رویداد۲۴ هفته گذشته امام جمعه بابل در خطبه نماز جمعه از رسوایی بزرگی پرده‌برداری کرد و از ارتباط چهار عضو شورا با یک زن خبر داد.

پس از این خبر تعداد دستگیری‌ها در مجموع شورا و شهرداری افزایش پیدا کرد و حتی پای برادر یکی از اعضای شورا در پرونده فساد باز شد. از میان پنج عضو دستگیرشده شورا چهار تن استعفا دادند و تنها یک تن از آن‌ها تاکنون استعفا نداده است.


حجت الاسلام مجتبی روحانی، امام جمعه بابل درباره این ماجرا بیان کرد: زمانی که مسیر در مجموعه‌ای کج چیده شود نتیجه آن نیز همین خواهد شد. این افراد که در این ماجرا نقش داشتند بی حاشیه نبودند و شایسته بود که دستگاه‌های نظارتی توجه لازم را به خرج دهند، اما کم لطفی صورت گرفت و این افراد برای انتخاب بلامانع شدند. من چندین بار در نماز جمعه یادآور نکاتی در خصوص این افراد شدم.

وی ادامه داد: شنیده ام کسی که این فیلمبرداری را انجام داده آنقدر حرفه‌ای عمل کرده که جای هیچ گونه ابهامی باقی نماند. این‌ها افرادی بودند که دستگاه‌های مرجع نظر مثبتی در خصوص آن‌ها داده بودند این در حالی است که برخی از این افراد واقعا شایسته این امر نبودند.

بنا بر گفته امام جمعه بابل، این اتفاقات چند ماه در جریان بوده است.

شورای شهر بابل ۹ عضو دارد که ۴ نفر از آن‌ها در یک گروه و ۵ نفر در گروهی دیگر قرار دارند. از مدتی قبل که قرار بود انتخابات هیات رئیسه شورا برگزار شود، اعضای یکی از گروه‌ها تصمیم به تغییر هیات رئیسه داشتند. به همین دلیل یکی از اعضای گروه دیگر که نمی‌خواست هیات رئیسه شورا تغییر کند، برای رسیدن به خواسته‌اش چنین نقشه پلیدی کشید و با تطمیع خانمی در خارج از شورا، برای گروه مقابل دام پهن کرد.

این زن که رقیه نام دارد و در یک آتلیه فعالیت می‌کند وظیفه اجرای این نقشه را بر عهده گرفت. وی که یک زن متاهل است و قصد جدایی از همسرش را دارد با مهارتی که در فیلمبرداری داشت، اعضای شورا را به خانه‌ای که از قبل تهیه شده بود کشاند و با شش دوربین که در زاویه‌های گوناگون جاساز شده بود از فساد خود با اعضای شورای شهر فیلمبرداری کرد.

رقیه که با به اجرا گذاشتن مهریه خود در آستانه جدایی از همسرش قرار دارد با برادر یکی از اعضای زن شورای شهر بابل آشنا شد و با همکاری وی و یکی دیگر از اعضای شورای شهر بابل این دام را برای شورانشینان پهن کردند.

تاکنون هشت تن در خصوص پرونده رسوایی در شورای شهر بابل دستگیر شدند.

بنابر گفته‌های امام جمعه بابل، ۲ نفر از اعضای گروه رقیب در دام این خانم گرفتار شدند و پس از آن عامل اصلی با سی‌دی‌های غیراخلاقی که از آن‌ها تهیه شده بود، این افراد را تهدید کرد که اگر رای به تغییر هیات رئیسه شورا بدهند، فیلم‌ها را پخش خواهد کرد. با این حال آن ۲ نفر به تهدید‌های او گوش نکردند و در نهایت هیات رئیسه شورا تغییر کرد و پس از آن بود که عامل اصلی این اتفاق تصمیم به پخش‌کردن سی‌دی‌های غیراخلاقی تهیه شده گرفت و خواست خدا بود که ماجرا لو برود. عامل اصلی این اتفاق حتی به اعضای گروه خودشان هم رحم نکرده بود. او از آن خانم برای فریب اعضای گروه خودشان هم استفاده کرده بود که این بار انگیزه‌اش مالی بود.

