به گزارش محمدتقی عباسپور فرماندار ویژه شهرستان بابل، ۱۲۲.۹۳۸ نفر در انتخابات پنجمین دوره شورای اسلامی شهر بابل شرکت کردند که از این تعداد رای، ۱۱۸.۶۱۵ رای صحیح اخذ شد که ۹ نامزد زیر به عنوان عضو شورای اسلامی شهر بابل انتخاب شدند.

نفر اول : مهندس میر مقیم‌ مقیمی ۲۰۸۷۰رای
نفر دوم : دکتر سیف الرضا شهابی ۱۶۰۷۶
نفر سوم :جواد بیژنی راد ۱۵۹۳۶ رای
نفر چهارمحال : محمد رضا شافعیان ۱۵۵۷۳ رای
نفر پنجم : مهدی تاجداران ۱۵۰۰۸ رای
نفر ششم : مهدی علیجانزاده کاشی ۱۳۲۴۴ رای
نفر هفتم : فرامرز ابوالحسنی درونکلا ۱۳۰۲۷ رای
نفر هشتم : مرمر فیروز پور ۱۳۰۰۹ رای
نفر نهم : رجب مولائی رئیسی ۱۲۶۱۹ رای

همچنین ۶ نامزد زیر به عنوان اعضای علی‌البدل پنجمین دوره شورای اسلامی شهر بابل انتخاب شدند:

۱- غفار آری : ۱۲۳۷۰

۲- حسن احمدزاده عالمی : ۱۱۷۲۸

۳- جعفر واثقی : ۱۱۶۲۶

۴- مهدی پورچالی سماکوش : ۱۰۵۷۴

۵- رمضان نصراله تبار : ۱۰۵۰۵

۶- مرتضی کاردگر : ۱۰۱۶۵

مهندس رجب ملائی رئیس شورای اسلامی شهر بابل

تاریخ تولد : ۱۳۴۳

سمت :عضو شورا

تحصیلات : مهندسی عمران از دانشگاه علم وصنعت ایران

مهندس مقیمی


سید مهدی تاجداران

مرمر فیروزپور:

تاریخ تولد : ۱۳۵۰

سمت : عضو شورا و رئیس کمیسیون خدمات شهری

تحصیلات : کارشناس مامائی

فرامرز ابوالحسنی:

مهندس شافعیان:

‍ ️دکتر شهابی:

جواد بیژنی

مهدی علیجانزاده کاشی

متولد :۱۳۵۵

تحصیلات: کارشناس ارشد فقه وحقوق  – لیسانس تربیت بدنی

ساتین

منبع: ساتین

خبر بعدی:

تخریب گسترده باغات تهران از چه زمانی قانونی شد/جزییات تخریب ۴ هزار هکتار از باغات تهران از سال ۸۲ تاکنون

خبرگزاری میزان- به موجب مصوبه "برج باغ" همه مالکان اراضی باغی می‌توانستند برای تغییرکاربری زمین مشجر به مسکونی یا تجاری، پروانه قانونی از شهرداری دریافت کنند. مصوبه‌ای که باعث تخریب ۴ هزار هکتار از باغات تهران از سال ۸۲ تاکنون از مهم‌ترین تبعات منفی آن محسوب می‌شود.

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان، سرکشی ساختمان‌های بلندمرتبه در باغ‌های پایتخت از سال ۸۲ با مجوز مدیریت شهری تحت عنوان "برج باغ" آغاز شد و در سال‌های گذشته میزان آن افزایش چشمگیری پیدا کرد.

به موجب مصوبه "برج باغ" همه مالکان اراضی باغی می‌توانستند برای تغییرکاربری زمین مشجر به مسکونی یا تجاری، پروانه قانونی از شهرداری دریافت کنند. مصوبه‌ای که باعث تخریب ۴ هزار هکتار از باغات تهران از سال ۸۲ تاکنون از مهم‌ترین تبعات منفی آن محسوب می‌شود.

روند رو به رشد تخریب باغات در تهران تا آنجایی ادامه یافت که شورای شهر پنجم تصمیم گرفت تا طی مصوبه‌ای دستور لغو ساخت و ساز در باغات تهران را اجرایی کند. مصوبه‌ای که قرار بود درختان پایتخت را از هجوم سنگ و سیمان نجات دهد، اما پول‌هایی که ثروتمندان برج ساز تحت عنوان عوارض پرداخت کرده بودند این مصوبه را بی اثر کرد.

