به گزارش سرويس بين الملل خبرگزاري صدا و سيما ؛ سه روز پس از فرو ریختن پل در شهر جنوا ایتالیا، اوضاع زندگی مردم این شهر همچنان آشفته است.
شبکه تلویزیونی فرانس 24 گزارش داد: با وجود گذشت سه روز از حادثه فرو ریختن پل در شهر جنوا، اوضاع در این شهر همچنان آشفته است.

این گزارش افزود: امدادگران همچنان به عملیات جستجو ادامه می دهند و پیش بینی می شود حدود ده تا بیست نفر دیگر هنوز در بین خرابه های این پل گرفتار باشند. ولی هر چه زمان می گذرد، امید برای یافتن این افراد نیز کاهش می یابد. در حادثه فرو ریختن پل در این شهر بیش از سی و هشت تن جان باختند و پانزده تن دیگر زخمی شدند. پلیس همچنان مانع بازگشت افراد به خانه های شان می شود. خبرنگار شبکه تلویزیونی فرانس بیست و چهار در گزارشی از محل حادثه گفت: «بسیاری از خانه هایی که در نزدیکی و در فاصله یکصد متری از پل تخریب شده، واقع هستند، به دلیل وجود کمربند امنیتی پلیس غیر قابل دسترس شده اند. بسیاری از ساکنان این محدوده تخلیه شده اند و در انتظار اجازه پلیس و مقامات ایتالیایی برای بازگشت سریع به منازل خود هستند تا بتوانند برخی وسایل و مدارک شناسایی خود را جمع آوری کنند؛ اما دسترسی به منازل شان بسیار سخت شده است.» یکی از ساکنان گفت: «ما چهارشنبه شب آمدیم و ماموران امدادگر تنها به ما ده دقیقه اجازه دادند تا به خانه های مان برویم و برخی وسایل مان را جمع آوری و با خود بیاوریم و در چنین شرایطی شما همه چیز را فراموش می کنید. من تنها توانستم مدارک، لباس و کفش هایم را بردارم.» یکی دیگر از ساکنان گفت: «به ما می گویند که به خاطر قرار گرفتن منازل تان در زیر پل، قرار است کلیه این خانه ها تخریب شوند. مردم از این که می بینند وسایل و خاطرات شان در حال از دست رفتن است کاملا ناراحت هستند. تصور کنید آدم باید در مدت چند ثانیه خانه اش را ترک کند، بدون این که مجددا بتواند به داخل آن باز گردد.» خبرنگار فرانس بیست و چهار همچنين افزود:« اگرچه حدود صد و سی و پنج فرد از منازل شان تخلیه شده اند ولی برخی از آنان ترجیح می دهند برای جمع آوری وسایل شان به خانه های خود بازگردند؛ با این وجود تمامی این افراد باید به مراکز پذیرش اقامت موقت در شهر جنوا بروند.» این مراکز به افراد مصیبت زده و افرادی که به دلیل دیدن صحنه های سقوط خودروها و مردم از پل در حالت شوک به سر می برند، خدمات روانشناسی نیز ارائه می دهد. ماریا تینی پزشک و مشاور شهرداری شهر جنوا هم گفت :« اگرچه بسیاری توانسته اند از خطر بگریزند ولی وقتی می دیدند که دیگر افراد و خودروها از پل سقوط می کنند، در وضعیت روانی خطرناکی قرار می گیرند.»  

منبع: واحد مرکزی خبر

خبر بعدی:

چرا مشاورین املاک نباید از چرخه معاملات مسکن حذف شوند؟

صراط:

با افزایش ضریب نفوذ اینترنت و استفاده از گوشی‌های هوشمند این روزها بسیاری از کسب‌وکارهای سنتی با مدل‌های دیجیتالی، تحت وب و اپلیکیشن موبایل جایگزین شدند. از فروشگاه‌های آنلاین در دسته‌های مختلف گرفته تا فروش، اجاره و خرید خانه و یا مشاوران املاکتهران و شهرستان‌ها، همه و همه این روزها در حال استفاده از پتانسیل موجود در فضای مجازی هستند. در آنسوی داستان اما این دیجیتالی شدن باعث حذف برخی از مشاغل سنتی در صنوف مختلف شده و این ذهنیت را بوجود آورده است که در آینده نه چندان دور شاید این تعطیلی‌ها و حذف‌ها شامل سایر اصناف هم بشود. امروز از نگاه کیلید می‌خواهیم در همین مورد صحبت کرده و به این سوال پاسخ دهیم که چرا مشاورین املاک نباید از چرخه معاملات مسکن حذف شوند؟ پس با ما همراه باشید.

