باید بدانید که این روش‌های درمان برای «غده‌های عفونی» مناسب هستند. بیشتر وقت‌ها غده‌های چربی معمولی نیاز به درمان خاصی ندارند و خود‌به‌خود از بین می‌روند، اگر هم از بین نروند، آسیبی برای انسان ندارند. در مقابل، غده‌های چربی عفونی باید درمان شوند. غده‌های عفونی ممکن است با نشانه‌هایی از جمله افزایش دمای بدن و قرمزی در ناحیه‌ی بروز غده‌ها و ترشح مایعی ناخوشایند از آن‌ها همراه باشند. پزشکان معمولا به گرم کردن غده‌های چربی توصیه و گاهی مصرف آنتی‌بیوتیک را تجویز می‌کنند. آخرین درمان پزشکی غده‌های چربی، جراحی است. روش‌های درمان غده‌های چربی عفونی بر استفاده از ترکیبات طبیعی که دارای خاصیت ضدباکتری، ضدتورم و تسکین‌دهنده هستند، تمرکز می‌کنند. در ادامه با روش‌های درمان گیاهی غده‌های چربی زیر پوست آشنا می‌شوید.

۱. کمپرس گرم
گرما همراه با رطوبت، روند تخلیه و درمان غده‌ی چربی را سرعت می‌بخشد. گرما رگ‌های خونی را گشاد می‌کند و در نتیجه انتقال مواد مغذی از طریق خون و ترمیم بافت آسیب‌دیده سریع‌تر و بهتر انجام می‌شود. این روش همچنین باعث افزایش جریان خون در ناحیه‌ی مورد نظر می‌شود و به تخلیه‌ی مواد سمی که باعث تورم می‌شوند، سرعت می‌بخشد.

روش استفاده:
حوله‌ای را در آب گرم (و نه داغ) خیس کنید.
حوله را خارج کنید و بچلانید تا آب اضافی آن خارج شود.
حوله را برای ۱۰ تا ۲۰ دقیقه روی غده‌های چربی نگه دارید. این زمان نباید از ۳۰ دقیقه بیشتر شود.
این کار را ۲ تا ۴ بار در روز انجام بدهید.

۲. روغن درخت چای
با افزایش چربی، منافذ پوست‌تان بسته می‌شود که نتیجه‌ی آن بروز آکنه‌های کیستی است. عفونی شدن آکنه‌های کیستی باعث بروز غده‌های چربی عفونی می‌شود. روغن درخت چای (گیاه بومی استرالیاست و با چای سیاه یا چای سبز که در معنای رایج می‌شناسیم، متفاوت است) بروز غده‌های چربی را کاهش می‌دهد. این داروی گیاهی دارای عناصر ضدمیکروب است و خاصیت ضدِتورمی و ضدباکتریایی بالایی دارد. هرچند تأثیر روغن درخت چای در درمان غده‌های چربی زیر پوست اثبات نشده است، اما می‌توان به‌خاطر خاصیت ضدباکتریایی‌اش از آن استفاده کرد.

روش استفاده:
۱ یا ۲ قطره روغن درخت چای را روی کیست عفونی بچکانید.
باند یا چسب زخم را روی آن قرار بدهید.
پس از ۸ تا ۱۰ ساعت چسب زخم را بردارید.
شب‌ها و در هنگام خواب از دارو استفاده نکنید.
بهتر است این کار را صبح‌ها انجام بدهید.


۳. روغن کرچک
روغن کرچک، یکی دیگر از روش‌های درمان گیاهی غده‌های چربی زیر پوست است. این روغن خاصیت ضدتورم و ضدخارش دارد. همچنین حاوی ماده‌ای شیمیایی به نام رایسین است که خاصیت ضدباکتریایی دارد. حتی اگر کیست‌هایتان عفونی نباشند، استفاده از روغن کرچک ضرری ندارد.

روش استفاده:
باند یا پارچه‌ی تمیزی تهیه کنید.
پارچه را در روغن کرچک بخیسانید و آن را روی کیست‌ها بگذارید.
روی پارچه کمپرس گرم قرار بدهید و چند دقیقه‌ای (کمتر از نیم ساعت) آن نگه دارید.
به جای این کار می‌توانید روزی چند بار روغن کرچک را روی غده‌های چربی بمالید.


۴. آلوئه ورا
آلوئه‌ورا نه‌تن‌ها برای پوست بلکه برای سلامت عمومی بدن مفید است. خاصیت ضدباکتری و تسکین‌دهندگی آلوئه‌ورا به کاهش درد ناشی از کیست‌های چربی کمک می‌کند. این خاصیت ناشی از ترکیبات فنولی موجود در آلوئه‌وراست. گیاه آلوئه‌ورا همچنین به درمان و بهبود زخم‌ها سرعت می‌بخشد.

روش استفاده:
کمی ژل آلوئه‌ورا را روی کیست‌های چربی بمالید.
به آرامی ژل را روی سطح کیست‌ها بمالید تا به اعماق پوست نفوذ کند.
این کار را ۱ یا ۲ بار در روز انجام بدهید.


۵. نارون کوهی (هاماملیس)
نارون کوهی به‌خاطر خاصیت جمع‌کنندگی‌اش معروف است. برگ و پوست این گیاه سرشار از تانن (tannin) است که به‌عنوان درمانی برای ترشح بیش‌ازاندازه‌ی چربی در غده‌های چربی استفاده می‌شود. تانن با تنگ کردن منافذ پوست، ترشح چربی را کاهش می‌دهد.

