فرارو- قصه بسیار عجیب و پیچیده است، در آن همه چیز هست؛ زدو بند، خیانت، فساد اخلاقی و اقتصادی، دروغ، توطئه چینی و.. ماجرای بازداشت اعضای شورای شهر بابل با وجود گذشت چند روز همچنان در پرده‌ای از ابهام قرار دارد و توضیحاتی دقیقی درباره آن در دست نیست. اما با کنار گذاشتن اخبار و روایت‌های شاید بتوان به سایه‌ای از واقعیت رسید.
پنج عضو شورای شهر بابل به اتهامات مالی و اخلاقی بازداشت شده اند   به گزارش فرارو، هفته گذشته رسانه‌ها از بازداشت ۵ عضو شورای شهر، شهرستان بابل در استان مازندران خبر دادند. اتهام روشن بود، فساد مالی. چیزی که این سال‌ها در میان اعضای شورای شهر در نقاط مختلف کشور طبیعی و عادی شده است. در نتیجه این خبر انقدر حساسیت برانگیز نبود. انتظار می‌رفت اعضای بازداشت شده شورا نیز پس از چند روز با قرار وثیقه آزاد شوند.
اما ناگهان امام جمعه شهر بابل روایتی عجیب از ماجرا ارائه کرد.

مجتبی روحانی در خطبه‌های روز ۱۶ شهریور به افشاگری درباره جزییات بازداشت اعضای شورای شهر پرداخت و الفاظ بسیار تندی در باره این افراد به کار برد.

مجتبی روحانی گفت: «مسائل شورای شهر بابل و رسوایی‌های اخیر مانند دملی بود که سر باز کرد. خدا به ما رحم کرد که این افراد این موقع رسوا شدند. این صحنه یکدفعه بوجود نیامد و برخی از افراد رذل درون شورا از مدت‌ها قبل این اقدام‌ها را انجام می‌دادند. چشمانی ناظر این صحنه‌ها نبودند؟ از ماه‌های قبل در تریبون نمازجمعه گلایه کردم و به من توصیه کردند که نگویم، اما من دهان خود را نبستم. بوی مشمئز رشوه‌ها و خیانت‌های آن را بار‌ها به مسؤولان تذکر دادم.»
او افزود: "سیدالشهدا (ع) وقتی خبر خلافت یزید را شنید جمله انالله و انا الیه راجعون را بر زبان جاری ساخت. خانواده شهدا با چشمانی گریان به من مراجعه کردند و گفتند بچه‌های ما چه می‌شوند که این افراد مسؤول و متولی امور جامعه شدند. من هم همراه با این مردم می‌گویم انالله و انا الیه راجعون. این افراد رذل در شورای شهر با همکاری برخی از افراد در بیرون، گردن کلفتی کردند و زنی را در این رابطه به فحشا کشاندند و دام پهن کردند. پول‌های کلانی برای حذف فیلم‌های غیر اخلاقی خود رشوه دادند و این خفت بارترین صحنه است که جانور‌هایی این چنین در این شهر نفوذ کنند. از دستگاه‌های اطلاعاتی و قضایی تشکر میکنم و تقاضا دارم که به سخت‌ترین نحو با این افراد برخورد شود. "
پس از این سخنان ستاد نماز جمعه بابل نیز اطلاعیه‌ای صادر کرد. در این اطلاعیه ضمن تقدیر و تشکر از نیرو‌های اطلاعات سپاه آمده است: "هفته گذشته اخباری نگران‌کننده و تاسف‌بار از دستگیری تعدادی از اعضای شورای‌شهر ـ. بابل موجب التهاب در میان مردم شهر بابل شد و به تبع آن دامنه اخبار منتشر شده در سطح جهانی بازتاب یافت."
این اطلاعیه افزود: «پیگیری جدی نیرو‌های متعهد و حافظ، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در کشف این مسائل، نشان از وجود روحیه انقلابی و چتر نظارتی و چشمان تیز بین نیرو‌های جان بر کف سپاه به ویژه در سطح شهرستان بابل دارد.»
ستاد نماز جمعه شهر بابل تاکید کرد: «لذا پیرو بیانات و سخنان ارزشمند امام‌جمعه دلسوز و یادگار نماینده فقید ولی فقیه در استان مازندران در خطبه‌های دشمن شکن نماز جمعه امروز بابل، درباره برخورد قاطع با متخلفان، مراتب تقدیر و تشکر خود را از نیرو‌های جان برکف اطلاعات، سپاه و دستگاه قضایی اعلام می‌داریم.».   افشاگری امام جمعه بابل شباهت هایی با افشاگری مولوی ملازهی امام جمعه اهل سنت ایرانشهر دارد. او چند ماه پیش در سخنان نماز جمعه از تجاوز به گروهی از دختران این شهر توسط چند نفر خبر داد. البته خیلی سریع افشاگری امام جمعه مسجد نور ایرانهشر از سوی مراجع قضایی رد شد و پرونده سمت و سویی دیگر پیدا کرد. باید دید که افشاگری امام جمعه بابل نهایتا به کجا خواهد رسید. تاکنون که مراجع قضایی و دولتی در این باره اظهار نظری نداشته اند. مجتبی روحانی امام جمعه بابل   جزییات ماجرا براساس روایت امام جمعه
اما برای پی بردن به جزییات بیشتر از ماجرا تنها راه توجه به کد‌هایی است که امام جمعه شهر ارائه کرده است.

