به گزارش خبرگزاری صدا وسیما مراسم  آغاز رسمی سال تحصیلی ۹۷-۹۸ حوزه علمیه استان تهران، با سخنرانی حضرت ‌آیت الله العظمی سبحانی در مصلای بزرگ حرم مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) با حضور طلاب خواهر و برادر برگزار شد.
در مراسم آغاز سال تحصیلی حوزه علمیه استان تهران حضرت آیت‌الله سبحانی و حجت الاسلام والمسلمین بهجت پور مدیر حوزه های علمیه خواهران به ایراد سخنرانی خواهند پرداخت و حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر رشاد نیز با ارائه گزارش نکاتی را برای طلاب حاضر در این جلسه تبیین کرد.


آیت‌الله  جعفر سبحانی در این مراسم  گفت: آگاهی، اطلاع و اظهارنظر برای طلاب و فضلای حوزه علمیه لازم است اما ورود حوزه به حزب و دسته‌بندی سیاسی درست نیست
ایشان اظهار داشت : اگر کسی وارد حوزه می‌شود باید هدفش را مشخص کند. بدون هدف نمی‌شود راه به جایی برد و اگر هدف مشخص شد زودتر به نتیجه خواهد رسید
ایشان افزود: اگر کسی می‌خواهد سرباز امام زمان (عج) شود و از دین و شریعت دفاع کند، باید تلاش فراوانی داشته باشد و شب و روز مطالعه کند شما جوانان حداقل باید در روز ۸ ساعت مطالعه  علمی داشته باشید
مدرس درس خارج حوزه‌های علمیه با اشاره به لزوم استعدادیابی در حوزه‌های علمیه خاطرنشان کرد: همانطور که در دانشگاه‌ها انتخاب رشته است در حوزه هم باید انتخاب رشته باشد هر کسی استعداد خاصی دارد مثلاً فردی سخنور است در آن زمینه می‌تواند خدمت کند، برخی دیگر در مسائل تعقل و تفقه استعداد دارند
ایشان با اشاره به شبهات جدید که مطرح می‌شوند، افزود: انسان باید به زمان خود عالم باشد و جنس شبهات جدید را بشناسد در زمانی هستیم که در فضای مجازی علیه اسلام حمله می‌کنند آیا می‌توان با همان سلاح قدیمی به مبارزه رفت؟ باید مسائل  جدید کلامی را شناخت سال‌ها تهران مرکز مسائل عقلی و کلامی بود؛ همانطور که کتاب و سنت هست در کنارش عقل و کلام هم باید باشد
آیت‌الله سبحانی با تأکید بر اینکه شیوه آموزش باید همانند قدیم باشد، گفت:‌ از قدیم این طور بود که طلبه باید قبل از درس کل کتاب را مطالعه کند و روز بعد از درس نیز مباحثه داشته باشد
ایشان با اشاره به پیچیدگی مسائل روز گفت: در مسائل سیاسی آگاهی لازم است نظامی که ۳۰۰ هزار شهید در راه اسلام داده باید حفظ شود، اما طلبه و عالم نباید جزو دسته‌بندی‌های سیاسی و احزاب باشند آگاهی، اطلاع و اظهارنظر لازم است اما ورود حوزه به حزب و دسته‌بندی سیاسی درست نیست.
این مرجع تقلید شیعیان جهان در پایان گفت:‌ طلبه وقتی به سطحی از دانش رسید باید معمم شود تا سرباز رسمی امام زمان (عج) باشد کسانی که درس خوانده و معمم نمی‌شود، معلوم است هدفی نداشته معمم باید مسائل بسیار زیادی را رعایت کند و در گفتار و رفتار دقت داشته باشد کد ویدیو دانلود فیلم اصلی

منبع: واحد مرکزی خبر

خبر بعدی:

تقویم آموزشی دانشگاه‌های تهران در نیم‌سال دوم + جدول

به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، براساس بخشنامه صادر شده سال تحصیلی ۹۸-۹۷  تقویم آموزشی نیم‌سال دوم سال تحصیلی دانشگاه‌های تهران شامل زمان ثبت نام، انتخاب واحد، حذف و اضافه،  شروع کلاس‌ها، پایان کلاس‌ها و زمان برگزاری امتحانات منتشر شد.

در این گزارش تقویم آموزشی نیم‌سال دوم دانشگاه‌های تهران گردآوری شده تا دانشجویان بتوانند با مطالعه آن برای نیم‌سال دوم تحصیلی برنامه‌ریزی مناسب و دقیق‌تری داشته باشند.

