به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی اظهارداشت: اگر ایثارگری ها و فداکاری های شما و رزمندگان اسلام نبود، بعثی‌هایی که منشأ پیدایش امثال داعش بودند، این کشور را اشغال کرده و نظیر همین وحشی‌گری‌هایی که از گروه‌هایی مثل داعش شاهد بودیم، در این کشور رقم می‌زدند.

دکتر روحانی اظهار داشت: خدا بالاترین مقام و عزت را نصیب جانبازان و شهدا و خانواده‌های گرامی‌ آنان کرده است.

آقای احمد محمدی پیش از انقلاب اسلامی نیز از پرسنل ارتش بوده که به جرم فعالیت‌های سیاسی 7.5 را در زندان سپری کرده و در پایان پس از تحمل یکصد ضربه شلاق و اخراج از ارتش آزاد شده است.

وی پس از پیروزی انقلاب اسلامی در شیراز از آغازگران فعالیت جهاد سازندگی و دیگر فعالیت‌های انقلابی بود، از آغازین روزهای دفاع مقدس به جبهه‌های جنگ حق علیه باطل شتافت و در نهایت در سال 61 و در عملیات فتح‌المبین به درجه جانبازی نایل شد.

رحیم محمدی یکی از فرزندان آقای محمدی نیز در 14 سالگی و در عملیات والفجر 2 به شهادت می‌رسد و دو فرزند دیگر وی به نام‌های عباس و حمید نیز جزو جانبازان و رزمندگان دوران دفاع مقدس هستند.

همسر آقای محمدی نیز در سال 66 وقتی به نیابت از فرزند شهیدشان به سفر حج مشرف می‌شود در حادثه کشتار حجاج به درجه جانبازی نایل می‌شود.

در پایان این دیدار که حجت‌الاسلام والمسلمین شهیدی رئیس بنیاد شهید انقلاب اسلامی نیز حضور داشت، لوح تقدیر و هدایایی به آقای محمدی و اعضای خانواده‌ ایشان اهداء شد.

 

منبع: خبرگزاری برنا

خبر بعدی:

اهداف تل آويو در تشديد حملات به سوريه چيست؟

خبرگزاري آريا-حمله جديد رژيم اسرائيل به خاک سوريه مي‌تواند به عنوان مقدمات و تحريکي براي حمله احتمالي آمريکا و برخي کشورهاي اروپايي به مواضع ارتش سوريه به بهانه و اتهام هميشگي استفاده از تسليحات شيمايي در ادلب محسوب شود.
به گزارش خبرگزاري آريا به نقل از يورونيوز،ظهر يکشنبه هفته جاري (20ژانويه) 4 فروند هواپيماي F-16 اسرائيل از درياي مديترانه با موشک‌هاي هدايت شونده به سوريه و به ويژه فرودگاه بين المللي دووالي در جنوب شرقي دمشق حمله کردند. تل آويو همچنين در ساعات اوليه صبح ديروز (دوشنبه) دومين حمله خود را در کمتر از 24 ساعت به خاک سوريه انجام داد.
حمله جديد رژيم اسرائيل به خاک سوريه مي‌تواند به عنوان مقدمات و تحريکي براي حمله احتمالي آمريکا و برخي کشورهاي اروپايي به مواضع ارتش سوريه به بهانه و اتهام هميشگي استفاده از تسليحات شيمايي در ادلب محسوب شود.

 تحليلگران اقدام اسرائيل در اين حمله را پس از 75 روز از آخرين حمله به سوريه با اهدافي چندگانه مي دانند:
الف: آزمودن ميزان کارايي و نقطه هاي کور و قابل رخنه در سامانه دفاعي « اس 300 » روسي با هدف برنامه ريزي براي حملات موثر اين رژيم و يا آمريکا و فرانسه و انگليس در آينده که با توجه به تحرکات در سطح منطقه چندان بعيد نيست. اخيرا مديريت عملياتي سامانه «اس 300» به نيروهاي آموزش ديده ارتش سوريه محول شده است. البته فرماندهي نظامي سوريه با هوشياري ترجيح داد همچنان از موشک هاي پيشرفته « رسام » و سامانه قديمي « اس 200 » براي مقابله با موشک هاي پرتابي اسرائيل استفاده کند. سامانه اي که ارتقاء يافته است و در حمله قبلي توانست يک فروند از جنگنده پيشرفته اسرائيل را سرنگون کند.

