صراط:

بر خلاف اینکه دنیای امروز در همه زمینه‌ها با پیشرفت قابل توجه و چشمگیری روبرو است و اعتراف به این پیشرفت انکارناپذیر است اما بازار خرافات و خرافات باوران این روزها همچنان داغ است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران فعالیت آزادانه و بی پروای افراد در فضای مجازی به دور از هر گونه نظارت و مدیریت مسئولان امر، فرصت را برای سودجویانی فراهم کرده که از ساده‌دلی و زودباوری افراد سوءاستفاده کرده و در اغلب موارد نیز پول‌های هنگفتی را به جیب می‌زنند.

گشت‌وگذاری کوتاه در صفحات مختلف فضای مجازی و مشاهده پیام‌هایی که توسط برخی از کاربران در صفحاتی که البته مشخص نیست به وسیله چه کسی اداره می‌شود، داغ بودن بازار خرافات در عصر پیشرفت تکنولوژی های نوین را به اثبات می‌رساند.

در آخرین تبلیغاتی که در صفحات مجازی و به ویژه صفحه اینستاگرام یکی از رمال‌ها دیدم، فردی مدعی شده که طلسم و جادوهای خود را به صورت 100 درصد تضمینی و با ارائه ضمانت‌نامه یکی از طلافروشی‌های مشهور پایتخت به مشتریان خود عرضه می‌کند.

نکته جالب دیگر این است که فرد مذکور پیام‌هایی در قالب هشدار به افراد در صفحه مجازی خود منتشر می‌کند و با لحنی دلسوزانه از آن‌ها می‌خواهد که مراقب کلاهبردارانی باشند که مهره مار تقلبی عرضه می‌کنند و فریب آن‌ها را نخورند.

خرافات و انجام هر گونه تبلیغ برای جذب مشتری خود، نوعی کلاهبرداری به شمار می‌آید و این موضوع در طی سالیان مختلف و به اشکال گوناگون وجود داشته و تنها با شکل‌گیری فضای مجازی و پیشرفت تکنولوژی به صورت نوین ارائه می‌شود.

فروش مهره مار، خرمهره، جیگ گرگ، ناموس کفتار، پنجه شیر اصل با ضمانت نامه کتبی جواهر فروشی و سایر اقلام عجیب و غریب از این دست، از جمله مواردی هستند که در صفحات مجازی متعدد با عنوان ابزار بازگشت معشوق، بخت‌گشایی و محبوب دلها شدن به کاربران صفحات اینترنتی معرفی می‌شوند.
عدم خلوص افراد مهره مار را بی اثر می‌کند

فروشندگان مهره مار مدعی هستند که اگر کسی با خرید مهره مار از ما به معشوق و معشوقه خود نرسد، مشکل ناشی از نداشتن خلوص فرد است و چاره آن پذیرفتن و انجام کارهایی است که به انجام آن توصیه می‌شوند.

مژگان زن میانسالی است که به عنوان بازاریاب یکی از فروشندگان مهره مار در صفحات مجازی کار می‌کند و امور تبلیغاتی وی را در سطح شهر به طور حضوری در بین مردم انجام می‌دهد و به قول خودش درآمد نسبتاً خوبی همدارد.

مژگان گفت: 3 سال پیش زمانی که با آقای مسعودی آشنا شدم در شغل قبلی‌ام که بازاریاب لباس و لوازم آرایشی بودم ورشکست شده بودم و بدهی زیادی داشتم اما از آن به بعد با استقبال خوب مردم از تبلیغاتی که در خصوص فروش مهره مار و دعای مهر و محبت و بازگشت معشوق انجام می‎‌دهم، درآمد خوبی را به دست می‌آورم.

زن تبلیغات‌چی رمال فضای مجازی همچنین گفت: ما کلاهبردار نیستیم و مهره‌ماری که آقای مسعودی می‌فروشد اصل بوده و تا بحال زن و مردهای بسیاری را که به هم علاقه‌مند هستند را به هم رسانده و البته گاهی هم افرادی که این مهره را خریده‌اند، بهم نرسیده‌اند و خب این مسئله به عدم خلوص آن اشخاص بازمی‌گردد.

آنطور که این زن میانسال از بازار کسب و کار خود در این مدت 3 سال گفت، گویا بازارش سکه بوده و بدون تردید بیشترین هزینه از طرف افراد ساده لوحی پرداخت شده که از تلاش خود غافل می‌شوند و به خرافات دلخوش می‌کنند.
افزایش ایمان و آگاهی ضرورت همگام بودن با پیشرفت و تکنولوژی

حرکت در مسیر پیشرفت تکنولوژی و جا نماندن از قافله رشد علم و دانش در دنیای امروز مستلزم افزایش بینش و آگاهی در زمینه های مختلف و همچنین تقویت ایمان و خداباوری است.

