مدیر ستاد اقامه نماز استان مازندران از برگزاری مسابقه سراسری کتابخوانی باموضوع نماز از کتاب« خانه بهشتی» در آذرماه سالجاری خبر داد.

حجت الاسلام عباسعلی ابراهیمی، مدیر ستاد اقامه نماز استان مازندران، امروز(24مرداد) در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در ساری، با بیان اینکه این ستاد درنظر دارد به منظور ترویج فرهنگ نورانی نماز در سطح استان از روش کتابخوانی و ارتقاء بینش و دانش نوجوانان، جوانان و خانواده بهره گیرد، گفت: تلاش می شود با برگزاری مسابقات کتابخوانی، اهمیت اقامه نماز به ویژه اقامه اول وقت این فریضه الهی در بین اقشار مختلف جامعه نهادینه شود.

 

وی، با بیان اینکه این مسابقه کتابخوانی از روی متن کتاب خانه بهشتی( اصول و روش های دعوت فرزندان به نماز) تالیف حجت الاسلام والمسلمین محمد داودی برگزار می شود، افزود: علاقه مندان برای شرکت و ثبت نام در این مسابقه و خریداری کتاب فوق الذکر به ستاداقامه نماز استان مراجعه کنند.

 

حجت الاسلام ابراهیمی، هدف از برگزاری این آزمون و مسابقه کتابخوانی را ترویج و توسعه فرهنگ مطالعه و کتابخوانی و همچنین آشنایی والدین با روش های دعوت به نماز فرزندان برشمرد و گفت: می طلبد والدین بیش از گذشته با روش های صحیح دعوت فرزندان به نماز آشنا شوند.

 

وی، با اشاره به اینکه این مسابقه کتابخوانی آذرماه سال جاری برگزارمی شود، ابراز کرد: به برندگان این مسابقه جوایز نفیسی اهدا می شود.

 

حجت الاسلام ابراهیمی با بیان اینکه فراخوان این مسابقه دربین دستگاه های اجرایی استان توزیع شده، گفت: روش برگزاری این مسابقه به صورت حضوری از طریق توزیع کتاب به همراه پرسشنامه و پاسخ نامه بین شرکت کنندگان است.

 

وی یادآورشد: علاقه مندان جهت خریداری کتاب تا دهم شهریورماه سالجاری به ستاداقامه نماز استان واقع در ساختمان شماره 2استانداری مازندران مراجعه نمایند.

پایان پیام/286

منبع: شبستان

خبر بعدی:

اجرای طرح قرآن‌آموزی والدین در مدارس مازندران/فعالیت قرآنی دانش‌آموزی از اوقاف به آموزش و پرورش منتقل شد

معاون پرورشی آموزش و پرورش مازندران با اعلام اینکه فعالیت‌های قرآنی این اداره تنها مربوط به دانش‌آموزان نمی‌شود، گفت: برنامه‌ریزی برای مشارکت والدین هم در دستور کار قرار دارد. محمد شعبانی در گفت‌وگو با بلاغ، درباره اقدامات اداره کل در زمینه فعالیت‌های قرآنی اظهار کرد: اداره کل در حوزه سه منشور نورانی قرآن، عترت و نماز فعالیت می‌کند.

وی با بیان اینکه برای برگزاری فعالیت‌های قرآنی از ابتدا تا پایان سال تحصیلی همیشه برنامه‌ریزی می‌کنیم، افزود: در ابتدای سال تحصیلی فعالیت قرآنی این اداره آغاز و مراسم اختتامیه آن در پایان سال برگزار می‌شود.

معاون پرورشی آموزش و پرورش مازندران با اشاره به اینکه این فعالیت قرآن این مجموعه بسیار وسیع است، گفت رسالت خاص در حوزه تربیت دینی فرزندان داریم.

این مسئول یادآور شد: فعالیت‌های متنوع از اول ابتدایی تا پیش دانشگاهی هم برای دانش‌آموزان و فرهنگیان شرکت می‌کنند.

