خواننده جوان که در جریان سرقت با همدستی دوستش مدیر یک استودیو ضبط صدا را با شلیک شش گلوله به قتل رسانده بود، صبح دیروز هنگام محاکمه در شعبه پنجم دادگاه کیفری استان تهران این جنایت را به گردن دوستش انداخت و خود را بیگناه معرفی کرد.

روزنامه ایران: خواننده جوان که در جریان سرقت با همدستی دوستش مدیر یک استودیو ضبط صدا را با شلیک شش گلوله به قتل رسانده بود، صبح دیروز هنگام محاکمه در شعبه پنجم دادگاه کیفری استان تهران این جنایت را به گردن دوستش انداخت و خود را بیگناه معرفی کرد.


به گزارش خبرنگار حوادث «ایران»، این قتل نهم شهریور پارسال در یک استودیو ضبط صدا اتفاق افتاد و مأموران کلانتری ۱۵۳ شهرک ولیعصر در محل جنایت حضور یافتند و با جسد پسر جوانی به‌نام بردیا روبه‌رو شدند.

 


همکار بردیا که شاهد این جنایت بود در جریان تحقیق به کارآگاهان جنایی گفت: ساعت ۱۶ به دفتر کار در استودیوی ضبط صدا رفتم و وقتی وارد دفتر شدم ناگهان با جسد بردیا در اتاق ضبط صدا روبه‌رو شدم.


در ادامه تحقیقات جنایی کارآگاهان دریافتند مقتول بر اثراصابت شش گلوله شلیک شده از یک سلاح کمری از فاصله‌ای نزدیک به قتل رسیده است.
کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی ضمن اقدامات پلیسی اطلاع پیدا کردند که جوان مقتول در ساعت ۱۵ روز جنایت، جهت تنظیم قراردادی برای ضبط با یکی از خوانندگان زیرزمینی به نام نیما - ۱۸ ساله- قرار ملاقات داشته است؛ بنابراین وی به‌عنوان نخستین مظنون پرونده تحت تعقیب قرار گرفت و سرانجام روز بیستم شهریور در منطقه مرتضی‌گرد دستگیر شد و به ارتکاب جنایت با همدستی یکی از دوستانش به نام فرهاد اعتراف کرد که او هم در ساعت ۱۲ همان روز در همان منطقه، دستگیر شد و اظهارات دوست خود را تأیید کرد.


نیما که با شلیک شش گلوله اقدام به کشتن مقتول کرده بود، به کارآگاهان گفت: بواسطه علاقه شدیدی که به خوانندگی داشتم، از حدود دو سال پیش اولین آهنگ خود را در استودیوی بردیا ضبط کردم؛ همین موضوع زمینه آشنایی من با بردیا شد و پس از آن چند آهنگ دیگر با همکاری او تولید کردم که آخرین ضبط مربوط به اسفند سال گذشته (۱۳۹۵) بود. از آن زمان دیگر اطلاعی از مقتول نداشتم تا اینکه حدود سه ماه پیش با مسافرت به غرب کشور، یک قبضه اسلحه کمری تهیه کردم؛ می‌دانستم که مقتول (بردیا) سیستم مجهزی در اختیار دارد لذا تصمیم گرفتم تا این تجهیزات را به سرقت ببرم؛ موضوع را با دوستم فرهاد در میان گذاشتم و او هم با من همراه شد؛ ساعت ۱۵ روز حادثه به همراه دوستم طی قرار قبلی که با بردیا گذاشته بودیم، به دفتر کار جدیدش در شهرک ولیعصر رفتیم، با شلیک شش گلوله او را کشتیم و تجهیزات داخل استودیو را برداشتم و فرار کردیم.


با اعتراف هر دو متهم پرونده صبح دیروز این دو متهم در شعبه پنجم دادگاه کیفری به ریاست قاضی بابایی و با حضور قاضی ساجدی - مستشار دادگاه –پای میز محاکمه ایستادند و در آغاز جلسه خانواده مقتول خواستار قصاص هر دو متهم شدند، سپس نیما و فرهاد به ترتیب پای میز محاکمه ایستادند ودر حالی که قتل بردیا را به گردن یکدیگر می‌انداختند مادر مقتول در جایگاه مخصوص ایستاد وگفت این دو، پسرم را با مشارکت هم به قتل رسانده‌اند.


