فرارو- انتشار ویدئویی از ساشا سبحانی در واکنش به کامنت‌ها و پیام‌های که در فضای مجازی برای او نوشته می‌شود، بازتاب گسترده‌ای در افکارعمومی داشته است. ساشا سبحانی که فرزند سفیر پیشین ایران در ونزوئلاست در این ویدئو می‌گوید: «تا کی می‌خواهید حسادت کنید، به جای بد و بیراه نوشتن برای من بروید پول در بیاورید، اگر نمی‌توانید پول دربیاورید، نمی‌توانید زندگی کنید، بروید بمیرید. تمام!» ساشا سبحانی پسر سفیر سابق ایران با انتشار این ویدئو در اینستاگرام غوغایی به پا کرده است
به گزارش فرارو، این ویدئو از سوی کاربران فضای مجازی "بی ادبانه" و "اهانت آمیز" تفسیر شده است. اظهار نظر‌های فراوانی درباره سخنان ساشا سبحانی صورت گرفته است. رسانه‌ها نیز به بازتاب سخنان عجیب پسر سفیر سابق پرداخته اند.
اما ساشا سبحانی در لایوی در اینستاگرام خود، توضیح داد که منظورش مردم ایران نبوده است و منظور سخنانش به کسانی بوده که به او فحاشی کرده اند. او همچنین در خواست کرد که یک شبکه تلویزیونی با او گفت و گو کند تا به همه سوالات پاسخ دهد.
اما سخنان پسر سفیر پیشین ایران در ونزوئلا بازهم بحث "آقازاده ها" و "ژن خوب" را داغ کرده است.   بیشتر بخوانید: ماجرای زندگی لاکچری ‌آقازاده‌ها

امروز اعتماد آنلاین مدعی شد که حکم جلب ساشا سبحانى؛ آقازاده جنجالى سفیر اسبق ایران در ونزوئلا صادر شده است. هنوز هیچ مقام و یا نهاد رسمی این خبر را تایید و یا تکذیب نکرده است.
ساشا سبحانی فرزند احمد سبحانی دیپلمات و سفیر پیشین ایران در ونزوئلا و مکزیک و همچنین مدیر کل اسبق آمریکای لاتین و غرب آسیای وزارت امور خارجه است. او لیسانس مدیریت بازرگانی از یک دانشگاه در ونزوئلا دارد.
احمد سبحانی شب گذشته پس از بازتاب گسترده ویدئو پسرش در توضیحی به خبرگزاری فارس گفت: «محمدرضا ۳۱ ساله، فرزند اینجانب است، اما از نظر روش و منش زندگی و عقاید متفاوت بوده و همه تلاش من برای هدایت وی ناموفق بوده و ارتباط ما با هم به کلی قطع شده و لذا وی مسئول عملکرد خودش می‌باشد که مورد تأیید و حمایت من نیست.»
این اعلام برائت پدر از پسر در حالی صورت گرفت که متنی در فضای مجازی دست به دست می‌شود که مضمون آن حمایت سبحانی از پسرش است. ظاهرا این متن جعلی است و احمد سبحانی آن را تکذیب کرده است. صفحه اینستاگرام ساشا سبحانی مملو از تصاویری است که زندگی لامچری او را نشان می دهد
جنجال‌های ساشا (محمدرضا)
این اولین بار نیست که ساشا سبحانی در فضای مجازی جنجال به پا می‌کند. او تاکنون بار‌ها با تصاویری که منتشر کرده و اظهار نظر‌هایی که داشته واکنش کاربران را برانگیخته است.
"ساشا" چندی پیش با انتشار لایوی در اینستاگرامش خبر ساز شد.
البته جنجالی شدن کلیپ او به خاطر لایو بودن و موسیقی و حرکات موزون نبود بلکه به خاطر حضور دختری روی تخت با تن عریان بود که در پشت سر لایو اینستاگرامی ساشا ناگهان دیده شد!
این لایو اینستاگرام بازتاب گسترده‌ای در میان مردم پیدا کرد. بسیاری این پرسش را مطرح کردند که چگونه است که فرزند یک دیپلمات می‌تواند اینگونه زندگی کند و آن را به نمایش عمومی نیز بگذارد؟
ساشا این ویدئو را تکذیب کرد و اعلام کرد که عده‌ای آن دست کاری کرده و همه جا منتشر کرده اند. او می‌گوید بابت این فیلم در فرودگاه تهران بازداشت شده است.