شعبانی با اعلام اینکه فعالیت‌های قرآنی این اداره تنها مربوط به دانش‌آموزان نمی‌شود،افزود: برنامه‌ریزی برای مشارکت والدین هم در دستور کار قرار دارد.

وی با بیان اینکه فعالیت قرآنی تنها در حوزه قرآن و عترت خلاصه نمی‌شود، مباحث آموزش نماز به صورت ویژه در دستور کار قرار دارد، گفت: مسابقات ویژه قرآنی هر سال در آموزش و پروش در دستور کار است.

معاون پرورشی آموزش و پرورش مازندران با اعلام اینکه حدود 200 دانش‌آموز در رشته‌های متعدد، حفظ، قرائت و مفاهیم شرکت می‌کنند، افزود: فعالیت‌های قرآنی در زمینه صحیفه سجادیه، نهج‌البلاغه، مفاهیم قرآن، اذان، انشاء نماز احکام مسابقات برگزار می شود.

شعبانی یادآور شد: فعالیت‌های قرآنی در سه مرحله آموزشگاهی در مدارس در هفته قرآن و عترت، شهرستانی در ایام دهه فجر و مرحله استانی در روز میلاد حضرت فاطمه زهرا سلام الله برگزار می‌کنیم.

معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش مازندران در خصوص منتخبین مباحث قرآنی گفت:حدود 100 دانش آموز برای شرکت در مراسم اختتامیه که امسال در زنجان و مشهد برگزار می‌شود، معرفی می‌شوند.

وی با بیان اینکه در حوزه مسابقات در کنار مسابقات انفرادی یک مسابقه گروهی همخوانی قرآن کریم برگزار می‌شود که دانش‌آموزانی مازندرانی در این حوزه بسیار مستعد هستند، افزود: در دو سال گذشته سه گروه توانستند رتبه‌های اول و سوم را کسب کنند.

شعبانی با اشاره به اینکه فعالیت‌های قرآنی در دارالقرآن برگزار می‌شود ، گفت: در حال حاضر 34 دارالقرآن با مجوز داریم که در سطوح مختلف آموزشی، مفاهیم ، قرائت قرآن و تخصص در حوزه قرآنی بر عهده دارد.

وی تصریح کرد: در کنار دارالقران محافل انس با قرآن و کرسی‌های تلاوت فرهنگیان فرهنگی و دانش آموزان در طول هفته برگزار می‌شود.

معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش مازندران،بابیان اینکه اداره قرآن، عترت و نماز اداره کل آموزش و پرورش مازندران نگاه کاربردی کردن مفاهیم دینی در زندگی دارد، افزود: با برگزاری مسابقات بیشتر بدنبال این هستیم که دانش‌آموزان بیشتر در زمینه انس با قرآن و تقویت در حوزه قرآن، عترت و نماز باشند.

وی بیان کرد: در حوزه پژوهشی دانش‌آموزان در زمینه صحیفه سجادیه ، نهج البلاغه نماز تحقیق ارائه می‌دهند که این امر موجب ایجاد نگرش در دانش‌آموزان می‌شود.

شعبانی با اعلام اینکه بیش از 4 هزار مدرسه در استان داریم، تصریح کرد : جامعه آماری به تفکیک به کشور محدود و در شهرستان‌ها دامنه وسیع‌تر می‌شود.

وی ادامه داد: در مسابقات استانی حدود 4 هزار دانش آموز باید در مسابقات شرکت کنند که این موجب هزینه بالا می شود.

شعبانی با بیان اینکه بدلیل هزینه بالا مسابقات نهایی و نیمه نهایی برگزار می کنیم، اظهار کرد: پس از برگزاری مسابقات آثار برتر دانش‌آموزان از طریق سی دی ارسال و داوری می شود و حدود 600 تا 800 دانش آموز با بالاترین امتیاز به برنامه نهایی راه می‌یابد.

وی خاطرنشان کرد: اگر همه دانش‌آموزان حضور داشته باشند یک جریان‌سازی بسیار خوب صورت می‌گیرد و فضایی خوبی ایجاد می‌کند.