متهم ردیف اول در پایان جلسه گفت: من اسلحه را تهیه کردم، اما مقتول را من نکشته‌ام. اما دوستش هم گفت: این نیما بود که شلیک کرد و من در کشتن بردیا نقشی نداشتم. پس از پایان محاکمه قضات برای صدور حکم وارد شور شدند.

منبع: فردا

خبر بعدی:

چکار کنیم تا در تعطیلات چاق نشویم؟

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، با فرا رسیدن جشن باستانی نوروز به فرصتی مناسب می‌رسیم تا علاوه بر استحکام روابط خانوادگی، از زمان خالی پیش رو برای بهبود شرایط جسمی بدن استفاده کنیم. تعطیلات بلندمدت معمولاً باعث افزایش وزن انسان می‌شود، اما با یک برنامه‌ریزی صحیح می‌توان نه تنها دچار اضافه وزن نشد بلکه این عید دوست‌داشتنی را به شروعی تازه برای بدن تبدیل کرد.

ما در این مقاله در آغاز به تمریناتی خواهیم پرداخت که می‌توانید به صورت انفرادی در داخل و خارج خانه انجام دهید و پس از آن نیز به بازی‌های ورزشی گروهی و خانوادگی نگاهی خواهیم داشت تا فرزندان خانواده نیز از این تصمیم سالم نوروزی به بهره نمانند.

بیشتر بخوانید: نکات طلایی برای کاهش وزن تا عید

تمرینات تخت خوابی

بهترین زمان برای انجام حرکات کششی پس از بیدار شدن از خواب است. شاید از این موضوع بی‌خبر باشید، اما حتی در تخت خواب هم می‌توان ورزش کرد. برای شروع، پا‌های خود را در حالت کامل کشیده و در کنار هم قرار دهید. پنجه پا را به سمت بالای بدن خم‌کنید و برای ده ثانیه در این حالت نگه‌دارید. می‌توانید حرکات چرخشی کف و پنجه را نیز در تخت خواب انجام دهید. این حرکات باعث می‌شود تا پا برای یک روز کامل و شاد آماده باشد.

حرکت دوچرخه نیز تا حدود زیادی مؤثر است. کمی رکاب زدن در تخت خواب، عضلات شکمی را درگیر ورزش صبحگاهی و تخت خوابی ما می‌کند. حرکات کششی دیگر مثل گرفتن پا با یک دست یا حتی یک دراز و نشست آرام و ساده می‌تواند شروع یک روز ورزشی خوب باشد. این موضوع را در نظر داشته باشید که ورزش تخت‌خوابی باید حتماً آرام و بدون فشار باشد. از انجام حرکات سخت کششی در تخت خودداری کنید.

پیاده‌روی پس از صبحانه

صبحانه مهم‌ترین وعده غذایی است و چه خوب اگر با یک پیاده‌روی ۱۵ دقیقه‌ای همراه شود. بعد از خوردن یک صبحانه کامل می‌توانید برای پیاده‌روی از خانه خارج شوید. درصورتی‌که امکان خروج از خانه وجود ندارد، از حرکات درجا استفاده کنید. همزمان با پیاده‌روی از حرکات کششی دست و شانه بهره ببرید و به آرامی گردن خود را حرکت دهید.

نرمش صبحگاهی

اگر از انرژی لازم برای انجام یک نرمش صبحگاهی برخوردارید، می‌توانید تعدادی از فعالیت‌های ذیل را پس از پیاده‌روی انجام دهید. برای شروع بایستید و دست‌ها را کاملاً باز کنید. پس از چند ثانیه دست‌ها را مانند تصویر زیر ببندید و دوباره باز کنید. این حرکت را می‌توانید ۱۰ تا ۱۵ بار انجام دهید.