۲ نفر از آن‌ها در دام آن خانم گرفتار شدند و فیلم‌هایی از آن‌ها تهیه شد و آن‌ها حاضر شدند برای اینکه فیلم‌ها منتشر نشود، ۳۷۰ میلیون و ۴۵۰ میلیون تومان به عامل اصلی پرداخت کنند.

عامل اصلی پس از اخاذی از ۲ عضو شورا قصد داشت همه سی‌دی‌هایی را که از اعضای شورا تهیه کرده بود به فردی در شهرداری بفروشد و برای آن بیشتر از یک میلیارد تومان خواسته بود که خوشبختانه این مبلغ رد و بدل نشد و پیش از آن، ماموران اداره اطلاعات و نهاد‌های امنیتی که در جریان ماجرا قرار گرفته بودند موفق شدند این ماجرا را افشا و متهمان را دستگیر کنند.

منبع: رویداد24

خبر بعدی:

معرفی اعضای شوراهای مشورتی بنیاد فارابی طی ۱۴ سال گذشته

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، به منظور شفاف‌سازی روندها و سیاست‌های سینمایی بنیاد فارابی در گزارشی تفصیلی، ترکیب شوراهای مشورتی خود را طی مدیریت ۵ مدیرعامل این بنیاد طی ۱۴ سال گذشته تاکنون اعلام کرد.

در مقدمه این گزارش آمده است، بنیاد سینمایی فارابی مانند هر مؤسسه فرهنگی و سینمایی، بر اساس راهبردهای کلان، مأموریت‌ها و اولویت‌های تعیین شده، برنامه‌های سالانه خود را تدوین و اجرا می‌کند. راهبرد فارابی در دوران جدید، تکیه و تمرکز بر تولید و ارتقای محتوای فرهنگی است. بنابراین حمایت عام از همه فیلم‌ها در دستور کار بنیاد سینمایی فارابی قرار ندارد اما حمایت از فیلم‌هایی با اولویت‌های فرهنگی، از برنامه‌های اصلی بنیاد به شمار می‌رود.

بنیاد سینمایی فارابی مرجع رد یا تایید فیلمنامه و ممیزی فیلمنامه‌های سینمایی نیست؛ مرجع رسمی رسیدگی و صدور مجوز ساخت فیلمنامه‌های سینمایی، معاونت ارزشیابی و نظارت بر آثار سینمایی سازمان سینمایی است. بنابراین بنیاد فارابی فیلمنامه‌ متقاضیان حمایت را پس از اخذ و ارائه پروانه ساخت، از حیث ظرفیت‌های فرهنگی و سینمایی در شوراهای مشورتی تخصصی بررسی می‌کند. این شوراها طی سه دهه‌ اخیر با دعوت مدیرعامل بنیاد تشکیل شده است و هدف آن ارتقای متن و فیلمنامه در مقیاس سینمای حرفه‌ای و داستان‌گوست.

شوراهای تخصصی بنیاد سینمایی فارابی، از طریق ارائه تحلیل و پیشنهاد، نقش مشورتی ایفا می‌کنند و برای ارتقای متن به فیلمسازان متقاضی دریافت حمایت کمک می‌کنند. اعضای شوراها متغییر هستند و فیلمسازان حرفه‌ای، فیلمنامه‌نویسان و نویسندگان سینمایی در این شوراها حضور دارند. همچنین بنا به ضرورت‌های موضوعی، گاه اعضایی برای بررسی فیلمنامه‌هایی معین برای یک یا دو جلسه دعوت می‌شوند.

نکته حائز اهمیت در این گزارش این است که؛ تصمیم‌گیری در مورد حمایت و میزان و نحوه حمایت‌ها، به عهده کمیسیون فرهنگی و هنری (شورای تسهیلات یا تولید) بنیاد است.

