شیلا خداداد، بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان، در گفتگویی که اخیرا داشته، به رفتار آقازاده های اینستاگرامی واکنش تندی نشان داده که در ویدئوی زیر می بینید.

کد ویدیو دانلود فیلم اصلی.

منبع: فردا

خبر بعدی:

ذهنیت‌های نادرست فردی و پنداشت‌های نادرست اجتماعی، بیشترین زمینه‌ساز فساد در جامعه

وزیر کشور معتقد است، ذهنیت‌های نادرست فردی که به پنداشت‌های نادرست اجتماعی منتهی می‌شود، بیشترین زمینه فساد در جامعه را فراهم می‌کند.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت کشور، عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور پس از ارائه این گزارش از سوی رئیس سازمان بهزیستی در نشست، ضمن اشاره به اهمیت انجام چنین پژوهش‌هایی در کشور، گفت: در تحقیقات اجتماعی و خصوصاً در بخش تحلیل، نظرات و دیدگاه‌های متفاوتی وجود دارد که با تکرار روندها و فرایندهای پژوهشی می‌توان در تحلیل نتایج به قطعیت بیشتری رسید.

وزیر کشور در ادامه ضمن قدردانی از دست‌اندرکاران این پژوهش و ابراز امیدواری برای انجام چنین پژوهش‌هایی با سرعت بیشتر و در بازه‌های کوتاه‌تر، گفت: گرچه اولویت‌های اقدام در خصوص آسیب‌های اجتماعی بر اساس مجموعه گزارش قبلی و جمع‌بندی‌های انجام شده در شورای اجتماعی در حضور رهبر معظم انقلاب، تعیین شده‌ است لکن باید بر اساس گزارش‌های جدید و از جمله رویکردهای مشخص شده در این پژوهش، به‌روزرسانی پیوسته اولویت‌گذاری‌ها را مد نظر قرار داد.

 وی در ادامه به محتوای پژوهش سازمان بهزیستی اشاره کرد و گفت: نگرش این پژوهش به مباحث روانشناسی اجتماعی نزدیک‌تر است. بنا بر این، اگر مولفه‌های جامعه‌شناختی را هم وارد این پژوهش کنید، برای برنامه‌ریزی و اقدام مناسب‌تر خواهد بود؛ چرا که تبدیل نتایج طرح‌های پژوهشی به برنامه عملیاتی نیازمند همه‌جانبه و جامع بودن طرح‌های پژوهشی است و باید همه مؤلفه‌های مورد نیاز را مد نظر قرار گیرد.

رحمانی فضلی در ادامه خاطرنشان کرد: باید سعی کنیم در تحلیل داده‌های چنین پژوهش‌هایی، علاوه بر رویکردهای کلان، نگاه تفصیلی به موضوع داشته باشیم؛ از جمله توجه مؤثر به برش‌های منطقه‌ای به این معنا که در توزیع جغرافیایی به جز تقسیم‌بندی استانی، تقسیمات در داخل استان‌ها نیز مورد توجه قرار گیرد زیرا شرایط در مراکز استان‌ها، شهرهای بزرگ، حاشیه شهرها، مناطق مختلف شهری و روستاها متفاوت است و درنتیجه نیاز داریم که توزیع جغرافیایی پژوهش ها از جمله پیمایش‌ها دقیق‌تر و مؤثرتر طراحی و اجرا شود و همچنین در تحلیل نتایج پژوهش‌های موجود، این معیارها مورد دقت کافی قرار گیرد.

وی اضافه کرد: همچنین جنس، تحصیلات، سن، گروه‌های شغلی و سایر فاکتورهای مهم نیز باید با دقت حداکثری مورد توجه قرار گیرد تا در اجرا و عمل گروه‌های هدف را مؤثرتر مشخص کنیم و بتوانیم با منابعِ محدود در اختیار، اهداف را دنبال کنیم و به نتایج مطلوب برسیم.

