محبوبه کیوانی، مدیر موسسه قرآن و عترت (ع) فاطمیه هفشجان، در گفت و گو با ایکنا از چهارمحال و بختیاری با اعلام این خبر، گفت: قرآن در زندگی فردی و اجتماعی نقش مهمی ایفا می کند که هدف از برگزاری این برنامه ، ترویج فرهنگ قرآنی و انس بیشتر با قرآن کریم و ایجاد خاطره ای شیرین از کسب مهارت قرآن در بین قرآن آموزان است.


وی افزود: انس با قرآن سبب خواهد شد تا تأثیرات تربیتی آموزه های قرآنی و دینی بروز کند و در پیشبرد اهداف آموزشی نیز تأثیر به سزایی داشته باشد.
مدیر موسسه قرآن و عترت (ع) فاطمیه هفشجان با اشاره به اینکه این جشن مخصوص قرآن آموزان دختر۷ تا 10ساله این موسسه بود ، افزود: ۱۵ نفر از قرآن آموزان در ترم تابستان در ۲۲ جلسه با نحوه حفظ و روخوانی جزء ۳۰ قرآن کریم آشنا شدند .
کیوانی، گفت: موسسه فرهنگی قرآنی فاطمیه حدود 12 سال است که فعالیت خود را آغاز کرده و توانسته قرآن‌آموزان بسیار زیادی را جذب کند.
وی افزود: تاکنون صدها نفر از امکانات این موسسه استفاده کرده‌اند که موفقیت‌های بسیاری توسط قرآن‌آموزان این مرکز کسب شده است.
کیوانی گفت: کلاس های این موسسه در رشته های آموزش قرآن کریم (روخوانی، روانخوانی، تجوید، حفظ، ترجمه و مفاهیم، تفسیر) و نهج البلاغه در طول سال برگزار می شوند.
وی با اشاره به اینکه کلاس ها برای خواهران برگزار می شود بیان کرد: این موسسه تلاش می کند به گونه ای قرآن را به بچه ها آموزش دهد که علاقه و انس خاصی نسبت به قرآن و فعالیت های قرآنی پیدا کنند و خوشبختانه استقبال از این فعالیت ها مطلوب بوده است.
کیوانی همچنین با اشاره به آموزش قرآن کریم در رده‌های سنی مختلف در موسسه قرآن و عترت(ع) فاطمیه افزود: در این موسسه علاوه بر آموزش قرآن کریم در رشته های مختلف، هر هفته ختم دسته جمعی قرآن کریم و ختم سوره مبارکه انعام برگزار می شود.
مدیر موسسه قرآن و عترت(ع) فاطمیه هفشجان با اشاره به اهمیت آموزش قرآن در کنار ترویج سیره ائمه و معصومین گفت: در این موسسه مراسم مذهبی اعم از ولادت و شهادت ائمه و سایر مناسبت های ملی و دینی برگزار می شود.
وی تاکید کرد: قرآن آموزانی که در کلاس های این موسسه شرکت نمایند و در آزمون های پایانی موفق به دریافت نمره حد نصاب لازم گردند از طرف اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی استان مدرک معتبر دریافت می کنند.
مدیر موسسه قرآن و عترت(ع) فاطمیه یاد آوری کرد، کلیه متقاضیان برای ثبت نام در کلاس های این مرکز به نشانی هفشجان مسجد حضرت اباالفضل(ع) مراجعه نمایند.

