خبرگزاري آريا - رئيس فدراسيون دوچرخه سواري گفت: بدترين اتفاق تاريخ دوچرخه سواري براي ما افتاد، بدشانس تر از اين نمي شود،
به گزارش خبرنگار اعزامي فارس از اندونزي،‌ خسرو قمري رييس فدراسيون دوچرخه سواري پس از چهارمي فرانک پرتو آذر در رشته کراس بانوان گفت:«بدشانس تر از اين نمي شود.بدترين اتفاق تاريخ دوچرخه سواري براي ما افتاد.
ديروز که حسين زنجانيان دوچرخه اش پنچر شد و اين هم از امروز که پرتو آذر زنجير پاره کرد.»
قمري با اشاره به غيرتي که اين دختر ايراني از خودش نشان داد مي گويد:«من فکر کردم نقص فني از ناحيه بست اصلي باشد.اما زنجير تکه تکه شده بود.گاهي در زمان تعويض خودروهاي دنده دوچرخه مشکلاتي پيش مي آيد که شايد 10 به هزار باشد.متاسفم که دختر دوچرخه سوار ما امروز بدشانس بود.او‌ مي توانست طلا بگيرد.پرتو آذر غيرت کرد.او هشت دقيقه از حريفانش عقب بود اما پس از درست شدن دوچرخه اش به مسير ادامه داد و چهارم شد.»
قمري از تصميم داوران براي کاهش مسير مسابقه به دليل شرايط آب و هوايي خبر داد و گفت:«ورزشکاران بايد شش دور مي زدند اما داوران تصميم گرفتند که به دليل گرما يک دور را کاهش بدهند.اگر اين اتفاق نمي افتاد قطعا مدال مي گرفتيم.»
رييس فدراسيون دوچرخه سواري در پايان درباره مسابقات پسران هم گفت:«ما دو مدال را براي اين دوره از رقابت ها پيش بيني کرده بوديم که متاسفانه آن دو‌مدال پريد.اميد زيادي به عملکرد خوب فراز شکري و‌محمد پور شريف داريم.انشاالله که اتفاق هاي خوبي خواهد افتاد.»

انتهاي پيام/س

منبع: خبرگزاری آریا

خبر بعدی:

درخواست شهروندان تهران از حناچی/ مردم ماشین نمی‌آورند، شهرداری چه می‌کند؟

رویداد۲۴ صبح امروز پیروز حناچی شهردار تهران به مناسب روز هوای پاک (29 دی‌ماه) در صفحه اینستاگرام خود نوشت همه شهروندان باید از وسایل حمل ونقل عمومی استفاده کنند. حناچی در متنی که منتشر کرده، تاکید کرد که هر روز باید هوای پاک باشد و شهروندان از وسایل حمل و نقل عمومی، پیاده یا دوچرخه و هر امکانی که برایشان میسر است، استفاده کنند و مسئولان هم زیرساخت‌های حمل و نقل عمومی را فراهم کنند.

محمود احمدی‌نژاد در دوره ریاست جمهوری خود در یکی از زمستان به مردم توصیه کرده بود کمتر گاز مصرف کنند. ظریفی در پاسخ به این توصیه نوشته بود «این را مردم انجام خواهند داد، دولت قرار است چکار کند!» حکایت حناچی بی‌شباهت به ماجرای احمدی‌نژاد نیست. مردم چاره‌ای جز استفاده از ناوگان قدیمی و شلوغ حمل و نقل عمومی ندارند، شهرداری قرار است چکار کند؟

پیروز حناچی شهردار تهران همانند هفته‌های قبل پای سه شنبه‌های بدون خودرو ایستاده است و هر سه شنبه با دوچرخه به محل کار خود می‌رود و از شهروندان تهرانی نیز می‌خواهد تا او را در این حرکت اجتماعی همراهی کنند. در حرکتی دیگر توسط شهرداری ایستگاه‌های اجاره دوچرخه نیز یکی یکی در حال تعبیه است تا شهروندان به راحتی بتوانند از دوچرخه استفاده کنند. نکته عجیب آنکه ایستگاه‌های دوچرخه‌ها در حالی راه‌اندازی شده‌اند که هنوز معلوم نیست شهروندان از کدام مسیر باید استفاده کنند.