امان الله قرائی مقدم جامعه‌شناس در  در این رابطه اظهار داشت: تنها راه در امان ماندن از خرافات در دنیای امروز که موجی از پیشرفت در علوم مختلف به راه افتاده، افزایش ایمان و آگاهی و خداباوری افراد است.

وی تاکید کرد: حرکت در مسیر پیشرفت تکنولوژی و جا نماندن از قافله رشد علم و دانش در جامعه، مستلزم افزایش بینش و آگاهی در زمینه‌های مختلف و تقویت ایمان است و در غیر این صورت چه بسا افراد تحصیلکرده‌ای که گاهی در دام شیادان و مروجان خرافات گرفتار می‌شوند و هزینه‌های گزاف صرف می‌کنند.

این جامعه شناس تصریح کرد: اگرچه افراد تحصیلکرده به دلیل رشد آگاهی خود، کمتر به افراد خرافاتی و تبلیغات آن‎‌ها در دنیای مجازی و حقیقی کمتر اعتماد می‌کنند اما در برخی از موارد نیز شاهد دنباله روی برخی از تحصیلکرده‌های باسواد از گفته‌های خرافه گرایان هستیم.

قرائی مقدم اظهار کرد: افرادی که رفع نیازها و علائقشان را به رمال‌ها و فالگیرها می‌سپارند، به نوعی از تلاش برای دست یافتن به موارد فوق کوتاهی کرده و به قول خود، امور محال خود را به کسانی واگذار ‌ می‌کنند که مهارت انجام تبلیغات خوب برای جذب این افراد و کسب درآمدی بی‌دردسر را دارا هستند.

کنار آمدن با واقعیت‌ها و دل سپردن به قضا و تقدیری که خداوند برای هر یک از ما رقم زده و مهمتر از همه اینکه بهره‌مندی از سلاح دعا و پناه بردن به سرچشمه آرامش یعنی خداوند متعال، بازدارنده هرگونه اعتماد به خرافات و خرافات چیان است.


آشفته بازار صفحات مجازی و کلاهبرداران مبلغ خرافات

وقتی فردی با بینش و بصیرت بالا در صفحات مجازی حضور داشته باشد، هیچ گاه به تبلیغات کاربران به ظاهر خیرخواه اعتماد نمی‌کند و علائق و خواسته‌های خود را تنها از کسی درخواست می‌کنند که باعث به وجود آمدن همه چیز و همه کس در عالم است.

کاربران صفحات مجازی روزانه با انواع و اقسام پست‌ها و پیام‌های متعدد با مضامین عجیب و غریبی روبرو هستند که باید بدانند ماهیت منتشر کننده چنین پیام‌هایی مشخص نبوده و به هر یک از درخواست‌ها تنها به شکل درآمد و منبع درآمدی پرداخته می شود و در بیشتر موارد نظارتی از طرف مسئولان مربوطه وجود ندارد و یا اگر نظارتی هم باشد بررسی و نظارت بر صفحات متعدد، با مضامینی این چنینی امکان‌پذیر نیست.

نه بازگشت معشوقی در کار است و نه همراه داشتن مهره مار می‌تواند در ایجاد علاقه طرف مقابل تاثیری داشته باشد و پیام‌هایی از این دست تنها جهت کسب درآمد و جذب بیشتر مشتریانی برای این امر است.

منبع: صراط نیوز

خبر بعدی:

فال گیری و بخت آزمایی اینترنتی، کلاهبرداری از آب درآمد

به گزارش ایسکانیوز، سرهنگ سید مصطفی مرتضوی گفت: در پی شکایت خانمی جوان مبنی بر اینکه مورد کلاهبرداری فردی در فضای مجازی قرار گرفته، موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتای استان اصفهان قرار گرفت.

وی افزود: در تحقیقات صورت گرفته از شاکی مشخص شد وی در یکی از شبکه های اجتماعی با صفحه ای که اقدام به تبلیغ بخت آزمایی و فال گیری می کرده مواجه شده و به همین منظور مبلغ 8 میلیون ریال به حساب صاحب آگهی واریز می کند اما پس از واریز وجه نامبرده تلفن همراه خود را خاموش و پاسخگوی او نبوده است.

این مقام مسئول گفت: با انجام اقدامات تخصصی در فضای مجازی عامل کلاهبرداری شناسایی و پس از هماهنگی با مقام قضائی در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر و جهت اقدامات قانونی تحویل مراجع قضائی شد.