تمرین مشت زدن هم می‌تواند عضلات پشت بازو را در ورزش صبحگاهی ما درگیر کند. این تمرین علاوه بر اثرات فیزیکی، باعث می‌شود تا مقدار کمی آدرنالین نیز در بدن شما ترشح شود. در بین تمرین مشت زنی می‌توانید از حرکات کششی دست نیز استفاده کنید.

در ادامه مانند تصویر بالا پا‌ها را بالا آورده و چند ثانیه در همین موقعیت نگه دارید. درصورتی‌که از آمادگی جسمانی بالایی برخوردار هستید، می‌توانید در بین این تمرین، به‌سرعت روی زمین بخوابید و دوباره بلند شوید.

تمرین کششی پایانی هم برای عضلات کمر مناسب است. حرکاتی که در عکس می‌بینید، حرکات استاندارد این تمرین هستند، اما با این حال ممکن است این حرکات برای افرادی که از آمادگی جسمانی پایینی برخوردارند یا کسانی که از کمر درد رنج می‌برند مناسب نباشد.

درصورتی‌که بیماری خاصی را تجربه می‌کنید بهتر است پیش از انجام ورزش با پزشک خود مشورت کنید. بیماری‌های عضلانی، قلبی و تنفسی از جمله بیماری‌هایی هستند که ممکن است با ورزش کردن هماهنگ نباشند.

ورزش در خودرو

در تعطیلات ممکن است مدت‌زمان بیشتری را در خودرو بگذرانیم. مسافرت‌ها و دید و بازدید‌های نوروزی باعث می‌شود که زمان زیادی از روز در خودرو و بدون حرکت خاصی سپری شود. کمر درد، پا درد و گردن درد از مشکلات حضور بلند مدت در خودرو است. بااین‌حال با کمی تلاش و تمریناتی ساده می‌توانید مشکلات جسمی رانندگی یا حضور در خودرو را کاهش دهید. در نظر داشته باشید که این تمرینات نباید در هنگام رانندگی و حرکت خودرو انجام شوند.

نرمش‌های درون خودرو را می‌توان به سه بخش گردن، کمر و پا تقسیم کرد. حرکات کششی گردن نباید به هیچ وجه سریع و سنگین باشد. حرکت دادن گردن به دو سمت باید به آرامی انجام شود. حرکت سریع گردن ممکن است انسان را دچار سرگیجه کند که در هنگام رانندگی بسیار خطرناک است. برای بهبود خستگی کمر در خودرو بهتر است که با استفاده از پا‌ها کمر را از صندلی خودرو جدا کنید و برای چند ثانیه در این حالت باقی بمانید.

حرکات کششی سینه و چرخاندن سینه هم می‌تواند برای کاهش کمردرد مفید باشد. پس از انجام حرکات سینه می‌توانید زانو‌ها را به سمت بالا خم کنید و به‌صورت همزمان پنجه پا را در حالت دورانی حرکت دهید.

اگر امکان پیاده شدن از خودرو وجود دارد، می‌توانید حرکات کششی زیادی را با استفاده از خودرو انجام دهید. هر دو دست را روی خودرو بگذارید و در حالتی که شبیه هل دادن خودرو است قرار بگیرید. فشار کمی به خودرو وارد کنید و بعد از آن جای پا‌های خود را عوض کنید. تعویض سریع پا‌ها در کنار فشار خفیف به خودرو، عضلات پا، کمر، سینه و دست را در این نرمش ساده و سبک درگیر می‌کند.

ورزش‌های گروهی

ورزش‌های گروهی در نوروز علاوه بر این که شرایط جسمانی ما را بهبود می‌بخشد می‌تواند به بهبود شرایط روحی نیز کمک کند. ورزش‌ها و بازی‌های کم‌هزینه زیادی هست که محدودیتی در تعداد بازیکن ندارند و می‌توانند در خانه یا خارج از خانه انجام شوند. یکی از محبوب‌ترین ورزش‌های نوروزی ایرانیان که کم و بیش به یک سنت تبدیل شده، بازی وسطی یا همان داژبال است. این بازی که با نشاط بسیار زیادی همراه است تنها به یک فضای باز و یک توپ ساده نیازمند است.

