معاون فنی اداره کل حفاظت محیط زیست البرز گفت: در حال حاضر تعدادی از کارواش ها در برابر اتصال سیستم فاضلاب به اگو شهری و یا راه اندازی تصفیه خانه به واسطه بار اقتصادی مقاومت کرده اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ معاون فنی اداره کل حفاظت محیط زیست البرز با اشاره به اینکه کرج تنها شهرستانی در کشور است که کارواش های آن شناسایی شده و مورد بازدید قرار گرفت به خبرنگار تیتریک گفت: همچنین تصفیه فاضلاب کارواش های کلانشهر کرج پیگیری و برای برخی از این واحدها اخطاریه صادر شد.

حمیدرضا لشگری افزود: 4 سال کار مداوم کارشناسان محیط زیست در کرج موجب شد 150 کارواشی که در کرج وجود دارد شناسایی شوند و البته ورود ما صرفا به بحث تصفیه فاضلاب های کارواش ها بوده است.

وی اظهار داشت: کارواش ها جز صنوف آب بر ما محسوب می شوند لذا تعدادی از آنها تصفیه خانه راه اندازی کرده و برخی از آنها به اگو شهری متصل شدند، چرا که پیش از این متاسفانه اگو شهری از مقابل یک کارواش عبور کرده بود اما دستگاه های متولی، اتصال اگو به کارواش را پیگیری نکرده بودند.

لشگری تصریح کرد: پس از صدور اخطارهایی توسط محیط زیست دادستان کرج دستور ویژه ای به معاون خود برای رسیدگی به این مهم صادر کرد و همکاری دستگاه قضا و محیط زیست موجب اتصال کارواش ها به اگو شهری و راه اندازی تصفیه خانه شد.

وی گفت: در حال حاضر تعدادی از کارواش ها در برابر اتصال سیستم فاضلاب به اگو شهری و یا راه اندازی تصفیه خانه به واسطه بار اقتصادی مقاومت کرده اند، اما آنچه مطرح است برخورداری برخی کارواش ها از آب رایگان و غیر مجاز است.

لشگری افزود: تعدادی از کارواش ها آب شرب را به قیمت ارزان دریافت کرده و با آن خودرو شستشو می دهند، درحالیکه نیاز نیست خودرو با آب تصفیه شده شسته شود، لذا می توان گفت دلیل این چالش ها عدم فشار به کارواش برای تفاوت قائل شدن در هزینه های این واحد ها با عموم است.

وی اظهار داشت: متاسفانه سوق دادن کارواش ها به تصفیه، بازچرخانی آب و استفاده از فاضلاب تصفیه شده انجام نشده است لذا اگر منابع آنها توسط اداره آب و فاضلاب شناسایی می شد و هزینه آب را به خوبی پرداخت می کردند یا منبع آبی خاصی برای آنها تعریف می شد نیازی به دادگاه و اجبار نبود.

لشگری تصریح کرد: شاید اگر مقداری سخت گیری روی شناسایی منابع آب می شد نیازی به طی کردن روندهای مذکور نبود و کارواش ها می توانستند با راه اندازی تصفیه خانه آب را تصفیه و مجددا استفاده کنند که در نهایت منجر به صرفه جویی در مصرف آب می شد.

وی با اشاره به اینکه متاسفانه منابع آبی کارواش ها شناسایی نشده است اما ما نمی توانیم ورود کنیم، گفت: در حال حاضر تمامی قالیشویی های استان در محمدشهر کرج مستقر بوده و نزدیک ماهدشت 34 قالیشویی قرار دارد که آنها نیز مشکل استفاده از چاه های غیر مجاز و آب رایگان داشتند لذ ا اگر آنها نیز توجیه شده بودند سمت تکنولوژی بازچرخش و تصفیه می رفتند.

لشگری افزود: ما همچنان مصر هستیم تا بازچرخش واحدهای صنعتی، صنفی و ... صورت گیرد اگر چه برخی از واحدها فاضلاب را تصفیه کرده، از آن استفاده نمی کنند و آن را به مسیر عبور آب روانه خواهند کرد اگر چه قانونی برای آن وجود ندارد اما وزارت نیرو باید به این مسئله ورود کند و ما صرفا می توانیم مسئله آلودگی ایجاد شده توسط کارواش ها را پیگیری کنیم.