ترکیب و اعضای شوراهای مختلف بنیاد سینمایی فارابی از سال ۱۳۸۴ تا بهمن ۱۳۹۷

۱۳۸۴ تا مرداد ۱۳۸۶:

مدیرعامل: علیرضا رضاداد

قائم‌مقام: مجید مسچی (تا آبان ۸۴)

خزانه‌دار: مهدی پیماندار

معاونت فرهنگی و پژوهشی: مسعود احمدیان (سرپرست تا آبان ۸۴ )، مجید رضابالا

۱. شورای عالی

اعضا: علیرضا رضاداد، مهدی ارگانی، مجید رضابالا، جعفر صانعی‌مقدم، مرحوم حبیب‌الله کاسه‌ساز، عبدالله اسفندیاری، علیرضا شجاع‌نوری، وحید نیکخواه‌آزاد، مسعود احمدیان، محمود اربابی، محسن مؤمنی شریف

۲. شورای فرهنگی

اعضا: مسعود احمدیان، حمید جمدر، مصطفی جمشیدی‌پرور، شهرام اشرف‌ابیانه، داریوش دامیار، سیروس رنجبر، سیدمحمود افسریان

۳. شورای مشترک کانون فیلمنامه‌نویسان سینمای ایران و بنیاد سینمای فارابی

اعضای دوره اول: مینو فرشچی، فرهاد توحیدی، سیدحسن مهدوی‌فر (نمایندگان کانون)؛ نصرت‌الله تابش، عبدالله اسفندیاری، علی‌اکبر قاضی‌نظام، حمید جمدر (نمایندگان بنیاد)

اعضای دوره دوم: مینو فرشچی، حسین ترابی، سیدحسن مهدوی‌فر، محمدهادی کریمی (نمایندگان کانون)، نصرت‌الله تابش، عبدالله اسفندیاری، علی‌اکبر قاضی نظام، حمید جمدر (نمایندگان بنیاد)

۴. شورای مشترک کانون فیلمنامه‌نویسان سینمای ایران، کانون کارگردانان سینمای ایران و بنیاد سینمایی فارابی:

اعضا: مینو فرشچی، سیدحسن مهدوی‌فر (نمایندگان کانون فیلمنامه‌نویسان)، احمد امینی، علیرضا رئیسیان (نمایندگان کانون کارگردانان)، نصرت‌الله تابش، حمید جمدر (نمایندگان بنیاد)

۵. شورای مشترک انجمن نویسندگان کودک و نوجوان و بنیاد سینمایی فارابی

اعضا: عباس جهانگیریان، حسین فتاحی، محمود برآبادی (نمایندگان انجمن)، وحید نیکخواه‌آزاد، مصطفی جمشیدی‌پرور، شهرام اشرف‌ابیانه، سیدحسن مهدوی‌فر (نمایندگان بنیاد)

۶. شورای اقتباس

اعضای دوره اول: مرحوم محسن سلیمانی، رضا امیرخانی، نصرت‌الله تابش، مینو فرشچی، فرهاد توحیدی، سیدحسن مهدوی‌فر، مصطفی جمشیدی‌پرور، داریوش دامیار

اعضای دوره دوم: سعید شاپوری، فرهاد توحیدی، قاسمعلی فراست، چیستا یثربی، مرحوم محسن سلیمانی، مصطفی جمشیدی، راضیه تجار، مریم جمشیدی، حسن مهدوی‌فر، مرحوم فیروز زنوزی جلالی، مهدی سجاده‌چی، رسول صدرعاملی، داریوش دامیار، حمید جمدر، نصرت‌الله تابش

۷. شورای اقتباس کودک

اعضا: فروغ‌الزمان جمالی، منوچهر اکبرلو، مصطفی جمشیدی‌پرور، هوشنگ مرادی‌کرمانی، شهرام اشرف‌ابیانه، حمید جبلی، مصطفی رحماندوست، ابراهیم حسن‌بیگی، فرزاد فربد، محسن دامادی

۸. شورای معناگرا

اعضا: عبدالله اسفندیاری، حبیب احمدزاده، سعید شاپوری، حسن پوشنگر، سعید انصاری‌راد، یوسف سیدمهدوی، فرخ انصاری بصیر، رضا محمدی

۹. شورای تسهیلات

اعضا: مدیرعامل (علیرضا رضاداد)، قائم‌مقام (مجید مسچی)، معاونت فرهنگی و پژوهشی (مجید رضابالا)، خزانه‌دار (مهدی پیماندار)، محمدرضا اصلاح، دبیر شورا (مسعود احمدیان)، مدیرمالی (شهرام جلیلی) و نماینده دایره حقوقی

مرداد ۱۳۸۶ تا مهر ۱۳۸۸:

مدیرعامل: مجید شاه‌حسینی

قائم‌مقام: اکبر نبوی (دی ۸۷ تا تیر ۸۸)

