کار مطالعاتی و پژوهش مجموعه تلویزیونی «سارق روح۲» به پایان رسیده و در اواخر پاییز تولید آن شروع می‌شود. ۲۱ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۱ فرهنگی تلویزیون ، سینما و تئاتر نظرات

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، فصل اول «سارق روح» به کارگردانی احمد معظمی از بهمن‌ماه سال گذشته در شبکه پنج سیما پخش شد و تا جمعه پانزدهم تیرماه ادامه داشت. بعد از پخش ضعیف تلویزیونی یک بار دیگر در ایام جام‌جهانی تکرار شد. سریالی که به ظنّ کارشناسان و منتقدین تلویزیون، مهیج و معمایی ساخته شده بود و از یک ایده پژوهش‌محور ناب بهره می‌برد. اما احساس می‌شود نوع برنامه‌ریزی و واگذاری شبکه برای پخش این مجموعه، ضعیف انجام شد و نتوانست مخاطب حداکثری را معطوف خودش کند.

«سارق روح» با محتوایی برگرفته از امنیت نرم و آسیب‌های اجتماعی در فصل دوم به سراغ اعتیاد و باندهای موادمخدر و آسیب‌های اجتماعی همچون عضوگیری فرقه‌های مجازی می‌رود. فرقه‌هایی که بدون اینکه مخاطب بداند چه ترکیبی دارند همه کار می‌کنند تا مخاطب مجازی را به بیراهه ببرند. تهیه‌کننده فصل دوم «سارق روح» به خبرنگار فرهنگی تسنیم،‌گفت: کار مطالعاتی و پژوهش مجموعه تلویزیونی «سارق روح2» به پایان رسیده و در اواخر پاییز تولید آن شروع می‌شود.

وی درباره ترکیب بازیگران سریال، تصریح کرد: اگر به جمع‌بندی مالی با ترکیب بازیگران فصل اول «سارق روح» برسیم همان‌ تیم امنیتی ثابت داستان حضور دارند. البته به فراخور قصه بازیگر جدید دعوت خواهیم کرد.

تهیه‌کننده مجموعه تلویزیونی «سارق‌روح» درباره شرایط پخش این سریال، تصریح کرد: قبول دارم در فصل اول ضعف‌هایی در پخش این سریال وجود داشت که باعث شد حداکثر مخاطب «سارق روح» را ندیده باشند. چرا که اگر مخاطب داستان را از ابتدا دنبال نکرده باشد مثل برخی از سریال‌ها نمی‌تواند از اواسط داستان متوجه سیر مجموعه تلویزیونی بشود. امیدواریم فصل دوم «سارق روح» از همان ابتدا به شبکه سه واگذار شود تا مخاطبین جامعه هدف این مجموعه که جوانان هستند از محتوای آن بهره ببرند.

گفتنی است، دانیال حکیمی، محمود پاک نیت، نگین معتضدی، علیرام نورایی، کمند امیرسلیمانی و.... از جمله بازیگران این سریال هستند در فصل اول «سارق روح» به ایفای نقش پرداخته‌اند.

انتهای پیام/

 

 

 

 

R1515/P1356/S4,34/CT1 واژه های کاربردی مرتبط تلویزیون رسانه ملی شبکه سه

منبع: تسنیم

خبر بعدی:

مروری بر آثار تاریخی بازیگر سریال «سلطان و شبان»

محمد مطیع که شب گذشته در سن ۷۵ سالگی درگذشت از دهه ۵۰ در آثار تاریخی ماندگار تلویزیون ایفای نقش کرد، با بزرگان سینما و تلویزیون مانند علی حاتمی، عزت‌الله انتظامی، جمشید مشایخی، محمد علی کشاورز همکاری داشت.

به گزارش ایسنا، وی در دهه ۶۰ در سریال‌های تاریخی ماندگاری بازی کرده است که می‌توان از «کوچک جنگلی»، «امیر کبیر»، «سلطان و شبان» و «هزار دستان» نام برد. او همچنین فیلم‌های سینمایی «کلاغ»، «دایره مینا»، «بازداشتگاه»، «آوار»، «گردباد» و «روزهای انتظار» را در کارنامه حرفه‌ای خود داشت.

