کرمانشاه - ایرنا - مدیرعامل شرکت گاز کرمانشاه از اتمام عملیات گازرسانی به پنج روستا در استان خبر داد و گفت: مشعل گاز این روستاها در چهارمین روز از هفته دولت در شهرستان کنگاور روشن شد.

سیروس شهبازی روز دوشنبه در حاشیه گازرسانی به این روستاها در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: امروز روستاهای زرده، سراب فش، حصار، هزارخانی و رشتیان با جمعیتی افزون بر 250 خانوار در بخش روستایی از نعمت گاز طبیعی بهره مند شدند.


وی افزود: همچنین همزمان کلنگ عملیات گازرسانی به 6 روستای قزوینه، حاجی آباد، سرمست، دهنو، توشمالان و قاسم آباد به زمین زده شد که کل اعتبار تخصیص یافته برای 11 روستای مذکور 60 میلیارد ریال بوده است.
شهبازی در ادامه از کشاورزان و زارعین منطقه درخواست کرد در راستای اجرای پرشتاب و بدون وقفه این پروژه، در زمینه تحصیل اراضیِ محل عبور لوله های گاز ، همکاری لازم را با شرکت گاز استان داشته باشند.
مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه، در ادامه سخنان خود سال گذشته را یکی از افتخارآمیزترین سالها برای این شرکت دانست و افزود: در سال گذشته با انجام 560 کیلومتر شبکه گذاری و 11 هزار مورد نصب انشعاب ، 27 هزار مشترک به مجموع مشترکان شرکت گاز استان اضافه شد و در زمینه توسعه شبکه گازرسانی، رتبه دوم را در سطح کشور کسب کردیم.
وی افزود: هم اکنون 61 درصد جمعیت روستایی استان در قالب یک هزار و 100 روستا از گاز طبیعی بهره مند هستند که 50 درصد این روستاها در 2 سال اخیر گازدار شده اند.
در بخش شهری بیش از 99 درصد جمعیت شهری استان در قالب 28 شهر از نعمت گاز بهره مند هستند و گازرسانی به پنج شهر کوچک و کم جمعیت باقیمانده در مراحل اجرا و پیمان سپاری قرار دارد.
به گزارش ایرنا، احداث باغ انگور روسیمی با اعتبار 340 میلیون ریال در روستای گردکانه و رونمایی از بقعه مبارکه امامزاده سیدجمال الدین روستای فش از دیگر برنامه های چهارمین روز هفته دولت در کنگاور بود.
شهرستان کنگاور با جمعیتی افزون بر 76 هزار نفر در 94 کیلومتری شرق کرمانشاه واقع شده است و دروازه ورودی این استان غربیست.
8066/7447

منبع: ایرنا

خبر بعدی:

۷۶ درصد روستائیان همدان از آب شرب سالم بهره‌مند هستند

به گزارش حوزه استان‌های خبرگزاری تقریب، سید مصطفی هاشمی با اشاره به دستاوردهای شرکت آبفار پس از پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون  با بیان اینکه از یک‌میلیون و 738 هزار جمعیت استان همدان 620 هزار نفر معادل 36 درصد جمعیت استان در روستاها ساکن هستند، اظهار داشت: در مقایسه با سایر استان‌ها، ساکنان روستاهای استان 10 درصد بیش از میانگین کشوری بوده و جمعیت روستانشین 5 شهرستان همدان هم بر جمعیت شهری آن غلبه دارند.

هاشمی گفت: در کبودرآهنگ 80 درصد، در رزن 5/77 درصد و در بهار بیش از 55 درصد جمعیت روستانشین هستند، اما در همدان و ملایر، جمعیت شهری نسبت به روستایی بیشتر است.

وی با بیان اینکه یک هزار و 62 روستا در سطح استان همدان وجود دارد، افزود: 795 روستا زیر پوشش خدمات شرکت آب و فاضلاب روستایی قرار دارد و اقداماتی چون تأمین، تعمیر، نگهداری و گندزدایی آب آشامیدنی بر عهده شرکت آبفار است.

هاشمی با اشاره به اینکه 86 درصد جمعیت روستایی استان زیر پوشش شرکت آبفار است، اعلام کرد: تأمین آبت تعدادی از روستاها هم با مدیریت شورای روستا یا دهیاران انجام می‌شود که اگر برای قرارگرفتن زیر پوشش خدمات آبفار اقدام کنند، دغدغه تأمین آب آشامیدنی است سالم برطرف می‌شود.