خزانه‌دار: محمدآقا قوام

معاونت فرهنگی و پژوهشی: مجید رضابالا

۱. شورای کارشناسی فرهنگی

اعضا: مجید رضابالا، مسعود احمدیان، داریوش دامیار، حمید جمدر، مصطفی جمشیدی‌پرور، سیروس رنجبر، سیدمحمود افسریان، رضا محمدی، شهرام اشرف‌ابیانه

۲. شورای عالی

اعضا: مجید شاه‌حسینی، مجید رضابالا، بهمن حبشی، مهدی گلجان، عبدالله اسفندیاری، داریوش دامیار

۳. شورای تسهیلات

اعضا: مدیرعامل (مجید شاه‌حسینی)، قائم‌مقام (اکبر نبوی)، معاونت فرهنگی و پژوهشی (مجید رضابالا)، خزانه‌دار (محمدآقا قوام)، محمدرضا اصلاح، دبیر شورا (داریوش دامیار)، مدیرمالی (محمدرضا خالق‌وردی و جواد میرزاخانی) و نماینده دایره حقوقی

مهر ۱۳۸۸ تا آبان ۱۳۹۲:

مدیرعامل: سیداحمد میرعلایی

قائم‌مقام: حسن نجاریان

خزانه‌دار: محمدآقا قوام (تا بهمن ۸۹)؛ منوچهر اعظمی

معاونت فرهنگی و پژوهشی: مجید رضابالا (تا مهر ۸۹)

پژمان لشکری‌پور (از مهر ۸۹ تا فروردین ۹۱)

داریوش دامیار (سرپرست؛ از فروردین ۹۱ تا آبان ۹۲)

۱. شورای عالی

اعضا: جواد شمقدری، سیداحمد میرعلایی، حسن نجاریان (محل برگزاری: معاونت سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی)

۲. شورای اجتماعی

اعضا: حسین ایری، جابر قاسمعلی، سیدمهدی طباطبایی‌نژاد، رحمان سیفی‌آزاد، مسعود احمدیان، حمید جمدر، سیدمحمود افسریان

۳. شورای معارف

اعضا: عبدالله اسفندیاری، سیدناصر هاشم‌زاده، سعید شاپوری، احمدرضا گرشاسبی، رضا محمدی

۴. شورای کودک و نوجوان

اعضا: سیدحسن مهدوی‌فر، گیتی خامنه، سهیلا علوی‌زاده، مونا انوری‌زاده، جعفر گودرزی، مسعود احمدیان، شهرام اشرف ابیانه

۵. شورای دفاع مقدس و انقلاب اسلامی

اعضا: عباس اکبری، محمدرضا شرف‌الدین، جلیل عرفان‌منش، مرحوم سعید مترصد، مصطفی جمشیدی‌پرور، داریوش دامیار

۶. شورای تسهیلات

اعضا: مدیرعامل (سیداحمد میرعلایی)، قائم‌مقام (حسن نجاریان)، خزانه‌دار، معاونت فرهنگی و پژوهشی، محسن علی‌اکبری، محسن شمس، محمدرضا اصلاح، دبیر شورا (داریوش دامیار)

آبان ۱۳۹۲ تا آذر ۱۳۹۳:

مدیرعامل: محمدرضا جعفری‌جلوه

قائم‌مقام: مهدی مسعودشاهی

خزانه‌دار: کیوان سهرابی

معاونت فرهنگی و پژوهشی: ابراهیم داروغه‌زاده (۶ ماه و مهدی مسعودشاهی با حفظ سمت ۶ ماه)

شورای عالی

اعضا: محمدرضا جعفری‌جلوه، مهدی مسعودشاهی، ابراهیم داروغه‌زاده، محمود اربابی، مجید رضابالا، اکبر نبوی، جواد حاتمی، اسدالله اعلایی، نصرت‌الله تابش، محمد شفیعی (دبیر جلسه)

۱. شورای برآورد پروژه

اعضا: محمدرضا اصلاح، حسن بشکوفه، محسن شمس، ابراهیم داروغه‌زاده

۲. شورای تخصصی (اتاق فکر معاونت فرهنگی)

اعضا: مهدی سجاده‌چی، مصطفی رستگاری، محمد گذرآبادی، سهیل رضایی، فرهاد توحیدی، ابراهیم داروغه‌زاده