در هفته جاری از شهروندان تهرانی درباره فرهنگ دوچرخه‌سواری در شهر نظرسنجی شده بود. بیش از ۷۰ درصد مردم از کمپین سه‌شنبه‌های بدون خودرو خبر دارند و از آن استقبال هم کرده‌اند، اما سوال اصلی آنها این بوده که امنیت آنها چگونه در خیابان تامین خواهد شد.

۷۰ درصد مردم خواهان ایجاد مسیر‌های مناسب دوچرخه در سطح شهر شدند.

فعلا شهرداری تهران برای مبارزه با آلودگی هوا، از یک‌سو در حال گسترش فرهنگ حمل و نقل عمومی است و از سوی دیگر در حال فروش طرح ترافیک! از یک سو بیلبوردهای شهری «قرار ما» برای عدم استفاده از خودرو را تبلیغ می‌کنند و از سوی دیگر خبری از افزایش ناوگان حمل و نقل عمومی نیست.

شهرداری تهران در نقاطی از سطح شهر محل‌هایی را برای دوچرخه‌های هوشمند آماده‌سازی کرده و در آن‌ها چندین دوچرخه را قرار داده که شهروندان به راحتی و با نصب یک برنامه به اسم بیدود (bdood) می‌توانند دوچرخه‌ها را در اختیار گرفته و در هر کجای شهر که بخواهند از آن استفاده کنند و پس از اتمام دوچرخه سواری آن را در کنار پیاده رو یا منزل خود پارک کنند تا ماموران مربوطه از طریق دستگاه ردیابی که در اختیار دارند، دوچرخه‌ها را جمع آوری کنند. اما همچنان به یک سوال پاسخ داده نشده است؛ چگونه با خیال راحت دوچرخه سواری کنیم؟

تهران و مسیر‌هایی که هیچ کدام برای دوچرخه سواری مناسب نیست!

شهردار تهران که هر سه شنبه به همراه برخی از معاونین و خبرنگاران شهری مسیری را تا بهشت رکاب می‌زنند، عموما به جز بلوار کشاورز که مسیری را برای دوچرخه سواری دارد، مابقی مسیر‌ها به هیچ عنوان برای دوچرخه سواری آن هم در این هوای آلوده مناسب نیست و خطر تصادف با سایر وسایل نقلیه به شدت وجود دارد.

حناچی شخصا از مسیر میدان توحید، بلوار کشاورز، خیابان حافظ و در نهایت خیان بهشت را با دوچرخه رفت و آمد می‌کند، مسیر‌هایی پر تردد که هیچ یک مشخصا مناسب دوچرخه سواری نیست.

هرچند که این طرح و رفت و آمد حناچی در روز‌های سه شنبه موافقان و مخالفان بسیاری دارد و بسیاری دارد، اما به هیچ عنوان نمی‌توان منکر این اقدام و حرکت مثبت شد، اقدامی که این روز‌ها پایتخت ایران بیش از هر زمان دیگری به دلیل آلودگی شدید هوا و ترافیک نیازمند این حرکت اجتماعی است. وجود اتوبوس‌های فرسوده با تعداد محدود و البته بسیار شلوغ، واگن‌های بسیار کم مترو و تعداد بالای شهروندانی که از این وسایل استفاده می‌کنند، باعث شده رغبت برخی از مردم برای استفاده از خودرو‌های شخصی همچنان بالا باشد و اصرار شهردار به دوچرخه سواری راه به جایی نبرد و شهروندان زیادی را با خود همراه نکند.

در گزارشی که پیش از این با عنوان «سه شنبه های بدون خودرو، کمپینی برای عکس‌های یادگاری» در رویداد۲۴ منتشر شد، از شهردار درخواست کردیم در کنار این فرهنگ‌سازی، ابتدا زمینه آن را فراهم کند و پیش از آنکه مردم را به دوچرخه‌سواری در شهر آلوده تشویق کند، مسیر‌های مناسب و امنی را برای دوچرخه سواری در سطح شهر تهران ایجاد کند.