سناریویی که از سخنان امام جمعه ساخته می‌شود این است که زنی با همکاری برخی از اعضای داخل شورا و افرادی دیگر در خارج از شورا برای حداقل ۵ عضو شورای شهر دام جنسی پهن کرده است. البته افرادی که هدف قرار گرفته اند نیز در این دام افتاده اند.
این برداشت خام از سخنان امام جمعه است. اطلاعات تکمیلی دیگری وجود دارد از جمله این که در بین اعضای شورای شهر بابل اختلافاتی وجود داشته است. حادثه اخیر رخ داده هم به گونه‌ای است که ظاهرا اعضای دستگیر شده همه از یک طیف هستند. بااین حال نمی‌توان دقیقا گفت اختلافات داخلی در شورا باعث طراحی این توطئه شده است.
روزنامه سازندگی امروز گزارش داد که زنی که برای اعضای شورا دام پهن کرده، آتلیه عکاسی و فیلمبرداری داشته است و با کمک برخی عضو شورا توانسته است به مجموعه نفوذ کند و با دیگر اعضای شورای ارتباط برقرار کند.   براساس گزارش سازندگی  این زن ابتدا با اعضای شورا رابطه دوستانه برقرار کرده و سپس آنها را به آتلیه کشانده و در آنجا پس از برقراری رابطه جنسی نامشروع به صورت مخفیانه از آن افراد فیلم سیاه تهیه کرده است.
براساس این سناریو زن فیلمبردار پس از تهیه فیلم‌های مستهجن از اعضای شورا از آن‌ها به صورت کلانی اخاذی کرده است. ظاهرا اعضای شورای شهر به درخواست‌های این زن پاسخ مثبت داده اند  و برای از بین رفتن فیلم‌های خود صد‌ها میلیون تومان پول پرداخت می‌کنند.
حتی گفته می‌شود در یک فقره زن فیلم بردار یک میلیارد و دویست میلیون تومان اخاذی کرده است. از همین جاست که نهاد‌های امنیتی به اعضای شورا مشکوک می‌شوند. گفته می شود رصد تراکنش‌های مالی اعضای شورای با این زن باعث افشای ماجرا شده است.
اظهار نظرها نشان می دهد این پرونده فقط ابعاد اخلاقی ندارد و فساد مالی نیز در آن صورت گرفته است. این شائبه مطرح شده که برخی اعضای شورا از محل منابعی که در اختیارشان بوده است حق السکوت را پرداخت کرده اند.

اما درباره انگیزه زن اغواگر ابهام‌های فراوانی وجود دارد. همانطور که گفته شد عده‌ای از "توطئه چینی" در داخل شورا سخن می‌گویند. یعنی اینکه این نقشه برای حذف و یا واداشتن ۵ عضو شورا به همراهی، طراحی شده و آن زن در استخدام گروهی دیگر در داخل و یا خارج از شورا بوده است. اما برخی نیز معتقدند که نقشه صرفا از سوی زن اغواگر طراحی شده و ارتباطی با اعضای دیگر شورا ندارد.

