رئیس سازمان چاپ، انتشارات و امور رسانه‌های دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه با حضور دکتر ولایتی و طهرانچی در دانشگاه آزاد خون تازه‌ای در رگ‌های این دانشگاه جاری شده است، اظهار کرد: قصد داریم انقلابی‌گری به تمام معنا را در دانشگاه آزاد پیاده‌سازی کنیم.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، دکتر صالح اسکندری در دومین نشست سراسری معاونان فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه با حضور دکتر ولایتی و طهرانچی در دانشگاه آزاد خون تازه‌ای در رگ‌های این دانشگاه جاری شده است، اظهار کرد: قصد داریم انقلابی‌گری به تمام معنا را در دانشگاه آزاد پیاده‌سازی کنیم.

وی با طرح این پرسش که نقش رسانه‌ها در حرکت به سمت انقلابی‌گری و تحول اساسی که در دانشگاه آزاد قرار است رخ بدهد چیست، افزود: تمام تلاش سازمان رسانه این بوده است که هر فعالیت مثبتی از سوی معاونت‌ها و بخش‌های مختلف دانشگاه آزاد سراسر کشور رقم خورده و در روند تحول تأثیر داشته است را منعکس کند.

به گفته رئیس سازمان چاپ، انتشارات و امور رسانه‌های دانشگاه آزاد اسلامی رسانه‌های این دانشگاه شامل یک روزنامه با نام فرهیختگان، خبرگزاری آنا، خبرگزاری ایسکانیوز و باشگاه دانشجویان، 400 پروتال روابط عمومی و 680 نشریه فعال دانشجویی است.

اسکندری با اشاره به وضعیت دانشگاه آزاد در شبکه‌های اجتماعی خاطرنشان کرد: براساس نظرسنجی ایسپا که در سال 94 انجام شده است 75 درصد افراد دارای تحصیلات دانشگاهی حداقل عضو یک شبکه اجتماعی هستند و در نظرسنجی دیگری که در سال 97 انجام شده نشان می‌دهد 54 درصد افراد 18 تا 29 سال عضو اینستاگرام هستند. اگر براساس این نظرسنجی‌ها از وضعیت اعضای دانشگاه آزاد در شبکه‌های اجتماعی بخواهیم برآوردی داشته باشیم در تلگرام حدود یک میلیون و 500 هزار نفر، اینستاگرام یک میلیون نفر، واتساپ 510 هزار نفر و توییتر 85 هزار نفر عضو خانواده دانشگاه آزاد فعالیت می‌کنند.

وی اضافه کرد: هزار و 500 کانال در فضای مجازی مرتبط با دانشگاه آزاد اسلامی وجود دارد که حدود یک میلیون نفر عضو این کانال‌ها هستند.

رئیس سازمان چاپ، انتشارات و امور رسانه‌های دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: 43 کانال اساتید دانشگاه آزاد با 27 هزار و 596 عضو، 36 کانال خبری با 158 هزار و 428 عضو، 316 کانال دانشجویی با 27 هزار و 285 عضو، 334 کانال مربوط به روابط عمومی با 516 هزار و 78 نفر عضو در فضای مجازی وجود دارد. همچنین 145 اکانت فارسی در توضیحات صفحه توییتر خود نام دانشگاه آزاد را درج کرده‌اند.

اسکندری با بیان اینکه حداقل 400 هزار نفر عضو فعال فضای مجازی از خانواده دانشگاه آزاد اسلامی هستند، عنوان کرد: این ظرفیت رسانه‌ای در حوزه آموزش عالی کشور بی‌نظیر است. کدام دانشگاه کشور توان مدیریت این حجم رسانه‌ای را دارد البته ظرفیت رسانه‌های دانشگاه آزاد در منطقه هم بی‌نظیر است و مدعی هستیم این توان و قوت رسانه‌ای در مقایسه با دانشگاه‌های مطرح دنیا نیز قابل توجه است.

وی با تأکید بر این نکته که ظرفیت رسانه‌های دانشگاه آزاد باید در خدمت تحولات فرهنگی دانشگاه باشد، گفت: در فضای کنونی که دکتر ولایتی پرچم تحول را برافراشته است باید با کمک رسانه‌ها پیشران تحولات انقلابی در دانشگاه آزاد باشیم.

