فرارو- انتشار ویدئویی از ساشا سبحانی در واکنش به کامنت‌ها و پیام‌های که در فضای مجازی برای او نوشته می‌شود، بازتاب گسترده‌ای در افکارعمومی داشته است. ساشا سبحانی که فرزند سفیر پیشین ایران در ونزوئلاست در این ویدئو می‌گوید: «تا کی می‌خواهید حسادت کنید، به جای بد و بیراه نوشتن برای من بروید پول در بیاورید، اگر نمی‌توانید پول دربیاورید، نمی‌توانید زندگی کنید، بروید بمیرید. تمام!» ساشا سبحانی پسر سفیر سابق ایران با انتشار این ویدئو در اینستاگرام غوغایی به پا کرده است
به گزارش فرارو، این ویدئو از سوی کاربران فضای مجازی "بی ادبانه" و "اهانت آمیز" تفسیر شده است. اظهار نظر‌های فراوانی درباره سخنان ساشا سبحانی صورت گرفته است. رسانه‌ها نیز به بازتاب سخنان عجیب پسر سفیر سابق پرداخته اند.
اما ساشا سبحانی در لایوی در اینستاگرام خود، توضیح داد که منظورش مردم ایران نبوده است و منظور سخنانش به کسانی بوده که به او فحاشی کرده اند. او همچنین در خواست کرد که یک شبکه تلویزیونی با او گفت و گو کند تا به همه سوالات پاسخ دهد.
اما سخنان پسر سفیر پیشین ایران در ونزوئلا بازهم بحث "آقازاده ها" و "ژن خوب" را داغ کرده است.   بیشتر بخوانید: ماجرای زندگی لاکچری ‌آقازاده‌ها

امروز اعتماد آنلاین مدعی شد که حکم جلب ساشا سبحانى؛ آقازاده جنجالى سفیر اسبق ایران در ونزوئلا صادر شده است. هنوز هیچ مقام و یا نهاد رسمی این خبر را تایید و یا تکذیب نکرده است.
ساشا سبحانی فرزند احمد سبحانی دیپلمات و سفیر پیشین ایران در ونزوئلا و مکزیک و همچنین مدیر کل اسبق آمریکای لاتین و غرب آسیای وزارت امور خارجه است. او لیسانس مدیریت بازرگانی از یک دانشگاه در ونزوئلا دارد.
احمد سبحانی شب گذشته پس از بازتاب گسترده ویدئو پسرش در توضیحی به خبرگزاری فارس گفت: «محمدرضا ۳۱ ساله، فرزند اینجانب است، اما از نظر روش و منش زندگی و عقاید متفاوت بوده و همه تلاش من برای هدایت وی ناموفق بوده و ارتباط ما با هم به کلی قطع شده و لذا وی مسئول عملکرد خودش می‌باشد که مورد تأیید و حمایت من نیست.»
این اعلام برائت پدر از پسر در حالی صورت گرفت که متنی در فضای مجازی دست به دست می‌شود که مضمون آن حمایت سبحانی از پسرش است. ظاهرا این متن جعلی است و احمد سبحانی آن را تکذیب کرده است. صفحه اینستاگرام ساشا سبحانی مملو از تصاویری است که زندگی لامچری او را نشان می دهد
جنجال‌های ساشا (محمدرضا)
این اولین بار نیست که ساشا سبحانی در فضای مجازی جنجال به پا می‌کند. او تاکنون بار‌ها با تصاویری که منتشر کرده و اظهار نظر‌هایی که داشته واکنش کاربران را برانگیخته است.
"ساشا" چندی پیش با انتشار لایوی در اینستاگرامش خبر ساز شد.
البته جنجالی شدن کلیپ او به خاطر لایو بودن و موسیقی و حرکات موزون نبود بلکه به خاطر حضور دختری روی تخت با تن عریان بود که در پشت سر لایو اینستاگرامی ساشا ناگهان دیده شد!
این لایو اینستاگرام بازتاب گسترده‌ای در میان مردم پیدا کرد. بسیاری این پرسش را مطرح کردند که چگونه است که فرزند یک دیپلمات می‌تواند اینگونه زندگی کند و آن را به نمایش عمومی نیز بگذارد؟
ساشا این ویدئو را تکذیب کرد و اعلام کرد که عده‌ای آن دست کاری کرده و همه جا منتشر کرده اند. او می‌گوید بابت این فیلم در فرودگاه تهران بازداشت شده است.