بازداشت ۱۰ نفر
براساس گزارش‌ها تاکنون ۵ عضو شورای شهر بابل و ۵ فرد خارج از شورای در این پرونده بازداشت شده اند. از جمله بازداشت شدگان سرپرست سابق شهرداری بابل و برادر تنها عضو زن شوراست که خود در بازداشت به سر نمی‌برد.

مرمر فیروزپور تنها عضو زن شورای شهر بابل درباره وجود اختلاف در شورا گفته است: «هیچ اختلافی بین ما وجود نداشت و ما به‌راحتی با یکدیگر کار می‌کردیم. من شخصا با هیچ‌یک از این اعضا اختلافی نداشتم.»

او درباره ارتباط برادرش با این پرونده گفت: «ارتباط برادر من با این ماجرا به من مربوط نمی‌شود. اگر من در این ماجرا نقشی داشتم، قطعاً از من هم پرسش می‌شد. خلافی که برادر من مرتکب شده است، به من مربوط نمی‌شود.»

این عضو شورای شهر بابل با تأکید بر اینکه اگر عضو شورا خلافی را مرتکب شد باید پاسخگو باشد، افزود: «من زمانی که متوجه شدم برادرم در این ماجرا دخیل است، او را به دادستانی تحویل دادم. هر فردی که تخلف یا حقوقی را از مردم تضییع کند، باید پاسخگو باشد.»

از نکات جالب توجه این است که به غیر امام جمعه شهر بابل و مرمر فیروز پور هیچ یک از مقامات دولتی این شهر و استان مازندران اعم از فرمانداری و استانداری درباره ابعاد ماجرا اظهار نظری نداشته اند. حتی مقامات قضایی استان مازندران نیز سکوت کرده اند. فقط یونس حسینی دادستان ساری اخیرا از مردم خواسته است که به شایعات توجه نکنند. او گفته است که دستگاه قضایی به دقت این پرونده را بررسی می‌کند.

وضعیت شورای شهر بابل
حالا یکی از سوال‌هایی که مطرح است که سرنوشت شورای شهر بابل چه می‌شود. در روز‌های گذشته ۵ عضو دستگیر شده شورا استعفا کردند البته یکی از آن‌ها حاضر به استعفا نبود، اما ظاهرا او نیز حالا استعفا داده است.
با استعفای اعضای شورا، ۵ عضو علی البدل جایگزین آن‌ها شدند.
شورای شهر بابل ۹ عضو اصلی و ۶ عضو علی البدل دارد. اگر ۶ عضو این شورا استعفا دهند و یا به هر نحوی از شورا کنار گذاشته شوند اعضای علی البدل جایگزین آن‌ها خواهند شد در صورتی که تعداد استعفا، عزل و یا کناره گیری به هر دلیلی بیش از ۶ نفر باشد، شورا منحل و انتخابات جدیدی برگزار خواهد شد، البته در صورتی که حداقل یکسال تا پایان وقت قانونی شورا باقی مانده باشد.

منبع: فرارو

خبر بعدی:

قالیباف و تریبون‌های عجیب برای متهمان!