مالکین ۶۲ باغ در تهران عوارض ساخت و ساز خود را به طور کامل و صد در صدی پرداخت کردند تا شهرداری زیر دین مالکین متمول این اراضی قرار بگیرد. در این بین چند نفری از اعضای شورای شهر به اعتراض گفتند پول‌ها را پس بدهیم و جلوی تخریب باغات را بگیریم. اما ظاهرا دخل شهرداری‌ها از پول برج ساز‌ها آنقدر پر شده بود که شهرداری توان بازپرداخت آن را نداشت.

 


اخذ عوارض١٧٠ میلیارد تومانی ساخت و ساز از ۶٢ باغ

"اگر مبالغ دریافتی زیاد نبود شهرداری را ملزم می‌کردیم که عوارض را پس بدهد و پروانه صادر نکند. "

جمله بالا را محمد سالاری رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران در رابطه با مجوز ساخت و ساز ۶۲ برج باغ دیگر در تهران گفته است.

رئیس کمیسیون شهرسازی شورای شهر عنوان کرده که برای ۶۲ پرونده باغات در تهران ۱۷۰ میلیارد تومان عوارض ساخت و ساز اخذ شده است.

سالاری با بیان اینکه برخی از مالکان عوارض‌های ساخت و ساز خود را در سطح مناطق پرداخت کرده بودند گفته است: از لحاظ قانونی باید در مورد پرونده‌هایی که عوارض شان را به صورت کامل و سیستمی قبل پرداخت کرده بودند، تصمیم گیری می‌کردیم، که در نهایت به این جمع بندی رسیدیم که برای پرونده‌هایی که عوارض خود را به صورت ۱۰۰% پرداخت کردند پروانه صادر شود.

 

صدور مجوز ساخت و ساز در ۶۲ باغ برای حفظ باغات تهران بود

معاون نظارت شورای شهر تهران اعلام کرد که شورای شهر برای حفظ باغات تهران مجبور شد که به ساخت و ساز در ۶۲ باغ رای مثبت دهد.

حبیب‌زاده با بیان این‌که متاسفانه بعد از فروردین‌ماه ۱۳۹۷ نیز برخی از شهرداران مناطق نسبت به دریافت عوارض برج باغ اقدام کردند و بیش از ۵۰۰ میلیارد تومان بعد از لغو مصوبه پول گرفته‌اند، ادامه داد: برایمان جای سوال است که چرا شهرداری‌های مناطق آن هم سیستمی از مالکان عوارض گرفتند و ما حالا باید در این اوضاع اقتصادی این پول‌ها را برگردانیم.

معاون نظارت شورای شهر تهران با بیان این‌که اعضای شورای شهر مجبور بودند بین بد و بدتر، بد را انتخاب کنند؛ و در نهایت تصمیم به دادن مجوز ساخت و ساز ۶۲ برج باغ تهران دادند.

حبیب‌زاده با بیان این‌که شورای شهر به ساخت‌وساز در ۶۲ باغ رای مثبت داد تا ۵۰۸ باغ دیگر را نجات بدهد، گفت: این مصوبه برگ افتخاری برای شورای شهر پنجم است.

اعضای شورای شهر تهران روز چهارشنبه ۱۵ اسفندماه همزمان با روز درختکاری به استفساریه شهرداری مبنی بر تعیین تکلیف ۶۲ پرونده موسوم به برج باغ رای مثبت و اجازه ساخت و ساز دادند.

 

 

از شفاف سازی پرونده برج باغ‌ها تا گرفتن حکم حکومتی برای تخریب باغات

پس از صدور مجوز ساخت برج باغ ها، بهاره آروین، از اعضای شورای شهر تهران و رییس کمیته شفافیت شورای شهر به شهردار تهران نامه‌ای نوشت نامه و خواستار انتشار مشخصات پرونده‌های برج باغ‌ها در سامانه شفافیت شهرداری شد.

با صدور مجوز ساخت برج باغ‌ها رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران نیز در اظهارنظری از لزوم اخذ حکم حکومتی برای حفظ باغ‌های تهران گفت.

