نمناک نوشت: روز گذشته، چند نفر از خانم های محلی هندوستان پس از شنیدن صدای گریه یک کودک در زیر زهکشی آب فاضلاب به جستجوی مکان انتشار صدا رفتند که در نهایت آنها موفق به یافتن نوزاد تازه متولد شده شدند که بند ناف او توسط مادر یا پدرش به گردنش همانند طنابی محکم بسته شده بود.

در هنگام بیرون آوردن نوزاد از زهکشی آب فاضلاب، ده ها نفر از مردمان محلی در حال تماشای این صحنه دلخراش بودند که بند ناف دور گردنش پیچیده و بدنش به مواد آلوده آغشته شده بود.
یقینا پدر و مادر این نوزاد تازه متولد شده، افراد بسیار بی مسئولیتی بودند که فرزند تازه متولد شده خود را اینگونه در خیابان رها نموده بودند.
پس از یافتن نوزاد، خانم روستایی به نام "گیتا" او را به خانه خود برد و با آب بدن نوزاد را تمیز کرد و سپس به بیمارستان منتقل کردند که پزشکان متوجه شدند کودک دچار تنگی نفس بوده است.

اینک حال نوزاد تازه متولد شده کاملا بهبود یافته است و به گفته رسانه های محلی پلیس هنوز موفق به دستگیر کردن پدر و مادر بی مسئولیت و بی وجدان این نوزاد تازه متولد شده نشده اند.

منبع: پارسینه

خبر بعدی:

علائم بیش فعالی در نوزادان چیست ؟

یک پژوهش نشان می‌دهد که نوزادانی که بیش از حد گریه می‌کنند و مشکلات خواب و شیر خوردن دارند، بیشتر از دیگران در معرض خطر ابتلا به مشکلات رفتاری در دوران کودکی، از جمله اختلال بیش فعالی کمبود توجه (ADHD) هستند. بیش فعالی و کمبود توجه (ADHD) یک اختلال رفتاری است که با رفتار‌های هیجانی، بیش فعالی و عدم تمرکز و توجه همراه است.

گریه بیش از حد نوزاد

نزدیک به ۲۰ درصد از نوزادان نشانه‌هایی مانند گریه مداوم، مشکلات خواب و تغذیه در طول سال اول زندگی خود دارند. در بیشتر موارد این نشانه‌ها گذرا هستند و هنگامی که آن‌ها به سنین پیش از دبستان می‌رسند؛ این مشکلات برطرف می‌شوند.

اما خانواده‌هایی که این گونه مشکلات در سابقه فامیلی شان وجود دارد، در صورت بروز این نشانه‌ها در نوزاد، بایستی برای به حداقل رساندن این مشکلات در بزرگسالی به سرعت به پزشک مراجعه کنند."

پژوهشگران ۲۲ مطالعه بر روی ۱۹۳۵ نوزاد انجام دادند. ده مورد از این مطالعات پیرامون پیامد‌های گریه بیش از حد نوزاد، چهار مورد بررسی مشکلات خواب، سه مورد مربوط به تغذیه نوزادان و پنج مورد پیرامون دیگر مشکلات نوزادان انجام شد.

خطر ابتلا به مشکلات رفتاری در میان نوزادانی که مشکلات بیشتری را تجربه کرده بودند، بیشتر بود. به طور معمول، این مشکلات به اختلال بیش فعالی و کمبود توجه (ADHD) و رفتار‌های برونگرایانه مانند پرخاشگری، تخریب و قشقرق به راه انداختن مرتبط بود.