حناچی در رابطه با ایجاد مسیرهای مناسب دوچرخه سواری اعلام کرده است که «تاکنون راه‌هایی را انتخاب کردیم که مسیر دوچرخه دارد، اگر جمعیت به مرور زیاد شود هم بنا به تجربیاتی که داریم این فضا را امن‌تر می‌کنیم. در هر صورت، در مرحله اول باید متقاضی دوچرخه سواری باشد تا بخشی از فضای شهر را به این امر اختصاص دهیم.»

این پاسخ اما هیچ از شهروندان و منتقدین را قانع نکرده زیرا تا زمانی که مسیر مناسبی وجود نداشته باشد طبیعی است که مردم از استفاده دوچرخه سرباز می‌زنند و به همین منظور نمی‌توان انتظار داشت که در این طرح مشارکت کنند و بعد منتظر ساخت مسیر باشند.

یکه‎تازی خودروسازان در فشار به مردم| سایپا شبانه قیمت خودروها را دوباره افزایش داد!+لیست قیمت‌های جدید

واشنگتن‌پست: ایرانیان از خودنمایی بچه‌پولدارها‌ و نوکیسه‌ها در شرایط‌ فشار اقتصادی عصبانی‌اند

فیلم:: تعرض چندین پسر به دو دختر در ائل‌گلی تبریز

منبع این خبر، وبسایت www.aryanews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۰۲۴۹۸۳۱ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • مسیر دوچرخه سواری در مسیرهای گردشگری زیرساخت سازی می شود
 • هدفمان توسعه زیرساخت های دوچرخه سواری درتمام استان است
 • شروع فاز ۳ جاده سلامت از سال ۹۸/ایجاد ۶ مسیر دوچرخه سواری درگرگان
 • شهرداران استان مسیرسبز ویژه تردددوچرخه سواری را درخیابانها ایجادکنند/ دوچرخه سواری یک ورزش ممتازوچند وجهی است / به ابعاد صنعتی و اشتغالزایی دوچرخه سواری توجه شود
 • مدیران شهری، رینگ 6 کیلومتری منطقه 20 را رکاب زدند
 • کسب ۸ مدال پومسه رو‌های مازندرانی در لیگ کشور
 • مدیران شهری جنوب تهران مسیر ۶ کیلومتری را رکاب زدند
 • همایش دوچرخه سواری در انار به تعویق افتاد / تفاوت دیدگاه اسلام و غرب گرایان در اهمیت ورزش؛رعایت و عدم رعایت موازین شرعی است
 • آغاز اردوی 40 رکابزن مستعد در کمپ تیم‌های ملی
 • دل پر درد یک رکورد دار؛ چرا فدراسیون کشتی نباید سراغی از من بگیرد؟
 • فرصت ۳ ماهه فدراسیون دوچرخه سواری برای جلوگیری از سومین شکست متوالی/تیم جاده همچنان بدون سرمربی
 • زمانی به من لقب لوکوموتیو مشهد دادند/آنقدر رکاب زدم تا به تیم ملی راه پیدا کردم/ هرگز ورزش را ترک نکردم ونخواهم کرد
 • گام‌های بلند شهر دوچرخه‌ها در توسعه‌ فرهنگ دوچرخه‎سواری‌
 • انتقاد از نتایج ضعیف دوچرخه‌سواری/بدون مدال ماندن جای نگرانی دارد
 • برگزاری همایش دوچرخه سواری همگانی به مناسبت روز هوای پاک
 • همایش دوچرخه سواری خانوادگی در بوستان لاله تهران برگزار شد
 • شیطان دوچرخه سوار ! / او تمام لباس 21 زن و دختر جوان را در محله های خلوت از تنشان در می آورد / + عکس بدون پوشش
 • دوچرخه سواران مشهد روز هوای پاک را گرامی داشتند
 • محمود پراش: مثل فوتبال به دوچرخه‌سواری رسیدگی می‌شود که مدال بگیریم؟/ فقط دو ساعت روی پیست چوبی تمرین کردیم