شعبانی بیان کرد: در سه سال اخیر کل کشور به این نتیجه رسیدیم که فعالیت‌های قرآنی از اوقاف و امور خیریه به آموزش و پرورش واگذار شود و این اداره کل مسابقات زیر 18 سال را بر عهده گیرد.

وی در ارتباط با میزان حمایت‌ها ارگان‌های مرتبط گفت: ارتباط با همه دستگاه های بسیار خوب است و دستگاه های اجرایی همچون اوقاف و امور خیریه، تبلیغات اسلامی و ارشاد اسلامی در حد توان خود کمک کنند.

شعبانی با بیان اینکه سبک زندگی و خوراک در جامعه امروز تغییر کرده است، اظهار کرد: در مجموع فضای حاکم بر تعلیم و تربیت چه در حوزه قرآنی بسیار بالاست.

وی با اعلام اینکه حدود 90 تا 100 دانش آموز بعنوان نخبه در فعالیت قرآنی انتخاب شدند، گفت: در حوزه بین المللی دانش آموزان دعوت شدند و همچنین در بخش نهایی باید ماه آینده مشخص شود.

معاون آموزش و پرورش مازندران از برگزاری مسابقات سیره اهل بیت در قالب طرح رضوان و سیره حضرت زهرا در قالب طرح کوثر ، جشنواره همای رحمت در قالب حضرت امیر و مسابقه امیر خوانی خبر داد.

انتهای پیام/

افشاگری کی‌روش علیه تاج و سلطانی‌فر: بعد از پیام رهبری، وزیر دیگر ما را نخواست| تاج اطلاعات را از من پنهان کرد| از این به بعد جام ملت‌های واقعی شروع می‌شود| حمله دوباره به برانکو

پیروانی خطاب به کی‌روش: حواست را جمع کن!

دختران ائل گلی تبریز گل باران شدند! / پرونده حمله باگلوله برفی به کجا رسید ؟+عکس

کلیدواژه: روزنامه های ورزشی ورزش ایران فوتبال ایران زلزله دریای خزر ازدواج مساجد دونالد ترامپ داعش اردبیل مسابقه کتابخوانی ستاد اقامه نماز

منبع این خبر، وبسایت shabestan.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۰۱۵۴۴۱۶ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • نشست اهالی محله اسلامی شهرک شهید بهشتی با رئیس پلیس فتا شاهرود
 • گسترش فرهنگ کتابخوانی نیازمند بهره گیری از ظرفیت های مردمی است
 • شاخص‌های کتابخوانی در شفت ارتقا یابد
 • ضرورت نگاه راهبردی به توسعه زیرساخت‌های کتابخوانی در شفت
 • 35 اثر از کهگیلویه و بویراحمد به طرح پایتخت کتاب ارسال شد
 • آشغال بده کتاب بگیر!/پنجمین پایتخت کتاب ایران کجاست؟
 • کتاب به پایتختی دیگر فکر می‌کند
 • ششمی پایان کار بهشتی راد در پکن
 • جوان‌گرایی درستادهای نمازجمعه لرستان/مصلاهای نماز جمعه تکمیل شوند
 • تشکیل کمیته ایاب و ذهاب در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی
 • وجوب نماز آیات درخسوف خونین مازندران
 • تعداد کتاب‌خوان‌ها کم است/ لزوم ترویج فرهنگ مطالعه در بین جوانان
 • دوره آموزشی ۶۰۰ نفری «یاوران نماز» کانون های فرهنگی هنری مساجد برگزار می شود
 • کتابخوانی با موضوع انقلاب در لرستان برگزار می شود
 • برنامه 40 مدرسه 40 کتاب ویژه جشن انقلاب برگزار می شود
 • شرکت ۹۶ دانش آموز در لیگ کتابخوانی استان سمنان در شاهرود
 • درگذشت استاد پیشکسوت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی
 • بهشتی راد در پکن به میدان می رود
 • اجرای طرح قرآن‌آموزی والدین در مدارس مازندران