مشاور املاک، خوب یا بد؟
اگر در حال خواندن این مطلب هستید یعنی حتما شما هم در زندگی تا بحال چندین بار گذرتان به دفاتر مشاور املاک رسیده است. خواه برای خرید یا فروش خانه و خواه رهن و اجاره کردن آن. درست است که این روزها با رشد فعالیت‌ها و خدمات سایت‌ّهای حاضر در بخش املاک در تهران و شهرستان‌ها روبرو هستیم اما به باور کارشناسان همچنان بار اصلی در این حوزه روی دوش مشاوران املاک و بطور کلی آژانس‌ها و دفاتر حاضر در این بخش است.
چرایی این موضوع نیز بسیار ساده است. درست است که جمعیت کشور در حال حاضر به سمت جوان شدن رفته و نسل جوان نیز این روزها بیشتر از سایر نسل‌ها به دنبال دریافت خدمات مورد نظر خود بر بستر اینترنت و تلفن همراه است اما نباید یک نکته اساسی را فراموش کرد که همچنان فروشندگان املاک و یا آندسته از مالکانی که قصد رهن و یا اجاره ملک خود را دارند همچنان از پتانسیل مشاوران املاک و یا املاکی‌هایی که از قدیم با آن‌ها در تعامل بوده‌اند استفاده می‌کنند.
بر اساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته، گفته می‌شود که تا یک دهه آینده نزدیک به ۷۰ درصد معاملات مسکن در کشور در فضای مجازی به صورت دیجیتالی انجام خواهد شد. این موضوع شاید باعث شود که فروشنده و خریدار بدون واسطه و مستقیم به یکدیگر متصل شده و فرآیند خرید و فروش خود را انجام دهند و هر چند که به ظاهر ممکن است این اقدام مزایایی داشته باشد اما قطعا قسمت معایب آن بسیار بیشتر از مزایای آن است.

دلایل مراجعه به مشاورین املاک قانونی
مشاور املاک کسی است که روزانه با معاملات زیادی سر و کار دارد در نتیجه به واسطه دانش و تجربه با مشکلات قانونی،‌ که ممکن است در آینده گریبان‌‌گیر هر یک از طرفین قرارداد شود، آشناست. بنابراین چنین فردی به راحتی می‌تواند برای هر دو طرف ماجرا نقش یک راهنمای حرفه‌ای را بازی کند.
اگر تا بحال به سراغ یکی از مشاوران املاک مجاز و قانونی رفته باشید حتما می‌دانید که مهمترین وظیفه آن‌ها پیش از انجام معامله، بررسی تمامی مدارک دو طرف معامله است. این افراد موظف هستند برای تنظیم و عقد قرارداد، قبل از هر چیز صحت مدارک دو طرف را بررسی کنند و در صورتی که بعدا مشخص شود به دلیل سهل‌انگاری او در انجام چنین کاری زیان‌ دیده‌اید، می‌توانید از او شکایت و خسارت دریافت کنید. در واقع به نوعی وظیفه‌ بررسی صحت مدارک طرف دیگر معامله را از گردن خود برداشته و بر عهده‌ مشاور املاک می‌گذارید. البته به شرط آنکه مشاور املاک مجاز و قانونی باشد. یعنی دارای پروانه کسب با تاریخ معتبر از سوی اتحادیه مشاوران املاک باشد.

