امام حسین(ع) پیروز دائمی تاریخ است/ امروز در یک جنگ روشن در برابر متجاوزان تاریخ قرار داریم/ به جز چند کشور معدود معلوم‌الحال، هیچ‌کس در کنار آمریکا قرار ندارد/ معروفی بالاتر از امید دادن به مردم و منکری بیشتر از ایجاد هراس و اضطراب در دل مردم وجود ندارد/ در برابر جنگ اقتصادی دشمن نیز، سر مشق مردم ما عاشورا است/ رشد اقتصادی کشور در4 سال گذشته نسبت به 35 سال گذشته به طور متوسط 2 برابر بوده است/ ارزیابی اقتصاد کشور بر مبنای ارز خارجی به دور از حق، انصاف و کارشناسی است / برخی ویروس بدبینی را در سخنانشان، تریبون‌ها و رسانه‌هایشان منتشر می‌کنند/ صاحبان تریبون و رسانه، با رسالتی سنگین و آزمایشی بزرگ روبرو هستند/ خدمات آموزش، بهداشت و درمان، آب و برق، گاز، بنزین، گازوئیل و انرژی، برمبنای دلار کوچه پس‌کوچه‌های فلان خیابان محاسبه نمی‌شود آفتاب‌‌نیوز : رئیس جمهور ضمن تسلیت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان ابا عبدالله الحسین(ع)، تاکید کرد که امروز روز وفاداری و پیمودن راه ابوالفضل(ع) و پشت سر نظام قرار گرفتن و سینه سپر کردن در برابر دشمن و با ایستادگی دشمن را از پای در آوردن است؛ این کار را ملت بزرگ ایران به تبعیت از راه امام حسین(ع) به حول و قوه الهی انجام خواهد داد و ما پیروز نهایی این نبرد تاریخی خواهیم بود.


به گزارش آفتاب‎نیوز؛ حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز چهارشنبه در جلسه هیأت دولت گفت: ماه محرم همواره برای ما یادآور فداکاری و ایثار سالار شهیدان و یاران باوفای آن حضرت است.این صفحه ماندگار تاریخ هرساله برای ما درس‌آموز است که چگونه باید در برابر پیچیدگی‌ها و مشکلات بزرگی که برای جامعه اسلامی و مردم مسلمان پیش می‌آید، ایستادگی، استقامت و فداکاری کرده و چگونه می‌توانیم پیروزی بزرگ فرهنگی و سیاسی ابدی را کسب کنیم.

