رویداد۲۴ در بازی که استقلالی ها امیدوار بودند با پیروزی برابر پارس جم بتوانند  به رده دوم جدول رده بندی برسند، این تیم 78 دقیقه در جبران گل به خودی آرمین سهرابیان ناکام بود تا در نهایت آبی ها به حضور در رتبه های میانی جدول رضایت بدهند.


هفته چهارم لیگ برتر/ ساعت: 20:30
استادیوم: تختی جم/ تعداد تماشاگر: 15 هزار نفر
داور: حسین زرگر/ کمک ها: آرمان اسعدی و علی دودانگه

 

ترکیب پارس جنوبی جم

 

احمد گوهریمجتبی لطفیحامد نورمحمدیمحمد ستاریسعید محمدی‌فرحسین پورامینیمیثم نقی‌زادهامیر میربزرگی (61- فرشید پاداش)روح‌الله سیف‌اللهیعماد میر جوان (60- محمد نوری)ابراهیم صالحی(86 - رضا علیاری)


سرمربی: مهدی تارتار


ترکیب استقلال

 

سیدمهدی رحمتیفرشاد محمدی مهر(81- مارکوس نویمایر)آرمین سهرابیانپژمان منتظریمیلاد زکی پور (46- رضا آذری)علی کریمیمحمد‌دانشگرفرشید اسماعیلیوریا غفوریمرتضی تبریزیروح الله باقری (46- طارق همام)


سرمربی: وینفرد شفر

 

اخطار:

 

محمد دانشگر(19) علی کریمی(84) از استقلال

ابراهیم صالحی (56) محمد نوری (70) مجتبی لطفی(85) نورمحمدی (95) از پارس جم

 

شرح بازی:

 

استقلال در نیمه اول کاملا اسیررقیب جوان خود بود؛ در حالی که انتظار می رفت استقلال برای کسب 3 امتیاز بازی کاملا تهاجمی بازی کند اما این پارس جنوبی بود که کاملا بازی را تهاجمی آغاز کرد و پرس از بالای بازیکنان این تیم باعث شد حملات آبی ها از همان عقب زمین خنثی شود.


در بازی امشب غیبت فرشید باقری بسیار حس می شود چراکه استقلال در نبود او کاملا میانه زمین را به رقیب خود واگذار کرد و حداقل در نیمه اول پارسی ها نبض بازی را در اختیار داشتند.
در دقیقه 12 بازی گل به خودی آرمین سهرابیان باعث شد کار استقلال سخت شود اما در ادامه هم این پارس جم بود که روی دروازه آبی ها فشار آورد که البته حملات این تیم با عکس العمل های خوب رحمتی خنثی شد.
اما استقلال در 15 دقیقه پایانی نیمه اول بازی را در اختیار گرفت و این تیم از چپ و راست حملات خود را طراحی کرد اما موقعیت چندان جدی روی دروازه پارس ایجاد نشد تا در نهایت زرد پوشان جمی نیمه اول بازی را به نفع خود به پایان برسانند.

استقلال نیمه دوم را به مراتب بهتر از نیمه اول آغاز کرد. شفر در ابتدای نیمه دوم دو تعویض در ترکیب خود انجام داد و با حضور همام و آذری سعی کرد تا بازی را کنترل کند و در این موضوع نیز موفق بود. آبی ها در نیمه دوم بر خلاف نیمه اول در کنترل و حفظ توپ موفق عمل کردند و معدود موقعیت هایی نیز ایجاد کردند اما هیچ کدام از این موقعیت ها تبدیل به گل نشد. پارس جنوبی در این نیمه بیشتر به دنبال دفاع متمرکز در زمین خودی و البته استفاده از ضد حملات بود که در این موضوع نیز موفق عمل کرد و توانست برتری خود را حفظ کند تا برنده این دیدار باشد.

 

شرح گل:

 

1-0 (پارس جنوبی جم): پاس عمقی هافبک پارس جنوبی جم با ضربه عجیب آرمین سهرابیان به یک گل به خودی تبدیل شد.

