زنجان - ایرنا - رئیس هیات ورزش جانبازان و معلولان استان زنجان گفت: 20 ورزشکار، سرمربی، مربی و همراه فنی از این استان در معیت تیم ملی عازم بازی های پاراآسیایی 2018 جاکارتا می شوند.

مهدی مرادی، روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: از این تعداد نفرات اعزامی به بازی های پاراآسیایی، 13 ورزشکار جانباز و معلول و 2 ورزشکار نابینا و کم بینا به همراه 2 سرمربی، 2 مربی و یک همراه فنی، هستند.


وی با بیان اینکه از این تعداد ورزشکار 9 نفر زن و 6 نفر نیز مرد هستند اظهار داشت: لیلا ملکی، لیلا عباسی، رقیه امیری، ثریا نوری، سحر حیدری و مرتضی ابراهیمی در رشته بسکتبال باویلچر، در رشته دو ومیدانی احمد اجاقلو در ماده دو 100 و 200 متر، سولماز بازرگان و ژیلا یوسفی در ماده پرتاب دیسک و پروین مقدم در پرتاب وزنه، مهدی محمدی در رشته دوچرخه سواری، فرشید استجلو در رشته بوچیا، رقیه شجاعی در رشته تیراندازی، سینا امیر علایی و طاهر مقدم در رشته دوچرخه سواری نابینایان و کم بینایان، عازم این دوره از بازی های پاراآسیایی می شوند.
مرادی ادامه داد: ماهرخ مرادی به عنوان مربی دو و میدانی، فرحناز قاسمی به عنوان همراه فنی تیم بوچیا، آذر همایون پور به عنوان سرمربی بسکتبال با ویلچر و فرهاد عصفوری و علیرضا مکوندی نیز به عنوان سرمربی و مربی تیم دوچرخه سواری، در این رقابت ها حضور خواهند داشت.
رئیس هیات ورزش جانبازان و معلولان استان زنجان گفت: این دوره از بازی های پاراآسیایی 2018 'جاکارتا' اندونزی از 11 تا 21 مهر امسال برگزار خواهد شد.
به گزارش ایرنا، 17 ورزشکار و چهار مربی زنجانی نیز با نشان دادن شایستگی های بالای خود موفق به کسب سهمیه برای حضور در بازی های آسیایی شدند.
در رشته قایقرانی سه زن و پنج مرد، رشته تیر و کمان 2 زن، ووشو 2 مرد، سنگنوردی یک زن، دوچرخه سواری یک مرد، سپک تاکرا 2 مرد و شمشیربازی نیز یک مرد، برگزیده شدند.
امید احمدی در قایقرانی کایاک، میلاد جعفری و امیرحسین زمانی در کانوپولو و سید مسعود محمدی، سید مجتبی شجاعی، بهمن نصیری، مهسا جاور و پریسا احمدی نیز در قایقرانی روئینگ، محسن محمدسیفی و رضا سبحانی در رشته ووشو، مهدی سهرابی در دوچرخه‌سواری، وحید ملکی و مرتضی مقدم سپک تاکرا، پریسا براتچی و فرشته قربانی در رشته تیر و کمان، الناز رکابی در رشته سنگنوردی و محمد اسماعیلی در رشته شمشیربازی، ورزشکاران زنجانی راه یافته به این بازی ها هستند.
محمد امین حیدری نیز در رشته اسکیت موفق به کسب سهمیه شده بود که به دلیل لغو برگزاری این رشته ورزشی در این دوره از بازی های آسیایی، به مسابقات اعزام نشد.
بهناز مرادخانی در رشته قایقرانی، منصور نوروزی در رشته ووشو و حسین روحانی و شهاب سلطانی نیز در رشته کاراته به عنوان مربیان زنجانی تیم ملی در این بازی ها حضور خواهند داشت.
6084/6085

منبع: ایرنا

خبر بعدی:

پروین: مربی ایرانی برای تیم ملی بیاورند

 علی پروین، اسطوره باشگاه پرسپولیس و تیم ملی شامگاه پنج‌شنبه در مجموعه ورزشی گلاب مهمان بازی کارتن‌خواب‌های بهبودیافته بود و از نزدیک رقابت دوستانه آن‌ها را به تماشا نشست.