روحانی خاطر نشان کرد: امام حسین(ع) پیروز دائمی تاریخ است و هیچ‌کس در تاریخ وجود ندارد که میدان کربلا و عاشورا را قضاوت کند و پیروزی مطلق را برای امام حسین(ع) نداند و چه مسلمان و چه غیرمسلمان و هر کسی که این تاریخ را بخواند در برابر عظمت امام حسین(ع) سر فرود خواهد آورد.
رئیس جمهور با تبیین گروه‌ها و جریانات حاضر در واقعه عاشورا، اظهارداشت: در عاشورا و در کنار امام حسین(ع) یک گروه وفاداران به آرمان آن حضرت و وظایف دینی و اجتماعی خود قرار داشتند که در صدر وفاداران اصحاب امام حسین(ع)، قمر بنی‌هاشم(ع) است که وفای او به عنوان معروف‌ترین ویژگی آن پرچمدار و سقا به شمار می‌رود.
روحانی با اشاره به اینکه امام حسین(ع) در شب عاشورا برای اصحاب خود به عنوان بهترین یاران تاریخ و وفاداران از اهل بیت(ع) دعا کرد، افزود: در مقابل، یک گروه هم دشمنان ستیزه‌جو و ظالمان و غاصبانی بودند که همیشه با راه حق مبارزه کرده و در پی راه باطل بودند و در روبروی امام حسین(ع) در صحنه عاشورا قرار داشتند.
رئیس جمهور ادامه داد: در کنار ظالمین، خائنین هم در صحنه عاشورا بودند و آنها افرادی بودند که امام حسین(ع) را به کوفه دعوت کردند و نامه‌ها و امضاهای آنها وجود داشت. آنها امام حسین(ع) را دعوت کردند و بر آمدن ایشان اصرار داشتند و اول خود را به عنوان فدایی خاندان رسالت معرفی کردند و سپس در روز سختی و مشکلات به امام حسین(ع) و اهل بیت(ع) و حق، پشت کرده و خیانت کردند و شمشیر به رخ امام حسین(ع) کشیدند.
روحانی افزود: گروه دیگری هم در واقعه عاشورا بودند که نسبت به وقایع بی‌تفاوت بودند، آنها می‌دیدند که در این صحنه نبرد یک طرف حق و به نفع جامعه اسلامی و یک طرف باطل و به ضرر جامعه اسلامی ایستاده، اما براساس منافع مادی و دنیوی، خود را کنار کشیده و به گوشه‌ای خزیده و پس از آنکه امام حسین(ع) به شهادت رسید، عده‌ای از آنها اظهار ندامت کرده و تواب شدند.
رئیس جمهور با اشاره به اینکه امروز می‌توان صحنه‌های عاشورا را ترسیم کرد، گفت: ما امروز در یک جنگ روشن، در برابر متجاوزان تاریخ قرار داریم. امروز گروهی روبروی ملت ایران قداره‌بندی می‌کنند که به جز چند کشور، طرفداری از لحاظ سیاسی و فکری ندارند و بدترین وضع در داخل کشور خودشان است.
روحانی با اشاره به اینکه شرایط داخلی امروز آمریکا با سال‌های گذشته آن تفاوت بسیاری دارد و امروز یکی از دوران بسیار بد در تاریخ آمریکاست، خاطرنشان کرد: امروز کمتر محقق، روشنفکر و صاحب‌نظری در آمریکا وجود دارد که با کاخ‌نشینان کاخ سفید موافق باشد و حتی برخی از آنها به صراحت آنها را به عنوان ابله و سفیه می‌نامند و این در تاریخ آمریکا کمتر اتفاق افتاده است.
رئیس جمهور افزود: امروز متحدان آمریکا از لحاظ سیاسی در کنار آنها قرار نداشته و حتی متحدین سنتی آمریکا نیز از این کشور فاصله گرفته و نسبت به این فاصله گرفتن افتخار می‌کنند و این در حالی است که زمانی آنها برای اینکه در کنار آمریکا بودند، افتخار می‌کردند.
روحانی با بیان اینکه امروز به جز چند کشور معدود معلوم‌الحال هیچ‌کس در کنار آمریکا قرار ندارد، گفت: امروز آمریکا در بدترین شرایط جهانی قرار گرفته و حتی سازمان‌های بین‌المللی مانند یونسکو، سازمان ملل متحد، سازمان بین المللی انرژی اتمی و دادگاه کیفری بین‌المللی با سیاست‌های آمریکا موافق نیستند.
رئیس جمهور با اشاره به اینکه امروز آمریکا بدترین شرایط را در درون خود دارد، تصریح کرد: امروز ایران علیرغم اینکه با جنگ اقتصادی ناخواسته روبرو است و در برابر افرادی قرار گرفته که به هیچ قانون بین‌المللی احترام نمی‌گذارند، اما روحیه و ایستادگی ملت ایران بویژه در این ایام که پرچم امام حسین(ع) به اهتزاز در می‌آید، مثال‌زدنی است.
روحانی ادامه داد: اگر مشکلی وجود داشته و احتمال عدم ایستادگی از سوی برخی می‌رود، پرچم عاشورا و کربلا همه این افسون‌ها را باطل و تبلیغات یکساله دشمنان را می‌زداید و مردم باز سرمشق‌شان امام حسین(ع) و اصحاب و یاران آن حضرت خواهد بود.
رئیس جمهور با بیان اینکه امروز هم ندای امام حسین(ع) را می‌شنویم که فرمود «اگر آماده فداکاری هستید، حسین(ع) عازم است و شما را دعوت می‌کند»، گفت: امروز امام حسین(ع) ما را دعوت می‌کند و ما این ندا را با گوش جان می‌شنویم و خوش به حال آن کسانی که به این ندای امام حسین(ع) پاسخ مثبت می‌دهند.

