یادواره ۱۲۳شهید مسجد اعظم همدان مربوط به مناطق نواب, پیشاهنگی و اعتمادیه همدان با حضور سید احمد خاتمی و مردم مؤمن همدان برگزار شد. ۱۶ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۸ استانها همدان نظرات

به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان, بیست و هفتمین یادواره شهدای مسجد اعظم شامگاه پنج شنبه با حضور خانواده های شهدا, سید احمد خاتمی, عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری و جمعی از مردم و مسئولان در دبیرستان ابن سینا برگزار شد.

در ابتدای این برنامه حاج سعید بیات, دبیر برگزاری این یادواره اظهار داشت: افتخار می کنیم که تحت لقای پرچم امام راحل بیش از 8 هزار شهید را تقویم رسول الله کرده ایم و سردارانی چون;حاج حسین همدانی و شهید چیت سازیان از همدان بوده اند.

این رزمنده دوران دفاع مقدس بیان کرد: با چشمانی باز دشمنی دشمنان و خائنی خائنان و تنبلی برخی مسئولان را می بینیم و گوش به فرمان رهبری هستیم تا به رهنمودهای ایشان جامه عمل بپوشانیم.

در ادامه این مراسم نیز سید احمد خاتمی, عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: در زمان حال این وحدت و انسجام مورد تاکید بیشتری است چرا که دشمن از کمترین تفرقه می خواهد بیشترین استفاده را ببرد و با تمام وجود به دنبال دو قطبی کردن جامعه است و وحدت در جامعه محور می خواهد و محور شرعی در زمان حال ولی فقیه است ضمن اینکه دشمن با فشار اقتصادی به دنبال تحقق اهداف شوم خود در ایران است.

شهید علی اکبر مقصودی که زمانی مدیرکل آموزش و استان بود و به وسیله منافقان ترور شده و به شهادت رسید از شهدای این منطقه است, شهید سید مصطفی الحسینی نیز از شهدای این منطقه است که به سبب ویژگی‌های خاصی که داشت و در بیداری اسلامی با سفر به 24 کشور اسلامی نقش داشت شاخص است ولی ترور ایشان در حالی که همه آن را قبول داشتند مورد تأیید قرار نگرفت و جزو شهدای ترور محسوب نمی‌شوند.

سرداران شهید از جمله؛ شهید "حسن ترک"، "علی بهمنی"، "محمدرضا فراهانی"، "سعید قهاری سعید"، "محمد مهدی بیات"، امیر " قاسم همت یار" و غیره از شهدای این منطقه هستند.

سال گذشته بیست و ششمین یادواره شهدای بسیج مسجد اعظم همدان منطقه نواب، پیشاهنگی و اعتمادیه با حضور سرلشگر محسن رضایی برگزار و بیست و پنجمین دوره نیز با حضور وزیر دفاع دولت یازدهم سردار دهقان

برگزار شد و در دوره‌های قبل تر از آن نیز میهمانانی چون سردار سلامی جانشین سپاه، سردار حجازی معاون ستاد کل نیروهای مسلح، سردار فضلی، سرلشگر شهید همدانی، سردار شادمانی و غیره در این یادواره سخنرانی داشتند.

انتهای پیام/ ت

R41405/P1336/S6,75/CT7

منبع: تسنیم

خبر بعدی:

برگزاری  سومین جشنواره رسانه‌‌ای ابوذر و یادواره شهدای رسانه استان کرمان

به گزارش خبرگزاری بسیج در کرمان ،   سومین جشنواره رسانه‌‌ای ابوذر و یادواره شهدای رسانه استان کرمان  با حضور فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان، معاون مرکز ملی فضای مجازی، خانواده شهدای رسانه و خبرنگاران در محل مصلای امام علی (ع) شهر کرمان برگزار شد.