انتهای پیام

منبع: ایکنا

خبر بعدی:

سامانه به‌مهربانی در حمایت از دانش‌آموزان نیازمند شیرازی رونمایی شد

سامانه "به‌مهربانی" به منظور حمایت از دانش‌آموزان نیازمند با حضور مدیرکل کمیته امداد استان فارس به طور رسمی فعالیت خود را در شیراز آغاز کرد. ۰۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۶ استانها فارس نظرات - اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، سامانه "به‌مهربانی" به آدرس bemehrabani.ir که متعلق به موسسه خیریه فرهنگی دارالاکرام شعبه گل نرگس شیراز است، شب گذشته در حضور محمدبذرافشان مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان فارس، عضو هیئت مدیره و مدیرامورشعب موسسه فرهنگی دارالاکرام، مهدی فقیه از بازیگران مطرح سینما و تلویزیون و همچنین نیک‌اندیشان شیرازی در ویژه برنامه چهارمین سالگرد تاسیس این موسسه خیریه در شیراز معرفی و فعالیت خود را به طور رسمی آغاز کرد.

در این مراسم عفت مظلومی مدیرعامل موسسه خیریه فرهنگی دارالاکرام شعبه گل نرگس شیراز اظهار داشت: سامانه "به‌مهربانی" سامانه آنلاین حمایت از تحصیل کودکان از پیش دبستانی تا دانشگاه در سراسر ایران است و  بستری را فراهم کرده تا نیکوکارانی که تمایل دارند با موسسه خیریه فرهنگی دارالاکرام در ارتباط باشند، به سهولت به اطلاعات، نوع خدمات و امکانات موسسه با صرف کمترین هزینه و زمان دسترسی داشته باشند.

وی با بیان اینکه ارائه بورسیه تحصیلی به جای مستمری، یکی از ویژگی‌های به‌مهربانی است، افزود: در این سامانه مسیرهای دریافت حمایت به سه بخش حامی(حمایت از دانش‌آموز)، بانی (حمایت از توسعه به مهربانی)، کمک جمعی(حمایت معیشتی) تفکیک شده تا خیران از مصارف منابع مطلع شوند و گزارشات مرتبط با هرکدام از این مصارف به فراخور، در اختیار خیرین قرار گیرد.

مهدی فقیه بازیگر سینما و تلویزیون نیز در این مراسم اظهار داشت: در شرایط اقتصادی کنونی نیاز است که توجه خیرین و نیک اندیشان به سمت حمایت از اقشار آسیب پذیر و فعالیت در این نوع موسسات بیش از گذشته جلب شود.

وی بیان کرد: انجام کار خیر روحیه انسان را به سمت نشاط سوق می دهد و با نگاه به سابقه ملی و مذهبی کشور ما در می‌یابیم که به این جهت کاستی وجود ندارد اما متاسفانه اکنون جامعه ما دچار نوعی فقر فرهنگی شده است.

 مصطفی میراحمدی عضو هیئت مدیره موسسه فرهنگی دارالاکرام در این مراسم اظهار داشت: در حال حاضر 13 شعبه فیزیکی از این موسسه در نقاط مختلف کشور فعال هستند و به صورت تخصصی فراهم کردن تحصیل دانش‌آموزان نیازمند برای جلوگیری از ترک تحصیل آنان را دنبال می‌کنند.

وی افزود: در حال حاضر دو هزار و 500 دانش‌آموز مستعد واجد شرایط و فاقد سرپرست موثر ایتام یا فرزندان طلاق در موسسه فرهنگی دارالاکرام در سراسر کشور مورد حمایت تحصیلی قرار گرفته که بیش از 300 نفر آن در شعبه گل نرگس شیراز هستند.

میراحمدی تصریح کرد: تمام کمک‌هایی که توسط خیران برای تحصیل دانش‌آموزان در مقاطع مختلف صورت می‌گیرد به کارت خود دانش‌آموز واریز شود و در سامه به‌مهربانی نیز تمام گزارش‌ها با جزییات آن برای اطلاع آن نیک‌اندیش ثبت می‌شود.

وی با بیان اینکه معتقدیم باید تمام دانش‌آموزان تحت پوشش پرونده سلامت الکترونیک داشته باشند، افزود: در این زمینه با غربالگری که صورت می‌گیرد برای تمام دانش‌آموزان پرونده سلامت تشکیل می‌شود.