۳. شورای کارشناسی فرهنگی

اعضا: مجتبی اقدامی، مصطفی جمشیدی‌پرور، سیروس رنجبر، رضا محمدی، داریوش دامیار، مجید رضابالا

۴. شورای کودک و نوجوان

اعضا: اکبر نبوی، جواد حاتمی، محمود اربابی، عبدالله اسفندیاری، داریوش دامیار، حمید جمدر، شهرام اشرف ابیانه، محمود افسریان

۵. شورای معارف، تاریخ، دفاع مقدس و انقلاب اسلامی

اعضا: مهدی مسعودشاهی، عبدالله اسفندیاری، مجتبی اقدامی، داریوش دامیار، مصطفی جمشیدی‌پرور، رضا محمدی

۶. شورای پژوهشی و آموزشی

اعضا: محمدرضا جعفری‌جلوه، مهدی مسعودشاهی، عبدالحسین لاله، احمدرضا معتمدی، مرتضی حیدری، نصرت‌الله تابش، حمیدرضا دیبایی، سعید افراسیابی، کامبیز سلامی

۷. شورای تسهیلات

اعضا: قائم‌مقام (مهدی مسعودشاهی)، خزانه‌دار (کیوان سهرابی) معاونت فرهنگی و پژوهشی (ابراهیم داروغه‌زاده)، مدیرحقوقی (جعفر قدرت‎نما شبستری)، دبیر شورا (داریوش دامیار) و کارشناس مالی

۲۵ آذر ۱۳۹۳ تا ۲۵ بهمن ۱۳۹۳:

سرپرست بنیاد سینمایی فارابی: رمضانعلی حیدری‌خلیلی

سرپرست معاونت فرهنگی و پژوهشی: مسعود احمدیان

خزانه‌دار: کیوان سهرابی

در این سه ماه به جز شورای فرهنگی که با حضور کارشناسان این معاونت برگزار گردید، شورای دیگری برگزار نشد.

بهمن ۱۳۹۳ تا خرداد ۱۳۹۶:

مدیرعامل: علیرضا تابش

خزانه‌دار: مهدی پیماندار

معاونت فرهنگی و پژوهشی: مسعود احمدیان

۱. شورای عالی

اعضا: علیرضا تابش، علیرضا رضاداد، مهدی ارگانی، رمضانعلی حیدری خلیلی، حبیب ایل‌بیگی، اکبر نبوی، مجیدرضابالا، مسعود احمدیان

۲. شورای فیلم اول

اعضا: همایون اسعدیان، ایرج تقی‌پور، فرهاد توحیدی، مازیار میری، مسعود احمدیان

۳. شورای فرهنگی

اعضا: کارشناسان معاونت فرهنگی (عبدالله اسفندیاری، مجتبی اقدامی، حمید جمدر، مصطفی جمشیدی‌پرور، داریوش دامیار، شهرام اشرف ابیانه، رضا محمدی، سیدمحمد افسریان)

۴. شورای پژوهش

اعضا: علیرضا تابش، اکبر عالمی، اسماعیل بنی‌اردلان، روح‌الله حسینی، علیرضا قاسمخان، رائد فریدزاده، مسعود احمدیان، کامیار محسنین

۵. شورای سیاستگذاری و راهبردی سینمای کودک و نوجوان (با حکم ریاست سازمان سینمایی)

اعضا: فرشته طائرپور، مهدی ارگانی، اکبرنبوی، محسن چینی‌فروشان، مرضیه برومند، جواد حاتمی، مسعود کرامتی، حمید جبلی، رمضانعلی حیدری‌خلیلی، علیرضا تابش، علیرضا رضاداد

۱-۵- کارگروه بررسی فیلمنامه

اعضا: فرشته طائرپور، مهدی ارگانی، مسعود کرامتی، اکبر نبوی، جواد حاتمی

۲-۵- کارگروه اکران کودک و نوجوان

اعضا: مرضیه برومند، محسن چینی‌فروشان، حمید جبلی، فرشته طائرپور، علیرضا شجاع‌نوری

۶. شورای تسهیلات

اعضا: مدیرعامل (علیرضا تابش)، خزانه‌دار (مهدی پیماندار)، معاونت فرهنگی و پژوهشی (مسعود احمدیان)، معاونت بین‌الملل (امیر اسفندیاری)، کارشناس برآورد پروژه (محسن شمس)، مدیر حقوقی (جعفر قدرت‌نما شبستری)، کارشناس مالی

