اراک - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: نقش روحانیت در تبیین دستاوردهای 40 ساله انقلاب و حرکت در مسیر امید بخشی به جامعه کلیدی است.

به گزارش ایرنا، آیت الله «قربانعلی دری نجف آبادی» روز چهارشنبه در دومین همایش ائمه جمعه با شورای تامین استان مرکزی، افزود: افزایش اعتماد عمومی و سطح رضایتمندی در جامعه در گرو تقویت روزافزون رابطه ملت با نظام حاکمیتی است که در این میان نقشه روحانیت بیشتر از دیگر اقشار جامعه برجسته است.
وی ادامه داد: جامعه روحانیت همواره از گروه های مرجع و نخبه فکری و دینی در ایران اسلامی بوده اند و پیوند عمیق این قشر با لایه های مختلف مردم از دیرباز ناگسستنی است و امروز بیش از هر زمان دیگری نیاز است که سطح ارتباط در حلقه ملت و مسئولان از سوی مبلغان دینی تقویت شود.
امام جمعه اراک اظهار داشت: هدف اصلی دشمنان نظام اسلامی از اعمال تحریم و تهدیدهای مختلف، شکاف اندازی بین بین مسئولان و مردم و در نهایت تخریب یکپارچگی ملی است که می طلبد مبلغان دینی از تریبون های نماز جمعه در راستای آگاه سازی مردم از توطئه ها دشمنان و تقویت وحدت ملی استفاده کنند.
وی اضافه کرد: انقلاب اسلامی ایران بر اساس موازین دینی پایه‌گذاری شده و روحانیان به عنوان سخنگوی دین، نقش محوری در شکل گیری آن بر عهده داشتند، بنابراین امروز نیز این قشر از جامعه باید با تمام وجود از ارزش های والای انقلاب اسلامی صیانت کنند.
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی تاکید کرد: ظرفیت های موجود کشور باید در راستای امیدآفرینی و انگیزه مداری در جامعه به کار گرفته شود به طوری که اقشار مختلف مردم به خصوص جوانان و نوجوانان گام های توسعه محور مسئولان را لمس کنند.
وی بیان کرد: بر اساس فرمایش های رهبر معظم انقلاب هیچ نقطه ای از کشور به بن بست ختم نمی شود و برای همه مشکلات راه حل های علمی و منطقی وجود دارد که نیازمند برنامه ریزی و همت مسئولان و مشارکت آحاد جامعه است.
آیت الله دری نجف آبادی، مصرف گرایی را از مشکلات اصلی کشور دانست و گفت: مصرف در هر جامعه ای باید تابع تولید باشد و در صورتی که میزان مصرف جامعه از تولید پیشی بگیرد،آن جامعه درگیر بیماری های اقتصادی می شود که می طلبد با برنامه ریزی های کاربردی و مشارکت رسانه ها نسبت به اصلاح الگوی مصرف گام های موثر برداشته شود.
وی تاکید کرد: رفتار و منش دلیرانه رهبر معظم انقلاب در برابر تهدیدها و تحریم های دشمنان باید الگوی رفتاری مردم و مسئولان باشد و در صورتی که مسئولان روحیه خود را در برابر مشکلات از دست بدهند این مهم به جامعه نفوذ کرده و مشکلات را مضاعف می کند.
امام جمعه اراک با بیان اینکه آرامش اجتماعی و امنیت ملی باید به هر قیمتی حفظ شود، اظهار گفت: ملتی که در سال 1357 انقلاب اسلامی را به پیروزی رساندند همچنان از ارزش های والای این انقلاب شکوهمند در برابر توطئه های دشمنان صیانت می کند.
استاندار مرکزی نیز در این نشست سخنانی گفت: شاخص های اقتصادی کشور و استان مرکزی در سال های اخیر بالاتر از گذشته است و این موفقیت ها و دستاوردهای نظام باید به لایه های مختلف جامعه منعکس شود.
سید «علی آقازاده» افزود: 300 واگن باری و 25 واگن مسافربری پارسال در شرکت واگن پارس اراک تولید شد و به ناوگان ریلی کشور پیوست که این مهم در 11 سال گذشته بی سابقه است.
وی ادامه داد: تولید 600 واگن باری و 50 واگن مسافربری نیز امسال در شرکت واگن پارس اراک هدفگذاری شده که تا کنون 121 واگن باری تولید و به شرکت های بهره بردار تحویل شده است.
نماینده عالی دولت تدبیر و امید در استان مرکزی اظهار داشت: شرکت کمباین سازی ایران نیز که در 2 سال گذشته در سراشیبی قرار داشت با حمایت های دولت احیا شد و در روزهای گذشته بیش از 60 دستگاه کمباین به نقاط مختلف کشور صادر کرد.
وی بیان کرد: شرکت صنایع آذرآب اراک نیز بیش از هشت هزار میلیارد ریال قرارداد با شرکت های مختلف امضا کرده که این مهم به دلیل بالندگی و نشاط این شرکت اتفاق افتاده است.