رئیس سازمان چاپ، انتشارات و امور رسانه‌های دانشگاه آزاد اسلامی خطاب به معاونان فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: باید در فرآیند تولید پیام فعال باشید دست به قلم شوید و در شبکه‌های اجتماعی حضور فعال‌تری داشته باشید و همان‌طور که دکتر طهرانچی در سخنان خود گفت در راستای سیاست‌های تحولی دانشگاه آزاد مشارکت رسانه‌ای داشته باشید.

اسکندری با تأکید بر اعتبارسازی برای دانشگاه آزاد عنوان کرد: اگر مدیران دانشگاه هدف‌گذاری کرده‌اند که سال 1404 دانشگاه آزاد انتخاب اول محققان و دانشجویان باشد ما نیز موظفیم از هویت سازمانی خود دفاع کنیم.

وی سومین وظیفه رسانه‌های دانشگاه آزاد را امیدبخشی و نشاط‌آفرینی عنوان کرد و افزود: در فضایی که رسانه‌های ضد انقلاب موج ناامیدی را به نسل جوان و مردم پمپاژ می‌کنند وظیفه رسانه‌های انقلابی امیدبخشی به نسل جوان است.

رئیس سازمان چاپ، انتشارات و امور رسانه‌های دانشگاه آزاد اسلامی مرجعیت رسانه‌ای در فضای علمی و دانشگاهی را یکی دیگر از وظایف رسانه‌های دانشگاه آزاد دانست و عنوان کرد: در مسیر تحولی دانشگاه باید رسانه‌های دانشگاه آزاد را به عنوان پیشران در این مسیر با هم‌افزایی و مشارکت عمومی یاری رسانید.

انتهای پیام/4060

منبع: آنا

خبر بعدی:

همکاری استانداری خوزستان در زمینه کشاورزی و «آی تی» با دانشگاه آزاد اسلامی

غلامرضا شریعتی در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز، با اشاره به ظرفیت بالای دانشگاه آزاد اسلامی در استان خوزستان اظهار کرد: مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی در استان خوزستان، دومین مجموعه بزرگ از لحاظ وسعت و گستردگی در کشور، بعد از تهران است. باید شرایطی را فراهم کنیم که کیفیت کار و محصول خروجی از دانشگاه یعنی تعداد مقالات و ایفای نقش در تولید علم، متناسب با گستردگی پیش برود.

وی ادامه داد: برنامه ریزی ما به این سمت و سو در حال حرکت است. فکر می کنم مجموعه به اندازه کافی، به صورت کمی، گسترش پیدا کرده و حالا باید عمق پیدا کند و از نظر کیفی، رشد کند.

استاندار خوزستان تصریح کرد: در خصوص مباحثی از جمله «آی‌تی»، تکنولوژی و همچنین مسائل کشاورزی با مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی صحبت کردیم چون خوزستان، استانی زراعت‌خیز است و بیشترین تولید محصولات کشاورزی در کل کشور را دارد.

شریعتی خاطرنشان کرد: قرار شد یک سری پژوهش ها به صورت کاربردی، منجر به تولید محصولی شود که وابستگی ما را به خارج کم کند. بناست این اتفاق از طریق دانشگاه آزاد اسلامی خوزستان واحدهای اهواز و دیگر شهرستان های استان صورت بگیرد.

وی افزود: با توجه به بودجه ای که در بخش پژوهش تصویب شده و رقم قابل ملاحظه ای نسبت به کل بودجه است، امیدواریم به سمت پژوهش هایی کاربردی در دانشگاه آزاد اسلامی واحدهای استان خوزستان برویم که منجر به تولید محصول شود.

استاندار خوزستان تأکید کرد: ان شاءالله دانشگاه آزاد اسلامی بتواند آنچه در توسعه استان خوزستان و کشور بر عهده دارد را ایفا کند.