معاون فنی اداره کل حفاظت محیط زیست البرز در خاتمه خاطرنشان داشت: خواسته ما این است که به واحدهای صنعتی الزام شود هزینه ها به گونه ای باشد تا از سیستم بازچرخش استفاده کنند.

 

 

 

انتهای پیام/

منبع: دانا

خبر بعدی:

کدام صنف‌ها تسهیلات می‌خواهند؟

در شرایط فعلی اقتصاد و کسب‌وکارهای خرد و کلان که به سرمایه در گردش قابل‌توجهی نیاز است، به نظر می‌رسد بانک‌ها با ارائه وام و تسهیلات بانکی می‌توانند قدم‌های مثمر ثمری در این زمینه بردارند. به ویژه در کسب‌وکارهای صنفی که بر پایه تولید و واردات پایه‌ریزی شده‌اند سرمایه در گردش قابل‌توجهی نیاز است.

به گزارش ایسنا، در حوزه تولید و تجارت که ارتباط تنگاتنگی با رونق تولید دارد برای رشد کسب‌وکار نیاز به سرمایه در گردش قابل توجهی دارد که در چند سال اخیر با کاهش حجم تولید و خرید و فروش کالا کاهش سرمایه در گردش واحدهای تولیدی و توزیعی رخ داده است که دولت نیز به این موضوع در سال‌های اخیر توجهی ویژه‌ای داشته و تسهیلات بانکی را برای رشد سرمایه در گردش در نظر گرفته است.

حال با توجه به این شرایط جای سوال دارد که صنوف تولیدی و توزیعی آیا به وام و تسهیلات بانکی نیاز دارند یا خیر که در این رابطه رؤسای اتحادیه‌های صنفی به این سوال پاسخ داده‌اند.

محمدمهدی میرمهدی در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: در حوزه فناوران رایانه واحدهای صنفی به دو گروه شرکت‌های واردکننده و توزیع کننده و واحدهای فروشگاهی سطح شهر تقسیم می‌شوند که با توجه به شرایط کسب‌وکار شرکت‌ها به وام و تسهیلات بانکی نیاز دارند اما واحدهای صنفی آن‌چنان نیازی به تسهیلات بانکی ندارند. در رابطه با واحدهای صنفی باید گفت که واحدهای صنفی فروشگاهی که متراژ فضای کاری آن‌ها کمتر از ۱۶ تا ۱۷ متر است، نیازی به تسهیلات بانکی ندارند.

عباس شمیرانی - رئیس اتحادیه تعمیرکاران قفل و کلید - اظهار کرد: در حوزه تولید قفل، کلید و دستگیره برای رونق تولید، ارتقای کیفیت و رونق کسب‌وکار به تسهیلات کم‌بهره به شدت احساس نیاز می‌شود، زیرا تولید فرآیند پیچیده، زمان‌بر و نیازمند سرمایه در گردش است.

وی ادامه داد: با پایان یافتن فرآیند تولید، فرآیند عرضه و فروش آغاز می‌شود که این موضوع نیز زمان‌بر بوده و مدت‌زمان بازگشت پول از زمان تولید و فروش بسیار طولانی است که افزایش میزان سرمایه در گردش در بحث تولید با توجه به شرایط اعلام‌شده بسیار مهم و حیاتی است.

شمیرانی با تأکید بر اینکه ارائه تسهیلات کم‌بهره بر قیمت نهایی محصول تأثیرگذار است، خاطرنشان کرد: واحدهای صنفی سطح شهر که عرضه‌کننده کالا هستند آن‌چنان نیازی به وام و تسهیلات ندارند.

قربانی خواه - رئیس اتحادیه مؤسسات توریستی و خودرو کرایه - در رابطه با نیاز واحدهای صنفی زیرمجموعه خود به وام و تسهیلات بانکی اعلام کرد: واحدهای صنفی ارائه خودرو کرایه و مؤسسات توریستی با توجه به شرایط اقتصادی جامعه که قیمت خودرو به شدت افزایش‌یافته و برنامه‌های خودروسازان و دولت در راستای ارائه خودرو به‌صورت قسطی نیست، نیازی به وام و تسهیلات بانکی احساس نمی‌شود و واحدهای صنفی عموماً با داشته‌های قبلی خود فعال هستند.