روحانی با بیان اینکه امام حسین(ع) قیام خود را برای احیاء راه پیامبر(ص) و امر به معروف و نهی از منکر، به پا داشت، گفت: امام حسین(ع) فرمود که نمی‌توانم ببینم خوبی‌ها روی زمین افتاده و عده‌ای بی‌اعتنا هستند و به راه باطل و بدی‌ها، چشم دوخته‌اند و من همان راه پیامبر(ص)، حضرت علی(ع) و امام حسن(ع) را برگزیده‌ام.
رئیس جمهور با اشاره به اینکه  راه امام حسین(ع) راه امر به معروف و نهی از منکر بود، اظهار داشت: امروز معروفی بالاتر از امید دادن به مردم در مسیر استقامت و منکری بیشتر از ایجاد هراس و اضطراب در دل مردم آن هم به طور نابجا و غلط وجود ندارد.
روحانی افزود: امروز صاحبان تریبون، رسانه‌دارها و کسانی که ندا و صدایشان در کشور قابل شنیدن است، یک رسالت و وظیفه سنگینی برعهده دارند، چرا که امروز در یک آزمایش بسیار بزرگ قرار گرفته‌ایم و تمام رسانه‌های حقیقی و مجازی و همه مسئولان و کسانی که قدرت دارند به ملت بزرگ ایران کمک کنند، بار بسیار سنگینی بر دوش دارند.
رئیس جمهور با بیان اینکه مسئولان و کارگزاران و رسانه‌ها در این آزمایش یا پیروز خواهند شد و یا شکست می‌خورند، اما ملت ایران قطعاً پیروز این صحنه خواهد بود، تصریح کرد: اگر ایستادگی کرده و به مردم روحیه بدهیم، هزینه ملت را کاهش داده‌ایم، اما اگر ترس، هراس و ناامیدی ایجاد کنیم، هزینه ملت را بالا برده‌ایم و چه کاری ضدانقلابی‌تر از این که ما در صفحه اول روزنامه‌ها، سایت‌ها و خبرگزاری‌ها و رسانه‌های خود، در دل مردم هراس ایجاد کنیم.
روحانی با اشاره به اینکه نباید نادرست و ناعادلانه سخن گفته و حقایق را به مردم نگوییم، تصریح کرد: البته مردم در این جنگ بدون مشکل نخواهند بود، چرا که جنگ بدون کشته و مجروح نمی‌شود، اما این جنگی است که مطمئن هستیم، پیروزی نهایی با ماست و دشمن را در آن شکست خواهیم داد.
رئیس جمهور با انتقاد از عدم گفتن حقایق و واقعیات به مردم و ایجاد ترس و دلهره در مردم گفت: مگر ارز خارجی در اقتصاد کشور ما چند درصد نقش دارد؟ اگر تولید ناخالص داخلی(GDP) را برمبنای قدرت خرید یا ارزش بازار محاسبه کنیم، واردات کالا و خدمات که متکی به ارز است درصد بسیار کمی است و براساس برخی محاسبات حدود 5 درصد و براساس برخی دیگر که ارزش و قدرت خرید را در آن در نظر نمی‌گیرند، حدود 10 درصد است.
روحانی افزود: بر فرض آنکه واردات کالا و خدمات 10 درصد نقش دارد، باید ببینیم که از این میزان چه مقدار با ارز 4200 تومان، چه مقدار با ارز حدود 7 هزار تومان و چه میزان برای بازار سوم، می‌ماند. بازار سوم در برابر ارزش تولیدات داخلی کشور، کمتر از یک درصد و یا 1.3 درصد است.
رئیس جمهور با بیان اینکه نباید اقتصاد کشور را براساس این رقم محاسبه کنیم و این به دور از عدل، کارشناسی، حق و انصاف است، افزود: متخصص، نخبه و روزنامه‌نگار و سرمقاله‌نویس ما، چرا این واقعیت‌ها را به مردم نمی‌گویند و این در حالی است که امروز خدمات آموزش، بهداشت و درمان، آب و برق، گاز، بنزین، گازوئیل و انرژی، برمبنای دلار کوچه پس‌کوچه‌های فلان خیابان محاسبه نمی‌شود.
روحانی با بیان اینکه نباید به مردم ظلم کرده و آنها را نسبت به آینده مأیوس کنیم، گفت: عده‌ای مداوم می‌گویند که باید مشکل مردم را درک کنید و این درست است که مردم مشکل دارند و ما در جنگ اقتصادی و روانی قرار داریم، اما این دلیل نمی‌شود که حقایق را تحریف کرده و نقاط مثبت را به مردم نگوییم.
رئیس جمهور ادامه داد: با مقایسه رشد اقتصادی در 4 سال گذشته نسبت به 35 سال گذشته، در می‌یابیم که این رشد به طور متوسط 2 برابر بوده است. صاحب‌نظران، متخصصان و صدا و سیما می‌توانند این را بررسی کنند اما بحث اینجاست که اگر اینگونه بوده، چرا واقعیات را به مردم نمی‌گوییم.
روحانی افزود: در همین شرایط سال 97، صادرات و واردات کشور تغییر کرده و تراز تجاری ما نسبت به پارسال بهتر بوده است، اما به محض اینکه دولت این موفقیت‌ها را بازگو می‌کند، عده‌ای پیدا می‌شوند و در گوشه‌ای کل اقتصاد را بر مبنای همان یک درصد، محاسبه می‌کنند و این عدالت و انصاف نیست.
رئیس جمهور با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبری، گفت: سخنان ایشان هیچ‌ نقطه ابهامی را باقی نگذاشت و ایشان به صراحت گفتند که امروز زمان آن نیست که کسی بخواهد پشت دولت را خالی کند.
روحانی ادامه داد: تا انتخابات زمان بسیاری باقی مانده است.هیچ کس نباید تصور کند که تخریب دولت می‌تواند برای آنها چه در انتخابات سال آینده و چه در انتخابات سال 1400 رأی بوجود بیاورد و کسانی که اینگونه فکر می‌کنند مردود این آزمایش تاریخی در ایران خواهند بود و ملت ایران راجع به آنها قضاوت خواهد کرد و پس از آنکه از این گردنه عبور کردیم، تاریخ حرف‌ها، رفتار و جملات آنها باقی خواهد ماند و مردم قضاوت می‌کنند که در شرایط سختی آنها برای کاهش یا افزایش دشواری مردم چه رفتاری داشته‌اند.
رئیس جمهور با بیان اینکه مقام معظم رهبری از اینگونه رفتار به ویروس بدبینی تعبیر کردند، اظهار داشت: برخی امروز ویروس بدبینی را در کشور در سخنانشان و تریبون‌ها و رسانه‌هایشان منتشر می‌کنند.
رئیس جمهور در ادامه سخنان خود با اشاره به روز دوم محرم و ورود کاروان سرور و سالار شهیدان به کربلا به ذکر مصیبت در رثای مصائب حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) و اهل بیت آن حضرت پرداخت.
منبع: پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری کد خبر: ۵۴۵۱۴۷ تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۷ تعداد نظرات: ۱۰ نظر