علاوه بر داژبال می‌توانید با هزینه‌ای بسیار ناچیز به ورزش فریزبی بپردازید. فریزبی فراتر از تمرینات بدنی، هماهنگی عضلات را نیز بهبود می‌بخشد. دویدن صبحگاهی هم می‌تواند به صورت گروهی و با فرزندان و خانواده انجام شود. ورزش‌هایی مانند تنیس روی میز، بدمینتون و والیبال کمی پرهزینه‌تر هستند، اما می‌توانند شادی‌های نوروزی را متنوع‌تر کنند.

نوروز سالم و هدفمند

نگاه واژه نوروز به نو بودن است، اما در سال‌های اخیر و با ماشینی شدن جهان، ما به تعطیلات سال نو به عنوان راه فرار از زندگی شلوغ روزمره نگاه می‌کنیم. شاید کمی سخت باشد، اما می‌توان نوروز امسال را بهتر و سالم‌تر از سال‌های گذشته تجربه کرد. یک صبحانه کامل در کنار نرمش‌های ساده صبحگاهی، بدن را برای یک روز پر سر و صدای نوروزی آماده می‌کند.

علاوه بر این بهتر است مصرف بسیاری از مواد غذایی نوروزی مثل شیرینی و شکلات را به حداقل برسانید. بدانید که یک بدن آماده، سالم و بدون اضافه وزن در پایان ۱۳ روز نوروز، شما را بسیار شادتر خواهد کرد.

منبع: برترین ها

انتهای پیام/

با این ترفند‌ها در عید نوروز چاق نمی‌شوید!

سیل در شیراز؛ ١٩ کشته و ده‎ها نفر مصدوم شدند| بیش از ۱۰۰ خودرو‌ گرفتار در سیل+فیلم و عکس

سیل در شیراز؛ ١٩ کشته و ده‎ها نفر مصدوم شدند| ۱۰۰ خودرو‌ گرفتار در سیل+فیلم و عکس

هشدار سونامی در بوشهر + فیلم

کلیدواژه: خواننده زیرزمینی قتل استودیو ضبط صدا جنایت

منبع این خبر، وبسایت www.fardanews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۰۱۵۲۶۵۱ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • سالی چند دریاچه ارومیه زیر زمین خشک می‌شود؟
 • داعشی ها خواستار گردن زدن ابوبکر بغدادی شدند
 • حماس مسئولیت شلیک موشک به شمال تل آویو را نپذیرفت
 • شلیک موشک به مناطق تحت کنترل رژیم صهیونیستی
 • واکنش سازمان ملل به شلیک موشک به شمال تل‌آویو
 • بیانیه ارتش اسرائیل درباره شلیک موشک از غزه به شمال تل‌آویو
 • الگوریتم‌های پیچیده‌تر، انسان‌های ساده‌لوح‌تر؟
 • چرا گنبد آهنین نتوانست موشک شلیک شده از غزه را هدف قرار دهد؟
 • شلیک یک موشک از غزه به شمال تل آویو و زخمی شدن 7 صهیونیست
 • بارورسازی ابرها برای تأمین آبهای زیرزمینی نتیجه مطلوبی ندارد
 • امید جعفری، خواننده «بر طبل شادانه بکوب» درگذشت
 • سفر طولانی 2 تبهکار با موتور سرقتی +عکس
 • «القحطانی» برای قتل خاشقجی محاکمه نشده است
 • کشف و ضبط ۵۰۰ هزار کیلویی انواع فرآورده های خام دامی فاسد در اردبیل
 • کاسه صبر آب لبریز شد
 • قتل مرد جوان توسط دوستش با ضربات چاقو
 • بارورسازی ابرها برای تامین آبهای زیرزمینی نتیجه مطلوبی ندارد
 • اقتصاد فارس در سال 97 از محاکمه ها تا همکاری با جهان
 • حاکمیت ۳۰ ساله خشکسالی‌ در کشور