تقویم آموزشی نیم‌سال دوم سال تحصیلی ۹۸-۹۷ دانشگاه تهران

بر اساس بخشنامه صادر شده سال تحصیلی ۹۸-۹۷ دانشگاه تهران، ثبت نام نیم‌سال دوم از  ۶ تا  ۱۱ بهمن ماه  آغاز و شروع کلاس‌ها از ۱۳ بهمن خواهد بود؛ همچنین دانشجویان از ۲۷ تا ۲۹ بهمن ماه برای حذف و اضافه دروس فرصت دارند.

امتحانات نیم‌سال دوم دانشگاه تهران از ۲۵ خرداد تا پنج  تیر برگزار خواهد شد.

تقویم آموزشی نیم‌سال دوم سال تحصیلی ۹۸-۹۷ دانشگاه جامع علمی کاربردی

بر اساس بخشنامه صادر شده سال تحصیلی ۹۸-۹۷ دانشگاه جامع علمی کاربردی، دانشجویان در نیم‌سال دوم از ۹ تا ۱۸ بهمن فرصت انتخاب واحد دارند و شروع کلاس‌ها از ۲۱ بهمن ماه خواهد بود.

دانشجویان برای حذف و اضافه درس‌ها باید از ۴ تا ۱۲ اسفند اقدام کنند و زمان برگزاری امتحانات ۲۵ خرداد تا ۹ تیر خواهد بود.

تقویم آموزشی نیم‌سال دوم سال تحصیلی ۹۸-۹۷ دانشگاه شهیدبهشتی

بر اساس بخشنامه صادر شده سال تحصیلی ۹۸-۹۷ دانشگاه شهید بهشتی، انتخاب واحد دانشجویان در نیم‌سال دوم از ۶ تا ۱۰ بهمن ماه و شروع کلاس‌ها از ۱۳ بهمن خواهد بود.

دانشجویان از ۲۱ تا ۲۳ بهمن برای حذف و اضافه فرصت دارند و زمان برگزاری امتحانات ۲۵ خرداد تا پنج تیر خواهد بود.

تقویم آموزشی نیم‌سال دوم سال تحصیلی ۹۸-۹۷ دانشگاه صنعتی شریف

بر اساس بخشنامه صادر شده سال تحصیلی ۹۸-۹۷ دانشگاه صنعتی شریف، ثبت نام نیم‌سال دوم دانشجویان کارشناسی از یکم تا ۷ بهمن و دانشجویان تحصیلات تکمیلی ۸ و ۹ بهمن ماه خواهد بود.

شروع کلاس‌ها از ۱۳ بهمن خواهد بود و دانشجویان برای حذف تک درس می‌توانند در روز‌های ۶ و ۷ بهمن اقدام کنند.

تقویم آموزشی نیم‌سال دوم سال تحصیلی ۹۸-۹۷ دانشگاه امام صادق (ع)

بر اساس بخشنامه صادر شده سال تحصیلی ۹۸-۹۷ دانشگاه امام صادق (ع)، زمان انتخاب واحد دانشجویان  در نیم‌سال دوم ۲۳ و ۲۴ بهمن ماه خواهد بود؛ کلاس‌ها از ۲۷ بهمن آغاز می‌شود و تا ۵ تیر ادامه دارد.

دانشجویان باید در تاریخ ۲ اسفند برای حذف و اضافه اقدام کنند، امتحانات پایان ترم در بازه پنج  اردیبهشت تا  ۱۹ تیر برگزار خواهد شد.

تقویم آموزشی نیم‌سال دوم سال تحصیلی ۹۸-۹۷ دانشگاه خوارزمی

بر اساس بخشنامه صادر شده سال تحصیلی ۹۸-۹۷  دانشگاه خوارزمی، انتخاب واحد دانشجویان در نیم‌سال دوم از ۶ تا ۹ بهمن ماه خواهد بود و کلاس‌ها از ۱۳ بهمن آغاز خواهد شد.

پایان کلاس‌ها ۱۳ خرداد و برگزاری امتحانات در بازه ۲۰ خرداد تا ۲ تیر خواهد بود.

تقویم آموزشی نیم‌سال دوم سال تحصیلی ۹۸-۹۷ دانشگاه شاهد

بر اساس بخشنامه صادر شده سال تحصیلی ۹۸-۹۷  دانشگاه شاهد، انتخاب واحد دانشجویان در نیم‌سال دوم از ۱۳ تا ۱۷  بهمن ماه و شروع کلاس‌ها از ۲۰ بهمن خواهد بود.

دانشجویان از ۷ تا ۱۴ اسفند برای حذف و اضافه فرصت دارند و امتحانات پایان ترم در بازه ۲۷ خرداد تا ۱۳ تیر و ۳ تیر تا ۲۰ تیر خواهد بود.