آقازاده صادرات چهارماهه نخست امسال استان مرکزی را 367 میلیون دلار عنوان کرد و گفت: این میزان صادرات در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 20 درصد رشد داشته است.
وی اضافه کرد: نرخ طلاق در چهارماه نخست امسال همچنین با برنامه ریزی های دستگاه های مختلف اجرایی در بخش فرهنگی و اجتماعی در مقایسه با مدت مشابه پارسال بیش از 9 درصد کاهش داشته است.
وی توضیح داد: نشست های ستاد مدیریت و راهبری اقتصاد مقاومتی استان به طور منظم در مرکز استان، شهرستان ها و مراکز بخش های استان برگزار می شود و بیش از 95 درصد مصوبات این ستاد تا کنون عملیاتی و اجرایی شده است.
در این نشست ائمه جمعه شهرهای 33 گانه استان، تنی چند از مدیران کل و نمایندگان مردم استان مرکزی در مجلس شورای اسلامی نیز حضور داشتند.
استان مرکزی 12 شهرستان، 33 شهر و یک میلیون و 440 هزار نفر جمعیت دارد.
3017/6013/

منبع: ایرنا

خبر بعدی:

اصفهان| سکوت یک دقیقه‌ای در نقش‌جهان؛ بارش شدید باران هواداران را به زیر سقف هدایت کرد

شدت یافتن بارش باران در اواسط نیمه نخست شهرآورد اصفهان، جمع زیادی از هواداران را به زیر سقف‌های طبقه دوم ورزشگاه نقش‌جهان هدایت کرد. ۰۶ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۲ استانها اصفهان نظرات - اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، حواشی نیمه نخست دیدار 2 تیم سپاهان و ذوب‌آهن اصفهان در قالب بازی معوقه هفته نوزدهم لیگ برتر فوتبال کشور و شصت و چهارمین شهرآورد اصفهان در ورزشگاه نقش‌جهان به شرح زیر است:

* مدیرعامل شرکت سهامی ذوب‌آهن اصفهان برای تماشای این دیدار در ورزشگاه نقش‌جهان حاضر شد و با بازیکنان و کادر فنی این تیم خوش و بش کرد.

* پیش از شروع دیدار به علت وزش باد در ورزشگاه نقش‌جهان، قسمت کوچکی از تبلیغات کنار زمین در ضلع جنوبی استادیوم کنده شده و به زمین افتاد.

* بازیکنان تیم سپاهان با بنری در دست ضمن تبریک سال جدید به پیشواز شصت و چهارمین شهرآورد اصفهان رفتند.

* تمامی بازیکنان سپاهان و ذوب‌آهن به نیمکت تیم حریف رفته و با سرمربی، بازیکنان ذخیره و کادر فنی آن تیم خوش و بش کردند.

اصفهان| آب‌گرفتگی پارکینگ ورزشگاه نقش‌جهان؛ ذوبی‌ها با بازوبند مشکی به میدان می‌روندترکیب اولیه ذوب‌آهن برای شهرآورد فوتبال اصفهان مشخص شد‌ترکیب اولیه سپاهان در شهرآورد فوتبال اصفهان اعلام شد

* به علت درگذشت جمعی از هم‌وطنان در حوادث اخیر و احترام به خانواده آسیب‌دیده‌ها، تمامی حاضرین در استادیوم به صورت ایستاده یک دقیقه سکوت کردند.