منبع: آفتاب

خبر بعدی:

گلایه‌های رئیس جمهور از بهانه‌جویی‌ها بر سر مسائل جزئی

رئیس جمهور با تشریح دستاوردهای ایران در شرایط تحریم و افتتاح 3 طرح بزرگ و مهم در 24 ساعت گذشته، از بی انصافی‌ها، اختلافات و بهانه‌جویی‌ها بر سر مسائل جزئی گلایه کرد و گفت: درست است که در چند هفته رب گوجه فرنگی و ماکارونی از مرزها خارج می شود و مردم در مضیقه قرار می گیرند اما این دلیل نمی شود که دستاوردهای بزرگ زیر سؤال رود. امروز روز جنگ اقتصادی است. اگر ما با هم باشیم و بر سر مسائل جزئی بهانه جویی نکنیم، می توانیم جنگ اقتصادی را مدیریت کنیم.

حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور در مراسم بهره برداری از مرحله سوم پالایشگاه ستاره خلیج فارس در بندرعباس اظهار داشت: در ایام میلاد با سعادت صدیقه کبری حضرت فاطمه زهرا (س) هستیم. بسیار خوشحالیم که در چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی و آغاز دهه پنجم انقلاب، ملت ما با شور و نشاط در همه حوزه ها حضور دارد.

وی افزود: وقتی بحث جشن انقلاب می شود علیرغم میل بدخواهان و تلاش و تبلیغ آنها، ملت بزرگ ایران با قامتی استوار در سراسر کشور به خیابان ها می آیند و مثل شور و شوق جشن سال ۵۷ پیروزی انقلاب خود را جشن می گیرند.

برای دشمن دردناک است که در عرض ۲۴ ساعت سه طرح بزرگ و مهم افتتاح کردیم

رئیس جمهور گفت: وقتی دشمن توطئه می کند که ما را از توسعه بازدارد، برای دشمن بسیار دردناک است که در شرایطی که به قول خودشان سخت ترین تحریم را علیه ملت ایران اعمال کردند، در عرض ۲۴ ساعت فقط در یک استان سه طرح بزرگ و مهم را افتتاح کردیم.

روحانی ادامه داد: این سه طرح بزرگ و ملی علاوه بر طرح هایی بود که دیشب وزرا در بخش های کشاورزی، نیرو و آب افتتاح کردند. وزیر کشاورزی نکته ای را در این مراسم بیان کرد که دولت در مقایسه با اول انقلاب تولید آبزیان را ۴۰ برابر کرده است و این دستاورد بسیار مهمی است.

وی همچنین گفت: بنا به گفته وزیر کشاورزی، در بخش گلخانه ای ۲۹۰ هکتار در استان هرمزگان زمین سطح کشت وجود دارد که ۱۹۰ هکتار آن در پنج سال اخیر محقق شده است. این دستاورده ها به معنای تلاش یک ملت بزرگ است.

آمریکایی‌ها تلاش کردند در دی ماه امسال همه چیز را درباره انقلاب ما تمام کنند

رئیس جمهور تأکید کرد: آمریکایی ها، صهیونیست ها و دشمنان ما از دی ماه سال گذشته شروع کرده اند تا بتوانند دی ماه امسال همه چیز را درباره انقلاب ما تمام کنند و حتی عده ای از دشمنان گمان می کردند می توانند در جشن چهل سالگی انقلاب در ایران باشند.

روحانی با اشاره به اینکه دشمن تصور می کرد با تحریم ها می تواند مانع پیشرفت ما شود، ادامه داد: آنها فکر می کردند که طرح های ما بر زمین می ماند و نمی توانیم در نفت و گاز پیشرفت کنیم، همچنین امکان توسعه بندری نخواهیم داشت و این فرصت از ما گرفته می شود.

با وجود تحریم دشمن در همه زمینه‌ها پیشرفت و توسعه داشتیم

وی خاطرنشان کرد: با وجود تحریم دشمن در همه زمینه ها توسعه را ادامه دادیم و این خیلی مهم است، چرا که یک زمانی یک ملتی می گوید با وجود تحریم خودم را اداره می کنم، در حالی که ما فراتر از این عمل کردیم و با وجود تحریم های بانکی، نفتی، بیمه و کشتیرانی، در همه زمینه ها پیشرفت و توسعه داشتیم.

امسال میزان تولید بنزین در پالایشگاه بندرعباس به ۱۲ میلیون لیتر رسیده است

رئیس جمهور تصریح کرد: ما راه توسعه را ادامه می دهیم. در پالایشگاه بندرعباس سال گذشته ۸ میلیون لیتر بنزین تولید می شد و امسال این میزان به ۱۲ میلیون لیتر رسیده است.