ناهید خداکرمی که به استفساریه تعیین تکلیف پرونده ۶۲ باغ رای منفی داده بود، گفت: درست است که این ۶۲ باغ پرونده‌شان قبل از لغو مصوبه برج باغ تشکیل شد، اما می‌توانستیم راه حل دیگری پیدا کنیم تا بتوانیم مانع ساخت و ساز در این ۶۲ باغ شویم.

وی با بیان اینکه اعضای شورای شهر می‌توانستند در راستای حفظ این ۶۲ باغ با قوه قضاییه و دیوان عدالت اداری جلساتی برگزار کنند و ضمن برشمردن مزایای داشتن باغ در تهران آن‌ها را مجاب کنند که برخلاف رای شورای شهر تهران رای ندهند، اظهارکرد: بر اساس قانون حقوق مالکان و مکتسبه نباید منافع عموم مردم را نادیده بگیرند.

 

 

۷۰۰ متر آپارتمان متری ۶۰ میلیون تومان

شاید برایتان سوال پیش بیاید که شهرداری تهران چطور توانایی پس دادن ۱۷۰ میلیارد تومان عوارض پرداخت شده مالکان و جلوگیری از ساخت و ساز در ۶۲ برج باغ تهران را نداشت و به اجبار تن به قطع هزاران اصله درخت داد

. پاسخ این سوال را در چند وقت اخیر، شورای شهری‌ها و مدیران شهرداری و خیلی‌های دیگر هر کدام به نوعی داده اند. اما حساب کتاب درآمد‌های حاصله از ساخت و ساز در برج باغ‌ها خود جواب بسیاری از سوالات را می‌دهد.

کافیست آپارتمان‌هایی با متراژ ۲۰۰ تا ۷۰۰ متر و پنت هاوس‌هایی با متراژ ۱۰۰۰ متر آن هم با قیمت متری ۵۰ تا ۷۰ میلیون تومان را در ماشین حساب بزنید، تعداد صفر‌ها برای خرید یک آپارتمان در یکی از برج باغ‌های لاکچری آنقدر بالاست که گاهی از رقم نهایی به شک خواهید افتاد.

 

انتهای پیام/

مخالفت عضو مجمع با پیوستن به FATF: بگذاریم اگر قرار است خفه شویم دیگران این کار را انجام دهند| پیشنهاد حذف ریاست‌جمهوری از ساختار سیاسی کشور

مردم چرا به خود اجازه می‌دهند در کار مسئولان مملکت دخالت کنند؟!

امید جعفری، خواننده «بر طبل شادانه بکوب» درگذشت

کلیدواژه: اخبار مازندران انتخابات شوراها انتخابات شورای شهر 96

منبع این خبر، وبسایت saten.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۰۵۲۰۵۲۴ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • سازمان شانگهای: ایران عضو دائم می شود
 • بابل نوازش دهنده چشم گردشگران در ایام نوروز
 • تلاش رژیم صهیونیستی برای تغییر نتیجه رای‌گیری در شورای حقوق بشر سازمان ملل
 • ‌گردشگری ماجراجویانه در هراز را از دست ندهید
 • یک مصدوم در چهارشنبه سوری بابل
 • فوتبال بابل به فراموشی سپرده شده است
 • گفت‌وگو با مهندس فرزاد ارزانی مدیر عامل شرکت فولاد هرمزگان
 • گفت‌وگو با مهندس حمید رضا عظیمیان مدیر عامل فولاد مبارکه
 • اسامی محرومان هفته بیست و سوم لیگ برتر/ داربی ۸۹ بدون محروم
 • روایت مهندس آلمانی از سیاه‌نمایی آمریکا درباره ملت ایران
 • اسامی محرومان هفته بیست و سوم لیگ برتر
 • اسامی محرومان هفته بیست و سوم لیگ برتر اعلام شد
 • انتصاب مدیر بنیاد مهدی موعود(عج) در شهر قدس
 • ​دیدار لاریجانی با مدیر کل راه و شهرسازی قم و اعضای شورای روستای فردو
 • یکی از مهندسان هندی ربوده شده در افغانستان آزاد شد
 • اجرای چهلمین طرح جهادی بسیج دانشجویی بابل در مناطق محروم
 • اضافه شدن تخت‌های بیمارستانی زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی بابل
 • سیاست‌ورزی در تعطیلات
 • اسامی بازیکنان و کادر فنی تیم ملی والیبال اعلام شد