با وجود اینکه این ماجرا واکنش منفی زیادی را در پی داشت، اما ساشا سبحانی با اعتماد به نفس خاصی به رویکرد خود در شبکه‌های اجتماعی ادامه داد. ساشا از انتشار تصاویر خصوصی خود که نمایش زندگی "لاکچری" او بود دست نکشید و گویی برای تحریکات افکار عمومی به روش خود ادامه داد.
در اینستاگرام تصاویری از حضور خود در دبی، قطر، ونزوئلا، ترکیه و ... منتشر کرد و در کنار آن تصاویری از سفر به کربلا و عکس یادگاری با محمد جواد ظریف، وزیر خارجه نیز دیده می‌شود.
او مقابل دوربین دلار آتش می‌زند، ویدیوهایش را سوار بر «بوگاتی»، «بی‌ام دبلیو» و «لندرور» در خیابان‌های دوبی و استانبول به اشتراک می‌گذارد.

در اکثر تصاویر مربوط به پسر دیپلمات سابق وزارت خارجه بطری‌های مشروب هم دیده می‌شود. به نظر می‌رسد او عامدانه و آگاهانه تلاش می‌کند به واکنش‌ها درباره خود دامن بزند. احتمالا او از نمایش‌های خود لذت می‌برد و با افزایش مخاطبانش درآمدزایی هم دارد. در یکی از ویدئو‌هایی که اخیرا در اینستاگرام خود منتشر کرده به تبلیغ یک سایت شرط بندی می‌پردازد، او القا می کند که با برنده شدن در این سایت درآمد خوبی کسب کرده است. در این ویدئو ساشا از یک ماشین لوکس خارج و سوار بر ماشین لوکس دیگری می‌شود و به جایی می‌رود و پول هایش را تحویل می‌گیرد.
صفحه اینستاگرام پسر سفیر پیشین ایران در چند ماه اخیر با خبرسازی‌ها او پربیینده شده وحالا ساشا سبحانی ۱۶۶ هزار فالوئر در اینستاگرام دارد.
او در مواردی با مخاطبان و حتی منتقدان خود درگیر می‌شود. آخرین اظهار نظر جنجالی او نیز در جریان پاسخگویی به مخاطبانش صورت گرفته است.
چندی پیش وقتی که یکی از مجریان شبکه "من و تو" در برنامه خود در خصوص ساشا مطالبی گفت و با اشاره به شغل پدرش کنایه‌هایی به او زد، در جواب این صحبت‌ها ساشا کلیپی در فضای مجازی منتشر کرد و ضمن پیاده شدن از خودرو گرانقیمت و سوار شدن به خودروی گرانقیمت دیگر! به این مجری تاخت و جملات نه چندان مودبانه‌ای نثار او کرد.
البته پاسخ ساشا با واکنش آن مجری نیز روبه رو شد. بیشتر بخوانید: ویدئو جنجالی پسر طهماسب مظاهری؛ واکنشها به یک "ژن خوب" تازه
نام ساشا سبحانی اولین در سال ۹۱ با عنوان قتل در مهمانی پسر سفیر ونزوئلا سر زبان‌ها افتاد، خبرها می گویند که قتل در جریان درگیری دونفر در پارتی شبانه او رخ داده است. ساشا آن زمان بازداشت شد اما پس از آنکه مشخص شد که قتل نقشی نداشته آزاد شد.
البته ساشا از اساس این ماجرا را رد کرده و گفته که قتل در مهمانی او نبوده است. او افزود: «این اتفاق بیرون از خانه من و بین دو تا آدم که من آن‌ها را نمی‌شناختم، افتاد. دادگاه ایران بررسی کرد، آمدند بازسازی صحنه کردند و مشخص شد کی مقصر است. کسی که کشته شده بود، مشخص بود. کسی هم که زده بود، معلوم بود. فردی که زده بود، رفت دیه‌اش را پرداخت کرد و اصلا به من ربطی نداشت.»
احمد سبحانی از رفتارهای پسرش اعلام برائت کرد
روایت ساشا از زندگی اش
