به گزارش خبرگزاری برنا از استان زنجان؛ به مناسبت گرامیداشت عید سعید غدیرخم و دهه امامت و ولایت، حوزه هنری استان زنجان اقدام به تولید 6 اثر نقاشی و پوستر با موضوع غدیرخم کرده است. به همت واحد هنرهای تجسمی حوزه هنری زنجان، 6 اثر هنری با موضوع غدیرخم به مناسبت گرامیداشت دهه امامت و ولایت در حوزه هنری استان زنجان تولید شد.

مهدی خدایی، مسئول واحد هنرهای تجسمی حوزه هنری با اشاره به تاثیر بیان رویدادهای مذهبی و تاریخی از دریچه هنر گفت: واحد هنرهای تجسمی حوزه هنری استان زنجان با هدف شناخت بیشتر واقعه غدیرخم و دهه امامت و ولایت اقدام به دریافت آثار هنرمندان زنجان از طریق فراخوان تولید اثر با موضوع غدیر و ولایت حضرت علی (ع) در تمامی رشته‌های تجسمی کرده است.

خدایی، به گرامیداشت عید سعید غدیرخم، دهه امامت و ولایت و فعالیت هنرمندان در این زمینه اشاره کرد، گفت: هنرمندان با شناخت صحیح نسبت به واقعه غدیرخم و تبیین جایگاه امامت و ولایت اقدام به تولید آثار هنری کردند تا با استفاده از ابزار هنر که زبان گویایی است این واقعه بزرگ را بهتر بشناسانند.

وی اسامی هنرمندان خالق اثر در رشته نقاشی را ولی محمدی و آزاده اشتری آثار در ابعاد 50*70 با تکنیک اکلیریک عنوان کرد و افزود: مهسا محبوبی اصل، سیده مریم موسوی، سید علیرضا حسینی هرندی و رویا بیگ محمدی صاحبان آثار پوستر می باشند.

گفتنی است، آثار تولید شده توسط هنرمندان استان با موضوع غدیر و ولایت حضرت علی (ع) در فضای مجازی مورد بازدید عموم قرار می گیرد.

 

منبع: خبرگزاری برنا

خبر بعدی:

احتمال کناره‌گیری آیت الله جزایری از امامت جمعه اهواز‎

نماینده ولی فقیه در استان خوزستان در خطبه‌های نماز جمعه از خداحافظی با منصب ولی فقیه در این استان حرف زد.

به گزارش مهر، آیت الله سید محمد علی موسوی جزایری در خطبه های نماز جمعه این هفته اهواز با اشاره به حضور باشکوه مردم ایران در راهیپمایی ۲۲ بهمن افزود: آمریکا و همدستان وی از مدت ها قبل رجزخوانی کرده بودند که در ورشوی لهستان اجلاسیه ای بر ضد ایران برگزار کنند که بعد متوجه شدند کسی دعوت آنها را اجابت نمی کند؛ بعد نام و هدف اجلاسیه را تغییر دادند و با این حال به هیچ یک از اهداف منحوس خود در جلسه دست پیدا نکردند.

امام جمعه اهواز تصریح کرد: در جلسه فوق اروپاییان نیز در این جلسه جانب آمریکایی را نگرفتند و کشورهای دوست مانند عراق، لبنان، ترکیه و سوریه مواضع بسیار خوبی در حمایت از ایران داشتند؛ در نهایت نگذاشتند که ترامپ رئیس جمهور آمریکا به اهداف شوم خود در راستای تضعیف ایران نائل شود.

آیت الله جزایری عنوان کرد: حادثه سربریدن کودک ۶ ساله ای که بر محمد و آل محمد صلوات فرستاده از سوی وهابی ها در مدینه را محکوم و از مجامع بین المللی می خواهیم که جلوی این حوادث را بگیرند؛ این موارد برای وجدان بشری قابل تحمل نیست و هیچ کسی جنایات آل سعود را متحمل نمی شود.

وی با اشاره به اینکه چنین جنایاتی بدون پاسخ نمی ماند، ادامه داد: همچنین جنایت عملیات انتحاری برخی از دشمنان اسلام در مرز زاهدان برای به شهادت رساندن جمعی از مجاهدان اسلام، طلایه داران مرزهای میهن و از پاسداران سپاه که پاک، معصوم و خدمتگزار برای انجام مأموریت راهی منطقه هدف به منظور تحکیم امنیت برای مردم ایران بودند، محکوم است.

نماینده ولی فقیه در خوزستان گفت: در این عملیات تروریستی حدود ۳۰ نفر از سرنشینان به شهادت می رسند و برخی نیز مصدوم می شوند؛ آنها به ارباب خود سیدالشهدا (ع) پیوستند و ما هم هرگز قدمی عقب نشینی نمی کنیم.

امام جمعه اهواز در خصوص سفر خود به خارج از کشور گفت: هدف از این سفر تبلیغ اسلام به مناسبت ایام فاطمیه و چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی بود که در کشور انگلستان انجام شد؛ در لندن و شهرهای اطراف آن مثل منچستر و بیرمنگام سخنرانی داشتیم و اصلا شب و روز نداشتیم.

آیت الله جزایری با اشاره به وجود طرفداران بسیار امام راحل در انگلستان اضافه کرد: به صورت مستمر جلسات برگزار و ایرانیان و عراقی های مقیم انگلستان یا عرب های لبنان و مصر استقبال باشکوهی داشتند. همچنین برخی سخنرانی های نیز برای مردم با زبان اردو و یا انگلیسی زبان ها بود.

وی اظهار کرد: استقبال مردم برای سخنرانی ها قابل قیاس با سال های گذشته نبود و اجتماعات باشکوه تری حضور داشتند تا مشت محکمی به دهان جان بولتون و آنهایی بزنند که گفته بودند نمی گذاریم ایران چهل سالگی انقلاب را به چشمان خود ببینند.