مدیرامورشعب موسسه فرهنگی دارالاکرام کشور با تاکید بر اینکه شفافیت در دست برنامه است و به زودی تمام اطلاعات، درآمدها و هزینه‌ها را ارائه می‌دهیم، بیان کرد: توانمندسازی دانش‌آموزان نیز یکی از برنامه‌های اولویت‌دار این موسسه خیریه و فرهنگی است که این مهم نیز با جدیت دنبال می‌شود.

وی بیان کرد: امروز جامعه تحت فشار است و اگر بخشی از تشریفات زندگی خود را حذف کنیم، اتفاقات خوبی می‌افتد، هرچه کالای لوکس استفاده کنیم همانند این است که فقیری را نابود می‌کنیم.

میراحمدی بیان کرد: در دارالاکرام 100 درصد وجود حامیان برای بچه‌ها صرف می‌شود، ما برای هزینه‌ها بانی داریم در برخی از خیریه‌های مطرح کشور بخشی از وجوه را برای هزینه‌ها برمی‌دارند و این درحالی است که در دارالاکرام هرچه کمک شده باشد و یت حامی باشد را برنمی‌داریم.

به گزارش تسنیم، نیک‌اندیشان شیرازی برای حمایت از دانش‌آموزان نیازمند و تامین هزینه تحصیل آنان می‌توانند با شماره تلفن 37269011 الی 12 تماس گرفته و یا به شماره 500012884 پیامک دهند.

انتهای پیام/ش

R41382/P/S6,61/CT11

احمد توکلی: اگر تحریم نبودیم و مردم مرفه بودند، FATF را نمی‌پذیرفتیم

در پی تعویق در تصویب لایحه "پالرمو" رقم خورد| قله‌های جدید برای دلار و سکه

رامین مهمانپرست و مریم کاویانی / رامین مهمانپرست همسر مریم کاویانی کیست؟

منبع این خبر، وبسایت iqna.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۰۴۹۴۵۸۶ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • برگزاری محفل انس با قرآن کریم در مسجد ولیعصر(عج) صومعه‌سرا
 • سعادت دنیوی و اخروی در گرو انس با قرآن کریم است
 • دیدار اعضای موسسه قرآنی پیامبر اعظم(ص) ساری با خانواده سردار شهید طوسی
 • فعالیت 17 خانه عالم در خاتم/2 خانه عالم؛ در دست احداث
 • جشنواره قرآن، عترت و نماز در اندیمشک آغاز شد
 • ۱۵ اثر جشنواره قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی حائز رتبه ملی شد
 • برگزاری دوره‌ای مسابقات قرآنی فرصتی مغتنم برای دانشگاه‌ها
 • نشاط آفرینی قرآن کریم - محمد جهانگیریان*
 • شرکت ۶۰۰۰ کردستانی در هفدهمین آزمون سراسری قرآن کریم
 • ثبت نام بیش از ۱۰۰۰ سمنانی در آزمون الکترونیکی قرآن و عترت
 • ثبت نام بیش از 1000سمنانی در آزمون الکترونیکی قرآن و عترت
 • آزمون الکترونیکی قرآن و عترت در سمنان آغاز شد
 • بحث درباره مُد و لباس در نشست کانون اساتید کشوری با موزه ملی قرآن کریم
 • آئین اختتامیه هفته قرآن و عترت خراسان شمالی برگزار می‌شود
 • ۲۱اسفند؛ آخرین مهلت ثبت‌نام چهاردهمین دوره اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن کریم
 • جلسه توجیهی آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن در لرستان برگزار شد
 • برگزاری مسابقات باعث گسترش فرهنگ قرآن می‌شود
 • برگزاری محفل قرآنی ها در شاهرود+ تصاویر
 • آیین اختتامیه مسابقات قرآن کریم ویژه جوانان، ورزشکاران و کارکنان ورزش و جوانان استان یزد برگزار شد