نوزادانی که در خانواده‌های مضطرب و مشکل دار متولد می‌شوند، و افراد خانواده آنها دارای مشکلات روانی، اجتماعی و مشکل تعامل با یکدیگر هستند، بیشتر در معرض ابتلا به اختلالات رفتاری در کودکی و بزرگسالی هستند

همه نوزادان گریه می‌کنند و گاهی اوقات آرام کردن آن‌ها بسیار دشوار است. گریه بیش از حد، به گریه شدید، ناخوشایند، غیر قابل آرام کردن و بدون هیچ دلیل ظاهری در سه ماه اول زندگی نوزاد گفته می‌شود. نوزادانی که مشکل خواب دارند، به سختی در شب به خواب می‌روند و خواب کامل در طول شب ندارند. مشکلات تغذیه‌ای نیز شامل استفراغ کردن، بی اعتنایی به غذا، کم اشتهایی و مشکلات بلع است.

پنی گلس، دکترای روانشناسی رشد در مرکز پزشکی ملی کودکان در واشنگتن، می‌گوید: "پیش از این نوزادان بی قرار و ناآرام را کولیکی می‌نامیدند. امروز کولیک به عنوان یک ریفلاکس خفیف و ملایم شناخته و درمان می‌شود." او می‌گوید: "بسیاری از نوزادانی که زمان زیادی ناآرام و بی قرار هستند، به سرعت به این درمان‌ها پاسخ می‌دهند."

اگر در مورد شرایط نوزاد خود نگران هستید، با پزشک متخصص کودکان صحبت کنید، زیرا ممکن است مشکل نوزاد به سادگی یک ریفلاکس ملایم و قابل درمان باشد.

وضعیت نوزاد را به دقت در نظر بگیرید، بهترین کاری که پدر و مادر می‌توانند انجام دهند، یادداشت کردن شرایط جسمی نوزاد در زمان‌های متفاوت است، بدین ترتیب پزشک با دقت بیشتری می‌تواند به اوضاع رسیدگی کند. میزان تکرار حالات نوزاد، زمان اتفاق افتادن آن در روز یا شب، کاری که شما برای آرام کردن نوزاد انجام داده‌اید و تاثیر پذیری آن را در یادداشت‌های خود ذکر کنید.

دکتر گلس می‌گوید، از کمک‌ها و راهنمایی‌های پدر و مادر‌های دیگری که این شرایط را داشته‌اند، بهره ببرید: "بسیاری از نوزادان بیش از حد تحریک می‌شوند و گریه می‌کنند. به راحتی نمی‌خوابند یا غذا نمی‌خورند و در هنگام شیر خوردن حواسشان پرت چیز‌های دیگر می‌شود. در این شرایط پدر و مادر‌ها احساس نا امیدی می‌کنند و از اینکه کاری از دستشان برنمی‌آید، افسرده می‌شوند. در این شرایط راهنمایی دوستان و آشنایان نجات دهنده است."

دکتر گلس ادامه می‌دهد، عوامل خانوادگی در این بین نقش مهمی دارند. "پدر و مادر‌ها معمولا در ماه‌های اول تولد نیاز به کمک و پشتیبانی خانوادگی دارند. وجود افرادی برای کمک هنگام بی قراری و ناآرامی نوزادان، بسیار موثر است و از فشار جسمی و روانی بر روی پدر و مادر می‌کاهد. به ویژه در شب‌هایی که نوزاد نمی‌خوابد و مرتبا گریه می‌کند." او می‌گوید: "وجود کمک باعث می‌شود که همگی زودتر آرام شوند."

دکتر گلس می‌افزاید: "عوامل دیگری که می‌توانند منجر به بی قراری نوزادان شوند، عبارتند از استرس پس از زایمان یا استرس در هنگام تولد نوزاد. صرف نظر از علت بروز این وضعیت، "کمک به مشکلات رفتاری اولیه نوزاد، تأثیر مثبتی بر روی آینده کودکان و والدین آن‌ها دارد."

چه باید کرد؟

چگونه دریابیم که نوزاد رفتاری طبیعی دارد یا رفتار او علائم بیش فعالی در نوزادان و نشان دهنده مشکلات رفتاری مانند بیش فعالی در آینده است؟

جنیفر واکر و همکارش لورا هانتر در کتاب مادران و راهنمای مراقبت‌های اولیه از نوزاد بیان می‌کنند: "اگر نوزادان به مدت شش ساعت و یا بیشتر در روز گریه کنند و مشکل در تغذیه و خوابیدن داشته باشند، ممکن است شرایط خانه برایشان استرس زا باشد و در خانه در معرض فشار روحی باشند".