وزیر کشور در بخش دیگری از سخنان خود به اهمیت ذهنیت آحاد جامعه در خصوص مسائل مختلف و ادراک عمومی از شرایط اجتماعی از جمله آسیب های اجتماعی پرداخت و گفت: رابطه عین و ذهن بسیار وثیق است و ما به عنوان فرد فرد اعضای جامعه، بر اساس دریافت های ذهنی خود، ذهنیت جامعه را می‌سازیم.

وی در ادامه با اشاره به یافته‌های پژوهشی معتبر از جمله پژوهش ارائه شده در این جلسه؛ ناظر بر فاصله زیاد بین واقعیات جامعه با ذهنیت مردم، گفت: باید با تلاش در جهت واقعی‌سازی ذهنیت‌ها، این فاصله زیاد را کم کنیم؛ چرا که تصویرهای ذهنی غلط به تدریج، به باور و اندیشه تبدیل می‌شود و در آن صورت، می‌تواند تبعات جبران ناپذیر داشته باشد.

وی در همین زمینه افزود: ذهنیت‌های نادرست فردی که به پنداشت‌های نادرست اجتماعی منتهی می‌شود؛ بالاترین زمینه فساد در جامعه را فراهم می‌کند؛ چرا که با این پنداشته‌ها، بسیاری از جهت‌گیری‌های نادرست و مهم تر از آن، ناهنجاری‌ها، عادی و عرفی می‌شود و در نتیجه این باورهای ذهنی غیرمطلوب که بر اساس تصورات غلط شکل گرفته است، تدریجاً به عینیت می رسد.

وزیر کشور در ادامه به اهمیت برنامه ریزی دقیق برای اطلاع رسانی عمومی و تبلیغات کاربردی در مورد نتایج پژوهش ارائه شده گفت: باید در خصوص نتایج و آمار این پژوهش، پیوست رسانه‌ای و اجرایی قوی تدوین و مصوب شود و به دستگاه‌ها ابلاغ کنیم تا در خصوص نتایج این طرح به خوبی عمل کنند.

 وی در ادامه تصریح کرد: رسانه ها می‌توانند نقش مهمی در انتشار مؤثر نتایج این پیمایش و دیگر طرح های پژوهشی عرصه اجتماعی کشور داشته باشند؛ مشروط بر آن که به صورت دقیقی نسبت به موضوع و مقدمات و مؤخرات آن آگاه شوند و بتوانند نتایج را  به درستی به مردم منتقل کنند.

 رحمانی فضلی گفت: باید برنامه‌ریزی دقیق علمی و رسانه ای در خصوص اولویت‌های تعیین شده در این طرح انجام شود که یکی از مهم‌ترین مباحث در این زمینه می تواند قاعده‌مندسازی اعلام آمارهای اجتماعی و پیشگیری از اعلام آمارهای غلط در عرصه اجتماعی کشور باشد.

وزیر کشور در این زمینه به تجربه موفق ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور اشاره کرد و گفت: با پیگیری ستاد و همکاری دستگاه قضایی، مدعیان اطلاعات در خصوص شرایط اقتصادی کشور را به ارائه مستندات خود ملزم کردیم که این امر در کاهش اظهارنظرهای غلط و نادرست بسیار موثر بود.

وزیر کشور در جلسه یکصد و سیزدهم شورای اجتماعی کشور به سطح بالای دینداری مردم و رابطه بسیار مؤثر پایبندی‌های دینی با رفتار فردی و اجتماعی به عنوان یکی از نتایج مهم پژوهش‌های ارائه شده اشاره کرد و با مرور برخی مظاهر غیردینی که منجر به برداشت‌های غلط از سطح دینداری جامعه می‌شود، گفت: نباید ملاک دینداری را فقط تظاهر بیرونی قرار دهیم؛ هرچند آنها هم خیلی مهم هستند و در مقابل رفتارهای ظاهری غیر دینی، واکنش‌های غیر مؤثر داشته باشیم.

وی در همین زمینه ادامه داد: دینداری از رهگذر دل و عقل و یا نسبتی از هر دو راه حاصل می شود اما در هر دو مسیر، بیان و عمل تأثیرگذار است و در هر صورت کلام خشن و یا عمل نامناسب، فرد را از دین و آموزه های آن دور خواهد کرد.