ب: تشديد فشار رواني به ارتش سوريه در جنگ با تروريست ها از ديگر اهداف اين حمله مي تواند باشد. خصوصا که همزمان تروريستها در چند محور در استان ادلب و شهر حماء به موضع ارتش حمله کرده و تلاش داشتند با نقض توافق ترکيه و روسيه، پشيروي هايي داشته باشند. همچنين اين اقدام همزمان با تحرکات نيروهاي قسط و ديگر نيروها در شرق فرات و حملات متعدد به مواضع ارتش سوريه نيز افزايش نيروهاي آمريکايي و ارسال سلاح هاي سنگين و نيمه سنگين اين کشور به شرق فرات و تقويت پايگاه هاي نظامي غير قانوني خود در اين منطقه و نيز ورود برخي نيروهاي کشورهاي عربي به اين منطقه صورت گرفته است.

ج: اين حمله مي تواند به عنوان مقدمات و تحريکي براي حمله احتمالي آمريکا و برخي کشورهاي اروپايي به مواضع ارتش سوريه به بهانه و اتهام تکراري استفاده از تسليحات شيمايي در ادلب محسوب شود همچنانکه در حادثه غوطه شرقي نيز رژيم صهيونيستي قبل از حمله آمريکا و انگليس و فرانسه به مواضع ارتش سوريه حملاتي داشته است. خصوصا که گزارش هاي زيادي از جابجايي تسليحات شيميايي توسط تروريست ها با کمک کشورهاي غربي خصوصا فرانسه دريافت شده است و شواهدي نيز از حضور گروه موسوم به کلاه سفيد ها که نقش آفرينان سناريوهاي شيمايي هستند هم ديده شده است.

امريکا و اسرائيل با حمله به سوريه به اهداف شان دست نمي يابند
به گزارش اسپوتنيک،معاون وزير امور خارجه سوريه گفت، که ايالات متحده امريکا و اسرائيل در تلاش هستند تا درگيري هاي شان را در برابر سوريه ادامه دهند.
 دکتر ايمن سوسان معاون وزير امور خارجه سوريه در کنفرانس مطبوعاتي اين وزات روز يکشنبه گفت، ايالات متحده امريکا و اسرائيل در تلاش هستند تا درگيري هاي شان را در برابر سوريه ادامه دهند، اما آنها نمي توانند به اهداف شان برسند.
سوسان افزود:- "ايالات متحده يا اسرائيل نمي توانند اين تجاوز را با هيچ استدلالي يا علتي توجيه بدهند. اين به معناي کامل يک تهاجم و تجاوز است. آنها با اين حملات به آن چيزي که پيش از اين نمي توانستند به دست بياورند، دست نخواهند يافت. آنها با چنين حملات تنها مي خواهند وضعيت و درگيري را در سوريه تشديد کنند".
به گفته وي، ايالات متحده امريکا و اسرائيل نمي خواهند اعتراف کنند، که «پروژه» آنها به علت شکست گروه هاي تروريستي ناموفق بود.
يادآوري مي کنيم، که يک منبع نظامي سوريه پيش از اين گفته بود، که هواپيماي نظامي اسرائيل روز شنبه چند راکت بر حومه دمشق پرتاب کرده بود. دفاع هوايي سوريه بيشتر اين راکت ها را رهگيري و از بين برد و تنها يک انبار در منطقه ميدان هوايي بين المللي پايتخت سوريه خسارت ديد. دمشق در پي اين حملات اسرائيل، يکبار ديگر از سازمان ملل متحد خواست تا اقدام هاي لازم براي جلوگيري از حملات مکرر اسرائيل انجام دهد.
در همين حال، بنياين نتانياهو نخست وزير اسرائيل، در يک نشست در روز يکشنبه گفت، که نيروي هوايي اسرائيل اخيرا حملاتي را در برابر اهداف ايران در سوريه انجام داده است.