با وجود اینکه این ماجرا واکنش منفی زیادی را در پی داشت، اما ساشا سبحانی با اعتماد به نفس خاصی به رویکرد خود در شبکه‌های اجتماعی ادامه داد. ساشا از انتشار تصاویر خصوصی خود که نمایش زندگی "لاکچری" او بود دست نکشید و گویی برای تحریکات افکار عمومی به روش خود ادامه داد.
در اینستاگرام تصاویری از حضور خود در دبی، قطر، ونزوئلا، ترکیه و ... منتشر کرد و در کنار آن تصاویری از سفر به کربلا و عکس یادگاری با محمد جواد ظریف، وزیر خارجه نیز دیده می‌شود.
او مقابل دوربین دلار آتش می‌زند، ویدیوهایش را سوار بر «بوگاتی»، «بی‌ام دبلیو» و «لندرور» در خیابان‌های دوبی و استانبول به اشتراک می‌گذارد.

در اکثر تصاویر مربوط به پسر دیپلمات سابق وزارت خارجه بطری‌های مشروب هم دیده می‌شود. به نظر می‌رسد او عامدانه و آگاهانه تلاش می‌کند به واکنش‌ها درباره خود دامن بزند. احتمالا او از نمایش‌های خود لذت می‌برد و با افزایش مخاطبانش درآمدزایی هم دارد. در یکی از ویدئو‌هایی که اخیرا در اینستاگرام خود منتشر کرده به تبلیغ یک سایت شرط بندی می‌پردازد، او القا می کند که با برنده شدن در این سایت درآمد خوبی کسب کرده است. در این ویدئو ساشا از یک ماشین لوکس خارج و سوار بر ماشین لوکس دیگری می‌شود و به جایی می‌رود و پول هایش را تحویل می‌گیرد.
صفحه اینستاگرام پسر سفیر پیشین ایران در چند ماه اخیر با خبرسازی‌ها او پربیینده شده وحالا ساشا سبحانی ۱۶۶ هزار فالوئر در اینستاگرام دارد.
او در مواردی با مخاطبان و حتی منتقدان خود درگیر می‌شود. آخرین اظهار نظر جنجالی او نیز در جریان پاسخگویی به مخاطبانش صورت گرفته است.
چندی پیش وقتی که یکی از مجریان شبکه "من و تو" در برنامه خود در خصوص ساشا مطالبی گفت و با اشاره به شغل پدرش کنایه‌هایی به او زد، در جواب این صحبت‌ها ساشا کلیپی در فضای مجازی منتشر کرد و ضمن پیاده شدن از خودرو گرانقیمت و سوار شدن به خودروی گرانقیمت دیگر! به این مجری تاخت و جملات نه چندان مودبانه‌ای نثار او کرد.
البته پاسخ ساشا با واکنش آن مجری نیز روبه رو شد. بیشتر بخوانید: ویدئو جنجالی پسر طهماسب مظاهری؛ واکنشها به یک "ژن خوب" تازه
نام ساشا سبحانی اولین در سال ۹۱ با عنوان قتل در مهمانی پسر سفیر ونزوئلا سر زبان‌ها افتاد، خبرها می گویند که قتل در جریان درگیری دونفر در پارتی شبانه او رخ داده است. ساشا آن زمان بازداشت شد اما پس از آنکه مشخص شد که قتل نقشی نداشته آزاد شد.
البته ساشا از اساس این ماجرا را رد کرده و گفته که قتل در مهمانی او نبوده است. او افزود: «این اتفاق بیرون از خانه من و بین دو تا آدم که من آن‌ها را نمی‌شناختم، افتاد. دادگاه ایران بررسی کرد، آمدند بازسازی صحنه کردند و مشخص شد کی مقصر است. کسی که کشته شده بود، مشخص بود. کسی هم که زده بود، معلوم بود. فردی که زده بود، رفت دیه‌اش را پرداخت کرد و اصلا به من ربطی نداشت.»