 سردار غلامعلی ابوحمزه فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان ضمن گرامیداشت میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها )گفت: امیدواریم از برکات و فیوضات ابن بانوی گرامی بهره کافی را ببریم .
وی با بیان این که امیدواریم با بهره گیری از انوار نورانی شهدا بتوانیم تکالیف خود را در راستای منویات مقام معظم رهبری به بهترین وجه انجام دهیم ؛ خاطر نشان کرد: جشنواره ابوذر و یادواره شهدای رسانه، کاری در راستای کنگره بزرگداشت ۶۵۰۰ شهید استان کرمان است زیرا این شهدا نقش در کلیدی فضای مجازی و رسانه ای داشتند.
وی توضیح داد: بنای ما در مجموعه کنگره شهدای استان تحقق منویات و دستورات مقام معظم رهبری است که در عرصه های گوناگون از جمله رسانه است .
فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان اضافه کرد: در این یادواره از محصولات فضای مجازی از جمله ساخت بازی های رایانه ای ،ساخت مستند شهدای شاخص توسط متخصصین ،اینفوگرافیک، یادواره ۱۵ شهید و جانباز رسانه ای دفاع مقدس که برخی روزنامه نگار، عکاس و از صدا و سیما هستند رونمایی می شود .
ابوحمزه ادامه داد : راه اندازی دبیرخانه و رونمایی از پوستر جشنواره ابوذر که نه ماه پیش انجام شد و اکنون از۵۷۰ اثر در عرصه ها و قالب های مختلف از شمال و جنوب استان داوری صورت گرفته است و ۲۵ اثر برتر با سه مرحله داروی برگزیده شده اند .
وی با اشاره به دومین گردهمایی فعالین فضای مجازی اظهار داشت: فعالین فضای مجازی از نقاط مختلف استان در این یادواره حضور پیدا کرده اند که شامل ۵۰ گردان سایبری است که هر گردان از ۵۰ تا ۱۳۷ نفر تشکیل شده است و باید روی محتوی و اثر گذاری آنها اقدام شود.

محاصره تبلیغاتی دشمن در توییتر را شکستیم

 امیر خوراکیان معاون شورای عالی فضای مجازی کشور صبح امروز در دومین گردهمایی فعالین فضای مجازی استان کرمان اظهار داشت: در طلیعه ادامه انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی پس از چهل سال موفقیت های پی در پی و پیروزی در عرصه های مختلف در مقابل با دشمنان ملت ایران و انقلاب اسلامی ما مفتخر شدیم که بیانیه گام دوم را از مقام معظم رهبری دریافت کنیم.

وی ادامه داد: بیانیه گام دوم انقلاب غبار از گذشته انقلاب بر می گیرد و تاریخ انقلاب ، پیشینه نهضت ، اتفاقاتی که ملت ایران پشت سر گذاشته است را روشن می کند ، غبار را از این تاریخ می زداید و با قلمی بسیار شیرین و صمیمی تبیین و یاد آوری و تحلیل می کند نقطه ای که  در آن قرار گرفته ایم  و مسئولیت های آینده را تبیین می کنند .
معاون شورای عالی فضای مجازی کشور خاطر نشان کرد : این بیانیه نباید مانند برخی دیگر از فرمایشات رهبری با کم مهری مواجه شود و یا اینکه فکر کنیم صرفا با خواندن این بیانیه کار خود را انجام داده ایم بلکه بیانیه رهبری نقشه راه است و همه باید کمک کنند که شرح تفصیل شود و در ذیل هر کلید واژه و هر محوری که مطرح شده مأموریت ها و برنامه ها مشخص شود.
وی با اشاره به بیانیه مقام معظم رهبری خطاب به جوانان یادآور شد : اگر روزی ۶۵۰۰ شهید استان کرمان رفتند و در جبهه ها حضور پیدا کردند و حمله دشمن را خنثی کردند  امروز وظیفه جهادی جوانان شکستن این محاصره تبلیغاتی و پلتفرم هایی هستند که بستر رسانه ای اجتماعی واقع شده اند.
خوراکیان ادامه داد : ما امروز با پدیده ای مهم در دنیا مواجه هستیم که در آغاز با آن خیلی ساده برخورد شد و گمان کردیم نرم افزاری است اما بعد روشن شد که این سکوهایی بود تا عرصه جمع کند و همه فعالیت های بشر در درون آن است .