روحانی ادامه داد: امروز بهبود کیفیت بنزین تولیدی ستاره خلیج فارس محقق شده است و ۱۲ میلیون لیتر بنزین یورو۵ تولید می کنیم، این به معنای آن است که نه تنها کمیت در تأمین بنزین را محقق کردیم، بلکه کیفیت بنزین تولیدی خود را نیز بالا برده ایم.

وی تأکید کرد: این افتخار جمهوری اسلامی ایران است که از سال ۹۶ تا امروز در طول کمتر از دو سال ما سه بار در منطقه بندرعباس آمده ایم و فاز اول، فاز دوم و فاز سوم پالایشگاه خلیج فارس را افتتاح کرده ایم.

رئیس جمهور پیشرفت های حوزه انرژی کشور را حاصل تلاش متخصصان داخل دانست و گفت: تولید ۱۲ میلیون لیتر بنزین یورو۵ در پالایشگاه ستاره خلیج فارس به معنای حرکت خروشان ملت ما است که در مسیر خودکفایی و عظمت حرکت می کنند.

روحانی عنوان کرد: کسی نمی تواند این عظمت بزرگ ملت ایران را به خاطر مسائلی همچون رب گوجه فرنگی و ماکارونی زیر سؤال ببرد. درست است که در چند هفته رب گوجه فرنگی و ماکارونی از مرزها خارج می شود و مردم در مضیقه قرار می گیرند اما این دلیل نمی شود که دستاوردهای بزرگ زیر سؤال رود.

وی با ذکر مثالی عنوان کرد: اگر شاگردی در کلاس درس همه نمراتش ۲۰ باشد و یک روز یک نمره ۱۹.۵ بگیرد نمی توان همره نمرات ۲۰ او را نادیده گرفت و آن نیم نمره کسری را به رخ او کشید، چرا که این نه انصاف است و نه وطن دوستی، نه اخلاق اسلامی و نه عشق به انقلاب.

رئیس جمهور تأکید کرد: در این چهل سال کارهای بزرگی انجام شده، هر چند که نقایصی هم داریم. باید توجه کنیم که در زمان تحریم دشمن مشکلات پیش می آید و تحریم شوخی نیست.

روحانی با بیان اینکه آمریکا و همه مزدورانش دارند تلاش می کنند که فشار به مردم ایران را روزانه بیشتر کنند، عنوان کرد: دشمنی که سنگ پرت می کند، یک شیشه هم می شکند، اینکه بگوییم آقا شیشه شکسته است، درست نیست.

وی در همین رابطه ادامه داد: در فاصله ای که می خواهیم شیشه جدید را جایگزین شیشه شکسته کنیم، ممکن است در زمستان یک کودکی سرما بخورد یا در تابستان مگس و پشه بیاید و نمی شود یک ساختمان بزرگ را به خاطر یک شیشه شکسته آن زیر سؤال ببریم.

رئیس جمهور با طرح این موضوع که امروز روز امتحان الهی است، بیان کرد: آزمایش تاریخی برای ما است. در هشت سال دفاع مقدس هم آزمایش بزرگ تاریخی برای ما بود.

ماجرای قطع صادرات نفت در جنگ تحمیلی

روحانی با اشاره به مسائل مربوط به جنگ تحمیلی اظهارداشت: در یک مقطعی از جنگ، نفت ما قطع شد و به طور کامل صادرات از خارک قطع شد. این اتفاق در سال ۶۴ و اواخر مهرماه صورت گرفت که سه هفته نفت فروش نداشت.

وی افزود: زمانی که فروش نفت متوقف شده بود، من به همراه مرحوم آیت الله رفسنجانی به خارک رفتیم، مواضع بمباران شده را دیدیم و تصمیم گیری صورت گرفت. وقتی به تهران آمدیم، مقام معظم رهبری به من گفتند که باید مسئولیت پدافند هوایی کشور را برعهده بگیرم.

رئیس جمهور یادآور شد: در آن زمان به مقام معظم رهبری گفتم نمی شود، آن وقتی که ما هواپیمای نو داشتیم، سیستم پدافندی نو داشتیم، وضع ما این بود و عراق هم هواپیمای معمولی داشت، الان که عراق مدرن ترین میدها را گرفته، مدرن ترین میراژها را گرفته و ما هم چیزی نداریم. چطور من مسئول شوم؟

روحانی ادامه داد: به مقام معظم رهبری گفتم این همه افراد دیگر هستند که می توانند این مسئولیت را به عهده بگیرند، مسئولان محترم در ارتش، سپاه بیایند و مسئولیت را به عهده بگیرند.

روحانی تأکید کرد: ما در دوران جنگ تحمیلی هر روز و هر شب با شهیدانی همچون شهید ستاری جلسه داشتیم تا ببینیم باید در عملیات‌های بعدی، که عملیات والفجر بود، چه کار کنیم. ما می گفتیم اگر همه سیستم های پدافندی و آفندی ما هم از بین برود ولی باید حداقل ۱۰ فروند هواپیمای دشمن را ساقط کنیم. پس از آن از بهمن ۶۳ تا آخر فروردین ۶۵ ما ۱۵۰ فروند هواپیمای دشمن را سرنگون کردیم. این مسئله اصلاً در مخیله هیچ نظامی نمی‌آمد که ما بتوانیم طی ۱۵ ماه ۱۵۰ فروند هواپیمای دشمن را بزنیم. پس از این حادثه جریان صادرات نفت متوقف نشد.