 

بهترین بازیکن:

 

ابراهیم صالحی روی تک کل تیمش  که با گل به خودی آرمین سهرابیان همراه بود  نقش مهمی را ایفا کرد و به جز این صحنه در تمام طول بازی خط دفاع استقلال را آزار داد. در این بازی سیف اللهی هم نمایش خوبی داشت و بارها سمت راست استقلال را یک تنه به هم ریخت.

 

اتفاق ویژه:

 

استقلال در دومین بازی که در جم بازی کرد هم از پارس جنوبی شکست خورد تا همچنان این تیم در حسرت امتیاز در این ورزشگاه باقی ماند.

 

دقایق حساس:

 

دقیقه 5 : فرار سیف اللهی از سمت چپ و سانتر زمینی او با ضربه آرام پورامینی همراه شد اما رحمتی کار سختی برای مهار این توپ نداشت.دقیقه 21: شوت سیف اللهی از سمت چپ با برخورد به کنار دروازه به بیرون رفت.دقیقه 22: حرکات ترکیبی بازیکنان پارس با ضربه پشت محوطه جریمه نقی زاده همراه شد اما رحمتی با عکس العمل مناسب توپ را مهار کرد.دقیقه 38 : فرشید اسماعیلی در موقعیتی مشکوک روی زمین افتاد اما این صحنه از نظر داور خطا اعلام نشد.دقیقه 39: حرکات ترکیبی بازیکنان استقلال باعث شد توپ در موقعیت ایده آل به زکی پور برسد اما داور این صحنه را آفساید تشخیص داد.دقیقه 41: سانتر فوق العاده زکی پور  می رفت که به صورت مستقیم وارد دروازه پارس شود اما عکس العمل زیبای گوهری این موقعیت را از استقلال گرفت. دقیقه 55: فرار سریع سیف اللهی از سمت چپ و نفوذ او با سانتر این بازیکن همراه شد اما مهدی رحمتی با خروج مناسب اجازه نداد صالحی دروازه اش را باز کند.دقیقه 59: شوت سنگین محمدی مهر از پشت محوطه جریمه با اختلاف کم به بیرون رفت.دقیقه 63 : پاس دیدنی اسماعیلی با ضربه سر ضرب وریا غفوری همراه شد اما توپ با اختلاف کم به بیرون رفت.دقیقه 66: پاس عمقی وریا قبل از اینکه به تبریزی برسد توسط گوهری دفع شد.دقیقه 73: سانتر اسماعیلی با قیچی برگردان منتظری همراه شد و در میانه راه علی کریمی توپ را قطع کرد ولی توپ با اختلاف کم به بیرون رفت.دقیقه 96 : ضربه ایستگاهی محکم نویمایر با اختلاف کم به بیرون رفت.

 

حاشیه ها:

 

پس از آن نیز نوبت کاپیتان استقلال یعنی سیدمهدی رحمتی و سایر بازیکنان پارس جنوبی بود.مهدی رحمتی کاپیتان آبی‌ها به شدت توسط استقلالی‌های حاضر در ورزشگاه مورد حمایت قرار گرفت.بازیکنان استقلال با ۱۵ دقیقه دیرتر از زردپوشان جمی برای گرم کردن به چمن ورزشگاه آمدند.طارق همام بازیکن عراقی و جدید استقلال به همراه فیلیپ، مربی بدنساز استقلال از هواداران این تیم خواستند که به شدت آبی‌های پایتخت را تشویق کنند.بازیکنان استقلال به دلیل فوت پدر فرشید باقری و برای همدردی با این بازیکن، با بازوبند مشکی وارد زمین می‌شوند.پیش از آغاز بازی، بازیکنان استقلال حلقه‌ای تشکیل دادند و پژمان منتظری دقایقی را با آن‌ها صحبت کرد.تماشگران استقلال به شدت وینفرد شفر سرمربی تیمشان را تشویق کردند.داور چهارم این دیدار به شفر یاداور شد که به دلیل دمای کمتر از ۳۰ درجه هوا، بازی در اواسط دو نیمه قطع نخواهد شد.در دقیقه 30 بازی داور کول برک داد تا بازیکنان آبی بنوشند و کمی استراحت کنند.در همان دقایق نیمه نخست و پس از اعلام خطایی به سود پارس جنوبی، هواداران استقلال به سمت کمک داور بطری پرتاب کردند. این کار باعث شد شفر خشمگین شود و با سر دادن فریادهایی هواداران را آرام کرد.پس از به ثمر رسیدن گل نخست بازی توسط پارس جنوبی، هواداران این تیم با روشن کردن فشفشه‌ شادی خود را نشان دادند‌.بر خلاف گفته داور چهارم که اعلام کرده بود این بازی به دلیل گرمای هوا متوقف نخواهد شد، با نظر زرگر بازی در دقیقه ۳۰ متوقف شد و دو تیم استراحت کوتاهی انجام دادند.اعلام دو آفساید زکی‌پور باعث کلافه شدن و عصبی شدن سرمربی آبی‌ها شد.