احمد سبحانی از رفتارهای پسرش اعلام برائت کرد
روایت ساشا از زندگی اش
او اخیرا در گفت و گویی با یکی از سایت‌های فارسی زبان خارج از ایران درباره زندگی اش توضیحاتی ارائه کرده است.
ساشا سبحانی در این گفتگو تاکید "آقازاده" نیست، چرا که "آقازاده به پسر وزرا یا پسر‌های رییس جمهوری می‌گویند. به کسانی که پست‌های خیلی بالایی دارند، می‌گویند. آقازاده به کسانی می‌گویند که از رانت پدرشان استفاده می‌کنند. من آقازاده نیستم."
او گفت: «من از ۱۵ سالگی روی پای خودم ایستادم و تا الان از پدرم پول نگرفته‌ام. الان هم که دوبی هستم، زیر حمایت پدرم نیستم. همه می‌دانند نه پدرم به من پولی می‌دهد، نه تا به حال از پدرم پولی خواسته ام و نه حمایتم کرده است. من مثل آدم‌های عادی زندگی کرده‌ام. حتی در ایران هم هر مشکلی برایم پیش آمده است، خودم تاوانش را داده ام. دادگاه رفتم، بازداشت شدم، اما پدرم کوچک‌ترین حمایتی هیچ وقت از من نکرده است.»
ساشا می‌گوید زمانی که ماموریت پدرش در ونزوئلا به پایان رسید او در آنجا ماند و به کار خود ادامه داد. او مدعی است: «آن‌جا (ونزوئلا) دوست‌های خوبی پیدا کردم؛ مثلا یکی از دوست‌های صمیمی‌ام، پسر آقای «چاوز»، رییس جمهوری ونزوئلا بود. این‌ها همه از زرنگی خودم بود و اصلا ربطی به این‌که پدرم سفیر بوده، نداشت.»
ناگفته نماند که او این نکته را نادیده می‌گیرد که اگر پدرش سفیر نبود احتمالا هیچ وقت پایش به ونزوئلا نمی‌رسید و همین خود یک رانت برای او به حساب می‌آید.
ساشا سبحانی معتقد است زندگی لاکچری ندارد و فقط به چند کشور دنیا سفر کرده است. او ادعای نقش آفرینی در پولشویی در دوران ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد را رد کرده و می‌گوید "من نه رابطه‌ای با دولت دارم و نه دولتی‌ها را می‌شناسم." سفر ساشا سبحانی به کربلا
او در توضیح اینکه چرا در تصاویر اینستاگرامش هم تصویر سفر کربلا هست و هم تصویر مشروبات الکلی و .... توضیح می دهد: «لایف استایل زندگی من این است. بلد نیستم مثل خیلی‌ها قایم کنم. همانی که هستم را نشان می‌دهم. اگر دوست دارم امروز سوار بوگاتی شوم، سوار بوگاتی می‌شوم، فیلمش را هم می‌گیرم و عکس آن را هم می‌گذارم. اگر کربلا می‌روم، چون به امام حسین اعتقاد دارم. کربلایم را می‌روم، عشق و حالم را هم می‌کنم. کی گفته کسی که می‌رود کربلا، نمی‌تواند عشق و حال کند؟»
ساشا سبحانی تلاش می‌کند زندگی خود را عادی جلوه دهد، البته او حالا دیگر می‌داند زندگی اش برای مردم ایران عادی نیست و آن‌ها سوال‌های زیادی درباره چگونگی پیشرفت او دارند. با وجود اینکه پیشرفتش را ناشی از رانت نمی‌داند، اما به نظر می‌رسد این برای افکار عمومی غیر قابل پذیرش است.  