معاون شورای عالی فضای مجازی کشور متذکر شد:دشمن برای  محاصره تبلیغاتی ،میدانی را باز کرده است به وسعت پلتفرم ها و سکوهایی که پیام رسان ها روی آن ها فعال شده اند و رسانه های نوین در این پلتفرم ها گستره بسیار زیادی پیدا کرده است و تشویق به مشارکت در این رسانه ها بسیار زیاد است.
وی اضافه کرد : در سال اخیر ما شاهد ۴ برابر شدن رشد جمعیت جهان در استفاده از پیام رسان ها هستیم و در یک سال حدود ۴۰۰ میلیون کاربر پیام رسان ها افزایش پیدا کرده است و جمعیت بزرگی و گستره پهنی در این رسانه ها فراهم شده است برای اقدامات و تنظیم امور بر اساس اراده و خواست افرادی که آنها را ایجاد کرده اند .

خوراکیان تشریح کرد: با این ابزارها داده هایی بزرگ در این رسانه ها تجمیع می شود که از آن ها برای تحلیل و شناخت ذائقه سنجی و هوش مصنوعی استفاده می کنند و محتواهایی متناسب با افراد طراحی می کنند .
وی با بیان این که ابزار جدی دیگر ربات ها هستند ؛ گفت : با استفاده از آنها به جای افراد اقدامات گسترده ای را انجام می دهند و به تعبیر رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب چهار گونه محاصره در جنگ تبلیغاتی مشاهده می شود که شامل انتشار اخبار دروغ و مغرضانه، وارونه نشان دادن واقیعت ها و بزرگ کردن عیوب کوچک و کوچک نشان دادن محسنات بزرگ است .
خوراکیان با بیان این که هدف اصلی دشمن طبق فرمایش مقام معظم رهبری ایجاد ترس کاذب و مأیوس سازی مردم و مدیران کشور از آینده است و اقداماتی که ما می توانیم انجام دهیم این است که در مورد پلتفرم ها مسئولین باید خیلی هوشیار باشند .
معاون شورای عالی فضای مجازی کشور افزود : اگر ما در کلان سیاست ارتباطات کشور توجه نکنیم خواهیم دید خواسته یا ناخواسته میدانی برای پلتفرم ها و سکوهای خارجی که مدیریت آن در دست دشمنان انقلاب اسلامی است فراهم کرده ایم .
وی گفت : ولی عموم و فعالان فضای مجازی باید حضوری فعال داشته باشند ؛ اکنون توئیتر منشأ خبر سازی هاست و ما شاهد موفقیت روز به روز جوانان انقلابی هستیم و در شکست محاصره تبلیغاتی دشمن در توئیتر موفق شده ایم .
خوراکیان یادآور شد :باید حضوری فعال همراه با شناخت و مهارت های لازم برای برای شکستن محاصره تبلیغاتی داشته باشیم .
خوراکیان در پایان گفت : هماهنگ عمل کردن گروه های انقلابی ، تولید محتوا و سامانه شبکه توزیع محورهایی هستند که می توانند برای شکستن محاصره تبیلغاتی استفاده شوند و بهتر از گذشته می توانیم موفقیت ها و امیدهای انقلاب را مطرح کنیم.

شهدایی که با حسرت از آنها یاد می کنیم عند ربهم یرزقونند

در این مراسم مسعود بصیری مسئول سازمان بسیج رسانه کشور ضمن گرامیداشت یاد و خاطره ۶۵۰۰ شهید استان کرمان گفت: در جمع هایی که نام شهدا باشد نمی توانم غیر از شهدا چیزی بگویم.