او اخیرا در گفت و گویی با یکی از سایت‌های فارسی زبان خارج از ایران درباره زندگی اش توضیحاتی ارائه کرده است.
ساشا سبحانی در این گفتگو تاکید "آقازاده" نیست، چرا که "آقازاده به پسر وزرا یا پسر‌های رییس جمهوری می‌گویند. به کسانی که پست‌های خیلی بالایی دارند، می‌گویند. آقازاده به کسانی می‌گویند که از رانت پدرشان استفاده می‌کنند. من آقازاده نیستم."
او گفت: «من از ۱۵ سالگی روی پای خودم ایستادم و تا الان از پدرم پول نگرفته‌ام. الان هم که دوبی هستم، زیر حمایت پدرم نیستم. همه می‌دانند نه پدرم به من پولی می‌دهد، نه تا به حال از پدرم پولی خواسته ام و نه حمایتم کرده است. من مثل آدم‌های عادی زندگی کرده‌ام. حتی در ایران هم هر مشکلی برایم پیش آمده است، خودم تاوانش را داده ام. دادگاه رفتم، بازداشت شدم، اما پدرم کوچک‌ترین حمایتی هیچ وقت از من نکرده است.»
ساشا می‌گوید زمانی که ماموریت پدرش در ونزوئلا به پایان رسید او در آنجا ماند و به کار خود ادامه داد. او مدعی است: «آن‌جا (ونزوئلا) دوست‌های خوبی پیدا کردم؛ مثلا یکی از دوست‌های صمیمی‌ام، پسر آقای «چاوز»، رییس جمهوری ونزوئلا بود. این‌ها همه از زرنگی خودم بود و اصلا ربطی به این‌که پدرم سفیر بوده، نداشت.»
ناگفته نماند که او این نکته را نادیده می‌گیرد که اگر پدرش سفیر نبود احتمالا هیچ وقت پایش به ونزوئلا نمی‌رسید و همین خود یک رانت برای او به حساب می‌آید.
ساشا سبحانی معتقد است زندگی لاکچری ندارد و فقط به چند کشور دنیا سفر کرده است. او ادعای نقش آفرینی در پولشویی در دوران ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد را رد کرده و می‌گوید "من نه رابطه‌ای با دولت دارم و نه دولتی‌ها را می‌شناسم." سفر ساشا سبحانی به کربلا
او در توضیح اینکه چرا در تصاویر اینستاگرامش هم تصویر سفر کربلا هست و هم تصویر مشروبات الکلی و .... توضیح می دهد: «لایف استایل زندگی من این است. بلد نیستم مثل خیلی‌ها قایم کنم. همانی که هستم را نشان می‌دهم. اگر دوست دارم امروز سوار بوگاتی شوم، سوار بوگاتی می‌شوم، فیلمش را هم می‌گیرم و عکس آن را هم می‌گذارم. اگر کربلا می‌روم، چون به امام حسین اعتقاد دارم. کربلایم را می‌روم، عشق و حالم را هم می‌کنم. کی گفته کسی که می‌رود کربلا، نمی‌تواند عشق و حال کند؟»
ساشا سبحانی تلاش می‌کند زندگی خود را عادی جلوه دهد، البته او حالا دیگر می‌داند زندگی اش برای مردم ایران عادی نیست و آن‌ها سوال‌های زیادی درباره چگونگی پیشرفت او دارند. با وجود اینکه پیشرفتش را ناشی از رانت نمی‌داند، اما به نظر می‌رسد این برای افکار عمومی غیر قابل پذیرش است.  

منبع: فرارو

خبر بعدی:

سالی نکو برای بهار نمایش

تهران - ایرنا – کارنامه متفاوت تئاتر در شش‌ماهه نخست سال 97 از برگزاری نوروز هنری و درخشش جشنواره بین‌المللی تئاتر عروسکی تا تغییر مدیریت و حاشیه‌های قضایی برای رئیس مجموعه تئاتر شهر و یکی از هنرمندان نمایش را به خاطر می‌آورد.

