کالاهای موجود در انبارهایی که در سامانه جامع ثبت نشده و یا با موجودی های ثبت شده مغایرت دارند، در حکم کالای قاچاق است و مشمول قوانین تعزیراتی می شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از صداوسیما، محمد قبله در همایش آموزشی سامانه جامع انبارها که امروز در ساختمان شهید نادری وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار شد با اشاره به شناسایی ۵۱۰ هزار انبار نگهداری کالا در سطح کشور به سه روش خود اظهاری، اطلاعات موجود در سازمان صنعت استانها و اطلاعات موجود در وب سایتها گفت: هم اکنون این سامانه در مرحله عملیاتی شدن است و از اول شهریور همه انبارها باید اطلاعات خود را در سامانه وارد کنند ضمن اینکه همه سامانه های موازی باید در ذیل این سامانه قرار گیرند چون استقرار این سامانه تکلیف قانونی ما بر اساس قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز مصوب مجلس شورای اسلامی است.

وی تاکید کرد: سازمان های صنعت، معدن و تجارت استانها باید به انبارها ابلاغ کنند که از ابتدای شهریور لازم است اولا موجودی خود را در سامانه جامع انبار ثبت کنند و ثانیا باید همه ورود و خروج کالا مبتنی بر بارنامه ها در سامانه ثبت گردد تا در زمان کوتاهی رضد و موجودی انبارها به صورت هوشمند فراهم شده و اطلاعات دقیقی از پراکنش و دپوی کالا در اختیار مسئولان قرار گیرد.

مدیرکل دفتر امور خدمات بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به وجود انواع مختلف انبار در سطح کشور گفت: هم اکنون بیش از ۳۰۰ هزار انبار صنفی (عمده فروش، بنکدار و بار فروش)، ۴۹ هزار انبار صنعتی، ۸۳ هزار انبار کشاورزی و ۸ هزار انبار معدنی و ۴۱ هزار انبار دپوی کالا در کشور وجود دارد و از این تعداد، ۲۴ هزار انبار به روش خود اظهاری، ۳۵۱ هزار انبار از طریق اطلاعات استانها و ۱۲۷ هزار داده انبار نیز از طریق وب سرویس ها شناسایی شده اند.

قبله افزود: صاحبان انبارهایی که تاکنون مورد شناسایی قرار نگرفته اند باید از طریق پایگاه اینترنتی www.nwms.ir اطلاعات انبار خود را ثبت کنند.

وی تصریح کرد: سامانه جامع انبار برای تمام افرادی که در این سامانه ثبت نام کنند حساب کاربری ایجاد می کند که بر اساس آن، انباردار باید علاوه بر ثبت موجودی کالا، تمام ورودی و خروجی کالا توسط بارنامه و غیر بارنامه را در حساب کاربری انبار خود ثبت کنند چراکه از این تاریخ، ملاک تشخیص احتکار و محتکر، اطلاعات موجود رد سامانه جامع انبار است.

مدیرکل دفتر امور خدمات بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت از همکاری مطلوب سایر دستگاههای اجرایی و نظارتی برای پیاده سازی این سامانه تقدیر و تصریح کرد: هم اکنون بیش از ۹۰ درصد بارنامه های صادره توسط سازمان راهداری از سامانه جامع انبار استعلام می کنند و عملا تا حدود زیادی، جریان گردش کالا شناخته شده است و هم اکنون تصمیم داریم که پروژه رسید، حواله که گام بعدی استقرار سامانه جامع انبارها است بصورت سراسری در کل کشور اجرایی شود.

منبع: اقتصاد آنلاین

خبر بعدی:

کشف ۳۱ انبار احتکار کالا در استان همدان

به گزارش خبرنگار مهر، سردار بخشعلی کامرانی صالح پیش از ظهر یکشنبه در مصاحبه مطبوعاتی با خبرنگاران به برنامه‌های حوزه انتظامی اشاره کرد و با بیان اینکه امسال ۲۵۰۰ عملیات مختلف در حوزه‌هایی که فراخور نیاز مردم بوده انجام شده است، گفت: امسال ۹۴۰ هزار مورد تماس مردمی با مرکز پلیس ۱۱۰ برقرار شده که بیش از ۵۰ درصد تماس‌ها در راستای ارشاد و راهنمایی بوده است.

فرمانده انتظامی استان همدان با بیان اینکه در حوزه اقدامات پیشگیرانه برای جرایم استفاده از ظرفیت‌های مردمی مدنظر است، عنوان کرد: امسال ۵ هزار شبگرد ساماندهی و آموزش‌های لازم را دریافت کردند.

