به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان،روز جمعه گذشته فیلمی در شبکه‌های اجتماعی نشر یافت که در آن یک فرد عادی به بهانه واژگون شدن خودروی لندکروز گرانقیمت خود، مشغول ضرب و شتم یک مأمور پلیس راهور است. [۱]

خبرهای رسیده حاکی از آن است که این رخداد در استان فارس و در یکی از جاده‌های این استان وقوع یافته است.

اگرچه مقامات پلیس استان فارس اعلام کرده‌اند که فرد ضارب شناسایی شده و اقدامات برای دستگیری او در جریان است اما سؤالی که افکار عمومی را به شدت درگیر کرده اینست که یک فرد عادی چطور می‌تواند مأمور حافظ قانون و امنیت کشور را در صحنه جرم خود، به بدترین شکل ممکن مورد ضرب و شتم و اهانت قرار دهد!؟

فضای روانی ذهن او چگونه بوده که هیچ مجازات و تقاصی در قبال این رفتار سفیهانه متصور نبوده و احساس کرده که هزینه ضرب و شتم مأمور پلیس در حد و توان تحمل او و شاید پول‌هایش خواهد بود!؟

این رخداد تأسف‌آور اما دارای پیشینه‌هایی است که اگر بهتر در آنها تدقیق شود؛ روشن می‌شود که ضرب و شتم شدن مأمور پلیس راهور، نتیجه همان پیشینه‌هاست که اگر رخ نمی‌دادند اکنون شاهد پایمال شدن آبروی پلیس کشورمان و مأموران خدوم ناجا نبودیم.

*روزی که به ناجا گفتند: «بیشرف»!
مردم و افکار عمومی کشور هنوز به یاد دارند فیلمی که چند ماه قبل در شبکه‌های اجتماعی نشر یافت و نشان می‌داد که یک دختر بدحجاب، چطور مأمور پلیس گشت ارشاد را هنگام انجام وظیفه قانونی‌اش، «بیشرف» خطاب کرد و مرتکب ضرب و شتم مأمورین نیز می‌شود.

این رفتار سوء و غیر متمدنانه اما از سوی مقامات پلیس و قوه قضائیه با واکنش در خور توجهی مواجه نشد و نه تنها مواجه نشد بلکه عده کثیری از چهره‌ها و رسانه‌های جریان سیاسی خاص، به حمایت از این رفتار غیر متمدنانه نیز پرداختند.

در این زمینه حتی یکی از نمایندگان اصلاح‌طلب مجلس خواستار عذرخواهی نیروی انتظامی از آن خانم و توبیخ مأموران حاضر در فیلم شد [۲]، احمد مازنی، دیگر نماینده اصلاح‌طلب مجلس تأکید کرد که این رفتار پلیس! قابل تأیید نیست و باید آموزش‌های لازم در این زمینه‌ها به ناجا داده شود [۳] و محمدرضا عارف نیز طی اظهاراتی نوشت: نهادهایی که خود را متولی ارشاد مردم می‌دانند هنوز به تغییر در رویکردهای فرهنگی باور ندارند و به حاکمیت چوب و چماق در ارشاد! مردم اعتقاد دارند! [۴]

همان روزها برخی محافل تحلیلی از این گفتند که این فرایند به حیثیت پلیس لطماتی جدی وارد کرده است و می‌رود تا سبب‌ساز مشکلات بیشتری علیه پلیس کشور نیز بشود...

*شهدای مماشات با اشرار در خیابان پاسداران
ماجرای اغتشاش خیابان پاسداران نیز از پرونده‌های قابل تأملی است که باید در ربط و ارتباط آن به رخدادهای تلخ این روزها علیه پلیس، اندیشید. رخدادی مربوط به اغتشاش دراویش گنابادی در زمستان سال گذشته که اگرچه پلیس یگان ویژه با تمام امکانات در صحنه آن حضور داشت، اما به ناگاه خبر رسید که ۵ نیروی پلیس و بسیجی در این رخداد به شهادت رسیده‌اند اما اصطلاحاً یک تیر هم از لوله تفنگ پلیس خارج نشده است. و جان مأموران حفظ نشد.

این رخداد و عدم اجازه مأموران یگان ویژه برای برخورد جدی با اوباش مسلح، ‌ تا آنجا محل تأمل بود که عده زیادی از آگاهان کشور به آن واکنش نشان دادند و حتی یکی از روزنامه‌ها در صبح روز تشییع تلخ شهدای پلیس در خیابان پاسداران این تیتر را در صفحه نخست خود منتشر کرد: شهدای مماشات با اشرار...[۵]

*فرمانده پلیس تهران و اوباش تهدید کننده ناجا؛ دور میز مذاکره!
در همان روزهای اغتشاش خیابان پاسداران اما اتفاق بد دیگری هم رخ داد که جز بازی با حیثیت پلیس؛ نام دیگری نمی‌توان بر آن گذاشت.