وی افزود: علیرغم اینکه همه دنیا به صدام کمک می‌کردند ما روی پای خودمان ایستادیم و نفت خودمان را صادر کردیم و توانستیم صنعت نفت را مدیریت کنیم؛ البته این مسئله سختی‌های زیادی داشت و مردم هم در زندگی روزمره خود مشکلاتی داشتند اما عقب‌نشینی نکردند و امام (ره) را تنها و کشور را غریب نگذاشتند.

رئیس جمهور تصریح کرد: اگر در آن شرایط دو دسته می‌شدیم یعنی عده‌ای به جنگ می‌رفتند و عده‌ای هم در تهران می‌نشستند و دائماً کُرکُری می خواندند و می گفتند چرا در فلان عملیات شکست خوردیم و چرا نتوانستیم فلان کار را انجام دهیم که جنگ پیش نمی‌رفت.

روحانی با بیان اینکه امروز هم روز جنگ یعنی جنگ اقتصادی است، خاطرنشان کرد: ما از اول تا آخر جنگ تحمیلی در تمام تصمیم‌گیری‌ها حضور داشتیم و امروز هم حضور داریم، جنگ اقتصادی از جنگ نظامی سخت‌تر است زیرا جنگ نظامی را همه می‌بینند اما در جنگ اقتصادی، حوادث قابل مشاهده نیست. اینکه چطور نفت باید به فروش برسد و چطور نقل و انتقالات پول انجام می شود برای سایرین قابل رویت نیست. اگر ما با هم باشیم و بر سر مسائل جزئی بهانه جویی نکنیم، می توانیم جنگ اقتصادی را مدیریت کنیم.

وی ادامه داد: انتخابات در کشور فقط یکبار انجام می شود و اگر قرار باشد یک سال قبل از برگزاری انتخابات دعوا کنیم و سال بعد از انتخابات باز هم به مجادله بپردازیم و سپس برای تضعیف دولت باز هم دعوا کنیم، مجدداً به انتخابات بعدی می‌رسیم و تمام کارهایمان صرف دعواهای انتخاباتی می‌شود.

رئیس جمهور افزود: ما انتخابات انجام می‌دهیم تا اگر دو دیدگاه در کشور وجود دارد یک دیدگاه از آنها پیروز شود. اگر قرار باشد پس از انتخابات هر دوی آن دیدگاه‌ها ادامه داشته باشد که کشور اداره نمی‌شود.

روحانی گفت: وقتی یک دولت پس از انتخابات بر سر کار می‌آید همه ملت باید کمک کنند؛ ما باید با هم باشیم و در کنار یکدیگر قرار بگیریم.

افتتاح مرحله سوم پالایشگاه ستاره خلیج فارس به معنای شکست تحریم‌هاست

وی با اشاره به بهره برداری از مرحله سوم پالایشگاه ستاره خلیج فارس اظهار داشت: امروز خدا را شکر با این افتتاح که کمتر از دو سال سه فاز این پالایشگاه عظیم افتتاح می شود، به معنای خودباوری و قدرت مقابله با دشمن و همچنین به معنای شکست تحریم‌ها و خودکفایی ماست.

رئیس جمهور تأکید کرد: اگر دو دولت یازدهم و دوازدهم هیچ کاری انجام نداده بودند ولی در عین حال در شکر و گندم خودکفا می‌شدیم، که شدیم، و در تولید بنزین و گازوئیل خودکفا می‌شدیم، که شدیم، همین بس بود.

روحانی تصریح کرد: اگر شما یک روز صبح به پمپ بنزین‌ها بروید و ببینید بنزین وجود ندارد در آن موقع متوجه خواهید شد که چه اتفاقی افتاده است. اگر یک هفته گاز مردم قطع شود خواهید دید چه می شود. اگر یک روز گازوئیل برای کامیون‌ها نباشد خواهید دید چه اتفاق ناگواری می‌افتد. ما متأسفانه برخی نعمت‌های پنهان را نمی‌بینیم.

وی با بیان اینکه امروز کار عظیمی در صنعت نفت صورت می‌گیرد، گفت: این کارها برای این است که بنزین، گازوئیل و گاز مصرفی مردم به راحتی تأمین شود. نباید این کارهای عظیم یادمان برود، همانطور که برای امنیت یک کار عظیم انجام می‌شود و وقتی یک حادثه رخ می‌دهد همه قدر امنیت را می‌دانیم.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: امروز امنیت وجود دارد و سپاه، ارتش و نیروی انتظامی شبانه روز کار می‌کنند تا امنیت تأمین شود ولی ما این فعالیت‌ها را حس نمی کنیم. وقتی ۱۴۰ هزار پزشک هر روز خدمات درمانی ارائه می دهند ما متوجه نیستیم و زمانی که این خدمات نباشد، همه قدر آن را می‌دانیم.