وی با بیان اینکه شرکت آبفار 153 هزار مشترک فعال در سطح استان دارد، گفت: آب شرب هزار و 62 روستای دارای سکنه استان به وسیله 880 حلقه چاه، نزدیک به 229 دهنه چشمه و 62 دهنه قنات با ظرفیت 3 هزار و 800 لیتر تأمین می‌شود.

هاشمی مطرح کرد: در سطح روستاهای استان همدان نزدیک به 2 هزار و 150 کیلومتر خطوط انتقال آب و 4 هزار و 500 کیلومتر شبکه توزیع آب، 966 باب مخزن ذخیره آب با حجم ذخیره 121 هزار مترمکعب و نزدیک به 46 ایستگاه بین راهی تأمین آب وجود دارد.

برخورداری بیش از 76 درصد جمعیت روستایی از آب شرب بهداشتی

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی همدان گفت: بیش از 76 درصد جمعیت روستایی استان همدان از آب شرب بهداشتی برخوردارند؛ البته نه اینکه 24 درصد روستاییان از آب شرب بهداشتی محروم باشند، بلکه این سطح‌بندی بر اساس تعریف وزارت نیرو انجام‌شده است.

هاشمی افزود: بر اساس تعریف وزارت نیرو، روستاهای با بیش از 80 درصد تأسیسات آب‌رسانی در سطح یک، روستاهایی با 20 تا 80 درصد تأسیسات آب‌رسانی در سطح دو و روستاهایی با کمتر از 20 درصد تأسیسات آب‌رسانی در سطح سه تعریف‌شده‌اند.

وی در مورد وضعیت بهداشت آب روستاها هم بیان کرد: توجه به اصول بهداشتی آب یکی از خطوط قرمز وزارت نیرو است و به همین منظور 9 باب آزمایشگاه در سطح ستاد و شهرستان‌های استان دایر شده که این آزمایشگاه‌ها به‌طور ماهیانه به منظور سنجش آلودگی میکروبی و به‌طور سالیانه به منظور سنجش آلودگی‌های شیمیایی اقدام به نمونه‌برداری کرده و در مجموع سالیانه نزدیک به هزار مورد نمونه‌برداری از آب آشامیدنی روستاها انجام می‌شود.

هاشمی اعلام کرد: در بحث رعایت سطوح بهداشتی آب، دانشگاه علوم پزشکی در کنار شرکت آبفار به صورت روزانه، مقدار کلر باقی‌مانده در آب را سنجش می‌کند و دستگاه‌های کلر زن به‌طور اتوماتیک عملیات گندزدایی را انجام می‌دهند، ضمن اینکه پیشرفته‌ترین دستگاه‌ها برای گندزدایی نظیر دستگاه الکترولیز نمک طعام هم به‌کارگیری شده است.

نقشه سلامت آب روستاها تهیه می‌شود

مدیرعامل شرکت آبفار همدان از تهیه نقشه سلامت آب خبر داد و گفت: تفاهم‌نامه‌ای با دانشکده علوم پزشکی بسته‌شده بر همین اساس تفاهم‌نامه برنامه جامع پایش سلامت آب استان در دستور کار قرارگرفته و در یک دوره یک‌ساله در دو مرحله‌ تر و خشک نمونه‌برداری‌ها انجام و نقشه‌ای از مقدار سلامت آب استان تهیه می‌شود.

هاشمی در مورد مجتمع‌های آب‌رسانی هم مطرح کرد: به منظور پایدار و مستمر کردن خدمات در روستاها 63 مجتمع آب‌رسانی در سطح استان مطالعه، طراحی و بهره‌برداری شده که این مجتمع‌ها 355 هزار نفر، معادل 57 درصد جمعت روستایی را زیر پوشش قرار می‌دهند.

وی با بیان اینکه همدان در ایجاد شبکه‌های جمع‌آوری فاضلاب روستایی از میانگین کشور بالاتر است، افزود: کمتر از یک درصد جمعیت روستایی کشور زیر پوشش شبکه جمع‌آوری فاضلاب هستند و در استان همدان هم ایجاد تأسیسات جمع‌آوری و تصفیه فاضلاب، پرهزینه بوده و توفیق چندانی نداشته‌ایم، اما از میانگین کشوری جلوتر هستیم.