به گزارش روز پنجشنبه خبرنگار فرهنگی ایرنا، همزمان با نوشدن طبیعت و در نوروز 98، همچنین بعد از پشت سر گذاشتن روزهای پر فراز و نشیب سال 97 رویدادهای حوزه نمایش را مرور می کنیم.

** بهار 97 بوی تئاتر می داد
آغازین روزهای بهار سال 1397 مطابق تجربه خجسته بهار سال 96 به واسطه ثبت شدن روزی در تقویم رسمی کشور به نام «روز ملی هنرهای نمایشی»، مصادف با هفتم فروردین؛ شاهد شکوفه زدن جوانه های فعالیت تئاتر در روزهای تعطیل نوروز و در نهایت پاسخ به مطالبه هنرمندان و البته مخاطبان این هنر برای تعطیل نبودن فعالیت هنرهای نمایشی در طول تعطیلات نوروزی را شاهد بودیم.
بهار سال 1397 با ترنم عطر هنرهای نمایشی و اجرای آثار مختلف در تالارهای نمایشی، نوید روزهای پرشکوهی از جریان داشتن نبض تئاتر در کشور می داد. نویدبخش آنهم حضور سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در روز هفتم فروردین در تماشاخانه سنگلج و نشستن پای نمایش «جعفرخان از فرنگ برگشته» به کارگردانی رحمت امینی بود.
هر چند در سال 1396 برگزاری روز ملی هنرهای نمایشی و آغاز اجراهای تئاتری در طول تعطیلات نوروزی را تنها در تهران و چند شهرستان بزرگ کشور؛ مانند مشهد مقدس، تبریز، شیراز و اصفهان شاهد بودیم، در بهار سال 1397 شاهد فعالیت هنرمندان تئاتر در 33 منطقه در استان ها و شهرستان ها و به صحنه رفتن آثار نمایشی از ششم فروردین در بیش از 70 تماشاخانه در سراسر کشور بودیم.

** تغییر مدیریت تئاتر و انتظار بالای خانواده نمایش کشور
بهار 97 در عرصه هنرهای نمایشی در شرایطی آغاز شد که تنها چند روز پیش از آغاز سال 1397 یعنی در بیست و ششم اسفند سال 1396 طی حکمی شهرام کرمی جایگزین مهدی شفیعی در مدیریت اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شد.
هر چند پیش از نهایی شدن صدور حکم انتصاب شهرام کرمی نامه ای با امضای بیش از سه هزار نفر از هنرمندان و دست اندرکاران عرصه تئاتر خطاب به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای ابقای مهدی شفیعی در سمت مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منتشر شد؛ در تاریخ بیست و ششم اسفند به رغم خواست قاطبه فعالان عرصه تئاتر نام شهرام کرمی به عنوان مدیرکل اداره هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ شاد اسلامی بر پیشانی فعالیت‌های این مجموعه نشست.
شهرام کرمی با بیش از دو دهه سابقه مدیریت در عرصه تئاتر در نهاد شهرداری، کارنامه درخشانی از خود را در حوزه هنرهای نمایشی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران به یادگار گذاشته بود؛ اما حضور در راس مهمترین نهاد تئاتری کشور یعنی اداره کل هنرهای نمایشی وزارت ارشاد برای او با آغاز موج تحریم‌ها و نوع سیاست انقباضی در بودجه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همسو با بودجه سایر نهادهای وزارتی همگام شد. همین مساله نخستین چالش های مدیرکل اداره هنرهای نمایشی در سال 1397 را با خود داشت.

