ساعت 24-همه شان قتل انجام داده اند اما برخی به دلیل نحوه انجامش مشهور تر از دیگران شده اند. خیلی کم پیش می آید خودشان برای قتل دست به کار شوند، اما همیشه پرونده هایشان جنجالی است.

زنان قاتل با نقشه قتل را انجام می دهند و سعی می کنند برای فرار از مجازات رسانه ها و ذهنیت جامعه را با خود همراه کنند؛ کاری که هیچ تاثیری بر روند رسیدگی پرونده آنها ندارد و فقط باعث جنجالی شدن پرونده شان می شود.

عشق، فوتبال، قتل (شهلا جاهد)

شهلا یکی از معروف ترین زنان قاتل در ایران است که پرونده او سال ها تیتر یک صفحات حوادث بود. بیشتر از خود شهلا و جنایتش، همسر مشترک او و مقتول باعث جنجالی شدن این پرونده شد. او پس از آشنایی با بازیکن سابق پرسپولیس، همسر موقت او شد. شهلا ۱۷تیر ۸۱، زمانی که همسرش همراه تیم پرسپولیس به آلمان رفته بود، شبانه وارد خانه او شد. شهلا یک سال بعد به قتل لاله اعتراف کرد و درباره جنایت گفت:«همسرم با پرسپولیس به آلمان رفته بود. من تصمیم گرفتم با استفاده از غیبت او برای همیشه لاله را از زندگی ام حذف کنم. شب حادثه با کلیدی که از خانه ناصر داشتم، داخل خانه او رفتم و پشت شوفاژ پنهان شدم. از آنجا دیدم لاله همراه دو فرزندش و دوستش به خانه آمدند. تا صبح پشت شوفاژ بودم. وقتی فرزندان لاله به مدرسه رفتند و دوستش از خانه خارج شد، لاله روی تخت دراز کشید. من چاقو را آماده و دستکشم را دست کردم. بعد یک راکت بدمینتون برداشتم و با دسته آن محکم ضربه ای به سر لاله زدم. بعد با هم درگیر شدیم و من هم با ضربات چاقو آن قدر او را زدم تا جان داد.» با آن که شهلا بعد از آن منکر جنایت بود، اما باتوجه به بازسازی صحنه قتل، اعترافات صریح متهم، مدارک و شواهد موجود در پرونده وی، آذر ۸۹ در محوطه زندان اوین به دار مجازات آویخته شد.

image

عروس سیاه بخت (کبری رحمان پور)

رسانه ها و مردم به او لقب عروس سیاه بخت را داده اند. زنی جوان که پس از ازدواج سرنوشت برای او خوب ننوشت. مدتی است با تلاش وکیلش و خیرین آزاد شده، اما هنوز هم کابوس های سحرگاه های اعدام با او همراه است. او در خانواده فقیری چشم به دنیا گشود، خانه ای مستاجری با پدر و مادری میانسال و مریض. پدر پیرش به سختی امورات زندگی را می گذراند. وقتی مرد میانسال و ثروتمند به خواستگاری او آمد، به خاطر خانواده اش و برداشتن باری از دوش آنها باوجود مخالفت های پدر به این مرد پاسخ مثبت داد. او خود را برای زندگی آماده کرده بود، اما مادرشوهر ۷۵ ساله اش سرناسازگاری برداشت. ساعت ۱۱ و ۳۰ دقیقه یکشنبه پنجم آبان ۷۹ کبری وارد خانه مادر شوهرش در نیاوران شد، آنها باهم دعوای لفظی پیدا کردند و مادر شوهر، کبری را از خانه بیرون کرد. در نهایت کبری دست به جنایت زد. او ۱۳ سال در زندان به سر برد، چند بار به خواسته اولیای دم پای چوبه دار رفت و هر بار توانست از آنها وقت بگیرد. در نهایت پس از ۱۳ سال با پرداخت دیه رضایت آنها را گرفت.

image

ادعایی که ثابت نشد (فاطمه پژوه)