خرداد ۱۳۹۶ تاکنون:

مدیرعامل: علیرضا تابش

قائم مقام: حبیب ایل‌بیگی

خزانه‌دار: مجید مغنیان (از مرداد ۹۶ تا تیر ۹۷)، سیدمهدی سجادی (از تیر ۹۷ تاکنون)

معاونت فرهنگی و پژوهشی: مسعود نقاش‌زاده (از مرداد ۱۳۹۶ تاکنون)

۱. شورای کارشناسی فرهنگی

از مرداد ۹۶ تا مهر ۹۶: حمید جمدر، مصطفی جمشیدی‌پرور، رضا محمدی، سیروس رنجبر، احمدمرادپور، داریوش دامیار

از مهر ۹۶ تا مرداد ۹۷: احمدمرادپور، حمید جمدر، سیروس رنجبر، رضا محمدی، شهرام اشرف‌ابیانه، سحر عصرآزاد، محمدرضا نعمتی، سعید نیکورزم

۲. شورای تخصصی اجتماعی

اعضای شورای بررسی فیلمنامه: رسول صدرعاملی، فرهاد توحیدی، هادی نائیجی حمید جمدر، اشکان راد، سعید نیکورزم، محمدرضا نعمتی

مهمانان شورا: حسن خجسته، تقی آزاد ارمکی، عماد افروغ، روزبه کردون (مدیرکل اجتماعی وزارت کار)، حبیب‌اله مسعودی فرید (معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی)، مصطفی اسدزاده (پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات)، سیدحمیدرضا میرعظیمی، علی جلیلوند، آیدا پناهنده، احمد مرادپور

۳. شورای تخصصی مقاومت و انقلاب اسلامی

اعضا: محمدحسین حقیقی، محمدعلی باشه‌آهنگر، حسین صابری، اصغر جعفری، احمد مرادپور، حمید جمدر، مجیدرضابالا، امین عظیمی، محمدجواد اسلامی، سیدمحمد حسینی

۴. شورای تخصصی معناگرا

اعضای شورای بررسی فیلمنامه: هادی نائیجی، محمدرضا زائری، حسین اسدی‌زاده، هادی مقدم‌دوست

مهمان شورا: حسن بلخاری، احمدرضا معتمدی، سیدمهدی شجاعی، نرگس آبیار، بهروز شعیبی، شهرام پازوکی، منوچهر محمدی

۵. شورای تخصصی کودک و نوجوان

اعضای شورای تبیین خط‌مشی: مهدی ارگانی، هوشنگ مرادی کرمانی، جواد حاتمی، فریدون عموزاده خلیلی، علیرضا کرمانی، حسین شیخ‌الاسلامی

اعضای شورای بررسی فیلمنامه: غلامرضا رمضانی (فیلمساز)، حسین شیخ‌الاسلامی (فعال در حوزه ادبیات کودک)، دکتر جواد حاتمی (روانشناس کودک)، سحر عصرآزاد (منتقد سینما)، شهرام اشرف‌ابیانه (کارشناس معاونت فرهنگی)

۶. شورای تخصصی اقتباس

اعضا: مسعود کوثری، سعید عقیقی، مازیار اسلامی، هوشنگ مرادی کرمانی، حمید امجد، بهرام توکلی، فرهاد توحیدی، بهروز افخمی، هادی نائیجی

۷. شورای علمی و پژوهشی

اعضا: علیرضا تابش، اسماعیل بنی‌اردلان، اکبر عالمی، مهدی رحیمیان، حمیدرضا احمدی لاری، فرزان سجودی، علیرضا قاسمخان

۸. شورای تولید مشترک بین‌الملل

اعضای حقیقی: بهنام بهزادی، مستانه مهاجر، علیرضا شجاع‌نوری، علی مصفا، مرتضی رزاق‌کریمی