تقویم آموزشی نیم‌سال دوم سال تحصیلی ۹۸-۹۷ دانشگاه علم و فرهنگ

بر اساس بخشنامه صادر شده سال تحصیلی ۹۸-۹۷ دانشگاه علم و فرهنگ، انتخاب واحد دانشجویان این دانشگاه در نیم‌سال دوم از ۸ تا ۱۱ بهمن خواهد بود و کلاس‌ها از ۱۳ بهمن آغاز می‌شود.

پایان کلاس‌ها ۱۶ خرداد و برگزاری امتحانات در بازه زمانی ۲۰ خرداد تا ۴ تیر خواهد بود.

تقویم آموزشی نیم‌سال دوم سال تحصیلی ۹۸-۹۷ دانشگاه تربیت مدرس

بر اساس بخشنامه صادر شده سال تحصیلی ۹۸-۹۷  دانشگاه تربیت مدرس، انتخاب واحد دانشجویان در نیم‌سال دوم در بازه زمانی ۱۵ تا ۱۹ دی خواهد بود و کلاس‌ها از ۲۳ بهمن مه آغاز می‌شود.

دانشجویان می‌توانند برای حذف و اضافه دروس در روز‌های ۵ و ۶ خرداد اقدام کنند، پایان کلاس‌ها در تاریخ ۲۲ خرداد و ارزشیابی دروس از چهار اردیبهشت تا ۲۰ خرداد خواهد بود.

تقویم آموزشی نیم‌سال دوم سال تحصیلی ۹۸-۹۷ دانشگاه علامه طباطبایی

بر اساس بخشنامه صادر شده سال تحصیلی ۹۸-۹۷  دانشگاه علامه طباطبایی، ثبت نام دانشجویان در نیم‌سال دوم  از ۶ تا ۱۰ بهمن و شروع کلاس‌ها از ۱۳ بهمن ماه خواهد بود.

دانشجویان برای حذف و اضافه دروس باید از ۲۳ تا ۲۸ بهمن اقدام کنند، امتحانات پایان ترم در بازه ۱۸  تا ۲۹ خرداد برگزار خواهد شد.

تقویم آموزشی نیم‌سال دوم سال تحصیلی ۹۸-۹۷ دانشگاه صنعتی امیرکبیر

بر اساس بخشنامه صادر شده سال تحصیلی ۹۸-۹۷ دانشگاه صنعتی امیرکبیر، ثبت نام دانشجویان در نیم ‌سال دوم در روز‌های ۹ و ۱۰ بهمن و شروع کلاس‌ها از ۱۳ بهمن خواهد بود.

دانشجویان برای حذف و اضافه دروس از ۱۶ تا ۱۷ بهمن فرصت دارند؛ همچنین آزمون‌های پایانی از ۱۸ تا ۳۰ خرداد برگزار می شود.

تقویم آموزشی نیم‌سال دوم سال تحصیلی ۹۸-۹۷دانشگاه صداوسیما

بر اساس بخشنامه صادر شده سال تحصیلی ۹۸-۹۷  دانشگاه صداوسیما، انتخاب واحد دانشجویان در نیم‌سال دوم از ۷ تا ۹ بهمن و شروع کلاس‌ها از ۱۳ بهمن خواهد بود.

دانشجویان برای حذف و اضافه دروس باید از ۲۱ تا ۲۳ بهمن اقدام کنند، زمان برگزاری امتحانات از ۱۲ خرداد تا یکم تیر خواهد بود.

تقویم آموزشی نیم‌سال دوم سال تحصیلی ۹۸-۹۷ دانشگاه علم و صنعت

بر اساس بخشنامه صادر شده سال تحصیلی ۹۸-۹۷ دانشگاه علم و صنعت، ثبت نام و انتخاب واحد دانشجویان در نیم‌سال دوم از ۱۳ تا ۱۷ بهمن و شروع کلاس ۲‌ها از ۲۰ بهمن ماه خواهد بود.

دانشجویان باید در روز‌های ۲۷ و ۲۸ بهمن برای حذف و اضافه اقدام کنند، امتحانات پایانی از یکم تا ۱۵ تیر خواهد بود.

 

تقویم آموزشی نیم‌سال دوم سال تحصیلی ۹۸-۹۷ دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی

بر اساس بخشنامه صادر شده سال تحصیلی ۹۸-۹۷ دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی، ثبت نام و انتخاب واحد دانشجویان در نیم‌سال دوم از ۱۵ تا ۱۷ بهمن و شروع کلاس‌ها از ۲۱ بهمن خواهد بود.