داستان بدهی‌های کلان شهرداری تهران و میراث شومی که از دوره مدیریتی محمدباقر قالیباف در پایتخت بر جای مانده است، موضوعی نیست که بتوان به آسانی از آن گذشت و آن را حاشا کرد. به خصوص آنکه اعتراض های هفتگی پیمانکاران و طلبکاران دوره گذشته شهرداری تهران در خیابان بهشت را پایانی نیست و هر روز نیز بر بلندای صدای معترضان افزوده می شود. آفتاب‌‌نیوز : گزارش های بانکی و حسابرسی‌های پیوسته از شهرداری نیز همگی حکایت از ژرفای چاه بدهی های شهرداری تهران دارد اما باز هم در چنین شرایطی مسئول اول آشفتگی مالی شهرداری در دوره قبل گزارش ها را قبول نداشته و زیربار حقیقت نمی رود. چند روز قبل بود که شهردار سابق تهران که مدتی است باردیگر آنتن‌های تلویزیونی در اختیارش قرار گرفته تا به دلایلی نامعلوم! به ابراز سخن و عقیده بپردازد، در پاسخ به سوالی درباره بدهی 52 هزار میلیاردی دوره 12 ساله اش در شهرداری آن را «دروغ بزرگ» خواند. شهردار سابق تهران این اتهام را متوجه تیم فعلی مدیریت شهری کرد که رقم ۵۴ هزار میلیارد تومانی که مدیریت شهری فعلی به مدیریت شهری قبلی نسبت می‌دهد، یک دروغ بزرگ است و گفت:«در واقع هر کسی که نخواهد کار کند و بخواهد در قدرت بماند، باید دروغ بگوید! این افراد، برای ماندن در قدرت علاوه بر اینکه باید دروغ بگویند باید ذلت را هم بپذیرند و زد و بند کنند و در واقع چون کشور و جامعه نیاز به کار دارد، این افراد می‌آیند و بهانه‌های بیخودی می‌گیرند. وقتی شورای چهارم تمام شد، ما گزارش‌هایی را در خصوص میزان بدهی‌ها و اموال شهرداری تهران به شورای چهارم دادیم و این موضوع به‌صورت مصوبه شورا درآمد که میزان بدهی‌های شهرداری چقدر است و در نهایت نیز این مصوبه به شورای پنجم ارائه شد و هم‌اکنون نیز اسنادش موجود است.در آن مصوبه میزان بدهی‌های شهرداری تهران ۱۶ هزار میلیارد تومان بود که از آن رقم ۱۴هزار میلیارد تومان مربوط به طلب شهرداری از دولت است که این موضوع در دوره آقای نجفی شهردار وقت تهران نیز تاکید شد ؛علاوه بر اینکه باید دولت دهم یک میلیارد دلار براساس مصوبه مجلس و مجمع تشخیص مصلحت نظام به شهرداری می‌داد که این موضوع نیز محقق نشد». همین اظهار نظر کافی بود تا در دو روز گذشته، بسیاری از کارشناسان شهری از اظهارات قالیباف شگفت زده شده و شورا نشینان پایتخت نیز اعتراض جدی به اظهارات مسبب اصلی مشکلات فعلی تهران داشته باشند.
اینکه چرا بعد از گذشت بیش از 20 ماه از خداحافظی تیم مدیریتی گذشته شهرداری ، تریبونی مهم در اختیار نفر اول این تیم قرار گرفته تا به زیر سوال بردن اقدامات فعلی مدیریت شهری و فرار از مسئولیت پذیری دربرابر مشکلاتی که عامل آن بودند، بپردازند، سوالی جدی است که پاسخی براي آن نیست. در شرایطی که مدیریت فعلی شهر تهران در 20 ماه گذشته به دنبال باز کردن گره های مدیریتی حاصل از حضور 12 ساله یک تیم در اداره شهر تهران هستند و در مقابل انبوه مشکلات شهرداری از ازدیاد عجیب نیروی انسانی تا بدهی‌های سنگین قرار گرفته اند، شهردار سابق تهران به راحتی به اتهام زنی از تریبون رسانه ملی می پردازد. این درحالی است که اگر قرار است تریبونی در اختیار افراد قرار گیرد، باید برای طرح ده‌ها پرسش درباره سوء مدیریت و عملکرد مدیریت گذشته به خصوص در حوزه مالی و منابع انسانی باشد تا شهروندان در جریان واقعیت های گفته نشده دوره 12 ساله مدیریت شهر قرار گیرند.«محمود میرلوحی» عضو شورای شهر تهران در جلسه اخیر شورای شهر گفت که «شهرداران سابق تهران همچون نجفی، افشانی و حالا هم حناچی با توجه به محدودیت‌هایی که وجود دارد، نمی‌خواهند عدد بدهی را بولد کنند؛ چرا که مانعی برای جذب سرمایه گذاری کنند اما حالا با ادبیاتی سخیف اظهاراتی بیان شده و لازم است صدا و سیما به شورا و شهرداری فعلی وقت پاسخگو باشد. محسن هاشمي، ريیس شورای شهر تهران نیز بااشاره به سخنان قالیباف دریک برنامه تلویزیونی که بدهی شهرداری را تکذیب کرده و آن را یک دروغ بزرگ خوانده بود، گفت: بخشی از سخنان قالیباف در صدا و سیما غیرمنصفانه و ظلم به شهرداری و شورا بوده و بايد صدا و سیما فرصت پاسخگویی به شورا و شهرداری بدهد و قالیباف نیز اظهارات خود را اصلاح کند.
عملکرد منفی غیرقابل کتمان!