امنیت و اطمینان
مهمترین دلیلی که بسیاری از افراد برای خرید و یا رهن و اجاره ملک به بنگاه‌ها و یا مشاوران املاک مراجعه می‌کنند به جز کامل بودن بانک اطلاعاتی آن‌ها، اشراف کامل این افراد به قوانین و البته پروسه احراز هویت و بررسی قانونی مدارک ارایه شده از سوی هر دو طرف است.
حضور مشاوران املاک باعث می‌شود مردم با اطمینان خاطر بیشتری معاملات خود را انجام دهند. قطعا پیش آمده که از دوستان یا آشناهایتان داستان‌ّهایی در مورد کلاهبرداری‌های ملکی شنیده باشید. یکی از مهمترین دلایل این موضوع عدم تسلط خریدار به قواعد و قوانین حاکم در این بازار و یا اطمینان بی‌جا و بدون بررسی او به دفاتر غیر مجاز بوده است. پس با بودن مشاوران املاک در این عرصه مردم با اطمینان خاطر بیشتری معاملات خود را انجام خواهند داد.

قدرت چانه‌زنی و مذاکره بالا
هر چند که بسیاری از افراد تصور می‌کنند مشاوران املاک بیشتر به فکر جیب خود هستند اما اگر این فرضیه درست هم باشد همین موضوع در نهایت می‌تواند برای هر دو سوی ماجرا یعنی هم خریدار و هم فروشنده و یا هم موجر و هم مستاجر سودمند باشد. چرا که مشاور املاک تنها در صورتی می‌تواند به حق‌العمل خود برسد که بتواند یک معامله را به سرانجام برساند. در نتیجه او نهایت سعی و تلاش خود را انجام می‌دهد که به هر دو طرف ماجرا سود برساند.
مشاوران املاک قدرت چانه زنی بسیاری بالایی دارند و همانطور که گفته شد سعی می‌کنند هم توانایی و بودجه مالی شخص خریدار را در نظر بگیرند و هم فروشنده را راضی به اخذ تخفیف برای خریدار کنند. در نتیجه در انجام معاملات خرید و یا اجاره در بسیاری از موارد مشاوران می‌توانند کمک حال هر دو طرف در فرآیند مذاکرات پیش رو باشند.

چگونه یک مشاور املاک قانونی را شناسایی کنیم؟‌
همانطور که گفتیم اولین گام برای شناسایی یک مشاور املاک مجاز و قانونی دیدن پروانه کسب و کار است. شما حتی می‌توانید پیش از اقدام به فرآیندهای قانونی پیش روی خود، شماره پروانه آن مشاور را از سوی اتحادیه مشاوران املاک بررسی کرده و از صحت آن اطمینان حاصل کنید.
نکته بعدی که می‌تواند خیال شما را از مجاز بودن یک بنگاه املاک راحت کند ارایه کد رهگیری توسط همان بنگاه و نه همکاران اوست. ارایه کد رهگیری به شما باعث می‌شود که ملک مورد معامله شما دیگر در هیچ دفتر املاکی قابل عرضه و عقد قرار داد به دیگران نباشد. یعنی زمانی که معامله‌ شما در سامانه کد رهگیری ثبت می‌شود، تمام مشاورین املاک مجاز در سراسر کشور از معامله شدن آن ملک مطلع می‌شوند؛ بنابراین اگر مالک بخواهد کلاه‌برداری کند و ملک خود را علاوه بر شما به افراد دیگری نیز بفروشد یا اجاره دهد، سیستم به مشاور املاک هشدار می‌دهد.
گفتنی است که ارایه امکان ثبت کد رهگیری صرفا برای آندسته از آژانس‌های املاکی فعال می‌شود که دارای پروانه صنفی معتبر باشند. شما می‌توانید با مراجعه به وب‌سایت سامانه‌ ثبت معاملات املاک و مستغلات کشور به آدرس www.iranamlaak.ir و مراجعه به بخش جست‌و‌جوی مشاورین املاک مجاز بررسی کنید بنگاهی که به آن مراجعه کرده‌اید مجوز دارد یا خیر. همچنین آژانس‌هایی که در سامانه کیلید ثبت شده‌اند نیز همگی مجوزهای لازم را در اختیار دارند بنابراین با خیال راحت می‌توانید در معامله به آنها اطمینان کنید.