منبع: فرارو

خبر بعدی:

تحریم‌های تازه آمریکا علیه اشخاص ایرانی | فایننشیال تایمز: ترامپ به دنبال توافقی تازه به‌جای برجام است

یک مقام دیگر امریکایی که او نیز نخواسته نامش فاش شود گفته است که تحریم‌ها بخشی از تلاش امریکا برای اعمال فشار بر تهران به منظور بازگشت به پای میز مذاکره برای رایزنی درباره انعقاد توافقی تازه به جای توافق هسته‌ای قبلی است که در دوران زمامداری دولت اوباما به سرانجام رسیده بود. آفتاب‌‌نیوز : سرویس بین الملل- رسانه‌های بین‌المللی به خصوص رسانه‌های آمریکایی اعلام تحریم‌های تازه دولت ترامپ علیه نهادهای نظامی و تحقیقاتی ایران را به شکل گسترده‌ای بازتاب داده‌اند. 
به گزارش آفتاب‎نیوز؛ روزنامه "فایننشال تایمز" با انتشار گزارشی درباره تحریم‌های تازه آمریکا علیه ایران می‌نویسد: "وزارت خزانه داری امریکا در تازه‌ترین تلاش دولت ترامپ برای افزایش فشار بر تهران پس از خروج امریکا از توافق هسته‌ای با تهران، تحریم‎های تازه‌ای را علیه ده‌ها تن از اشخاص و نهادهای ایرانی وضع کرده است. دولت ترامپ روز جمعه گذشته اعلام کرد که تحریم‌ها علیه 31 نفر از افراد و نهادهای مرتبط با سازمان فناوری و تحقیقات بخش دفاعی ایران هستند که از دید امریکا درگیر در توسعه برنامه هسته‌ای ایران و توسعه فناوری آن بوده‌اند". 

یک مقام امریکایی که نخواسته نامش فاش شود به "فایننشال تایمز" گفته است که هدف از این تحریم‌ها هشدار به پژوهشگران جوان ایرانی فعال در حوزه‌های علمی است. از دید او با این تحریم‌ها این افراد که در توسعه برنامه هسته‌ای ایران با استفاده از دانش خود کمک کرده‌اند نمی‌توانند در کنفرانس‌های بین‌المللی شرکت کنند و ممکن است با پیامدهای سنگینتری نیز مواجه شوند. این مقام افزوده است که هر موسسه مالی‌ای که با بخش صنایع دفاعی و تحقیقاتی ایران در این حوزه ارتباط داشته باشد هدف مجازات‌های تحریمی امریکا قرار خواهد گرفت. 
یک مقام دیگر امریکایی که او نیز نخواسته نامش فاش شود گفته است که تحریم‌ها بخشی از تلاش امریکا برای اعمال فشار بر تهران به منظور بازگشت به پای میز مذاکره برای رایزنی درباره انعقاد توافقی تازه به جای توافق هسته‌ای قبلی است که در دوران زمامداری دولت اوباما به سرانجام رسیده بود. 
این روزنامه اما در ادامه می‌نویسد: "واقعیت آن است که هیچگونه شواهدی وجود ندارند که نشان دهند ایران با این تحریم‌ها سیاست منطقه‌ای و دفاعی خود را تغییر خواهد داد. در روز پنجشنبه گذشته نیز رهبری ایران از تحریم‌ها به عنوان جنگ دشمن علیه ایران یاد کردند و گفتند که نظام سیاسی ایران کماکان قدرت دفاعی خود را حفظ و تقویت خواهد کرد". 
شبکه خبری "ان بی سی" امریکا نیز می‌نویسد که هدف اصلی تحریم‌های تازه جلوگیری از کسب دانش هسته‌ای توسط دانشمندان ایرانی در در خارج از ایران و جلوگیری از ارتباطات علمی آنان با پژوهشگران خارجی است. یک مقام امریکایی که نخواسته نامش فاش شود به این رسانه می‌گوید: "با این تحریم نشان دادیم که هر فرد و نهادی که با صنایع دفاعی ایران و موسسات تحقیقاتی مرتبط با آن ارتباط داشته باشد در خطر انزوای بین‌المللی از نظر شخصی و مالی قرار خواهد گرفت". او خاطرنشان کرده افرادی که در فهرست تحریم قرار گرفته‌اند در سفر به خارج از کشور برای شرکت در  کنفرانس‌های علمی یا پیدا کردن شغل با مشکل مواجه خواهند شد. 
شبکه خبری "ان بی سی" در ادامه می‌نویسد: "این تحریم‌های تازه در حالی اعمال شده‌اند که آژانس‌های اطلاعاتی امریکا پیشتر اعلام کرده بودند که ایران از سال 2003 میلادی درصدد دستیابی به بمب اتمی نبوده است. دولت ترامپ اما این ارزیابی نهادهای اطلاعاتی را قبول ندارد". 
این شبکه خبری اشاره می‌کند که مقام‌های امریکایی گفته که افراد و نهادهایی که در فهرست تازه تحریم‌ها قرار گرفته‌اند بر روی تولید موج، شتاب‌دهندگی ذرات، قدرت پالس‌ها و آزمایش‌های انفجاری مرتبط با با توسعه فناوری موشکی کار کرده بودند.
این شبکه خبری در بخش پایانی گزارش خود می‌نویسد که تحریم بر روی بخش تحقیقاتی صنایع دفاعی ایران پیشتر در سال 2014 میلادی پیش از حصول توافق هسته‌ای در سال 2015 وضع شده بود. 
شبکه خبری "سی ان ان" نیز در گزارشی به موضوع تحریم‌های تازه علیه ایران پرداخته است. یک مقام ناشناس امریکایی به آن شبکه خبری گفته است که دولت ترامپ در تنظیم و اجرای تحریم‌های تازه علیه ایران از اطلاعاتی که نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل درباره ارشیو به ادعای او به سرقت رفته هسته‌ای از ایران بیان کرده، استفاده کرده است. این مقام امریکایی می‌گوید: "ما از اطلاعات آن آرشیو استفاده کرده‌ایم. این نمونه نشان می‌دهد که چگونه می‌توان از اطلاعات آرشیوی به عنون ابزاری برای سیاستگذاری استفاده کرد". 