بدهی بیش از 50 هزار میلیارد تومانی برجای مانده از دوره 12 ساله مدیریت قالیباف در تهران، مساله ای است که بارها در ماه‌های گذشته با اسناد و مدارک مختلف از سوی اعضای شورا و مدیران شهرداری به آن اشاره شده است. زهرانژادبهرام، عضو شورای اسلامی شهر تهران در این باره با بیان اینکه گزارش‌هایی از بخش‌های مختلف به شورای شهر تهران داده می‌شود که بیانگر آن است شهرداری‌ تهران بدهی سنگیني دارد، می گوید: تنها در یک مورد شهرداری تهران ۳۰ هزار میلیارد تومان به بانک‌ها بدهی دارد که وقتی بدانیم شهرداری تهران در فاصله یک‌سال و نیم اخیر وامی دریافت نکرده، پرواضح است که این بدهی متوجه مدیریت شهری در دوره آقای قالیباف است.از طرفی هفته ای نیست که طلبکاران بسیاری برای طرح شکایت خود به شهرداری تهران مراجعه نکنند و این وضعیت را نمی‌توان نادیده گرفت و گفت شهرداری تهران بدهی‌ای نداشته است.«پيروز حناچي» شهردار تهران اما در واكنش به اظهارات شهردار سابق پايتخت تنها به اين جملفه بسنده كرد كه «سر رخساره خبر مي دهد از سر درون!» اين در حالي است كه انتظار مي رود شهردار چهاردهم تهران جدي تر از هميشه پيگير حقوق شهر و شهروندان و اتهامات وارده به مديريت شهري باشد و در حالي كه شهرداري روزهاي سختي را به لحاظ تامين منابع مالي و حل و فصل مشكلات بر جاي مانده از قبل مي گذراند، اجازه ندهد كه اتهامات بي شايه عملكرد مديريت شهري را زير سوال ببرد.
آنچه عیان است، چه حاجت به بیان است!
اظهارات تامل بر انگیز شهردار سابق تهران در حالی اتهامات زیادی را متوجه مدیریت شهری تهران کرده است که اعضای شورای شهر تهران معتقدند باید پاسخی روشن و قانونی به آن‌ها داد. «الهام فخاری» عضو شورای اسلامی شهر تهران در همین باره در گفت وگو با «قانون» با بیان اینکه وضعیت عملكردی دوره قبلی مدیریت شهری مشخص است و آنچه عیان است نیاز به بیان ندارد، می گوید: در برابر اتهامات وارد شده باید واحدهای حقوقی شهرداری و شورا و حتی شهردار تهران پیگیری لازم را داشته باشند تا به طور صریح اتهامات پیگیری شود. در مدت گذشته از حضور شورای پنجم در تهران تمام تلاش در شهرداری و شورا شد تا آرامش و امید در شهر ایجاد شود و با لحاظ منافع عمومی مردم، مشکلات و کاستی های برجای مانده از دوره قبل پیگیری و حل شود.مشکلات زیادی از دوره قبل در تهران مانده بود که هنوز هم هست و طلبکاران زیادی هر روز پیدا می شدند که با ارائه سند ومدرک به دنبال احقاق حقوق خود بودند. در چنین شرایطی مدیریت شهری تلاش کرده با ایجاد آرامش در فضای شهر به دنبال راه‌هایی برای حل مشکلات شهر باشد و در چنین شرایطی روا نیست که مدیریت شهری متهم به کم‌کاری یا ناتوانی شود؛ چرا که اگر موانع ایجاد شده از قبل در شهر نبود، تاثیرات برنامه های مدیریت شهری فعلی در پایتخت بیشتر می بود. عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه صدا و سیما باید فرصتی را فراهم کند تا شورا و شهرداری از عملکرد خود در دوره اخیر دفاع کرده و با اسناد پاسخ اتهامات را بدهد، می‌افزاید: البته باید در شورای شهر بررسی کنیم که ارائه اسناد و مدارکی که موید مشکلات برجای مانده از دوره قبلی شهرداری است، آیا به نفع مردم و شهر است؟ چرا که ما در دوره فعلی هرگز به دنبال برهم خوردن آرامش حاکم در فضای مدیریت شهری نیستیم.فخاری در پاسخ به این سوال که شهردار سابق تهران مدعی است مدیریت فعلی شهری در کار اجرایی ناتوان است و برای بقا ، دروغ بزرگ بدهی 54 هزار میلیاردی را مطرح کرده است، می افزاید: مردم و رسانه‌ها باید در این باره قضاوت کنند که ما کار کردیم یا نه؟این اتهام مشخصی است و باید پیگیری حقوقی شود اما وضع فعلی شهر به خوبی بیانگر عملکرد مدیریت شهری فعلی است. مردم در یک و نیم سال گذشته دیدند در حوزه های مختلف فرهنگی، اجتماعی و ... کارهای مهمی شد و تنها در مورد آلودگی هوای تهران، وضعیت هوای امسال با سال های قبل قابل قیاس نیست و تاثیرات فعالیت های مدیریت شهری در این حوزه مشخص است.وی با بیان اینکه درباره میزان بدهی شهرداری و ابهامات مالی دوره قبلی شورا باید مراجع ذی صلاح ورود جدی داشته و با ابزار های مختلف وضعیت را مشخص کنند، می افزاید: نباید در این باره بازی رسانه ای به راه افتد؛ چرا که پای منافع شهر و مردم در میان است و باید به دنبال ایجاد امید در مردم بود.
منبع: روزنامه قانون