روحانی یادآور شد: باید بدانیم شرایط امروز شرایط عادی نیست؛ ما در شرایط فشار و جنگ با دشمن هستیم. ضمناً هم باید بدانیم در جنگ با دشمن پیروز خواهیم شد.

افتضاح سیاسی تاریخی آمریکا در سازمان ملل

وی با اشاره به تلاش آمریکا برای صدور یک قطعنامه توسط شورای امنیت سازمان ملل علیه ایران، اظهار داشت: در مهرماه امسال در سازمان ملل، آمریکایی‌ها دو ماه تلاش کردند تا سران کشورهای مختلف را در شورای امنیت سازمان ملل جمع کنند و یک قطعنامه علیه ایران صادر کنند. خود ترامپ در این جلسه شرکت کرد و حدود ۷ یا ۸ نفر از سران کشورهای مختلف نیز در آن جلسه حاضر شدند اما آنچه اتفاق افتاد این بود که ۱۴ کشور علیه آمریکا در این جلسه حرف زدند. آیا این یک افتضاح سیاسی تاریخی برای آمریکا محسوب نمی شود؟

رئیس جمهور گفت: متأسفانه این پیروزی‌ها را صدا و سیما کم بیان می کند. این تلاش ناکام آمریکا بزرگترین افتضاح سیاسی آمریکا در سازمان ملل بود. ترامپ می‌خواست در سخنرانی خود در سازمان ملل علیه ایران صحبت کند اما جمله ای گفت و سران کشورها به او خندیدند. آیا این یک موفقیت برای ما نیست!؟

وی افزود: این موفقیت چند بار توسط روزنامه ها و تلویزیون گفته شد؟ انگار وقتی این پیروزی‌ها اتفاق می افتد یک چیز طبیعی است و باید بشود ولی اگر مشکلی پیش بیاید باید یقه دولت را بگیریم.

رئیس‌جمهور گفت: اگر امروز مهندسین ما، وزارت نفت، قرارگاه سازندگی و همه دست به دست هم می‌دادیم، نمی‌توانستیم موفق شویم و کارمان لنگ می‌ماند زیرا اگر بخش مالی آن تأمین نمی‌شد یا بخش فنی لنگ می‌ماند، کار پیش نمی‌رفت. آن چیز که امروز ساخته شده است، افتخاری برای ملت ایران است. ما امروز اگر این موفقیت را در زاویه کوچک در نظر بگیریم، با خود خواهیم گفت که «نکند این موفقیت به اسم دولت یا سپاه تمام شود» که باید در مورد این تفکر گفت که «این موفقیت، موفقیت هیچ نهادی نیست، بلکه موفقیت ملت ایران است. امروز همه ما موفق شده‌ایم و باید به آن افتخار کنیم».

روحانی تصریح کرد: کاری که امروز انجام می‌گیرد، هم برای خودکفایی و هم برای سلامت مردم است. محیط‌زیست یعنی سلامت مردم ضمن اینکه اگر این میعانات در اینجا مصرف نشود، کار ما در پارس‌جنوبی هم مختل خواهد شد، زیرا ما در آنجا آنچنان انباری نداریم که بتوانیم تولیدات پارس‌جنوبی را نگهداری کنیم و راه‌اندازی پالایشگاه خلیج‌فارس باعث راه‌اندازی چرخه تولید در پارس جنوبی خواهد شد.

واکنش روحانی به اظهارات مقامات آمریکایی‌ها 

وی همچنین با اشاره به تحریم‌های آمریکا علیه ملت ایران گفت: آمریکایی‌ها امروز می‌گویند که تحریم‌های ما متوجه ملت ایران نیست. از همین‌جا باید بگویم که وقتی ما تلاش می‌کنیم کیفیت بنزین را افزایش دهیم تا آلودگی هوا کمتر شود، این به صورت مستقیم بر روی مردم تأثیر دارد. اگر ما امروز آلودگی را کنترل نکنیم و مردم مریض شوند، کشور دچار بحران می‌شود.

روحانی ادامه داد: آمریکایی‌ها امروز علیه سلامت ما کار می‌کنند. آنها علیه بهداشت کشور ما تلاش می‌کنند. آنها امروز برای آلودگی هوا در کشور تلاش می‌کنند. آنها امروز می‌خواهند با جان مردم ایران بازی کنند. حال باقی چیزهایی هم که وارد کشور می‌کنیم، بر همین روال است و بر روی زندگی مردم تأثیر دارد. شما نگاه کنید همین واردات قطعه که به تازگی جلوی آن را گرفته‌اند و در واردات آن دچار مشکل هستیم، باعث شده تا ساخت خودرویمان کاهش یافته و قیمت خودرو افزایش یابد که این به شکل مستقیم باعث ایجاد مضیقه برای مردم می‌شود.