مشاوران املاک همکاران نزدیک سایت‌های اینترنتی
استفاده از سایت‌ها و اپلیکیشن‌های حاضر در بخش خرید، فروش، رهن و اجاره املاک مانند سایت کیلید مزایای بسیاری را به همراه دارد. مهمترین این مزایا بازدید مجازی شما از ملک آگهی شده در این سایت‌ها به واسطه عکس‌ها و یا حتی فیلم‌های بارگذاری شده از آن ملک است. نقطه قوت بعدی این سایت‌ها مقایسه قیمت خانه‌ها در دسته‌های مختلف و در مناطق مورد نظر کاربران و در کنار آن امکان جستجوی حرفه‌ای با فاکتورها متفاوتی همانند متراژ، حداکثر قیمت قابل پرداخت و تعیین سایر امکانات مورد نظر در مناطق مختلف شهری و یا حتی استان‌های دیگر است.
هر چند که بسیاری از آگهی‌های درج شده در این سایت‌ها بصورت مستقیم از سوی فروشنده و موجر درج شده اما حجم بسیار بالایی از آگهی‌های دیگر این سایت‌ها همچنان توسط مشاوران املاک قانونی و مجاز فعال در سراسر کشور درج می‌شود که همین مساله در نهایت باعث می‌شود تا فرآیند انتخاب ملک از سایت‌ها و یا اپلیکیشن‌های موبایلی یه رابطه سودمند برای تمامی طرف‌ّهای حاضر در این معامله باشد. از خریدار و فروشنده گرفته تا مشاور املاک و سایت‌های آنلاین.
در پایان با بیان این نکته که مشاوران املاک هیچ وقت از چرخه معاملات مسکن حذف نمی‌شوند همچنان به این مهم تاکید می‌شود که بهتر است بنا به دلایلی که در بالا هم به آن پرداختیم بجای ارتباط مستقیم با مالک این ارتباط از سوی مشاوران املاک قانونی صورت بگیرد و یا در نهایت فرآیندهای ثبت قانونی حتما در دفاتر املاک قانونی و مجاز بررسی و انجام شود.

مردم چرا به خود اجازه می‌دهند در کار مسئولان مملکت دخالت کنند؟!

مصباحی‌مقدم: چطور مردم به خودشان اجازه می‌دهند که به اعضای شورای نگهبان یا مجمع تشخیص تکلیف کنند که این کار را بکنید یا نکنید؟!| آیا نباید به ساختاری که نظام ایجاد کرده اعتماد کنند؟

مزد 98 روی پله آخر

کلیدواژه: ايتاليا جنوا پل فروريختن عمليات جستجو

منبع این خبر، وبسایت www.iribnews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۰۱۹۱۹۳۷ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • شنیدنی های جالب از آئین های شاد استان مرکزی برای رستاخیز طبیعت
 • بهینه‌سازی وسایل خانه برای افراد معلول با چاپ ۳‌بعدی
 • خلاصه بازی جنوا و یوونتوس در ۲۶ اسفند ۹۷ + فیلم
 • وضعیت آشفته تسلیحات ارتش آلمان
 • یوونتوس و رکوردهایی که از دست رفت! (عکس)
 • واکنش هواداران خشمگین یووه به غیبت رونالدو مقابل جنوا
 • آلگری: امیدوارم شکست برابر جنوا، یوونتوس را بیدار کند
 • اولین شکست فصل یوونتوس مقابل جنوا
 • فوتبال جهان| رکوردار‌هایی که یوونتوس با باخت مقابل جنوا بر باد داد
 • شکست دور از انتظار یوونتوس مقابل جنوا
 • فوتبال جهان| جنوا اولین شکست یوونتوس را رقم زد
 • فوتبال جهان| هواداران یوونتوس و جنوا به یک دلیل خواهان استرداد وجه بلیت‌ بازی شدند
 • ترکیب اصلی یوونتوس مقابل جنوا اعلام شد
 • رسمی؛ ترکیب تیم های جنوا و یوونتوس
 • با غیبت کریستیانو رونالدو در بازی با جنوا، برخی از هواداران دو تیم خواهان بازپس گیری پول بلیط خود شدند!
 • ادعای Messaggero: لازوویچ در تابستان از جنوا به لاتزیو خواهد پیوست
 • نوروز مجانی می شود!
 • هیچ باشگاهی را این اندازه آشفته ندیده بودم
 • سینما در تلویزیون، نوروز مجانی می شود!