رئیس پلیس فتای استان اصفهان ادامه داد: متهم با درج و انتشار آگهی بخت آزمایی و فال گیری پس ازجلب اعتماد و سوء‌استفاده از سادگی طعمه های خود با دادن وعده‌های دروغین با دریافت مبالغ هنگفتی از آن ها اقدام به کلاهبرداری می‌کرد.

سرهنگ مرتضوی به کاربران فضای مجازی در خصوص این گونه کلاهبرداری ها هشدار داد و گفت: افراد سودجو غالباً مسائل خرافاتی را به شکل مدرن در شبکه‌های مجازی رواج داده و از سادگی و زودباوری طعمه‌های خود نهایت بهره را می‌برند.

وی گفت: فال گیران اینترنتی با درج مطالبی چون حل مشکلات خانوادگی و زناشویی، مسائل عشقی، مشکلات مالی، دعا برای خوشبختی و خبر از آینده در سایت و صفحات خود، افراد را ترغیب به گرفتن طالع، فال و دعانویسی می کنند، به طوری که با ارائه شماره حساب از آنها می‌خواهند پول را به حسابی واریز و نتیجه را با پست الکترونیکی دریافت کنند.

وی از شهروندان خواست هرگز به این سایت ها اطمینان نکرده و با فرهنگ سازی، تقویت باورهای دینی و افزایش آگاهی با این جرایم مقابله کنند، همچنین به تبلیغاتی که از طریق فضای مجازی به‌خصوص شبکه‌های اجتماعی می‌شود اعتماد نکرده و به هیچ وجه اطلاعات شخصی خود را در اختیار دیگران قرار ندهند.

انتهای پیام/

20 / 20 سرهنگ سید مصطفی مرتضوی رئیس پلیس فتا استان اصفهان بخت آزمایی اینترنتی کلاهبرداری فضای مجازی فرهنگ سازی

ماجرای ازدواج مجدد همسر شهید حججی+عکس

رئیس بنیاد مستضعفان: ماهیانه ۱۸ میلیون تومان حقوق دریافت می‌کنم| در بنیاد مستضعفان کمتر از ۳ میلیون حقوق دریافت نمی‌کنند| مراکز تفریحی خود را همچنان توسعه می‌دهیم، هم فایده اقتصادی دارد و هم برای مردم مفید است+فیلم

کلیدواژه: بخت گشایی معشوق مهره مار اینستاگرام صراط

منبع این خبر، وبسایت www.seratnews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۰۴۰۷۷۱۴ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • شرکت‌های خلاق از ۵۰ درصد تخفیف صدور ضمانت‌نامه بهره‌مند می‌شوند
 • رمز موفقیت و محبوبیت مسئولان نزدیکی با مردم و گره گشایی مشکلات است
 • رئیس سازمان اوقاف: با خرافات مبارزه می‌‎کنیم
 • با خرافات مبارزه می‌‎کنیم
 • روحانی مشهور با نیش مار کشته شد ! + عکس
 • اردوغان از هدف آمریکا در سوریه رمز گشایی کرد
 • تخفیف 50 درصدی صدور ضمانت‌نامه برای شرکت‌های خلاق
 • افزایش سرمایه صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک
 • (تصاویر) عبادت با مار سمی برای اثبات ایمان!
 • بخت آزمایی اینترنتی، کلاهبرداری از آب درآمد
 • انتقاد چندباره روسیه از عملکرد تلگرام و اینستاگرام
 • کرملین بار دیگر از عملکرد تلگرام و اینستاگرام انتقاد کرد
 • ۷ خرید کارآمد برای پوشش نقاط ضعف نیمکت پرسپولیس
 • ماجرای رشوه های میلیاردی حسین هدایتی به مدیران بانک سرمایه چیست؟
 • در اولین جلسه پرونده بانک سرمایه چه گذشت؟
 • جلسه محاکمه ۳ متهم پرونده بانک سرمایه
 • از رشوه 25 میلیاردی حسین هدایتی تا به یغما رفتن 14 هزار میلیارد تومان از اموال فرهنگیان/ ۴۶ فقره خیانت در امانت در پرونده مدیر سابق
 • بی‌توجهی به ضوابط خاص اعطای تسهیلات از سوی مدیران وقت بانک سرمایه/ جزییات رشوه‌های میلیاردی حسین هدایتی به مدیران
 • بی‌توجهی به ضوابط خاص اعطای تسهیلات از سوی مدیران وقت بانک سرمایه/ جزییات رشوه‌های میلیاردی حسین هدایتی به مدیران بانک سرمایه