پروین همچنین درباره این عمل خیرخواهانه توضیحاتی ارائه داد. او درباره وضعیت این روزهای تیم فوتبال پرسپولیس و انتخاب سرمربی جدید برای تیم ملی نیز صحبت‌های جالبی مطرح کرد. متن کامل این گفت‌وگو را در ادامه می‌خوانید:

* آقای پروین! ابتدا درباره حضورتان در بازی کارتن خواب‌های بهبود یافته بگویید.

- آقای دکتر فرهادی از دوستان خوب ماست. او دو سه روز پیش با من تماس گرفت و گفت چنین بازی‌ای قرار است برگزار شود. فکر نمی‌کردم چنین تشکیلاتی دور هم جمع شده‌اند. خودم تمام معتادان را سال ۶۱- ۶۰، به امجدیه برده و تمرین می‌دادم اما نه به این شکلی که الآن جمعیت مردمی پردیس پارک انجام می‌دهند. وقتی دیدم، کیف کردم. من از همین الآن اعلام می‌کنم که از این پس کنار این عزیزان هستم. چون این شغل من است، می‌توانم کنارشان باشم و کارهایی کنم. اولین کاری که کردم این بود که دعوت‌شان کنم تا سه‌شنبه به محل تمرین تیم پیشکسوتان بیایند و با آن‌ها بازی کنند. خدا به کسانی که این تشکیلات را درست کرده‌اند، خیر دهد چون کسانی که کنار پیاده رو زندگی می‌کردند را آورده‌اند و این تشکیلات را درست کرده‌اند. ما هم کنارشان هستیم و امیدواریم مسؤولان هم به فکر باشند.

من هم ورزشکار کوچک این مملکتم. خودم این کار را دوست دارم و عاشق آن هستم. با بسیاری از آن‌ها نیز سر و کله زده‌ام و در تشکیلات خودمان هم از این آدم‌ها زیاد بودند. دوست دارم جوان‌ها سالم باشند چون خودم با این سن و سال دست به پاکت سیگار نزده‌ام. کسی جرأت ندارد جلوی من قلیان بکشد. لب به مشروبات الکلی نزده‌ام. این‌ها حسنی است که خدا به آدم می‌دهد. این شاهکار است که عزیزان کارتن خواب بهبود یافته الآن فوتبال بازی می‌کنند. باید یک خسته نباشید به آدم‌های اطراف‌شان بگوییم. من هم کنارشان هستم و هیچ کاری هم نتوانم کنم، دوتا بغل پا می‌زنم. به خاطر این‌ها پا به توپ هم می‌شوم.

* پرسپولیس بعد از باختی که هفته پیش متحمل شده بود، مقابل استقلال خوزستان به پیروزی رسید.

- پرسپولیس خوب نبود اما کسب سه امتیاز خیلی خوب است. بازیکنان تیم پرسپولیس و همه تیم‌ها، وقتی داور سوت می‌زند به او حمله می‌کنند. این داور چه گناهی کرده است؟ بنده خدا می‌خواهد به خاطر یک میلیون تومان که آن هم ۸-۷ ماه دیگر می‌دهند، با هر سوت، اعتراض بشنود. مثلاً سید جلال و شجاع خلیل‌زاده که بازیکن‌های خوب این مملکت هستند اصلاً نباید سمت داور بروند؛ مخصوصاً پرسپولیس که الآن صدر جدول است و با این روحیه خوب، وقتی داور سوت شروع بازی را می‌زند باید دو بر صفر جلو باشند. با این حال به نظرم پرسپولیس مقابل استقلال خوزستان خوب نبود ولی سه امتیاز را گرفت.

* اخیراً نیز بیانیه نویسی از جانب همه باشگاه‌ها علیه داوران باب شده است.

- خدا کند قضاوت‌ها از روی غرض نباشد اما فکر می‌کنم اشتباهات داوری هم جزئی از بازی است. شما ببینید پنالتی که در اهواز گرفتند، همه ما می‌گوئیم پنالتی نبود. به نظرم امروز هم دروازه‌بان یک پنالتی کرد اما داور ندید. اما به نظرم این‌ها غرض‌ورزی نیست و اشتباهات داوری است.

* شایعه حضور برانکو در بین گزینه‌های هدایت تیم ملی نیز برای پرسپولیس حاشیه ساز شده است.