مردم در روزهای ابتدایی اخبار مربوط به اغتشاشات خیابان گلستان هفتم، فیلمی را دیده بودند که در آن یک فرد منتسب با دراویش، با سیبیل‌های از بناگوش در رفته! در حال تهدید مأموران پلیس است و با گردن کلفتی اوباش‌گونه خود فرماندهان ارشد ناجا را خطاب قرار می‌دهد که مخاطب من شماها هستید...

این فرد که در حین اغتشاشات توسط مأموران دستگیر شده بود؛ به ناگاه در فیلمی دیده شد که در آن همراه با تعدادی از دراویش دستگیر شده و شاید نشده! دور یک میز نشسته‌اند و مشغول شنیدن مواعظ سردار حسین رحیمی، فرمانده پلیس تهران هستند.

این فیلم به قدری فضای منفی ایجاد کرد که حتی حسین شریعتمداری، مدیر مسئول روزنامه کیهان نیز نسبت به آن واکنش نشان داد و از انجام این جلسه مداهنه‌گونه انتقاد کرد. [۶]

*سیلی نماینده مجلس به صورت ناجا
این رخدادها البته یادآوری سیلی نماینده مجلسی هستند که در فرودگاه به صورت مأمور ناجا نواخته شد و افکار عمومی هیچگاه نفهمیدند که با این نماینده سبک دست و قانون شکن که در واقع به آبروی پلیس سیلی زده بود؛ چه برخوردی شد!؟

*چون که صد آمد نود هم پیش ماست! / چرا آبروی پلیس تبدیل به بازیچه شده است؟
هر ذهن آگاهی و هر عقل محضی که رخدادهای پیش گفته را بازخوانی کند، به روشنی هرچه تمام‌تر نتیجه می‌گیرد که آبروی پلیس ایران، این روزها و ماه‌ها تبدیل به بازیچه شده است.

در واقع پلیس ایران و مأموران خدوم آن شاهد نظاره روزهایی هستند که در هیچ کجای جهان و در هیچ کشوری مسبوق به سابقه نیست.

اما علت را باید در کجا جست!؟ چه می‌شود که از پارک‌های پایتخت تا جاده‌های دور دست کویری، هر اوباش و انسان غیر متمدنی به خود اجازه می‌دهد حرمت پلیس کشور را بشکند؟

برخی معتقدند این رخداد دردآور که بر امنیت تک به تک ایرانیان خدشه وارد خواهد ساخت، به ۲ دلیل بروز یافته است:

اول عزم جریان سیاسی خاص یا همان اصلاح‌طلبان برای بی‌رمق سازی نیروی رشید انتظامی به منظور راهبردهایی که قرار است در معرکه‌های «خیابان» اجرا شوند.

و دوم مماشات و عدم عمل بموقع و تأثیرگذار فرماندهان پلیس کشور در عرصه‌هایی که پای حیثیت این نیروی شریف و مجاهد در میان است.

جهاد فی سبیل‌الله که به گفته مقام معظم رهبری، فعالیت ناجا از جمله مصادیق آنست؛ لوازم و پیش‌زمینه‌هایی مثل «حفظ آبرو و شأنیت پلیس» را دارد که اگر فراهم و رعایت نشوند، اصل حرکت پلیس مورد خدشه واقع می‌شود و می‌تواند حتی انگیزه سازمانی پرسنل آنرا نیز تضعیف کند.

از طرف دیگر، شاید نیازی به تکرار این گزاره واضح نیست که همه می‌دانیم: پلیسی که فرماندهانش نتوانند از حیثیتش دفاع کنند؛ توانایی حفظ امنیت و آبروی مردم را هم نخواهد داشت.

