد و افزود: همچنین وضعیت استان در زمینه نرخ باسوادی بسیار خوب است.
وزیر تعاون یکی از علل آسیب های اجتماعی در کشور را بحث نا امنی روانی یعنی آینده نامطمئن بیان کرد و گفت: بخشی از این موضوع مربوط به عوامل مادی چون امنیت شغلی و تامین اجتماعی برمی گردد.
وی بحث سالمندی در تحولات اجتماعی را مهم خواند و گفت:در سالهای آینده با 30 میلیون سالمند روبرو هستیم و با پدیده سالمندی و فقر روبرو خواهیم شد.
ربیعی، احساس نا امیدی ، تنهایی و تزلزل زندگی را از علل زنانه شدن اعتیاد بیان کرد و افزود: گروهی از زنان بصورت تفنی مصرف اعتیاد دارند و بخشی هم به بخاطر ناامنی روانی به اعتیاد روی آرودند که نسبت به قبل در حال افزایش است.
ربیعی با بیان اینکه طلاق یک آسیب اجتماعی است گفت: نرخ طلاق به ازای هر یکهزار نفر در کشور 2 نفر است و این رقم در یزد 1.2 است و یزد چهارمین استانی است که کمترین نرخ طلاق را به خود اختصاص است.
وی بیشترین نرخ طلاق در کشور را مربوط به استان خراسان رضوی با نرخ 2.63 اعلام کرد و افزود: تصور عوام این بود که اولین علت طلاق، فقرو بیکاری است درصورتی که اشتباه بود.
ربیعی ادامه داد: برخلاف تصور رایج که بسیاری فقر را عامل اعتیاد می‌دانند، در علت‌شناسی مساله اعتیاد اولین عامل عدم امنیت روانی است. امروزه کارمند معتاد داریم و اعتیاد در میان شاغلین بیشتر از اعتیاد در میان بیکاران است.
وی در ادامه به خودکشی اشاره کرد و گفت: تظاهر به خودکشی در زنان بیشتر از مردان است و کمتر در این زمینه فوت می کنند.
وی تصریح کرد: میزان متوفیات مشکوک به خودکشی در کشور 5.2 نفر در صد هزار نفر است و این رقم در استان یزد 2.2 درصد است و استان های خراسان جنوبی و یزد کمترین میزان متوفیات مشکوک به خودکشی را به خود اختصاص داده اند و بیشترین مربوط به استان ایلا با 14.4 درصد است.
ربیعی در ادامه اساس سرمایه اجتماعی را اعتماد بیان کرد و گفت: خوشبختانه استان یزد جزء استان برتر کشور در زمینه اعتماد سرمایه اجتماعی است.
وی یکی از راهکاری کاهش آسیب های اجتماعی را تقویت اعتماد اجتماعی ذکر کرد و افزود: این اعتماد باید از سطح فردی آغاز و نهادهای اجتماعی را گسترش دهیم.
ربیعی ادامه داد: متاسفانه ساحت گفت و گو در خانواده های ایرانی کم شده، اکنون شکل نشستن در خانه کاملا نقطه ای و پراکنده است در صورتیکه در گذشته همه دور هم جمع می شدند و با هم صحبت می کردند.
2088/ 6197

یکه‎تازی خودروسازان در فشار به مردم| سایپا شبانه قیمت خودروها را دوباره افزایش داد!+لیست قیمت‌های جدید

واشنگتن‌پست: ایرانیان از خودنمایی بچه‌پولدارها‌ و نوکیسه‌ها در شرایط‌ فشار اقتصادی عصبانی‌اند

تصاویری از فقیرترین روستای آمریکا

منبع این خبر، وبسایت beytoote.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۰۰۷۳۴۷۳ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • ترامپ در آستانه برکناری یا استیضاح
 • ترامپ در آستانه استیضاح یا برکناری
 • زنان کارآفرین نیازمند مدیریت جامع تبلیغات و بازاریابی هستند
 • مقابل عراق چند تغییر خیلی بد و غیرمنطقی داشتیم/ بازیکنان ما خیلی بهتر از این حرف‌ها هستند
 • تشکیل فراکسیون شفافیت در شورای عالی استان‌ها
 • علی ربیعی: امنیت روانی جامعه ضرورت‌ اجرایی برای توسعه اجتماعی است
 • کارآفرینی مهم ترین راه توسعه اشتغال بانوان
 • ربیعی: امنیت روانی جامعه ضرورت اجرایی برای توسعه اجتماعی است
 • افزایش صندلی‌های پرواز از ۴ هزار به ۴۸ هزار
 • رشد 12برابری صندلی های ناوگان هوایی پس از پیروزی انقلاب اسلامی
 • استیضاح ترزا می رای نیاورد/ نخست وزیر انگلیس ابقا شد
 • سردارکمالی: تصویب مجدد طرح جریمه مشمولان غایب غیرمنطقی است
 • یزد | ربیعی: ‌‌جامعه امروز به جنبش گفت‌و‌گوی اجتماعی نیاز دارد ‌
 • تصویب مجدد طرح جریمه مشمولان غایب غیرمنطقی است+ جزئیات
 • زنان باید بین زندگی شخصی و کاری خود تعادل ایجاد کنند
 • سردار کمالی: تصویب مجدد طرح جریمه مشمولان غایب غیرمنطقی است
 • تصویب مجدد جریمه مشمولان غایب غیرمنطقی است
 • تصویب مجدد طرح جریمه مشمولان غایب غیرمنطقی است
 • دیدار مهندس جعفرزاده نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با مدیران ارشد شرکت پگاه گیلان