اعضای حقوقی: مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی (علیرضا تابش)، قائم‌مقام بنیاد سینمایی فارابی (حبیب ایل‌بیگی)، معاون فرهنگی و پژوهشی بنیاد سینمایی فارابی (مسعود نقاش‌زاده)، معاون امور بین‌الملل بنیاد سینمایی فارابی (رائد فرید زاده)، کارشناس تولید (محسن شمس)، کارشناس بین‌الملل (مصطفی احمدی)

۹. شورای عالی بین‌الملل سینمای ایران (با حکم ریاست سازمان سینمایی)

اعضای حقیقی: امیر اسفندیاری، ایرج تقی‌پور، نادر طالب‌زاده

اعضای حقوقی: مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی (علیرضا تابش)، مدیرعامل موسسه رسانه‌های تصویری (مهدی یزدانی)، مدیرعامل مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی (سید محمد مهدی طباطبایی‌نژاد)، مدیرعامل انجمن سینمای جوان (سید صادق موسوی)، سرپرست اداره کل امور بین‌الملل سازمان سینمایی (محمود اربابی)، سیدرضا میرکریمی (دبیر جشنواره جهانی فیلم فجر)، دبیر شورا (رائد فرید زاده)

۱۰. شورای فناوری‌های نوین صنعت تصویر (CGI)

اعضا: حبیب ایل‌بیگی (قائم مقام بنیاد سینمایی فارابی)، امیر رضا معتمدی، سعید منظری

۱۱. کمیسیون فرهنگی (شورای تسهیلات یا تولید)

اعضا: مدیرعامل (علیرضا تابش)، قائم مقام (حبیب ایل‌بیگی)، خزانه‌دار (سیدمهدی سجادی)، معاون فرهنگی و پژوهشی (مسعود نقاش‌زاده)، معاون امور بین‌الملل (رائد فریدزاده)، مشاور حقوقی (مرتضی محبی)، کارشناس تولید (محسن شمس)

کد خبر 4521905 فریبرز دارایی

چگونه ثروتمندترین کشور آمریکای لاتین دچار فقر و بحران سیاسی شد؟ اپوزیسیون و دولت ونزوئلا چه می‎گویند؟

طعنۀ سیاسی و زشت به علیرضا بیرانوند + عکس

قیمت خودرو باز هم گران شد| فهرست جدید قیمت‌ محصولات ایران‌خودرو اعلام شد+جدول

منبع این خبر، وبسایت www.rouydad24.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۰۵۷۳۳۶۹ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • لیگ یک/ناکامی دوباره بابل در روز اخراج میثاقیان
 • زاکانی: ظریف سال ۸۷ رسماً می‌گوید آمریکا روند انقلاب مخملی را در ایران پیش می‌برد/ تاجزاده: مردم از اعتراف‌گیری «بخشی» راضی نیستند
 • چه عواملی به فضای جنسی جامعه و بحران جنسی دامن می‌زنند؟
 • لزوم شناسایی فضای جنسی کشور و حل بحران جنسی
 • سند ۲۰۳۰ و گزارشی از آزار و اذیت جنسی در سازمان ملل
 • کشف و ضبط گردوی قاچاق در زنجان
 • انجام ۴۲ هزار آنژیوگرافی، آنژیوپلاستی و جراحی قلب در بیمارستان روحانی (ر ه) بابل
 • کشف 10 کیلو مواد مخدر از 2 سوداگر مرگ در بابل
 • تاجزاده: اعتراف گیری زیر شکنجه باید تمام شود/ زاکانی: حادثه کوی دانشگاه ساماندهی شده بود تا قتل‌های زنجیره‌ای به فراموشی سپرده شود
 • وحشت بابلی ها از صحنه فجیع مقابل بازار روز/مرد میانسال سلاخی شد + جزییات
 • قتل مرد 52 ساله توسط پسرش در بابل
 • جنایت فامیلی وسط میدان میوه و تره‌بار بابل
 • کشف ۱۰ کیلوگرم مواد مخدر در بابل
 • لیست اعضای شورا‌های سازمان سینمایی و موسسات تابعه اعلام شد
 • چگونه رابطه جنسی‌تان را رمانتیک‌تر کنید؟
 • اعتراف عجیب اسماعیل بخشی
 • پدر کشی در بابل
 • تقديرمدير كتابخانه عمومي شهرستان بابل از شهردار و حوزه ملي و درآمدهاي عمومي شهرداري
 • قتل پدر به دست پسر در بابل/ قاتل متواری شد