هاشمی مطرح کرد: در دو روستای استان شبکه جمع‌آوری فاضلاب داشته، ساخت و اجرای شبکه 7 روستا هم در حال انجام است و در 46 روستا هم مطالعات جمع‌آوری و دفع بهداشتی فاضلاب انجام‌شده است.

وی گفت: تأمین اعتبار لازم برای راه‌اندازی شبکه‌های جمع‌آوری و تصفیه فاضلاب از محل اعتبارات ملی و صندوق تسهیلات بانک توسعه اسلامی انجام می‌شود.

هاشمی با اشاره به اقدامات شرکت آبفار همدان برای رفاه حال مشترکان روستایی بیان کرد: همدان جزء نخستین استان‌هایی است که قرائت، صدور و وصول قبض به‌طور الکترونیکی و بدون استفاده از کاغذ را اجرا کرده و از صدور 153 هزار قبض جلوگیری شده است.

وی با بیان اینکه راه‌اندازی سامانه 1523 خدمات‌رسانی به مشترکین را سرعت داده، گفت: مرکز تلفنی 1523 به صورت 24 ساعته برای ارتباط با مشترکان فعال است و فاصله بین وقوع حوادث آب تا رسیدگی شرکت تا اندازه زیادی کاهش‌یافته است.

انتهای پیام/

افشاگری کی‌روش علیه تاج و سلطانی‌فر: بعد از پیام رهبری، وزیر دیگر ما را نخواست| تاج اطلاعات را از من پنهان کرد| از این به بعد جام ملت‌های واقعی شروع می‌شود| حمله دوباره به برانکو

پیروانی خطاب به کی‌روش: حواست را جمع کن!

دختران ائل گلی تبریز گل باران شدند! / پرونده حمله باگلوله برفی به کجا رسید ؟+عکس

کلیدواژه: اجتماعي گازرساني كنگاور هفته دولت 97

منبع این خبر، وبسایت www.irna.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۰۳۴۶۹۴۷ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • آغاز عملیات گازرسانی به شهرستان های جیرفت، فهرج و نرماشیر
 • برگزاری جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان کنگاور
 • طرح گازرسانی به ۱۴۷ واحد صنعتی با اعتبار ۲۴۰ میلیارد ریال به بهره‌برداری می‌رسد
 • ۹۸ جمعیت شهری ایران از نعمت گاز بهره مند هستند
 • 17 هزار میلیارد تومان برای گازرسانی در کشور هزینه شده است
 • ۵۳ شهر در استان کرمان به گاز متصل شده‌اند/ اتصال بیش از هزار روستا به گاز
 • بهره‌مندی ۳۰۰ روستا و ۲۰ شهر کشور از نعمت گاز در دهه فجر
 • اختصاص ۱۷ هزار میلیارد تومان برای گازرسانی به روستاهای کشور
 • وزیر نفت در کرمان: حدود ۵۰ درصد روستاهای استان کرمان باید گازرسانی شود
 • 50 میلیارد ریال برای مقاوم سازی تاسیسات گاز کردستان اختصاص یافت
 • برخورداری بیش از ۲۷ هزار روستای کشور از نعمت‌گاز
 • بهره‌مندی ۳۸ روستای شهرستان طالقان از سوخت ارزان / کارگروه توسعه گازرسانی راه اندازی شد
 • افتتاح و آغاز عملیات اجرایی 64 طرح گازرسانی در استان زنجان
 • مصرف کنندگان خانگی سهم گاز صنایع خراسان شمالی را می سوزانند
 • 4650 واحد صنعتی و تولیدی از نعمت گاز طبیعی بهره مند شدند
 • لغزندگی کوچه و خیابان‌ها در کنگاور + فیلم
 • کلنگ گازرسانی به روستاهای کرج چالوس با دست استاندار البرز به زمین خورد/مردم روستاهای کرج چالوس از موهبت گاز برخوردار می شوند
 • آبرسانی سیار در ۱۶ روستای کوهدشت؛ بهره‌مندی ۱۲ روستا از آب شرب در دهه فجر
 • 12 هزار و 800 خانوار فارس از طرح توسعه روستایی بهره مند می شوند