یکی دیگر از زنان خبرساز که قصاص شد دختر جوانی بود. او تیر ۸۶ یک پزشک را با ضربه چاقو از پشت سر به قتل رساند و خیلی زود دستگیر شد. دختر جوان در بازجویی ها ادعا کرد مقتول قصد آزار و اذیت او را داشته و در دفاع از خود مرتکب قتل شده است. او نتوانست ادعای خود را ثابت کند و به قصاص محکوم شد. حکم قصاص او سوم آبان سال ۹۳ اجرا شد.

image

قاتل سریالی (مهین قدیری)

هفته گذشته درباره او نوشتیم. مهین نخستین قاتل سریالی زن بود و توانست با این عنوان نام خود را در فهرست قاتلان سریالی ماندگار کند. مهین با پرسه در اطراف مساجد، زنان سالخورده را پس از نماز شکار می کرد و به بهانه رساندن آنها، زنان را سوار «رنو» خود می کرد. او سپس با آبمیوه مسموم طعمه هایش را بیهوش می کرد و بعد از خفه کردن زنان، طلاهایشان را سرقت می کرد.او ۲۹ آذر ۸۹ در زندان قزوین به دار مجازات آویخته شد.

image

فقط یک اشتباه (فاطمه و شوهرش)

پای ثابت جنجالی ترین پرونده ها، قتل خانوادگی در کشور است.زن جوان در پی آشنایی با پسر جوانی خود را مجرد و دانشجو معرفی کرد. در ادامه اسماعیل شوهر این زن متوجه این رابطه شده و از همسرش می خواهد به بازی ادامه دهد. مرد جنایتکار خود را دایی همسرش معرفی می کند. او همچنین از سه پسرش نیز می خواهد مادرشان را عمه صدا کنند. او در نخستین جنایت برای انتقامجویی خواهر پسر جوان را به خانه شان می کشاند و او را به قتل می رساند. بعد هم پسر جوان را به بهانه پیدا کردن گنج به دماوند برده و با همدستی دوستش او را می کشد. او در جنایتی دیگر گلوی دو پسر خود را می برد. دو پسرش شاهد قتل خواهر این پسر بودند. اسماعیل پس از قتل دختر جوان به او تجاوز کرده و جسدش را تکه تکه کرد. در این پرونده به خاطر دروغ زن جوان چهار نفر به قتل رسیدند. مرد جنایتکار همچنین همسرش را مجبور کرده بود با ابراهیم ازدواج کند و برای همسر خود و پسر غریبه جشن عروسی گرفته بود.سرانجام هم فاطمه و شوهرش قصاص شدند.

image

فقط دفاع کردم  (افسانه نوروزی)

پرونده اش در زمان رسیدگی جنجالی شد و کمی هم چاشنی سیاست همراه داشت. زن جوان می گفت در دفاع از خود مرتکب قتل شده است. او همراه شوهر و دو فرزندش به کیش رفتند تا شاید دوست قدیمی شوهر افسانه بتواند برای آنها کاری پیدا کند. وقتی شوهر این زن با دوست قدیمی اش دیدار کرد، این مرد قول همکاری داد و همین مساله باعث شد مرد جوان با زن و بچه اش راهی کیش شوند. او بعد از آن به خاطر ماموریت راهی تهران شد، اما مقتول با همسر و بچه های دوستش در شهر تنها ماندند. عصر یکشنبه ۱۵تیر ۷۶ زمانی که این مرد به جزیره برگشت با دست ها و لباس های خونین همسرش و در طبقه دوم با جسد دوست قدیمی اش مواجه شد. آن زمان بود که همسرش ادعا کرد مقتول قصد آزار و اذیت او را داشته و به همین دلیل دست به چاقو شده است. همان روز آنها راهی تهران شدند، اما زن جوان فردای آن روز بازداشت شد. او در همان تحقیقات اولیه ادعای دفاع مشروع را مطرح کرد و به بازسازی صحنه جنایت پرداخت. مسئول رسیدگی به پرونده در این رابطه گفته بود:«اول ما شک کردیم که شاید بجز زن جوان فرد دیگری نیز در قتل دست داشته است، اما نظریه پزشکی قانونی اعلام کرد به مقتول ۲۷ ضربه چاقو و همه توسط یک نفر وارد شده که ۱۵ضربه عمیق و بقیه سطحی بوده است و باتوجه به این که شدت ضربات یکسان بوده به این نتیجه رسیدیم قاتل یک نفر است.» با رضایت اولیای دم، این زن تیر ۷۶ با پرداخت دیه از زندان آزاد و از چوبه دار رهایی یافت. افسانه بعد از آزادی اش گفت:وقتی قاضی دستور داد برای همیشه دستبند از دستانم باز شود، فکر می‎کردم هنوز خواب می‎بینم.