انهدام ۷۰ باند قاچاق کالا در استان همدان

وی با بیان اینکه اولویت مأموریتی پلیس در چند بخش از جمله مبارزه با مواد مخدر، قاچاق و کاهش تصادفات جاده‌ای بود، عنوان کرد: استان همدان در این سه مورد به توفیقات خوبی دست یافته به طوری که در حوزه مواد مخدر بیش از ۶ هزار و ۳۰۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر کشف و در این راستا ۷۰ باند منهدم و بیش از ۱۰ هزار نفر مصرف کننده و توزیع کننده خود دستگیر شده‌اند.

وی با بیان اینکه در حوزه کالای قاچاق ۱۳ درصد افزایش کشفیات ثبت شد و ارزش کالاهای کشف شده ۱۸۸ میلیارد تومان بود، عنوان کرد: ۴ هزار نفر قاچاقچی در این زمینه دستگیر و با تشکیل پرونده تحویل مراجع قضائی شدند.

سردار کامرانی صالح از شناسایی ۳۱ انبار احتکار کالا در استان همدان خبر داد و با بیان اینکه این پرونده‌ها نیز مراحل قانونی را طی کرده‌اند، اضافه کرد: امسال ۲۶ هزار رأس دام قاچاق کشف و تحویل مراجع مربوطه از جمله دامپزشکی شده است.

وی با بیان اینکه با وجود افزایش تردد در محورهای مواصلاتی استان همدان تعداد کشته شدگان تصادفات ۷۰ نفر کاهش داشته است و آمار در مجموع نسبت به سال گذشته ۱۶ درصد کاهش دارد، اضافه کرد: آگاه‌سازی بیشتر مردم در حوزه انضباط اجتماعی در این آمار مؤثر بوده است.

وی از تشکیل ۷۰۰ فقره پرونده در حوزه فضای مجازی و کلاهبرداری‌های اینترنتی و مزاحمت‌ها در این فضا خبر داد و با بیان اینکه امسال ۳۴ هزار نفر تحت آموزش پیرامون نحوه برخورد با فضای مجازی قرار گرفته‌اند، گفت: اگر شناخت کافی نسبت به این فضا وجود داشته باشد آسیب‌ها کمتر خواهد بود کما اینکه مردم وقتی احساس تهدید می‌کنند باید به پلیس مراجعه کنند.

وی همچنین اضافه کرد: امسال ۵۱ هزار مورد گذرنامه صادر و در زمینه صدور گواهینامه نیز ۴۷ هزار مورد گواهینامه صدور و بیش از ۷۵۰۰ دستگاه موتورسیکلت شماره‌گذاری و ۱۰ هزار خودرو نیز پلاک شده‌اند.

سردار کامرانی صالح با بیان اینکه استان همدان در حوزه کاهش تصادفات فوتی از استان‌های برتر کشور است، گفت: فرهنگ سازی در کاهش تلفات حوادث جاده‌ای مؤثر بوده است.

سردار کامرانی صالح به برنامه‌ریزی‌های انجام شده برای چهارشنبه آخر سال اشاره کرد و با بیان اینکه طی دو سال گذشته شاهد کاهش آسیب دیدگان این شب بودیم هرچند باید نظارت‌ها را بیشتر کرد، گفت: منع تردد در برخی مسیرها در شهر همدان را شاهد خواهیم بود کما اینکه کسانی که تخلف کرده و دستگیر شوند تا پایان تعطیلات نوروزی در بازداشت می‌مانند.

طی سال جاری ۲۰۰ هزار مورد انواع مواد محترقه کشف و ضبط شده است

وی با بیان اینکه افراد مخل نظم و انضباط به شدت با آنها برخورد می‌شود اضافه کرد: تاکنون طی سال جاری ۲۰۰ هزار مورد انواع مواد محترقه کشف و ضبط شده است که متأسفانه بخشی از آنها دست ساز و خطرآفرین هستند.

وی بابیان اینکه ما مخالف شادی مردم نیستیم، اضافه کرد: هفته گذشته در شهرک مدنی همدان یک نوجوان بر اثر انفجار مواد محترقه دچار آسیب جدی شد.

فرمانده انتظامی استان همدان در خصوص طرح نوروزی نیز با بیان اینکه در اجرای این طرح محورهای مواصلاتی و درون‌شهری مدنظر است و پلیس راه برنامه‌هایی را در دستور کار دارد، اضافه کرد: بیش از ۵۰۰ تیم و پاس پیاده توسط پلیس برای محورها فعال خواهد شد.