او در «باغ سرهنگ» به کارگردانی فلورا سام و «بچه‌های نسبتاً بد» به کارگردانی سیروس مقدم هم ایفای نقش کرده است.

محمد مطیع در سریال «کوچک جنگلی» به کارگردانی بهروز افخمی، نقش احسان‌الله خان که دومین چهره برجسته جنبش جنگل بود را ایفا کرده است. «کوچک جنگلی» یکی از سریال‌های تلویزیون در دهه ۶۰ است که فیلمنامه این مجموعه تاریخی را ناصر تقوایی با نگاهی به داستان مردی از جنگل، نوشته احمد احرار، نوشته است.

در این سریال تلاش شده زوایایی از قیام میرزا کوچک خان و مردم گیلان به نمایش درآید.

او همچنین در سریال «امیرکبیر» نقش میرزا آقاخان نوری که دومین صدراعظم ناصرالدین شاه قاجار بود را در کنار ایرج راد، سعید نیکپور، فخری خوروش، ژاله علو بازی کرده است.

این مجموعه تلویزیونی به کارگردانی سعید نیک‌پور در سال ۱۳۶۴ ساخته شده و پرویز زاهدی فیلمنامه آن را نوشته است. این مجموعه تلویزیونی سال ۱۳۶۳ در کاخ گلستان ضبط و پخش آن از اردیبهشت ماه سال ۱۳۶۴ از شبکه یک شروع شد.

همچنین شبکه رادیویی نمایش، سال‌ها بعد این سریال را در قالب فیلم-صدا برای مخاطبان رادیویی بازپخش کرد.

«سلطان و شبان» هم یکی از سریال‌های محبوب دهه ۶۰ تلویزیون ایران در ژانر کمدی است که مهدی هاشمی و داریوش فرهنگ به اتفاق یکدیگر فیلمنامه این سریال را در قالب افسانه‌ای کهن نوشته و داریوش فرهنگ آن را کارگردانی کرده است.

محمد مطیع در این سریال در کنار مهدی هاشمی، گلاب آدینه و محمدعلی کشاورز نقش وزیر اعظم را ایفا کرده است.

داستان این مجموعه درباره سلطانی کوته‌فکر و خوشگذران است که کابوس عجیبی می‌بیند و خوابگزار اعظم تعبیر آن را تیرهای بلایی می‌داند که در تاریخ معینی از ماه بر سرش فرود خواهند آمد.

سریال «هزاردستان» به کارگردانی علی حاتمی در سال ۱۳۵۸ برای تلویزیون ساخته شد. ساخت این مجموعه تاریخی هشت سال به طول انجامید و در نهایت در سال ۱۳۶۷ از شبکه یک سیما به روی آنتن رفت.

این مجموعه کلکسیونی از بهترین بازیگران ایرانی را در خود جمع کرده بود. علاوه بر محمد مطیع که نقش غلام عمه را بازی کرد، جمشید مشایخی، داود رشیدی، علی نصیریان و محمدعلی کشاورز با هدایت علی حاتمی، یکی از ماندگارترین سریال‌های تاریخی تلویزیون ایران را رقم زدند.

این سریال به داستان زندگی رضا خوشنویس (با بازی جمشید مشایخی) می‌پردازد؛ شخصیتی تخیلی مبتنی بر شخصیتی تاریخی به نام کریم دواتگر.

مجموعه تلویزیونی «سال‌های مشروطه» به کارگردانی محمدرضا ورزی تولید شد که روایتگر زندگی ۵ پادشاه قاجار در مدت ۷۰ سال حکومت بر ایران است. این مجموعه سال ۱۳۸۸ ساخته شد و صحنه‌های گوناگونی نظیر بازار سعدالسلطنه، باغ فین، باغ ملک، روستای کن، شهرک سینمایی دفاع مقدس، شهرک سینمایی غزالی، کاخ سعدآباد، کاخ گلستان و کاخ نیاوران در آن به نمایش درآمد.

محمد مطیع در این سریال نقش اتابک‌خان را در کنار ایرج راد، رضا رویگری، چنگیز وثوقی و… ایفا کرده است.

محمد مطیع در سریال «تبریز در مه» هم نقش میرزا ابوالقاسم فراهانی، صدر اعظم ایران در زمان محمد شاه قاجار را بازی کرده است.