البته گریه و بی قراری در ساعت‌های ۶ تا ۹ شب، شامل این بازه زمانی نمی‌شود. واکر می‌گوید. "نوزادان نیاز دارند روزانه مقدار انرژی مشخصی را تخلیه کنند."

در نظر داشته باشید که هر نوزادی با توجه به سن و ویژگی‌های خود، روال روزانه منحصر به فردی دارد و بایستی نسبت به آن آگاهی پیدا کنید. برای نمونه پس از دو هفته اول تولد، تا سه ماهگی نوزاد، فواصل شیردهی به هر ۲.۵ تا ۳ ساعت می‌رسد و خواب شبانه به ۴.۵ تا پنج ساعت پیوسته در طول شب می‌رسد. پس از این مدت، خواب شبانه ۹ تا ۱۲ ساعت می‌شود.

گاهی اوقات رفع مشکلات اولیه نوزاد، از بروز مشکلات رفتاری در آینده پیشگیری می‌کند. به نظر واکر، قنداق کردن نوزادانی که کمتر از ۳ ماه سن دارند، باعث بهبود خواب آنان می‌شود. هم چنین او می‌گوید: "نوزادان به دلایل بسیاری گریه می‌کنند و گرسنگی تنها دلیل آن نیست؛ بنابراین بهتر است با تنظیم ساعات خواب و شیردهی و حفظ سلامت جسمی و روانی نوزاد، از بروز مشکلات رفتاری او در آینده پیشگیری کنید."   منبع: زندگی آنلاین

مردم چرا به خود اجازه می‌دهند در کار مسئولان مملکت دخالت کنند؟!

مصباحی‌مقدم: چطور مردم به خودشان اجازه می‌دهند که به اعضای شورای نگهبان یا مجمع تشخیص تکلیف کنند که این کار را بکنید یا نکنید؟!| آیا نباید به ساختاری که نظام ایجاد کرده اعتماد کنند؟

مزد 98 روی پله آخر

منبع این خبر، وبسایت www.parsine.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۰۱۹۱۹۵۰ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • توضیح مترو درباره ورود فاضلاب به چشمه‌علی
 • توسعه یک فیلتر نوین برای حذف آلاینده‌ها از فاضلاب صنعتی
 • دادستان: چرخه تصفیه فاضلاب در مراغه مشکلی ندارد
 • چهره های مشهور ایرانی متولد 27 اسفند + تصاویر
 • ◄ رد ارتباط ورود فاضلاب به چشمه‌علی و حفاری مترو
 • تاریخ تولد لاکچری و زایمان زودرس ظلم به نوزاد است
 • دستگیری راننده تانکر در حین تخلیه فاضلاب در آبیک
 • ۳۴ میلیارد تومان برای تکمیل فاضلاب پردیسان قم اختصاص یافت
 • چاق ترین نوزاد آمریکایی به دنیا آمد+عکس
 • طرح شبکه جمع آوری فاضلاب و مخزن جوشقان قالی کاشان آغاز شد
 • بدن کودک رها شده در جنگل لانه حشرات شد (عکس)
 • چهره ناخوشایند فاضلاب در کوچه‌های آبادان + فیلم
 • فوران فاضلاب در خیابان‌های اهواز + فیلم
 • تقدیر از نیروهای امداد و حوادث آب و فاضلاب منطقه یک امور آب و فاضلاب اراک
 • تقدیر از کارکنان بهره برداری از تصفیه خانه فاضلاب شهر اراک
 • فاضلاب به چشمه علی شهرری رسید!
 • ورود فاضلاب به «چشمه علی» +فیلم
 • ‌ فراخوان جدید وزارت نیرو برای انتخاب مدیران بخش آب و فاضلاب
 • اعلام عامل اصلی مرگ پانزده نوزاد در تونس