وی با اشاره به اینکه رفتن شهدا مانند ایستادن در کویر می ماند، افزود: برد و کار اصلی را شهدا کردند بنابراین صحبت جز از شهدا بیهوده است و همه اگر خیلی برنده شویم شهید از دنیا برویم.

مسئول سازمان بسیج رسانه کشور خاطرنشان کرد: امروز همه شهدایی که با حسرت از آنان یاد می کنیم در قهقهه مستانه شان عند ربهم یرزقون هستند؛ چرا شهدا شهید شدند ؟ چون خدا گلهای خاصی را انتخاب می کند.

وی با بیان اینکه خداوند برخی از جان ها را می خرد، اظهار کرد: شهدا متفاوت بودند و راهشان درست بود و ارتباط شان با خدا خاص بود پس ما نیز گزینه ای به جز ادامه دادن راه آنها را نداریم.

شایان ذکر است در پایان این مراسم از برگزیدگان رسانه های برتر ابوذر تقدیر و به رسم یادبود تندیس و لوح تقدیر به منتخبین اهداء گردید.

احمدی‌نژاد: دو تا خدا در دنیا باشد، فساد می‌شود| ما زورمان به بقیه نرسید| اختیارات در قوه قضائیه و مقننه متمرکز است اما پاسخگویی در قوه مجریه است| مردم هر سیستم حکومتی خواستند، حقشان است| بخش‌هایی از قانون اساسی و ساختارها باید تغییر کند| رهبری هرچقدر اخت

در پی محبوبیت از دست رفته| چرا احمدی‌نژاد دیگر پدیده‌ای غیر‌ضروری و بی‌معنی محسوب می‌شود؟

رونمایی از داروی تمام ایرانی روفانیب 5

منبع این خبر، وبسایت tn.ai است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۰۵۰۳۲۴۸ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • مراسم بزرگداشت آیت‌الله مؤمن فردا شب در مسجد اعظم قم
 • مراسم بزرگداشت مرحوم آیت‌الله مؤمن از سوی رهبر معظم انقلاب در قم برگزار می‌شود
 • مراسم ختم آیت‌الله مؤمن فردا شب در مسجد اعظم قم برگزار خواهد شد
 • مراسم ختم آیت‌الله مومن فردا شب در مسجد اعظم قم برگزار خواهد شد
 • کنگره ۶۵۰۰ شهید کرمان| یادواره شهدای غدیر استان کرمان به روایت تصویر
 • یادواره ۱۷۴۷ شهید بابل با حضور سردار قاسم سلیمانی
 • دعا‌های اسم اعظم برای گرفتن حاجت
 • یادواره شهدای عملیات بدر و خیبر به یاد شهیدان مهدی و حمید باکری در اردبیل برگزار می شود
 • کنگره ۶۵۰۰ شهید کرمان| یادواره شهدای غدیر استان کرمان برگزار شد
 • مناقشات تجاری با اروپا محور مذاکرات صدر اعظم اتریش با ترامپ در کاخ سفید
 • برگزاری یادواره شهدای عملیات خبیر در «مسجد امام رضا(ع)»
 • یادواره 1747 شهید شهرستان بابل با حضور سردار حاج قاسم سلیمانی
 • مازندران| یادواره ۱۷۴۷ شهید شهرستان بابل با حضور سردار سلیمانی برگزار شد
 • یادواره 1747 شهید بابل آغاز شد/سخنرانی سردار سلیمانی تا دقایقی دیگر
 • یادواره شهدای وزارت امور خارجه در اهواز برگزار شد
 • یادواره 1747 شهید همزمان با گرامیداشت 40 شهید مدافع حرم مازندران با سخنرانی سردار قاسم سلیمانی در بابل
 • تکریم از خانواده شهیدان طوسی/ یک کتاب رونمایی شد
 • دیدار اعضای موسسه قرآنی پیامبر اعظم(ص) ساری با خانواده سردار شهید طوسی
 • دعاي اسم اعظم