** اردیبهشت؛ ماه شکوه تئاتر
اردیبهشت در تقویم فعالیت های تئاتری در کشور همواره بستری برای پاسداشت و تقدیر فعالیت هنرمندان عرصه تئاتر در ایران بوده است. هرچند بعد از سال 1395 و پایان برگزاری جشن «اردیبهشت تئاتر ایران» از اول تا سی و یکم اردیبهشت در سراسر کشور به بهانه روز جهانی تئاتر شاهد برگزاری مراسم مختلف در تمام استان ها توسط انجمن هنرهای نمایشی و تقدیر از هنرمندان این عرصه بودیم؛ با آغاز سال 1396 و ثبت رسمی روزی به عنوان «روز ملی هنرهای نمایشی» در تاریخ هفتم فروردین مطابق سنت هر ساله، خانه تئاتر به عنوان تنها نهاد صنفی عرصه هنرهای نمایشی هفته بزرگداشت هنر تئاتر را با برگزاری مراسم مختلف برای پاسداشت و تقدیر از فعالیت تمام تولیدکنندگان عرصه هنرهای نمایشی آغاز کرد.
پانزدهمین دوره «جشن خانه تئاتر» از هفتم تا پانزدهم اردیبهشت در تهران و با تغییری در تعداد روزها ولی در ماه اردیبهشت، توسط برخی انجمن های هنرهای نمایشی در کشور با هدف تکریم فعالیت تمام دست اندرکاران و تولیدکنندگان عرصه تئاتر در کشور کار خود را آغاز کرد.
علاوه بر برگزاری پانزدهمین جشن خانه تئاتر در سال 1397 شاهد فعالیت متمرکز دست اندرکاران خانه تئاتر برای هرچه فراگیرتر کردن جشن هنرهای نمایشی میان عموم مردم بودیم. از مهمترین مولفه های آن می توان به برگزاری کارناوال تئاتر در پایتخت با حضور و راهپیمایی عروسک های غول پیکر همچنین حرکت دوچرخه سواران در بوستان های پایتخت برای معرفی هنر تئاتر به عموم مردم و شریک کردن آنها در جشن‌های اردیبهشت تئاتر ایران اشاره کرد.

** تئاتر دانشگاهی؛ آغاز رویدادهای جشنواره ای هنر نمایش
برگزاری پانزدهمین جشن خانه تئاتر در اردیبهشت‌ در حقیقت فراهم کننده میزبانی یکی از مهمترین جشنواره های بین المللی تئاتر است که در سال 1397 بیستمین سال برگزاری خود را پشت سر گذاشت. جشنواره ای که امروز از آن به عنوان سکوی پرتاب بسیاری هنرمندان نسل جدید تئاتر حرفه ای از بدنه فعالان دانشگاهی نام برده می شود.
همزمان با پانزدهم اردیبهشت و پایان جشن اردیبهشت تئاتر ایران، بیستمین و یکمین جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی ایران تا بیست و سوم اردیبهشت کار خود را در تهران آغاز کرد. تئاتر دانشگاهی به عنوان زمینه اصلی شکل‌گیری تئاتر حرفه‌ای در تمام جهان مورد توجه بوده و برگزاری بیست و یکمین جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی، اهمیت نگاه مسئولان به این گونه تئاتری در کشور را بیش از پیش بازتاب می دهد.
جشنواره هایی مانند جشنواره «تئاتر تجربه»، جشنواره «تئاتر سوره»، جشنواره «مونولوگ دانشگاه هنر»، رپرتوار «عصر تجربه»، جشنواره های «ثمر» و جشنواره «تئاتر باران»، رویدادهایی بودند که با محوریت قرار دادن فعالیت های تئاتر دانشگاهی تلاش کردند در سال 97 جریان تئاتر دانشگاهی در کشور را زنده، پویا و جریان ساز بازتاب دهند. هرچند به سبب قدرت جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی ایران دیگر جشنواره های نامبرده به سبب اهمیت و جایگاه زیر سایه چتر جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی ایران قرار می گیرند.