وی با بیان اینکه طرح راهور از ۲۵ اسفند ماه آغاز شده و تا ۱۸ فروردین ماه ادامه دارد، عنوان کرد: در حوزه پلیس راه و راهور ۱۵ ایستگاه پلیس راهور فعال است کما اینکه قرارگاه نوروزی امام علی نیز برای خدمت رسانی در حوزه‌های مختلف فعال شده است.

سردار کامرانی صالح با بیان اینکه ۳۰ ایستگاه انتظامی در راهور برای ایام نوروز فعالیت خواهند کرد، عنوان کرد: برای راهنمایی در حوزه‌های ترافیکی و انتظامی طرح نوروزی با هماهنگی ادارات آتش نشانی، هلال احمر، اورژانس، راهداری و امداد خودرو آغاز شده است.

وی با بیان اینکه در برخی مناطق طرح ترافیکی را اجرا می‌کنیم، اضافه کرد: در نوروز و برای حوزه‌های انتظامی بیش از چند هزار نفر از پرسنل فعال خواهند شد و یک فروند بالگرد هوانوژه نیز در همدان فعال خواهد شد.

وی با بیان اینکه برای تأمین امنیت مراکز تفریحی و گردشگری که مسافر پذیر هستند موضوعات حفاظتی و امنیتی لحاظ می‌شود، عنوان کرد: پاس‌های پیاده در نوروز لحاظ خواهد شد.

کد خبر 4570209

مردم چرا به خود اجازه می‌دهند در کار مسئولان مملکت دخالت کنند؟!

مصباحی‌مقدم: چطور مردم به خودشان اجازه می‌دهند که به اعضای شورای نگهبان یا مجمع تشخیص تکلیف کنند که این کار را بکنید یا نکنید؟!| آیا نباید به ساختاری که نظام ایجاد کرده اعتماد کنند؟

مزد 98 روی پله آخر

کلیدواژه: معدن و تجارت سازمان صنعت مبارزه با قاچاق مجلس شورای اسلامی معدن تجارت کشاورزی مبارزه با قاچاق وزارت صمت محمد قبله سامانه جامع انبارها

منبع این خبر، وبسایت www.eghtesadonline.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۰۲۲۳۷۳۲ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • افزایش قیمت آب و برق از ابتدای اردیبهشت ۹۸/ تشدید فشار ترامپ بر یک شرکت خودروساز/ بازار چین به کالا‌های ایرانی نیاز دارد/ معرفی برترین مراکز مالی جهان
 • ۱۲رویداد مهم سیاسی سال ۹۷
 • نایین شهر آب انبار‌ها / ۴۶ آب انبار برای مقابله با بحران آب، در نایین آبگیری شد
 • بزرگترین انبار پوشاک قاچاق کشف شد
 • نتایج آزمون جامع علوم پایه و پیش کارورزی اسفند ۹۷ دانشگاه آزاد اعلام شد
 • اعلام نتایج آزمون جامع دوره‌های گردشگری
 • نتایج آزمون جامع علوم پایه و پیش کارورزی دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد
 • ثبت نام رشته های بدون آزمون دانشگاه ها تا شهریور ادامه دارد
 • ثبت نام بیش از ۳ هزار نفر در رشته‌های بدون کنکور
 • کشف انبار بزرگ لباس قاچاق ترکیه‌ای در کرج
 • ورود سامانه‌های بارشی در ابتدای سال ۹۸/ کاهش شدید دما در نوار شمالی کشور و استان خراسان رضوی
 • بیش از ۳ هزار نفر در رشته‌های بدون کنکور ثبت نام کردند
 • سیستم نظارت بر ثبت اطلاعات دام زنده راه‌اندازی شد
 • عزل و نصب‌ها در استان البرز با نظارت دقیق انجام شود
 • 912 پرونده تخلف در طرح نظارت نوروزی کردستان تشکیل شد
 • جاذبه‌های زیباترین شهر خشتی ایران
 • کشف ٢٤٠٠ کیسه کودشیمیایی و گندم انبار شده توسط پلیس ملایر
 • نظارت دقیق بر روند توزیع میوه شب عید در سطح استان/افزایش غرفه‌ها در حاشیه شهر اردبیل
 • لحظات زیبای بارش برف در شهر "بَرف‌انبار" + فیلم