روش استفاده:
۱ یا ۲ قطره نارون کوهی را روی کیست بریزید.
به آرامی پوست‌تان را بمالید تا مایع گیاهی به اعماق پوست نفوذ کند.
این کار را هر روز انجام بدهید.


۶. سرکه سیب
سرکه‌ی سیب (خواص سرکه سیب) دارای خاصیت ضدباکتری، ضدقارچ و ضدعفونی‌کنندگی بالایی است، تا حدی که می‌توان از آن به‌عنوان پاک‌کننده استفاده کرد. پس برای مقابله با باکتری‌ها در کیست‌های عفونی چربی می‌توان از سرکه‌ی سیب استفاده کرد.

روش استفاده:
پنبه را به سرکه‌ی سیب آغشته کنید.
پنبه را روی کیست بگذارید و برای مدتی نگه دارید.
اگر پوست حساسی دارید یا احساس سوزش می‌کنید، نخست سرکه را با کمی آب رقیق کنید و سپس آن را روی کیست بمالید.
این کار را ۳ تا ۴ بار در روز تکرار کنید.

منبع: عصر خبر

منبع: پارسینه

خبر بعدی:

فريب تبليغات ماهواري را در زمينه درمان ام اس نخوريد

انجمن ام اس ايران در اطلاعيه اي از هموطنان و بيماران ام اس خواست فريب تبليغات نادرست برخي شبكه هاي ماهواره اي را در زمينه درمان ام اس نخورند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، در پي پخش تبليغي از برخي شبكه هاي ماهواره اي كه در آن ادعا شده است بيماري ام اس را با نوعي داروي خوراكي سلول بنيادي !! درمان مي كند، كميته علمي انجمن ام اس ايران از بيماران خواست فريب اين تبليغات را نخورند.
متن اطلاعيه كميته علمي انجمن ام اس به اين شرح است:
«بسمه تعالي
اطلاعيه كميته علمي انجمن ام اس ايران
با سلام
نظر به اينكه عده زيادي از بيماران عزيز «ام اس» در خصوص مطالب يك برنامه تلويزيوني كه از شبكه هاي ماهواره اي پخش شده در مورد توليد كپسول داروي سلول بنيادي از انجمن ام اس ايران سوالاتي را مطرح نموده اند كه لازم مي دانيم توضيح لازم داده شود:
1- نقش سلول بنيادي در درمان بيماري ام اس در مراكز تحقيقاتي معتبر در دنيا در حال انجام بوده ولي نتايج آن هنوز اعلام نشده ، گرچه نتايج اوليه ، اميدهايي را در خصوص اين روش درماني به همراه داشته است .
2- اين روش درماني فقط بايد در مراكز بسيار مجهز به امكانات خاص و از طرف افراد مجرب در خصوص اين روش درماني انجام گيرد و مراكزي كه فاقد امكانات لازم هستند به هيچ وجه مجاز به انجام اين مطالعات نمي باشند
3- اين روش درماني از طريق تزريق نوع خاصي از سلول بنيادي و تحت شرايط خاص انجام مي گيرد و تجويز داروهاي خوراكي هيچ اثري در تغيير سيستم ايمني بيمار نداشته و در دستگاه گوارش، دارو تغيير ماهيت داده و به هيچ وجه اثر درماني ندارد
4- به بيماران عزيز ام اس توصيه مي شود كه به هيچ وجه اقدامات درماني توصيه شده از طرف پزشكان، درمان خود را ترك نكنند و گول تبليغات غير علمي و سودجويانه را نخورند.
5- روش هاي درماني موثر نيازي به ارائه از طريق شبكه هاي ماهواره اي معلوم الحال نداشته و به راحتي در مراكز درماني مجاز در اختيار بيماران قرار مي گيرد.
كميته علمي انجمن ام اس ايران»

مخالفت عضو مجمع با پیوستن به FATF: بگذاریم اگر قرار است خفه شویم دیگران این کار را انجام دهند| پیشنهاد حذف ریاست‌جمهوری از ساختار سیاسی کشور

مردم چرا به خود اجازه می‌دهند در کار مسئولان مملکت دخالت کنند؟!

پیش بینی هواشناسی در نوروز 98

کلیدواژه: درمان گیاهی درمان

منبع این خبر، وبسایت www.parsine.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۰۱۹۱۷۸۲ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • نوشیدن چاى برای چه کسانى ضرر دارد؟/ راهی ساده برای چاق شدن صورت/ درمان مفاصل با یک خوراکی لذیذ
 • روشی برای درمان فشارخون بالا
 • درمان فشارخون بالا با امواج فراصوت
 • مهم‌ترین چهره سال ۹۷ کیست؟
 • گیاهان دارویی چربی سوز درطب سنتی
 • چند روش خانگي درمان کبد چرب + علل و علائم کبد چرب
 • آجیل خورها بخوانند
 • رایحه درمانی چیست و چه فوایدی دارد؟
 • اشتباهاتی که در هنگام شستن مو‌ها مرتکب می‌شویم
 • جوش‌های زیر پوستی از کجا می‌آیند؟
 • بهترین شیوه برای شستن مو‌ها و اشتباهاتی که باید ترک شوند
 • بهترین درمان برای کیست کلیه
 • 15 عامل ریزش ابرو
 • ادویه های لاغرکننده و چربی سوز شکم و پهلو
 • گیاهان دارویی چربی سوز را بشناسید
 • کیست‌های کلیه را چگونه درمان کنیم؟
 • گیاهان دارویی چربی سوز در طب سنتی را بشناسید
 • فواید رایحه درمانی چیست؟
 • چگونه روغن سالم را از ناسالم تشخیص دهیم؟