نماینده ولی فقیه در خوزستان با اشاره به نتایج خوب جلسات و اجتماعات برگزار شده در طی سفر به انگلستان گفت: بیش از چهار میلیون نفر مسلمان در این کشور وجود دارد؛ در بعضی از خیابان ها تعداد افراد باحجاب بسیار بیشتر از افراد بی حجاب بود و در هر خیابان یک مسجد وجود داشت.

وی تصریح کرد: آنجا مدارس بسیاری برای دانش آموزان پسر و دختر به شیوه اسلامی تأسیس شده و بر وفق مذهب اهل بیت نیز کالج هایی راه اندازی شد که دانشجویان مسلمانان می توانند در آن تحصیل کنند؛ همچنین به ما بشارت کردند که حوزه علمیه هر مدرکی بدهد، دولت انگلستان آن را تأیید و امضا می کند که این نشان دهنده به رسمیت شناختن حوزه علمیه است.

آیت‌الله جزایری با رد شایعات فضای مجازی مبنی بر مراجعه خود به بیمارستان یا درمانگاه عنوان کرد: تنها یک پزشک نظرات پزشکان در خصوص ضعف و بی حسی که در پای من ایجاد شده بود را مورد بررسی قرار داد؛ وی نیز مانند دکترهای ایرانی اعلام کردند که این بیماری علاجی ندارد.

نماینده ولی فقیه در خوزستان در ادامه گفت: اگر نتوانیم به عنوان امام جمعه از عهده بربیاییم به عنوان تکلیف شرعی محل شبهه است؛ بنابراین با این بی حسی توان این کار را نداریم، هرچند تا آنجایی که بتوانیم می کوشیم برای ادای تکلیف شرعی که در حال خواندن نماز نباید حرکت کرد و من خیلی خودم را کنترل می کنم که وقت نماز، پاهایم تکان نخورد و زمین نخورم.

آیت الله جزایری با اشاره به اینکه نمی توان این بیماری را از همه پنهان کرد: تقویت رهبری، تقویت اسلام است؛ خدمتگزاری به ولایت فقیه نیز خدمتگزاری به اسلام خواهد بود؛ با خدای خود عهد کردم که تا زمان زنده بودن به شرط حیات در خدمت مردم و ولی فقیه آیت الله سید علی خامنه ای به کار و راه خود را ادامه دهم.

وی ادامه داد: اگر در کسوت نمایندگی ولی فقیه یا امام جمعه موقت نتوانم ادامه دهم اما نوکر و خدمتگزار مردم هستم؛ خدمت به شما مردم عبادت خداست و همیشه در خانه روحانیت باز بوده است.

نماینده ولی فقیه در خوزستان در پایان تأکید کرد: مسئولیت نمایندگی ولی فقیه در استان خوزستان مسئولیت سختی هست و استان خوزستان هم استان پهناوری است که اگر جوانی کنار ما این کار را انجام دهد، خیلی هم خوشحال می شویم؛ چه بهتر اینکه از اهالی خوزستان هم باشد.

بازی تندروهای ایران در زمین ترامپ و پیامک‌باران مصلحت نظام| اگر برجام نبود و اگر FATF نباشد

قیمت جدید محصولات سایپا اعلام شد| آغاز مرحله جدید پیش‌فروش محصولات ایران‌خودرو+جدول

مدارس کدام استان‌ها فردا شنبه ۲۷ بهمن ماه تعطیل است؟

کلیدواژه: غدیرخم دهه امامت و ولایت حوزه هنری زنجان 6 اثر هنری

منبع این خبر، وبسایت www.borna.news است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۰۴۲۸۸۳۱ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • برگزاری سالانه هنرهای تجسمی با پتانسل هنری مناطق
 • نمايش آثار هنرمندان ايران در نمايشگاه بين المللي هنر ايتاليا
 • تقویت ظرفیت های مردمی در حوزه فرهنگ و هنر/ حمایت از تولیدات فرهنگی و هنری
 • آثار هنری سفارت لندن بعد از 7 سال به تهران بازگشت
 • ناصح کامگاری: اشک تمساح ریختن برای طبقات محروم در نمایش‌های لوکس/ قصور در حرکت خانه تئاتر به دلیل عدم بلوغ صنفی جامعه تئاتر است
 • از هنرمندان کودک و نوجوان تقدیر شد
 • این مصوبه وظایف میراث‌فرهنگی را کمتر می‌کند
 • ‌هفت اثر منقول از هرمزگان در فهرست آثار ملی به ثبت رسید
 • «هنر انقلابی» بیان صرف مشکلات نیست/ لزوم عبور از مرزبندی‌ها
 • برای نخستین بار؛۷ اثر منقول از هرمزگان در فهرست آثار ملی به ثبت رسید
 • 7 اثر منقول از هرمزگان در فهرست آثار ملی به ثبت رسید
 • «هنر انقلابی» بیان صرف مشکلات نیست/ لزورم عبور از مرزبندی‌ها
 • مدیر دفتر طنز حوزه هنری: از تولیدات طنز استانها حمایت می شود
 • نمایش آثارهنرمندان ایرانی در نمایشگاه ایتالیا
 • آثار هنری سفارت پس از ترمیم از لندن به تهران بازگردانده شد
 • آثار هنری تخریب شده سفارت انگلیس به تهران بازگشت
 • بازگشت آثار هنری تخریب شده سفارت انگلیس
 • در گالری‌ها چه نمایشگاه‌هایی برپاست؟
 • تئاتر استان‌ها، برگ برنده کیفیت بخشی به جشنواره تئاتر فجر