ایران یکی از افسرده‌ترین جوامع در دنیا| چرا شاد نباشیم؟

استاندار گلستان برکنار شد

ماجرای افشاگری استاندار گلستان پس از عزل

منبع این خبر، وبسایت fararu.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۰۲۵۱۷۶۵ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • بهرنگ توفیقی: جنجال‌های سریال «پدر» به من ربطی نداشت
 • سفرهای غیرضروری در ایام نوروز نباید انجام شود/ نهضت عمومی برای کمک به مردم سیل زده به وجود آمده است
 • برملا شدن آرزوی پلید دختر ترامپ جنجال آفرید+ عکس
 • ثبت لحظه سقوط هواپیما از داخل هواپیما! +فیلم/اختلاف سلیقه ای که عروسی را به جنجال کشاند! +فیلم/دابسمش طنز یک بسیجی جهادگر خطاب به مسئولان +فیلم
 • افشای آرزوی جاه‌طلبانه دختر ترامپ جنجال آفرید
 • عصبانیت سبحانی از بی‌تدبیری مسئولان
 • جنجال کیف پوست تمساح «جنیفر لوپز»!
 • انتقاد شدید آیت‌الله سبحانی از بی‌تدبیری مسئولان در وقوع سیل
 • انتقاد از تبلیغ سفر در ایام نوروز/مشکلات سیل زدگان سریع‌تر حل شود
 • انتقاد شدید آیت‌الله سبحانی از بی‌تدبیری مسئولان در وقوع سیل شمال کشور
 • آیت الله سبحانی :مشکلات سیل زدگان سریع تر حل شود
 • انتقاد شدید آیت‌الله سبحانی از بی‌تدبیری مسئولان در وقوع سیل ویرانگر در استان‌های شمالی
 • شهادت مامور پلیس در گلپایگان + عکس شهید حسن دلاور
 • اختلاف سلیقه ای که عروسی را به جنجال کشاند! +فیلم
 • ویژه‌نامه نوروزی ــ ۸/ اهم اظهارات جنجالی روحانی در سال ۹۷
 • جنجال تازه؛ چرا پرسپولیس پیراهن آبی پوشید؟
 • ناگفته های آزاده نامداری از پشت پرده زندگی کاری اش+ عکس
 • جنجال توئیت ترامپ درباره تحریم کره‌شمالی
 • اتکا به توان داخلی راهگشای مشکلات است