۱_mshrgh.ir/۸۸۷۰۸۰

۲_mshrgh.ir/۸۴۹۹۰۱

۳_mshrgh.ir/۸۵۲۵۷۱

۴_mshrgh.ir/۸۴۸۴۲۸

۵_mshrgh.ir/۸۳۳۶۳۰

۶_http://kayhan.ir/fa/news/۱۲۶۷۱۱

منبع:مشرق

انتهای پیام/

ضرب و شتم مامورین ناجا

منبع: باشگاه خبرنگاران

خبر بعدی:

جزییات خودکشی رئیس تبهکاران

رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری باند ۹ نفره که اقدام به سرقت خودروهای لوکس و فروش سکه‌های تقلبی در سطح تهران می‌کردند خبر داد. ناطقان: سرهنگ مرتضی نثاری، در این باره گفت: دی ماه سال گذشته با مراجعه فردی به پلیس و اعلام سرقت خودروی گران‌قیمتش از سوی دو مرد رسیدگی به موضوع در دستور کار قرار گرفت و دادیار شعبه اول دادسرای ناحیه ۳۴ دستور داد تا تیمی از مأموران پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران برای دستگیری دزدان خودروی لوکس وارد عمل شوند.

رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ ادامه داد: مرد جوان با حضور در پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران گفت که قصد فروش خودرو اش را داشته بنابراین یک آگهی در سایت دیوار منتشر کرده و پس از آن افرادی برای اطلاع یافتن از مشخصات و قیمت خودرو با وی تماس می‌گرفتند تا اینکه مردی برای خرید این خودرو قرار ملاقاتی را هماهنگ کرده است. خریدار پس از حضور در محل درخواست کرده تا کمی با خودرو رانندگی کرده و آن را از نظر فنی بررسی کند. در ادامه زمانی که خریدار در حال رانندگی و صاحب خودرو نیز به عنوان سرنشین در خودرو حضور داشته خودرو دیگری از عقب با این خودرو برخورد می‌کند و صاحب خودرو بلافاصله برای بررسی خودرو پیاده شده که ناگهان فردی که خود را خریدار معرفی کرده بود به همراه خودرو و خودرویی که با آنها تصادف کرده بود از محل فرار می‌کنند.

وی در ادامه با بیان اینکه کارآگاهان پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران با حضور در محل حادثه دوربین‌های مدار بسته را مشاهده کردند و متوجه شدند که خودروی دیگری که با خودرو مرد فروشنده تصادف کرده هم سرقتی بوده است، گفت: تیم پلیسی متوجه شدند که اعضای یک باند با طراحی تصادف‌های ساختگی این سرقت‌ها را انجام می‌دادند. بنابراین شماره پلاک خودروی سرقتی را در سیستم سراسری پلیس ثبت کردند تا ردی از آن پیدا کنند، اما با گذشت چند ماه هیچ اثری از خودروی سرقتی به دست نیامد تا اینکه اوایل سال جاری سرقت مشابه دیگری به پلیس اعلام شد.


رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی با اشاره به حضور مالباخته دیگر در پایگاه پلیس گفت: این مرد جوان که خودروی تویوتا لنکروزش به شیوه تصادف ساختگی به سرقت رفته بود به مأموران گفت که خودرو اش را در سایت دیوار آگهی کرده که پس از آن مرد جوانی برای بررسی خودرو با وی قرار ملاقات گذاشته است و بعد از اینکه با یکدیگر قرار ملاقات گذاشته اند و در حالی که خریدار به عنوان راننده و وی به عنوان سرنشین داخل خودرو بوده اند خودرو دیگری از قسمت عقب با آنها برخورد کرده است، اما زمانی که این فرد برای بررسی تصادف از خودرو پیاده شده، فردی که مدعی بوده خریدار است و راننده خودرو دیگر به همراه خودروها از محل متواری شده اند.

نثاری با بیان اینکه کارآگاهان در اقدامات بعدی آلبوم مجرمان سابقه‌دار را پیش روی طعمه‌های دزدان قرار دادند و خیلی زود یکی از سارقان حرفه‌ای به نام «امین» شناسایی شد، گفت: تیم پلیسی در این قسمت از تحقیقات پی بردند که سارقان پس از سرقت خودرو اقدام به دزدیدن پلاک‌های خودروهای دیگر می‌کنند تا روی خوروهای سرقتی نصب کنند.

وی با اشاره به آغاز تجسس‌های پلیسی برای دستگیری «امین» گفت: اوایل بهمن ماه سال جاری مخفیگاه «امین» در جنوب تهران شناسایی شد و با توجه به اینکه «امین» سارقی مسلح بود مخفیگاه وی تحت نظر قرار گرفت تا اینکه مأموران در زمانی مناسب اقدام به دستگیری وی کردند. اما این سارق در حین دستگیری شروع به تیراندازی به سمت مأموران کرد و زمانی که متوجه شد راه فراری ندارد با فریادهای دیگر نمی‌خواهم به زندان بازگردم با تفنگی که در دست داشت اقدام به خودکشی کرد.