* علیرضا منصوریان، سرمربی تیم ذوب‌آهن نیز همانند بازیکنان خود به احترام مناطق سیل زده و کشته شدن تعدادی از مردم، با بازوبند مشکی به هدایت تیم خود پرداخت.

* اسکوربورد استادیوم از پیش از شروع دیدار و همچنین در جریان بازی در پخش تصاویر دچار مشکل بود.

* بارش شدید باران در ورزشگاه نقش‌جهان، عده‌ای از هواداران را به سمت بالای جایگاه هواداری و زیر سقف راهی کرد.

* شدت یافتن بارش باران در اواسط نیمه نخست، جمع کثیری از هواداران را به زیر سقف‌های طبقه دوم هدایت کرد و دیگر هواداران نیز با نگه داشتن پرچم بر روی سر خود بازی را دنبال کردند.

* پس از گل برتری طلایی‌پوشان در نیمه نخست، هواداران سپاهان نارنجک دستی به کنار زمین پرتاب کردند.

انتهای پیام/ش

R41346/P/S6,51/CT11

سیل در شیراز؛ ١٩ کشته و ده‎ها نفر مصدوم شدند| بیش از ۱۰۰ خودرو‌ گرفتار در سیل+فیلم و عکس

سیل در شیراز؛ ١٩ کشته و ده‎ها نفر مصدوم شدند| ۱۰۰ خودرو‌ گرفتار در سیل+فیلم و عکس

هشدار سونامی در بوشهر + فیلم

کلیدواژه: فرهنگي روحانيت نقش روحانيت استان مركزي

منبع این خبر، وبسایت www.irna.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۰۱۵۹۰۵۸ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • اصفهان| از درخشش رنگین‌کمان در آسمان نقش‌جهان تا اعتراض‌های منصوریان به داوری
 • بارندگی شدید بخشی از خانه تاریخی حاجباشی اراک را تخریب کرد
 • ایران به وحدت و همبستگی و اعتماد و امید نیاز دارد
 • حاشیه سازی بخشی از اصلاح طلبان با دو قطبی کردن ظریف - واعظی
 • اطلاعیه شرکت‌های آب منطقه‌ای فارس و مرکزی در خصوص شایعه شکستگی سدهای استان
 • جامعه ورزش استان مرکزی آماده کمک به سیل زدگان کشور است
 • 47 شرکت تعاونی در استان مرکزی تشکیل شد
 • هنیه: بلندی‌های جولان بخشی جدا ناپذیر از خاک سوریه باقی خواهد ماند
 • اطلاعیه شرکت‌ آب منطقه‌ای مرکزی در خصوص شایعه شکستگی سدها
 • نصب بنر و تابلوهای هشدار دهنده در رویشگاه ها و مراتع/ رسانه ها نقش کلیدی در تنویر افکار عمومی دارند
 • افزایش ۱۰۰ درصدی فروش گلیم نقش برجسته در ایلام
 • فراخوان معاونت فرهنگی وزارت ورزش و جوانان و سازمان بسیج ورزشکاران کشور در مورد سیل شمال کشور
 • آمادگی جامعه روحانیت پاکستان برای کمک به سیل زدگان استان گلستان
 • مقابله با افسردگی پس از طلاق با ۷ روش کلیدی
 • مدیرکل ورزش‌ اصفهان: طبقه دوم نقش‌جهان مشکلی برای دربی ندارد؛ مأموریتم تمدید شد
 • زمان آغاز فعالیت قطار شهری تبریز در سال جدید اعلام شد
 • نقش بانک‌ها در جنگ اقتصادی بازتعریف شود/ اراده‌ای برای اصلاح نظام بانکی وجود ندارد
 • نکاتی کلیدی درباره چیدمان قاب‌های دیواری
 • مرد حیوان صفت پیرزن نگون بخت را تا سرحد مرگ کتک زد+ فیلم