رئیس‌جمهور اظهار داشت: من در اینجا باید به ملت بزرگ ایران، صنعت نفت کشور، سپاه پاسداران، مهندسین، کارگران و تمام تلاشگران در صنعت نفت، از طرف ملت ایران تبریک بگویم. شما بودید که در زمان جنگ، نفت ما را تولید و آن را صادر کردید. شما بودید که سوخت و انرژی مورد نیاز کشور را در شرایط سخت جنگی تأمین می‌کردید و امروز شما هستید که در شرایط جدید اقتصادی، فداکارانه ایستاده‌اید و تلاش می‌کنید. امروز مشاهده می‌کنم هر فازی که افتتاح می‌شود، شما در فکر فاز بعدی هستید؛ این به معنای آن است که ملت راه خودش را درست انتخاب کرده است.

روحانی خاطرنشان کرد: ابتدا باید خودمان به توانمندی‌های خویش ایمان بیاوریم و آنها را باور کنیم. تنها ایمان به خدا نیست و در کنار آن باید توانایی‌ها و قدرت‌های خود را نیز باور داشته باشیم. اگر این باورمندی در کشور ایجاد شد، ما به همه قله‌های موفقیت و پیروزی به حول و قوه الهی دست پیدا خواهیم کرد. انشاءالله این پالایشگاه برای مردم بزرگ ایران مبارک باشد.

 

احمد توکلی: اگر تحریم نبودیم و مردم مرفه بودند، FATF را نمی‌پذیرفتیم

در پی تعویق در تصویب لایحه "پالرمو" رقم خورد| قله‌های جدید برای دلار و سکه

جزئیات تعطیلی مدارس فردا چهارشنبه اول اسفندماه ۹۷

منبع این خبر، وبسایت aftabnews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۰۶۰۱۴۸۴ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • بازرگان به ارتشی‌ها تضمین داده بود که بعد از انقلاب شغلشان محفوظ است/ فرح در سقوط پهلوی نقش اساسی داشت
 • چگونه بیماران مبتلا به اختلالات روانی را شناسایی کنیم؟
 • وقتی ما اینطور خواسته‌ایم رهبری چه کند؟
 • سردار نقدی: در مردم‌سالاری بی‌نظیریم
 • وقتی ما خودمان اینطور خواسته‌ایم رهبری چه کند؟/ به سپاه التماس می‌کنند، بعد علیه آن صحبت می‌کنند
 • سردار نقدی: وقتی ما خودمان اینطور خواسته‌ایم رهبری چه کند؟/ مفسدان دانه‌درشت با چراغ سبز دولت سازندگی به کشور بازگشتند/ یقین دارم که آینده ایران بسیار درخشان است
 • سردار نقدی: اوضاع اقتصادی امروز نتیجه رأی دیروز خود ماست/ به سپاه التماس می‌کنند، بعد علیه آن صحبت می‌کنند
 • نقدی: وقتی ما خودمان اینطور خواسته‌ایم رهبری چه کند؟
 • سردار نقدی: اوضاع اقتصادی امروز نتیجه رأی دیروز خود ماست
 • روحانی کفایت سیاسی مسلم ندارد/ امیدی به حل مشکلات در این مجلس نداریم/ رییس جمهور متخصص جنگ روانی است
 • رقابت انتخاباتی فقط با «هویت اصلاح طلبی»
 • روحانی: دشمن توطئه دی 96 را آغاز کرد به خیال اینکه دی 97 در تهران باشد!| گفتند سخت ترین تحریمها را اعمال می‌کنند اما زندگی مردم و توسعه ایران ادامه دارد| در شرایط عادی نیستیم| جنگ اقتصادی از جنگ نظامی سخت‌تر است
 • روحانی: دشمن توطئه دی 96 را آغاز کرد به خیال اینکه دی 97 در تهران باشد!| امروز هم روز جنگ اقتصادی است|گفتند سخت ترین تحریمها را اعمال می کنند؛ اما زندگی مردم و توسعه ایران ادامه دارد| در شرایط عادی نیستیم| جنگ اقتصادی از جنگ نظامی سخت‌تر است
 • دموکراسی از صندوق رأی بیرون می‌آید؟
 • ایرانگردی آقای مسئول برای رأی جمع کردن در انتخابات فدراسیون کشتی
 • روحانی:ملت در انتخابات به هر دیدگاهی رای دهد، کشور بر آن مبنا اداره شود
 • روحانی: جنگ اقتصادی از جنگ نظامی سخت تر است/اگر زمان جنگ عده‌ای می‌جنگیدند و عده‌ای آنان را بازخواست می‌کردند؛ به نتیجه نمی‌رسیدیم
 • دشمنی که سنگ پرت می کند شیشه ام می شکند/ جنگ اقتصادی از جنگ نظامی سخت تر است/ در این دولت خودکفایی در 5 محصول اساسی محقق شد/ امنیت پایدار؛ حاصل تلاش سپاه، ارتش ونیروهای امنیتی و انتظامی است
 • خلأ قانونی اخذ رأی در انتخابات پس از ساعت ۲۴ رفع می‌شود