براساس گزارش پلیس آگاهی، رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی با بیان اینکه کارآگاهان با حضور در خانه متهم موفق به دستگیری دو همدست دیگر وی شدند، گفت: در بازرسی از خانه امین و همدستانش دستگاه ضرب سکه‌های تقلبی و تعدادی سکه طلا جعلی آماده فروش، بی‌سیم و کارت جعلی نهاد ریاست جمهوری کشف شد. همچنین رضا و قادر دو همدست «امین» در بازجویی‌های ابتدایی دو همدست دیگر خود به نام‌های سحر و امیر، که در کار فروش سکه‌های تقلبی هستند را معرفی کردند و مأموران نیز در عملیات دیگری سحر و امیر را در مخفیگاهشان دستگیر کردند.


وی ادامه داد: سحر نیز در اعترافاتش گفت که از قدیم با امین دوست بوده و سکه‌های تقلبی را به فروش می‌رسانده است، اما امین در سرقت‌های خودرو از دوستان دیگرش کمک می‌گرفت.

همچنین امیر نیز در اعترافاتش به سرقت خودروها با همدستی امین اعتراف کرد و گفت امین برای هر سرقت از یکی از دوستانمان کمک می‌گرفته و برای هر سرقتی مبلغ کمی به آنها می داد. از خودروهای سرقتی نیز در کار فروش سکه‌های تقلبی و خوشگذرانی استفاده می‌کرده و تا به حال فقط یک خودروی بی. ام.و را اوراق کرده است.


نثاری با بیان اینکه کارآگاهان در قسمت دیگری از تجسس‌ها چهار همدست دیگر امین را نیز که در زمینه فروش و سرقت خودروها نقش داشتند دستگیر کردند، گفت: با توجه به گسترده بودن این سرقت‌ها و فروش سکه‌های تقلبی، مقام قضائی با دستور چاپ عکس امین، سحر، سعید و رضا را صادر کرد و از افرادی که در دام دزدی‌ها و خرید سکه‌های تقلبی این متهمان گرفتار شده‌اند درخواست کرد به پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران مراجعه کنند. منبع: ایسنا برچسب ها: رئیس تبهکاران ، خودکشی ، دستگیری

لیاقت مردم خرگیری نیست/ همکاری نشود، اجازه خروج مرغ را نمی‌دهم

آیا FATF مانع فعالیت‌های سپاه و کمک ایران به حزب‌الله و نیروهای مقاومت سوریه می‌شود؟

خواهر جانسون به نشانه مخالفت با بریگزیت برهنه شد!

کلیدواژه: قوه قضاییه خواندنی حوادث نیروی انتظامی

منبع این خبر، وبسایت www.yjc.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۰۳۱۱۵۱۰ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • فیلم ضرب و شتم مامور فرودگاه توسط زن جوان
 • تعبیر سفیر ایران از سیلی محکم به صورت لهستان
 • راهپیمایی ۲۲ بهمن؛ سیلی ماندگار بر چهره دشمنان بود
 • سرقت خودرو پس از تصادف ساختگی/ سردسته باند مقابل پلیس خودکشی کرد + تصاویر متهمان
 • آزمون استخدامی روحانیون عقیدتی سیاسی ناجا در قم به روایت تصویر
 • شمارش معکوس برای ورود لندکروز و لکسوس جدید
 • ناجا:امنیت مطلوبی برمرزهاحاکم است
 • فرمانده ناجا: امنیت مطلوبی بر مرزها حاکم است
 • بازجویی از سارق با مار‌های سمی + عکس
 • اقدام تروریستی زاهدان با انگیزه تلخ کردن شیرینی 22 بهمن بود/ دشمن سیلی محکمی خواهد خورد
 • واکنش لشکر ۱۴ امام حسین (ع) اصفهان به حادثه تروریستی سیستان: منتظر سیلی سختی باشید
 • ۳۰۰ خودروی لندکروز در خدمت هیئت سعودی در پاکستان و ۵ کامیون برای حمل وسایل شخصی بن‌سلمان
 • راهپیمایی مردم در 22بهمن سیلی محکم ملت به تروریست ها و مخالفان نظام بود
 • تاکید فرمانده ناجا بر آموزش مستمر تخصصی پلیس
 • فرمانده ناجا: یکی از دغدغه های ما رفع مشکلات مرزبانان است
 • این خبرنگار آبروی سازمان منافقین را برد+ تصویر
 • به خاطر آبروی خودم دیگر به کمیته فنی نمی‌آیم
 • آیه‌نگاشت/ اختلاف میان زن و شوهر را اقوام نزدیک حل کنند
 • فیلم‌های سینمایی آخر هفته تلویزیون