image

قدیمی ترین زندانی زن (فاطمه مطیع)

به خاطر مدت زمان طولانی که در زندان بود، معروف شد و لقب قدیمی ترین زندانی زن به او داده شد. او متهم بود تیر۷۲ یکی از اقوام همسرش را کشته است. آن زمان اعتراف کرد به خاطر اختلافی که با مقتول داشت در دوغی که برای شام آورده بود سم ریخت و او را به قتل رساند. او مدعی بود این کار را با همدستی شوهرش انجام داده و بعد از جنایت جسد را داخل خودرویش در منطقه ای در جنوب شهر رها کرده اند. در حالی که او مدعی بود مقتول را با مرگ موش به قتل رسانده، پزشکی قانونی اعلام کرد مرد میانسال با سم گیاهی کشته شده است.  او در مراحل بعدی دادگاه منکر قتل شد. ۱۰ شهریور۹۳، دور جــدید محاکـمه قدیمی ترین زندانی زن در شعبه ۱۰۶ دادگاه عــمومی ـ جزایی شهرری برگزار شد. در ابتدای جلسه، فاطمه همچنان بر بی گناهی خود اصرار و عنوان کرد من مرتکب قتل نشده ام. در ادامه اولیای دم مقتول ۲۰ سال پس از این جنایت اعلام کردند با دریافت دیه حاضر به اعلام گذشت هستند. با پرداخت دیه این زن پس از ۲۰ سال آزاد شد.

image

۵۰ درصد مجلس به دنبال فروپاشی نظام؟| چرا قوه قضائیه مستندات کریمی‌قدوسی را مطالبه نمی‌کند؟

گرانی آجیل و راه‌حل رئیس انجمن پسته: مردم امسال گرانی پسته را درک و تحمل کنند!

قیمت سکه و طلا 22 آذر 97

منبع: ساعت24

منبع این خبر، وبسایت www.saat24.news است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۰۴۰۸۷۷۶ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • رهایی قاتل از چوبه‌ی دار پس از هشت سال با گذشت خانواده مقتول
 • قاتل کبدی کار کرمانشاهی دستگیر شد
 • مشهورترین روحانیون توئیتر چه افرادی هستند؟/ از روحانی استرالیانشین تا متخصص شیطان شناسی
 • صدور حکم اعدام برای 3 قاتل / قاضی ابراهیمی خبر داد
 • قاتل کبدی‌کار کرمانشاهی در کرج دستگیر شد//انتشار
 • "قاتل" کبدی‌کار کرمانشاهی به دام افتاد
 • دستگیری قاتل فراری پس از ۵ سال
 • پایان فرار قاتل جوان عنبرآبادی در کرج / همه چیز از درخت گردو شروع شد
 • قاتل ورزشکار کبدی‌ کار دستگیر شد
 • دستگیری قاتل کبدی‌کار کرمانشاهی
 • قاتل کبدی کار کرمانشاهی در کرج دستگیر شد
 • قاتل شهید سجاد جرجندی دستگیر شد
 • شیوع مصرف قلیان در بین زنان/ این سفره‌خانه مجردی نیست!
 • قتل جوان ۲۴ ساله در نهاوند
 • گزارش ازشیوع مصرف قلیان در بین زنان / این سفره‌خانه مجردی نیست!
 • علت پدیده قتل همسر در خانه
 • دستگیری قاتل فراری در عملیات ضربتی پلیس
 • قاتل فراری در عملیات ضربتی پلیس دستگیر شد
 • اهواز| قاتل فراری در عملیات ضربتی پلیس دستگیر شد
 • دریده شدن قلب یک زن در جاسک ! / قاتل در اتوبوس مسافربری محاصره شد!