- تا دو سال دیگر تیم ملی هیچ مسابقه‌ای ندارد. به نظرم آقای تاج که مسؤول این کار است، می‌توانند یکی از بچه‌ها را با یک سرپرست انتخاب کند تا بروند و بازی کنند. سپس سر فرصت سرمربی انتخاب کنند. اگر من باشم، می‌روم دنبال مربی ایرانی. مربی خوب هم زیاد داریم. مثل علی دایی، امیر قلعه نویی، یحیی گل محمدی، مجید جلالی و همین تارتار و علی کریمی. دو سه تا از این آدم‌ها بیایند و کنار هم در تیم ملی باشند. زمان ما تنها یک تیم از آسیا و در مجموع ۱۶ تیم به جام جهانی می‌رفتند. اما الآن ۵ تیم از آسیا و ۳۲ تیم از کل قاره‌ها به جام جهانی می‌روند. جام جهانی رفتن برای ایران سخت نیست.

کی‌روش مربی خیلی خوبی بود اما یک بار به شهرستان رفت تا بازی تیمی را ببیند؟ دیروز سانتر فوروارد استقلال خوزستان را دیدید که چقدر خوب بود و یک تنه دفاع پرسپولیس را بیچاره کرد. اگر استقلال خوزستان ۱۰ نفرهنمی‌شد کار پرسپولیس خیلی سخت بود. او یک تنه هر چه توپ می‌دادند، آن جلو استپ می‌کرد. آقای کی‌روش و یا هر مربی دیگری باید این‌ها را ببینند. خودم وقتی مربی تیم ملی بودم به شهرستان رفته و تمام بازی‌ها را نگاه می‌کردم چون گاهی اوقات از بین آن‌ها ستاره پیدا می‌شد.

اگر جای فدراسیون باشم، مربی ایرانی می‌آورم. دایی، گل محمدی و قلعه نویی مربیان خوبی هستند. هر سه تایآن‌ها شاگردان من هستند اما خوب هم کار می‌کنند. دایی با تیمی که بیش‌ترین قراردادش ۴۰۰ میلیون است، خوب کار می‌کند. قلعه‌نویی هر جا رفته خوب بوده است. شما همین یحیی را ببینید که با پدیده چقدر خوب بوده است. تارتار و مجید جلالی هم همین‌طور. اگر نظر مرا بخواهید میگویم مربی ایرانی. این‌ها خیلی حرف برای زدن دارند.

 

بازی تندروهای ایران در زمین ترامپ و پیامک‌باران مصلحت نظام| اگر برجام نبود و اگر FATF نباشد

قیمت جدید محصولات سایپا اعلام شد| آغاز مرحله جدید پیش‌فروش محصولات ایران‌خودرو+جدول

مدارس کدام استان‌ها فردا شنبه ۲۷ بهمن ماه تعطیل است؟

کلیدواژه: ورزش جانبازان و معلولان ورزشكاران زنجان بازي هاي پاراآسيايي

منبع این خبر، وبسایت www.irna.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۰۱۷۳۰۷۱ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • ناشنوایان زنجانی در ۱۳ رشته ورزشی فعالیت می‌کنند
 • له شدن یک زن و مرد زیر خودروی سواری
 • حمایت کمیته امداد استان زنجان از 3815 دانش آموز و دانشجوی زنجانی
 • برخورد سواری پژو ۲۰۶ با درخت و تیر برق در ملایر
 • 2 جوان زنجانی خودکشی کردند
 • ورزشکار خمینی قهرمان مسابقات تنیس جوانان شد
 • سالانه 10 درصد مددجویان زنجانی از چرخه حمایت خارج می شوند
 • احداث مسیر دوچرخه سواری و پیاده‌راه در مجتمع تفریحیباغستان کرج
 • ◄ دو سیاست ضدترافیکی در بودجه سال 98 شهرداری تهران
 • رکوردشکنی ورزشکار کبودراهنگی در مسابقه قویترین مردان
 • 33779 دانش آموز زنجانی از تسهیلات بنیاد نخبگان بهره مند شدند
 • بضاعت دوچرخه‌سواری همین است/ تیم‌ها تعطیل شدند من مقصر هستم؟​
 • اعضای بدن جوان زنجانی به چهار نفر زندگی دوباره بخشید
 • زنجانی ها منتظر یخبندان باشند
 • اجرای طرح شهید بهنام محمدی در 59 مدرسه البرز
 • رفت‌وآمد دانش‌آموزان با دوچرخه در دمای منفی 17
 • تکسیرا، مربی سپاهان: با محکم بازی کردن توانستیم پیکان را شکست دهیم؛ تا آخر خوب جنگیدیم
 • پرداخت ۴ هزار تسهیلات قرض‌الحسنه به مددجویان زنجانی
 • جهانگردی روی زین دوچرخه