رحمانی فضلی در ادامه همین بحث به ریشه‌یابی بروز و رونق گرفتن مباحثی تحت عنوان عرفان‌های نوظهور و در واقع کاذب اشاره کرد و گفت: وقتی به واسطه عوامل و دلایل مختلف و از جمله برخی اشتباهات در روش‌ها و شیوه‌ها، خلأهای معنوی در جامعه ایجاد می‌شود و افراد نمی توانند عرفان ناب دینی را از جایگزین های جعلی و کاذب آن جدا کنند، گرفتار انحرافات می‌شوند.

وزیر کشور از مجموعه این بحث نتیجه گرفت: باید در حوزه دین بیشتر و البته مؤثر تر از گذشته کار کنیم و مراجع ذی‌ربط از جمله سازمان تبلیغات اسلامی و حوزه های علمیه باید زبان، ادبیات و راه‌های مؤثر تر نفوذ دینداری را دنبال کنند.

او در پایان انجام طرح‌های پژوهشی و پیمایش‌های علمی در عرصه آسیب‌های اجتماعی را بسیار خوب ارزیابی کرد اما خاطرنشان کرد: نتایج این طرح‌ها، نباید صرفاً در کنج کتابخانه‌ها و در آرشیوها بماند؛ چرا که در این صورت، اتلاف بیت‌المال خواهد بود. باید تلاش شود برنامه‌های عملیاتی و اجرایی بر اساس نتایج این طرح‌ها تدوین و به طور جدی دنبال شود.

انتهای پیام

دبیر: اسدی

ماجرای هاله نور احمدی‌نژاد چه بود؟ آیا محسن رضایی مالبرو وارد می‎کرد؟ سلطان قیر و شکر چه کسانی هستند؟ پرونده فساد 3 هزارمیلیاردی و بابک زنجانی چگونه افشا شد؟

تجمع مردم در اعتراض به خودروسازان+فیلم

اقدام تحسین برانگیز جوانان تبریزی پس از بی‌حرمتی به دو دختر در پارک ائل گلی +عکس

کلیدواژه: آقازاده اینستاگرام

منبع این خبر، وبسایت www.fardanews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۰۳۷۵۵۲۵ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • واکنش تند اکبر نبوی به غلط املایی بهاره رهنما +تصویر
 • بر اساس سیره اهل بیت ضرب‌المثل چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است غلط است
 • عذرخواهی تیری آنری از فحاشی به بازیکن حریف
 • لزوم عملياتي کردن نتايج طرح‌هاي حوزه آسيب‌هاي اجتماعي
 • بیشترین زمینه‌ساز فساد در جامعه از دید وزیر کشور
 • تاجگردون: احساس می‌شود کودتای اقتصادی شده و کسی متوجه نیست!
 • احمد‌ی‌نژاد بودجه حوزه علمیه را یک سوم کرد
 • مرسوم ولی غلط!
 • تاجگردون: احساس می‌شود کودتای اقتصادی شده و کسی متوجه آن نیست!/ آشنا گلایه کرد که چرا او را با مشایی مقایسه کرده‌ام/ احمد‌ی‌نژاد بودجۀ حوزه علمیه را یک سوم کرد/ نمایندگان یک کارتِ حلال دارند و یک کارتِ حرام
 • چرا عصبانی هستیم؟
 • عصبانیت کی‌روش از موقعیت‌سوزی طارمی
 • عصبانیت مائوریتزیو ساری از شاگردانش در چلسی ( کاریکاتور)
 • وزیر کشور: برخی مظاهر غیر دینی منجر به برداشت های غلط از سطح دینداری جامعه شده است
 • برخی مظاهر غیردینی منجر به برداشت‌های غلط شده است
 • غلط املایی در نام فائزه هاشمی برای خانم بازیگر دردسرساز شد +عکس
 • عصبانیت بن سلمان از شاهزاده معروف
 • عصبانیت بن سلمان از شاهزاده معروف؛ دوره امارت برادر سعودالفیصل تمدید نمی‌شود
 • مرگ زندانی سعودی زیر شکنجه شدید
 • عصبانیت نانسی پلوسی از ضد حال ترامپ