شریعتی ادامه داد: قرار است دانشگاه آزاد اسلامی در مسیر آبزی‌پروری حرکت کند، با توجه به این‌که رئیس سازمان شیلات کشور عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی استان خوزستان است، می تواند در این زمینه کمک و حمایت کند. بنا شد من هم به رئیس سازمان شیلات کشور توصیه کنم تا در این مسیر گام بردارد.

وی خاطرنشان کرد: امیدوارم که بتوانیم تعاملات فی‌مابین را گسترده تر کنیم و استانداری خوزستان هم آمادگی دارد در تمام زمینه ها به دانشگاه آزاد اسلامی استان خوزستان کمک کند.

استاندار خوزستان در پایان گفت: قرار شد سرمایه دانشگاه آزاد اسلامی دیگر حالت سپرده نداشته باشد و برای خود دانشگاه، منافعی را تأمین نکند، بلکه بناست این اعتبار در بانک ها به نحوی سپرده‌گذاری شود که بانک ها برای پرداخت شهریه، وام قرض الحسنه به دانشجویان بدهند و سودی دریافت نکنند.

انتهای پیام/

108 / 279 استاندار خوزستان غلامرضا شریعتی دانشگاه آزاد اسلامی دانشگاه آزاد خوزستان دانشگاه آزاد اهواز

سیل در شیراز؛ ١٩ کشته و ده‎ها نفر مصدوم شدند| بیش از ۱۰۰ خودرو‌ گرفتار در سیل+فیلم و عکس

سیل در شیراز؛ ١٩ کشته و ده‎ها نفر مصدوم شدند| ۱۰۰ خودرو‌ گرفتار در سیل+فیلم و عکس

هشدار سونامی در بوشهر + فیلم

منبع این خبر، وبسایت www.ana.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۰۴۳۱۱۴۵ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • اولین گام مدرسه‌ای دانشگاه آزاد برای پاسخگویی به دغدغه اشتغال فارغ التحصیلانش
 • تحریم‌های تازه آمریکا علیه اشخاص ایرانی|فایننشیال‌تایمز: ترامپ به‌دنبال توافقی تازه به‌جای برجام
 • پنجمین همایش ملی حقوق اردیبهشت‌ ماه در دانشگاه آزاد میبد برگزار می‌شود  
 • آمادگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز برای اسکان سیل زدگان
 • جلسه انتخاب شهردار یزد امشب برگزار می شود/کمک مالی به رسانه ها صحت ندارد
 • با دستور ولایتی دانشگاه آزاد وارد مباحث دریاچه ارومیه شد/ هدف اصلی ما تربیت اساتید و دانشجویان تراز انقلاب است
 • نگاهی گذرا به تحولات فقهی چهل ساله اخیر/ فقه و انقلاب اسلامی
 • فراز و فرودهای ارز دانشجویی در سالی که گذشت
 • رضا امیرخانی: رکورد جدیدی زده‌ام؛ پیش از شروع نوشتن، کتابم در رسانه ملی نقد شد!
 • دانشگاه آزاد اسلامی برای‌ امدادرسانی به هموطنان‌ سیل زده در آماده باش‌ کامل است
 • دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی کنگره «تازه های مشاور های قلبی» را برگزار خواهد کرد
 • نقش لندن در ساز وکارمالی اروپا،محور روابط انگلیس و ایران
 • لزوم به کارگیری ظرفیت دانشگاه آزاد به منظور امدادرسانی به سیل زدگان
 • رکورد جدیدی زده‌ام؛ پیش از شروع نوشتن، کتابم در رسانه ملی نقد شد
 • تحولات ارزشمندی در منطقه آزاد انزلی ایجاد شده است
 • جمهوری اسلامی ایران الهام‌بخش و پیش قراول جبهه مقاومت است
 • تاکید دکتر ولایتی بر به کارگیری ظرفیت دانشگاه آزاد اسلامی جهت امدادرسانی به مردم مناطق سیل زده
 • داغ ترین‌های پزشکی سال ۹۷/ از ژن دردسرساز تا پرواز صندلی دانشگاه
 • تحریم‌های تازه آمریکا علیه اشخاص ایرانی | فایننشیال تایمز: ترامپ به دنبال توافقی تازه به‌جای برجام است