زمان حذف و اضافه دروس در روز‌های ۴ و ۵ اسفند و امتحانات از ۲۵ خرداد تا ۹ تیر خواهد بود.

تقویم آموزشی نیم‌سال دوم سال تحصیلی ۹۸-۹۷دانشگاه الزهرا (س)

بر اساس بخشنامه صادر شده سال تحصیلی ۹۸-۹۷  دانشگاه الزهرا (س)، انتخاب واحد دانشجویان در نیم‌سال دوم از ۱۳ تا ۱۶ بهمن ماه و آغاز کلاس‌ها از ۲۰ بهمن خواهد بود.

دانشجویان برای حذف و اضافه باید از ۲۷ بهمن تا یکم اسفند اقدام کنند، امتحانات پایان ترم از ۲۵ خرداد شروع می‌شود.

تقویم آموزشی نیم‌سال دوم سال تحصیلی ۹۸-۹۷ دانشگاه پیام نور

بر اساس بخشنامه صادر شده سال تحصیلی ۹۸-۹۷  دانشگاه پیام نور، ثبت نام و انتخاب واحد دانشجویان در نیم‌سال دوم از یکم تا ۸ بهمن و حذف و اضافه یکم تا ۱۲ اسفند خواهد بود.

امتحانات پایان ترم در بازه زمانی ۱۸ خرداد تا ۱۰ تیر برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

افشاگری کی‌روش علیه تاج و سلطانی‌فر: بعد از پیام رهبری، وزیر دیگر ما را نخواست| تاج اطلاعات را از من پنهان کرد| از این به بعد جام ملت‌های واقعی شروع می‌شود| حمله دوباره به برانکو

پیروانی خطاب به کی‌روش: حواست را جمع کن!

دختران ائل گلی تبریز گل باران شدند! / پرونده حمله باگلوله برفی به کجا رسید ؟+عکس

کلیدواژه: آغاز سال تحصيلي حوزه علميه استان تهران مصلا حرم حضرت عبدالعظيم

منبع این خبر، وبسایت www.iribnews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۰۳۸۰۳۰۶ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • ضرورت جلوگیری از هجمه‌ها و جوسازی‌ها علیه حوزه علمیه
 • پنج هزار استاد در حوزه های علمیه مشغول تدریس هستند
 • طرح تهذیبی «محراب» در ۲۸ مدرسه علمیه فارس برگزار شد
 • حرکت حوزه‌های علمیه به سمت برنامه‌های پژوهشی
 • برگزاری بیستمین همایش کتاب سال حوزه در قم/ ۳۰۰ جلسه درس خارج در کشور برگزار شده است
 • رسالت اصلی حوزویان گسترش فرهنگ دینی است/ برگزاری کتاب سال حوزه در قم
 • بیستمین همایش کتاب سال حوزه در قم برگزار می‌شود
 • فعالیت ۱۱ مرکز حوزه علمیه خواهران در همدان
 • آیت‌الله سبحانی در پذیرش مسولیت مرجعیت به هیچ وجه پیشقدم نبودند/ حوزه علمیه قم باید از حالت ایرانی بودن خارج شود
 • جزئیات 24 وام دانشجویی برای نیمسال دوم تحصیلی اعلام شد
 • مبالغ ۲۴ وام دانشجویی برای نیمسال دوم سال تحصیلی ۹۸-۹۷ اعلام شد+ جزئیات
 • مبالغ ۲۴ وام دانشجویی برای نیمسال دوم سال تحصیلی ۹۸-۹۷ اعلام شد
 • احمد‌ی‌نژاد بودجه حوزه علمیه را یک سوم کرد
 • تاجگردون: احساس می‌شود کودتای اقتصادی شده و کسی متوجه آن نیست!/ آشنا گلایه کرد که چرا او را با مشایی مقایسه کرده‌ام/ احمد‌ی‌نژاد بودجۀ حوزه علمیه را یک سوم کرد/ نمایندگان یک کارتِ حلال دارند و یک کارتِ حرام
 • تاکید مدیرکل صدا و سیمای مرکز زنجان بر افزایش تعاملات فی ما بین این سازمان با حوزه ی های علمیه
 • حوزه های علمیه محور امور دینی و فرهنگی معرفی شوند
 • برگزاری همایش تجلیل از آیت الله سید محمد حسینی زنجانی/ حوزه های علمیه نقش مهمی در فرهنگ سازی دارند
 • اعتکاف علمی ۶۵۰ طلبه در حوزه علمیه خراسان‌شمالی
 • تقویم آموزشی دانشگاه‌های تهران در نیم‌سال دوم