احمد توکلی: اگر تحریم نبودیم و مردم مرفه بودند، FATF را نمی‌پذیرفتیم

در پی تعویق در تصویب لایحه "پالرمو" رقم خورد| قله‌های جدید برای دلار و سکه

جزئیات تعطیلی مدارس فردا چهارشنبه اول اسفندماه ۹۷

منبع این خبر، وبسایت fararu.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۰۵۸۱۵۵۹ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • جنجال در صحن شورای شهر یزد اختلافات بین اعضا به صحن شورا کشیده شد
 • زندان، ایستگاه پایانی ۲ سارق خودرو در بابل
 • یادواره شهدای شهرستان بابل برگزار می‌شود
 • یادواره هزار و 747 شهید شهرستان بابل برگزار می‌شود
 • جلسه انتخاب شهردار رشت به حدنصاب نرسید/ شورا در مرز انحلال
 • برگزاری یادواره 1747 شهید بابل با سخنرانی سردار سلیمانی
 • توليد محصول سالم در بابل براي ارتقاء سلامت جامعه + توصيه هاي فني کشت پياز
 • اجراي 320 کيلومتر لاينينگ در بابل
 • برگزاری یادواره شهدا با حضور سردار سلیمانی در بابل
 • رسوایی مک فارلین۲/ ردپای لابی‌گر فروش اسلحه‌های اسرائیلی به ایران، در قرارداد فروش فناوری هسته‌ای آمریکا به عربستان
 • بازداشت سارقان کیف قاپ در بابل
 • همکاری دانشگاه نوشیروانی بابل و دانشگاه اَویرو پرتغال در حوزه علمی و پژوهشی
 • منتقدان شورا از شهرداری اهر برای حقانیت‌شان حق‌الجلسه نگیرند
 • زیر و بم شورای اجتماعی محله چیست؟/از نحوه انتخاب شهردار محله تا اختیارات اجرایی شورا
 • رسوایی تکاندهنده ۲ مسئول/ آن‌ها در شمیرانات چه می‌کردند؟
 • رسوایی تکاندهنده 2 مسئول / آنها در شمیرانات چه می کردند
 • دست رد «حناچی» به سینه شورای شهر
 • بودجه ۹۸ روز میز شورا/ اسفند ماه سرنوشت ساز برای مدیریت شهری
 • یادواره بیش از هزار و 700 شهید بابل با محوریت 40 شهید مازندرانی مدافع حرم برگزار می شود