** سبقت تئاتر استان ها از تئاتر پایتخت
انجمن های هنرهای نمایشی استان ها برای فعالیت تخصصی تئاتر در استان ها و شهرستان های کشور با آغاز دهه 90 شاهد شکل‌ گرفت. اما شکل رسمی این رخدادها در سال 93 با سکانداری مهدی شفیعی در راس برنامه‌های اداره کل هنرهای نمایشی آغاز شد.
در حقیقت آغاز حرکت رو به رشد و سریع تئاتر استان ها با درایت مدیریت برنامه های تئاتر در کشور شکل نوینی به خود گرفت و با جایگزینی شهرام کرمی به جای مهدی شفیعی حرکت رو به جلو و سریع رشد تئاتر استان ها متوقف نشد. شهرام کرمی نیز مانند مهدی شفیعی تاکید ویژه ای بر رشد عادلانه ثروت محدود تئاتر در سراسر کشور داشت، به همین سبب سال 1397 در حقیقت با همراهی شهرام کرمی شاهد به بار نشستن رشد، توسعه و تعالی تئاتر در استان ها بودیم. رشد و توسعه ای که مهمترین مولفه های آن را می توان ذیل شکل گیری و رفتار حرفه ای انجمن های هنرهای نمایشی استان های کشور، رشد و پویندگی جشنواره‌های تئاتری به میزبانی استان ها از یک‌سو همچنین جشنواره تئاتر مناطق به عنوان پیش زمینه معرفی آثار تئاتر استانی جهت حضور در جشنواره بین المللی تئاتر فجر از سوی دیگر نام برد. برای نمونه می‌توان به جشنواره تئاتر شهروند لاهیجان، جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان، جشنواره نمایشی هنرهای نمایشی رضوی در مشهد مقدس، جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان در همدان و... از این دست اشاره کرد.
رویدادی که شکوه آنرا در اختتامیه سی و هفتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر شاهد بودیم. جایی که بیش از 60 درصد از جوایز بخش های متنوع رقابتی این رخداد را هنرمندان استانی در شرایطی به خود اختصاص دادند، مسئولان هنر تئاتر کشور را بر آن داشت تا زمینه اجرای عمومی آثار هنرمندان استانی را در پایتخت فراهم کنند.

** آغاز تابستان 97 و حاشیه ای پررنگ برای تئاتر
سعید اسدی پژوهشگر، نمایشنامه ‌نویس و مدرس شناخته شده حوزه تئاتر ششم تیر طی حکمی از سوی شهرام کرمی، بعد از سال‌ها مدیریت مرکز تئاتر مولوی دانشگاه تهران و پشت سر گذاشتن دبیری دو دوره از جشنواره بین المللی تئاتر فجر به عنوان مدیر مجموعه تئاترشهر انتخاب شد.
تنها 11 روز بعد از این انتصاب اتفاقی افتاد که هر چند برای نخستین بار شاهد چنین رخدادی بودیم؛ شدت آن چالش بزرگی را در نخستین ماه فصل تابستان در حوزه هنرهای نمایشی ایجاد کرد. با خبر بازداشت سعید اسدی مدیر مجموعه تئاتر شهر و مریم کاظمی کارگردان نمایش «رویای شب تابستان» در هفدهم تیر یعنی همزمان با روزهای پایانی اجرای این نمایش، شوک عظیمی به جامعه تئاتری وارد شد.
دلیل این اتفاق، انتشار تیزرغیرمجاز از مراحل تمرین بازیگران نمایش در فضای مجازی بود که باعث شد کارگردان نمایش و رئیس مجموعه تئاتر شهر به دادگاه فرهنگ و رسانه احضار شوند و بعد از صدور حکم قرار موقت برای آنها توسط قاضی و با توجه به پایان وقت اداری و آماده نشدن وثیقه، به بازداشتگاه منتقل شوند. خوشبختانه با پیگیری‌های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، شهرام کرمی مدیرکل اداره هنرهای نمایشی وزارت خانه و شهرام گیل آبادی مدیرعامل خانه تئاتر این دو هنرمند بعد از تنها 30 ساعت بازداشت نوزدهم تیر با قید وثیقه آزاد شدند.
هرچند احضار اهالی تئاتر یا مسئولان و دست اندرکاران عرصه هنرهای نمایشی به دلیل مشکلات موجود در زمینه محتوای آثار و یا مسائل مبتلابه در عرصه نظارت و ارزشیابی به دادگاه رسانه، پیش از این نیز مسبوق به سابقه بود؛ بازداشت هنرمندان اولین بار در تاریخ تئاتر کشورمان در عرصه تئاتر بعد از پیروزی انقلاب اسلامی صورت .