دليل منازعه ايران و اسرائيل در سوريه
به گزارش پايگاه خبري نشنال ،منازعه بين ايران و اسرائيل که در حال آرام شدن بود، شبانگاه پنجشنبه گذشته، هنگامي که جت هاي اسرائيلي به ده ها هدف ايراني در سوريه حمله کرد، به نقطه جوش نزديک شد. اين حملات پس از ادعاي ارتش اسرائيل مبني بر حمله موشکي ايران عليه نيروهايش در ارتفاعات جولان رخ داده اند. اسرائيلي ها گفته اند: اين حملات موشکي اولين حمله مستقيم موشکي ايران عليه اهداف اسرائيلي بوده است. براساس ادعاي آويگدور ليبرمن، وزير دفاع اسرائيل صبح سه شنبه نيروهاي هوايي اسرائيل تقريبا تمامي زيرساخت هاي نظامي ايران در سوريه را نابود کرده است. (ادعايي که از سوي منابع مستقل تاييد نشده است)
ساش گفته جنگ بين ايران و اسرائيل در سوريه احتمالا ادامه مي يابد. اين وضعيت يکي بزن و يکي بخور- يک حمله از سوي ايران بر ضد قرارگاه هاي اسرائيل در جولان و پاسخ فراگير اسرائيل عليه اهداف متحد ايراني ها در سوريه- غلبه ناگهاني خشم عده اي «کله داغ» در دو سو نخواهد بود. اين بخشي از يک منازعه ساختاري است که بين اسرائيل و ايران در سوريه سر باز کرده است. «اينديک» اين تنش ها را «يک اتومبيل با يک شتاب دهنده و بدون ترمز» ناميده است و هنگامي که از او پرسيده شد اين وضعيت از اينجا به کجا خواهد رسيد؟ او پاسخ داد: «فقط به جاي بدي خواهد رسيد». او گفته: بدترين سناريو در اين مورد آن است که منازعه به لبنان سرايت کند و اينکه حزب الله تصميم بگيرد موشک هايش را از لبنان به اسرائيل شليک کند و اسرائيل هم همچنان که به حملات از خاک سوريه پاسخ داده جواب حزب الله را بدهد. او گفته: اين به نفع اسرائيل است که منازعه را در سوريه نگه دارد، جايي که اسرائيل در آن از امتياز تعيين کننده اي برخوردار است، ايران احتمالا به جاهاي ديگري توجه خواهد کرد، جاهايي که از اهرم قدرت بيشتري برخوردار است.

 

چگونه ثروتمندترین کشور آمریکای لاتین دچار فقر و بحران سیاسی شد؟ اپوزیسیون و دولت ونزوئلا چه می‎گویند؟

طعنۀ سیاسی و زشت به علیرضا بیرانوند + عکس

قدس: فروش گوشت سگ در مشهد!

کلیدواژه: انقلاب اسلامی جانبازان حسن روحانی دفاع مقدس دوران دفاع مقدس

منبع این خبر، وبسایت www.borna.news است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۰۱۶۷۸۵۷ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • فشار اروپا به آمریکا برای عقب‌نشینی از اهداف ضد ایرانی کنفرانس ورشو
 • فشارهای اروپا به آمریکا برای عقب‌نشینی از اهداف ضد ایرانی کنفرانس ورشو
 • تجهیزات ورزشی با حضور وزیر ورزش به شهرداری‌های خوزستان اهدا شد
 • طلوع امید بخش زندگی
 • برگزاری مراسم «مهمانی لاله‌ها» به مناسبت دهه فجر در فومن
 • سقف حقوق بالاترین گروه شغلی باید 12 میلیون تومان باشد/هنوز نجومی بگیر در کشور وجود دارد
 • اهدا سه قبضه تفنگ بادی و یک قبضه تپانچه حرفه ای به هیات تیراندازی پلدختر
 • تجليل از 47 خانواده شهيد دانش‌آموز در چهل‌سالگي انقلاب/تکريم از خانواده شهدا در چله انقلاب به نحو احسن انجام شود
 • ترامپ به دنبال حذف انسجام ملی در ایران است/ناکامی آمریکا در اهداف
 • اهداف آمریکا با تدابیر هوشمندانه ایران ناکام ماند/ترامپ به دنبال حذف انسجام ملی در ایران است
 • عوامل تشدید کننده صرع/ بالاترین آمار ابتلا به صرع در کدام کشور است؟
 • دریافتی بالاترین پایه و گروه شغلی چقدر باید باشد؟
 • خاطرات عجیب قدیمی‌ترین غسال بهشت زهرا ! / پیکر شهید صیاد شیرازی با همه شهدا فرق می کرد!
 • مزایده خودپردازهای سیار بانک کارآفرین
 • شهدا با نثار خون خود پایه‌های نظام اسلامی را مستحکم کردند
 • امنیت و آسایش جامعه مدیون حضور ایثارگران انقلاب اسلامی است
 • رونمایی ازهفت اثر فرهنگی مرتبط با حوزه ایثار و شهادت در سمنان
 • کارکنان دادگستری اردبیل در پویش اهدا خون مشارکت کردند
 • باید روحانی متخصص داشته باشیم/ حوزه علمیه روحانیون را بیشتر به تبلیغ تشویق می کند تا به فعالیت های فرهنگی و هنری