امیر قدیمی نژاد - رئیس اتحادیه بنکداران و طاقه فروشان پارچه - بیان کرد: تجار، تولیدکنندگان در شرایط فعلی نیاز قابل‌توجهی به وام و تسهیلات بانکی دارند و بانک‌ها باید کمک‌رسان فعالان اقتصادی باشند تا رشد و پویایی در کشور محقق شود.

بهروز میلانی - رئیس اتحادیه تزئینات داخل ساختمان - در این رابطه به ایسنا گفت: با توجه به اینکه فعالان این صنف به دو دسته تجار و تولیدکننده و فروشندگان سطح شهر تقسیم می‌شوند می‌توان گفت، تولیدکنندگان و تجار برای رونق و انجام کسب‌وکار روزانه خود نیاز به وام و تسهیلات بانکی دارند اما واحدهای صنفی عرضه‌کننده سطح شهر نیازی به تسهیلات ندارند، زیرا واحدهای عرضه‌کننده سطح شهر با توجه به سفارش گذاری مشتری به تأمین و عرضه کالا می‌پردازند و عموماً کالایی در واحدهای خود دپو نگهداری نمی‌کنند.

رستگار - رئیس اتحادیه فروشندگان آهن، فولاد و فلزات - معتقد است با توجه به شرایط اقتصادی کشور و شرایط بازار آهن که سرمایه در گردش قابل‌توجهی نیاز دارد واحدهای صنفی به وام و تسهیلات بانکی نیاز دارند.

با توجه به این تفاسیر به نظر می‌رسد که کسب‌وکارهای صنفی که بر پایه تولید و واردات پایه‌ریزی شده‌اند به سرمایه در گردش قابل‌توجهی نیاز دارند و این سرمایه در گردش با توجه به شرایط اقتصادی کشور از طریق وام و تسهیلات بانکی تأمین می‌شود.

انتهای پیام

ایران یکی از افسرده‌ترین جوامع در دنیا| چرا شاد نباشیم؟

استاندار گلستان برکنار شد

ماجرای افشاگری استاندار گلستان پس از عزل

منبع این خبر، وبسایت www.dana.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۰۱۵۷۱۶۸ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • سایه سیاه آلودگی های صنعتی بر سر مردم بندرعباس/حیات پایتخت اقتصادی کشور در تلاطم آلاینده های شیمیایی از بین می رود
 • عوارض سوء مصرف مكمل‌ها/ بلاهايى که استفاده زياد ویتامین‌ها سرتان می‌آورد+ حد مجاز مصرف
 • بلایی که با سوء مصرف ویتامین‌ها گریبانگیرتان می‌شود + حد مجاز مصرف
 • بلایی که با سوء مصرف ویتامین‌ها گریبانگیر شما می‌شود + حد مجاز مصرف
 • سرعت غیر مجاز باز هم حادثه آفرید / ۲ نفر در دم جان باختند
 • بازدید از موزه تاریخ طبیعی اداره کل حفاظت محیط زیست زنجان برای عموم رایگان خواهد بود
 • واحدهای صنفی و صنعتی مازندران 350 میلیارد ریال خسارت دیده‌اند
 • اولین توزیع گستردۀ شبکۀ فاضلاب در کشور
 • واحدهای صنفی و صنعتی مازندران بر اثر سیل ۳۵۰ میلیارد ریال خسارت دیده‌اند
 • واحدهای صنفی و صنعتی مازندران 350 میلیارد ریال خسارت دیده اند/ صدور دستور لازم از سوی وزیر صنعت برای بسیج امکانات سازمان های استانی
 • پلمپ یک رستوران متخلف در کرج/ نظارت بر واحدهای صنفی ادامه دارد
 • کدری آب شهرهای گروه الف مازندران فردا عادی می شود
 • تصویب ردیف اعتباری ملی مستقل برای ساماندهی شبکه فاضلاب فامنین
 • بابل؛ درگیر بی‌آبی پس از سیلاب
 • 107 متخلف صنفی در آستارا به تعزیرات حکومتی معرفی شدند
 • سیمان منازل آسیب دیدگان رایگان در اختیار بنیاد مسکن قرار می گیرد
 • استقبال از مسافرین نوروزی با کارواش رایگان
 • هفت مکان پذیرایی متخلف درجاده کرج -چالوس پلمب شد
 • فرهنگ صنعتی شدن را نداریم/تحول صنعت در اتوبان علوم انسانی