در این سریال جمشید مشایخی، محمدرضا شریفی‌نیا، حسام نواب صفوی، الهام حمیدی، داریوش کاردان، رزیتا غفاری، سعید امیرسلیمانی، ارژنگ امیرفضلی، مرحوم حسین محب اهری و … هم ایفای نقش کرده‌اند.

این سریال به کارگردانی محمدرضا ورزی در سال ۸۹ در شهرک سینمایی غزالی تولید و از شبکه یک سیما پخش شد. این مجموعه تلویزیونی تاریخی ماجرای جنگ‌های ایران و روسیه را در زمان فتحعلی‌شاه قاجار و عباس میرزا به تصویر کشیده‌است و روایت‌گر جنگ‌های این دو کشور از آغاز تا مرگ عباس میرزا است.

سریال «معمای شاه» به کارگردانی محمدرضا ورزی از سال ۹۴ از شبکه یک سیما پخش شد و محمد مطیع در این سریال نقش اردشیر ریپورتر را ایفا کرد.

این سریال داستان زندگی محمدرضا پهلوی شاه ایران را از زمان بازگشت وی از مصر، پس از ازدواج با ملکه فوزیه تا ۲۲ بهمن ۱۳۵۷ و پیروزی انقلاب اسلامی به تصویر می‌کشد.

این سریال در کاخ سعد آباد، کاخ نیاوران، شهرک سینمایی غزالی، کاخ گلستان، شمس‌العماره، موزه عبرت، اقدس الدوله و مدرسه علوی تصویربرداری شده است.

محمد مطیع، زاده ۱۳۲۲ در مشهد بود و لیسانس تئاتر را از دانشکده هنرهای دراماتی. دریافت کرد. این بازیگر سینما و تلویزیون شب گذشته (۲۹ اسفندماه) در منزل شخصی خود در کشور سوئد و در سن ۷۵ سالگی درگذشت.

انتهای پیام

فردوسی‌پور: اجازه پخش برنامه 90 را ندادند| فرزندم را با پست و مقام معاوضه نمی‌کنم

رئیس بانک مرکزی: نرخ ارز به آرامی در حال کاهش است| چه کسانی می‎خواهند دلار گران شود؟

فیلم/ خوانندگی امین حیایی در برنامه تحویل سال

کلیدواژه: تلویزیون رسانه ملی شبکه سه تلویزیون رسانه ملی شبکه سه

منبع این خبر، وبسایت tn.ai است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۰۵۸۳۷۹۶ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • هنرمندان رادیو و تلویزیون که دارفانی را وداع گفتند + فیلم
 • درگیری شجاعانه یک مغازه دار با سارق مسلح +فیلم
 • دستگیری سارق میلیاردی گوشی های تلفن همراه در شاهرود
 • همکاری ستارگان سینمای جهان در سریال روش کامینسکی
 • سارق میلیاردی تلفن همراه در شاهرود در چنگ قانون افتاد
 • وزیر اعظم سریال سلطان و شبان درگذشت
 • امکان تأثیر افعال انسان در برخی رخدادهای جهان/ با تحویل سال، روح انسان باید دچار تحول اساسی شود
 • دانلود قسمت اول سریال "نون.خ"
 • سارق احشام عراقی در دام پلیس ایلام افتاد
 • پخش برنامه مخاطب خاص در شب شهادت حضرت زینب (س)
 • ساعت پخش تمام فیلم و سریال های تلویزیون در نوروز ۹۸
 • رنگین کمان سریال‌های جدید و قدیمی نوروز در تلویزیون +جزئیات
 • لحظه ورود سارق حرفه ای به خانه + فیلم
 • «بر سر دوراهي»روي آنتن شبکه دو مي رود
 • سریال بر سر دوراهی از فرداشب پخش می شود
 • مرضیه برومند: در سریال‌سازی هیچ‌کس به‌فکر مخاطب نیست!/ بازیگرسالاری آفت سریال‌های تلویزیونی شده است
 • برنامه پخش سریال طنز «نون.خ» از تلویزیون
 • وقتی سریال با خواننده تیتراژش زنده است!
 • مجموعه نوروزی نون. خ از امشب پخش می شود