شروط حسن عباسی برای مذاکره ایران با آمریکا: مسلمان شوند، حجاب را به رسمیت بشناسند، بساط اسراییل، ربا و سایت‌های پورن را جمع کنند| باید آمریکایی‎ها را شیعه دوازده‎امامی کنیم!+فیلم

"مسکو با تهران هماهنگ نیست"| در نشست ضدایرانی امارات چه گذشت؟

احمد تن تن کیست؟ توضیحات پلیس شوشتر در خصوص تصاویر منتشر شده

کلیدواژه: رویداد24 فوتبال لیگ برتر استقلال پارس جم

منبع: رویداد24

منبع این خبر، وبسایت www.rouydad24.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۰۱۸۱۲۴۱ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • ذوب‌آهن با یک مصدوم به مصاف پارس جنوبی می‌رود
 • بوشهر| گاز طبیعی منازل سراسر کشور از مجتمع گازی پارس جنوبی تامین می‌شود
 • پارس جم و پدیده به مصاف یکدیگر می‌روند
 • پارس جنوبی جم به مصاف پدیده‌میرود
 • پارس جنوبی جم به مصاف پدیده می‌رود
 • نیروهای پالایشگاه‌های مجتمع گازی پارس جنوبی مهارت‌افزایی می‌شوند
 • ارزیابی علمی پذیرفته شدگان آزمون استخدامی نیروهای شرکتی بیمه دانا
 • حبیبی: کشتی بدون تورنمنت بین‌المللی نتیجه نمی‌گیرد/ فکر می‌کنم طلا برای ما طلسم شده است!
 • ورامینی‌ها صدرنشین ماندند؛ طلسم تبریز شکست
 • پس از صحبت‌های مهدی تارتار، بازیکنان پارس جنوبی از اعتصاب منصرف شدند
 • تارتار بازیکنان پارس جنوبی را از اعتصاب منصرف کرد
 • خرید 9 گونه محصول کشاورزی در پارس آباد تضمینی است
 • بوشهر| دستگاه سنجش آلایندگی‌های زیست محیطی در مناطق پیرامونی پارس جنوبی نصب شود
 • طلسم عجیب کشتی ایران؛ بدون فینالیست درجهانی امیدها
 • پرواز امیدهای آزاد برای شکستن طلسم/ شاگردان رضایی امروز عازم بخارست می‌شوند
 • کشتی ایران درگیر یک طلسم عجیب و باورنکردنی
 • وضعیت پارس جنوبی قرمز است!/ نمی‌توانم که روی حرف مربی و کاپیتان تیم برای پنالتی نزدن حرفی بزنم
 • پتروشیمی‌های مستقر در پارس جنوبی مشکل مالی تیم پارس‌جم را برطرف کنند
 • خودمانی‌سازی «شستا» آغازگرِ نابودیِ اموالِ بیمه‌شدگان/«نه» به تکرارِ تلخ دست‌‌اندازی
 • سفری به تاریخ فوتبال اروپا؛ آخرین قسمت: انگلیس (2)؛ خوش بینی مفرط، طلسم پنالتی ها و جامی که هرگز به دست نیامد