** خاطره شیرین تابستان 97 بعد از شروع پرحاشیه
برگزاری هفدهمین جشنواره بین المللی تئاتر عروسکی تهران - مبارک در هفته نخست شهریور، زمینه‌ساز اتفاقی مبارک برای فراموشی روزهای پرحاشیه آغاز تابستان بود.
هفدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر عروسکی تهران - مبارک با دبیری مرضیه برومند برای دومین دوره یکی از موفق‌ترین ادوار این جشنواره دوسالانه به شمار می رفت. زیرا این بار با همراهی هنرمندان عرصه تئاتر عروسکی و البته درایت و مدیریت مرضیه برومند به عنوان یکی از پیشکسوتان عرصه تئاتر عروسکی، شاهد برگزاری افتتاحیه متفاوت با مراسم شادپیمایی عروسکی برای اولین بار در میان جشنواره‌های حوزه تئاتر کودک و نوجوان و عروسکی بودیم.
در حقیقت با صدور یک پیام خلاقانه از سوی مرضیه برومند دبیر جشنواره بین المللی تئاتر عروسکی تهران و همراهی مدیران هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شاهد شکل گیری حرکتی خودجوش توسط مردم در حضوری گسترده در مراسم شادپیمایی عروسکی تهران بودیم. به گونه ای که بوستان آب و آتش به عنوان مرکز این شادپیمایی شبی بسیار متفاوت و همسو با یکی از بزرگترین کارناوال های تئاتری را شاهد بود که این بار پیشوند بین المللی را نیز با خود یدک می کشید.
همین امر تحسین بسیاری از هنرمندان خارجی حاضر در این رویداد را با خود به همراه داشت. با پشت سر گذاشتن این اتفاق متفاوت میان فعالان عرصه هنرهای نمایشی در کشور نیمه نخست سال تئاتری ایران با کارنامه ای همراه با فراز و نشیب های مختلف به پایان رسید و اهالی تئاتر خود را برای نیمه دوم سال 1397 آماده کرد.
گزارش از امین خرمی
فراهنگ**9266**9157

مخالفت عضو مجمع با پیوستن به FATF: بگذاریم اگر قرار است خفه شویم دیگران این کار را انجام دهند| پیشنهاد حذف ریاست‌جمهوری از ساختار سیاسی کشور

مردم چرا به خود اجازه می‌دهند در کار مسئولان مملکت دخالت کنند؟!

امید جعفری، خواننده «بر طبل شادانه بکوب» درگذشت

کلیدواژه: سیاست ژن خوب احمد سبحانی

منبع این خبر، وبسایت fararu.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۰۲۴۰۰۶۶ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • برای ‌نمایش‌ کاملا ایرانی سیاه بازی ارزش قائل شویم‌
 • خوابیدن پسر بچه 11 ساله در کنار ملانیا ترامپ! +عکس
 • پیکه برای فرزندانش لباس نمی‌خرد!
 • یک «خودی» عامل بازداشت آیت‌الله خامنه‌ای
 • راه دسترسی روستاهای تازه‌آباد و حسن‌آباد گهرباران بازگشایی شد
 • عید نوروز بدعت است؟ +پاسخ آیت الله سبحانی
 • ماجرای زندگی لاکچری پسر احمدی نژاد چیست؟ +عکس
 • ‌پدر؛ تنها قهرمان زندگی من
 • اختلاف در دولت ترامپ بر سر تقابل‌ با سپاه پاسداران/معافیت 90 روزه عراق از تحریم های آمریکا علیه ایران/ نامه سناتورهای آمریکایی به پادشاه سعودی/ادعای هک تلفن همراه همسر و پسر نتانیاهو
 • جنجال جدید آواز خوانی سربازان!
 • مروری بر قاب‌های ماندگار دانشگاهی در سال ۹۷/ و سرانجام، نوبت نسل تازه فرا رسید!
 • مصدومیت پسر ۵ ساله از ناحیه صورت
 • جنجال پیشنهاد اعطای تابعیت عراقی به خارجی ها با یک سال اقامت
 • اصابت گلوله به پسر بچه تهرانی در پل گیشا / بی ام و به رگبار بسته شد
 • با پول ترقه، یک آجر از یک مدرسه را می‌خریم
 • آیت الله سبحانی: توسعه روابط با همسایگان بر اساس احترام متقابل تقیت شود
 • پسر تخم مرغی استرالیا: کمک‌های جمع شده مردمی را به مسلمانان نیوزیلند هدیه می‌کنم
 • حاشیه‌های چهره‌های سینمای ایران در سالی که گذشت
 • رحیمی: در 29 سالگی تازه باید دنبال کار بگردم